Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felvételi középiskolába

csikiváry
Létrehozva: 2011. január 12. 07:46

Sziasztok!

 

 

Akinek 8.-os  csemetéje van,komoly fejtörést okoz mostanság a tovább tanulás.Nekünk is van megválaszolatlan kérdésünk.Pl. a sorrend.

Ha van kedvetek beszélgessünk róla.

Várlak benneteket!

Csikiváry

  1. 2011. január 25. 19:2751.
    Teljesen egyetértek veled ! Jó lett volna ha már ez az évfolyam is beleesett volna !
    előzmény:
    csikiváry (49)
    2011-01-25  12:40
  2. 2011. január 25. 12:4950.

    Sziasztok, az én egyik csemetém is nyolcadikos, én is alig vártam, hogy túllegyünk a felvételin! Olyan izgulós a lányom, hogy azt hittem, gutaütést kap...Mi nyolcadikán tudjuk meg az eredményt, addig tiszta ideg leszek.

    Nálunk az ált.iskola csinál mindent a felvételikkel kapcsolatban, nekem csak az iskolákat és a tagozatokat kell beírni a papírra, a kódokat, egyéb adatokat már a suliban rendezik. Még egyébként nem küldték a papírt. Mivel egy gyerekem már középiskolás, nagyjából tudom, mire számíthatok, de azért izgul az ember mindegyiknél. Remélem mindegyikőtöknek összejön az áhított iskola!  

    előzmény:
    csikiváry (1)
    2011-01-12  07:46
  3. 2011. január 25. 12:4049.
    Úgy hallottam, hogy mivel az oktatást megreformálják....(?)benne lesz ez is.Szerintem ilyen korú gyerekeket nem szabadna ekkora stresznek kitenni.
    előzmény:
    oroszlanszilvi (45)
    2011-01-25  09:20
  4. 2011. január 25. 12:3548.

    Természetesen!!Mindenkit szeretettel látunk."Mi most egy cipőben járunk"..

     

    Hosszú napok elé nézünk, mire megtudjuk az eredményt.A megoldó kulcs alapján picit merek bizakodni én is.

    előzmény:
    maszi (47)
    2011-01-25  09:55
  5. 2011. január 25. 09:5547.

    Sziasztok! Csatlakozhatok én is?? Most nyolcadikos a lányom.

     

    Mi három gimnáziumot jelöltünk meg, mert egyetlen olyan szakközepet sem találtunk ami az ő stilusának megfelelő lenne, illetve olyan ahova szivesen ment volna. 

     

    Elvileg elég tűrhetően sikerült a központi, de majd meglátjuk, hogy az értékelés mi lesz. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. január 25. 09:2846.

    Szia !

     

    Remélem nektek is jól sikerült ! És természetesen mindenkinek aki irt !

    Egyébként a kicsi lányom osztálytársai is azt mondták, hogy a matek nagyon siralmasan sikerült. 

    Mi is megirtuk tegnap a papirokat, de megbetegedett az osztályfőnöke, úgyhogy most nem tudjuk kinek odaadni a papirt. Illetve mondtam a lánykámnak, hogy szóljon az igazgatónőnek, hogy mi legyen, mivel sok osztálytársa már leadta mult héten az osztályfőnöknek, nekünk viszont csak pénteken szólt hogy le kell adni. Mi is úgy csináltuk hogy harmadiknak olyan sulit és tagoztot irtunk be hogy tutira felvegyék. 

    Én is elgondolkodtam, hogy négy év múlva a nagyobbik fiamnak irhatom a papirokat, aztán a kisebbiknek, de az még szerencsére arrébb van. Viszont olyan gyorsan telnek az évek, hogy most még azt mondom arrébb van és mire észbekapok már itt is lesz.

    előzmény:
    Bandiné (43)
    2011-01-23  16:13
  7. 2011. január 25. 09:2045.

    Szia !

     

    Az én kicsi lánykámnak is dettó, de nekem is ! 

    Én nem is hallottam, hogy nem engedik majd 18 éves korukig igy vizsgáztatni. Hol hallottad ? Kiváncsi vagyok igaz-e ? Ha igen vajon jövőre már nem is engedik?

    előzmény:
    csikiváry (44)
    2011-01-25  07:29
  8. 2011. január 25. 07:2944.

    Sziasztok!

