Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főiskola levelezőn

botagi
Létrehozva: 2011. január 17. 21:02

Sziasztok!

 

Azoktól szeretnék tapasztalatokat kérni, akik levelezőn tanulnak vagy végeztek már főiskolán.

 

Gondolkodom rajta, hogy belevágok én is. Konkrétan a Harsányi János Főiskola gazdálkodás menedzsment szakát néztem ki.

Érdeklődtem is náluk, hogy mennyi időnként van oktatás stb.

 

A kérdéseim:

- mennyire megterhelő munka mellett a tanulás?

- beszámítanak olyan tárgyakat, amiket már esetleg tanultam korábban?

- a tanításról való hiányzást mennyire tolerálják? (Nem mintha ez lenne a célom, csak érdeklődöm)

- Általában figyelembe veszik az oktatók, hogy mindenki dolgozik is a tanulás mellett, vagy ez ott senkit nem érdekel?

 

Plusz minden egyéb infó érdekel!

 

Előre is köszi!

  1. 2011. január 18. 11:1630.

    Köszönöm, hogy ezeket leírtad.

    Ezekről nem tudtam.

    Azért ez egy kicsit aggasztó.

    Szóval nem elég, ha az ember csak átmegy a vizsgákon - azaz ha görbül az eredmény.

    Persze nem az a cél, hogy átrúgdossanak kettessel a vizsgákon, de azért munka mellett gondolom van úgy vele az ember - főleg egyes tárgyaknál - hogy csak átmenjek.. mindegy milyen eredménnyel.

    előzmény:
    pbd (29)
    2011-01-18  09:39
  2. pbd
    pbd
    2011. január 18. 09:3929.

    A kezdő besorolás max. egy év. Egy év után vonalhúzás van. Megnézik a tanulmányi eredményt, és a krediteket. Kiszámolják a kreditindexet.

    Meg kell lenni bizonyos számú kreditnek, illetve jól kell tanulni. Minden tárgyhoz rendelnek krditet, ez általában 2, de vannak 3, 4, 6, stb. kreditesek is, ezeket valahogy összeszorozzák az eredménnyel, ehhez nem értek, de nem mindegy, hogy 2, vagy 4 kredites tárgyból van pl. 3-od.

    Megcsinálják az évfolyamnak, átlagolnak- mindenképp lesznek átlag alattiak- és a legrosszabb teljesítményű ha államis, kikerülhet fizetősre, és a jól teljesítő költségtérítésesek közül bekerülhet más a helyére.

    Ez bosszantó, mert ugye nem csak tanulással kerülhet eléd valaki, hanem akkor is, ha állandóan puskázik, ezért nagyon jól kell tanulni, a jó eredményért fizeti az állam a képzésedet.

    Itt már az előélet nem számít, hiába kerültél be esetleg maximális ponttal, simán elveheti a"helyedet" olyan hallgató, aki sokkal alacsonyabb pontszámmal került be költségtérítésesre, esetleg még pótfelvételivel is, szóval nagyon jól kell teljesíteni, de ez nekem valahol természetes, hogy nem linkeskedem el, ha már nem én keresem meg a rávalót.

    Viszonyításképp, nálunk 393 volt az államis, 160 a kt-es ponthatár. Ha jól emlékszem!! Mindenesetre őrült nagy különbség volt.

    Nem olyan könnyen dobálnak ki államiról, de azért tudomásul kell venni, hogy sajnos nincs bebetonozva oda az ember.

    előzmény:
    botagi (27)
    2011-01-18  09:03
  3. 2011. január 18. 09:1928.

    bizony lehetséges: nem megfelelő kreditszám-teljesítés, nem megfelelő tanulmányi átlag.

    érdemes elolvasni az adott suli tvsz-át, abban pontosan benne vannak a feltételek.

    előzmény:
    botagi (27)
    2011-01-18  09:03
  4. 2011. január 18. 09:0327.

    Mi az, hogy átsorolhatnak fizetősre???

     

    Ha engem államira vesznek fel, akkor ez hogy lehetséges???

     

     

    előzmény:
    pbd (24)
    2011-01-18  08:51

Címlap

top