    Remélem, minden gyerkőcnek úgy  sikerült a felvételi, ahogy szerette volna. Úgy sajnáltam őket,mindenki olyan ideges volt.Mi igaz abból, hogy nem engedik majd a gyerekeket így vizsgáztatni 18 éves korukig?Tiszta idegbaj...kicsi lányom keze jéghideg, de izzadt volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. január 23. 16:1343.

    Szia!

     

    Háát, hogy hogy sikerült, azt majd megtudjuk, amikor küldik az eredményt, vagy fenn lesz a honlapon. Szerintem siralmas lett, a matek része mindenképp. Megírtam ma a papírokat, nekünk holnap kell leadni. Tudod, a sulik OM száma, a tagkódok, külön lapon meg a sorrend. Utolsónak beírtam egy sulit, ahova hóttutifix, hogy felveszik, szóval suli nélkül nem maradunk. Mondjuk 4.3-as lett most a félévije, ami szerintem nem olyan rossz, de hogy a kp-i mellett ez mit számít, nem tudom. 2-3 hónap és úgyis kiderül minden. Aztán kettőt pislogok és már a lánykámnak írhatom a papírokat, utána meg még kettőt és a kisebbik tanul tovább (jelen állás szerint az utcaseprőképzőben...). Egyébként én is izgultam, de én főként azért, mert ismerem a fiamat, kicsit más bolygón él :)

     

    Na, hát akkor drukk továbbra is, hogy mindenkinek minél több pontot vadásszanak össze, és mindenkinek sikerüljön oda bejutni, ahova nagyon szeretne!

    előzmény:
    oroszlanszilvi (42)
    2011-01-22  15:15
  10. 2011. január 22. 15:1542.

    Szia !

     

    Kár hogy nekünk nem ilyen lelkiismeretesek az osztályfőnökök !

    Nektek hogy sikerült a felvételi ?

    Mi már megnéztük az oh honlapján 13.00 óta fennt vannak a feladatsorok és a javitó kulcsok is, (ezt biztos ti is tudjátok) ez alapján a magyar nagyon jól, a matek kicsit gyengébben sikerült, de az is egész jó lett.  Már várom a 31-ét, mert nekünk akkor lesz fent az iskola honlapján mindenkinek az eredménye ! 

    Szerintem én jobban izgultam mint a lányom amig irta ! Másra nem is tudtam gondolni !

    előzmény:
    Bandiné (41)
    2011-01-21  20:54
  11. 2011. január 21. 20:5441.

    Jaaa, időpontot nem mondtak, azt már megnéztem pár napja a neten ;) Csak nem tudtam, hogy kell -e valamilyen papír a felvételihez, amit esetleg kipostáztak.

     

    Amúgy nekünk nagyon rendes az ofőnk, most küldött megint levelet, teljesen kirészletezve, hogy mit hogy kell csinálni, szóval egy tündér. Sajnálom is, hogy már nem fogja tanítani a Fiamat. Ő egy igazi Pedagógus, ha minden gyereknek ilyen tanárnője lenne, nem lenne gond a gyerekekkel, sem a tanulással.

     

    Na, hát akkor egy kalappal mindenkinek!

    előzmény:
    oroszlanszilvi (40)
    2011-01-21  18:10
  12. 2011. január 21. 18:1040.

    Szia !

     

    Nagyon szivesen. Még jó hogy telefonáltál, nem tudom hogy gondolták, gondolat átvitellel közölni az időpontot ? 

    Én is minden felvételit iró csemetének sok sikert kivánok ! Irjatok majd, hogy sikerült-e !

    előzmény:
    Bandiné (39)
    2011-01-21  08:42
  13. 2011. január 21. 08:4239.

    Köszi!

     

    Telefonáltam, azt mondták, hogy nem küldtek értesítőt, 10-re legyen ott a gyerek.

     

    Sok sikert minden csemetének, aki holnap írja a felvételit!

    előzmény:
    oroszlanszilvi (38)
    2011-01-20  17:21
  14. 2011. január 20. 17:2138.

    Szia !

     

    Bár nem tőlem kérdezted, de gondoltam leirom nálunk hogy volt. 

    Nálunk az ált. isk. intézte ugyan, úgyhogy nem tudom, hogy személyesen adták-e le a papirokat (gondolom igen, mert a két iskola között kb. 10 perc a távolság) és már kb. 2 hete megkaptuk az értesitést, hogy most szombaton irják a központi felvételit abban a suliban ahova menne a lányom.

    előzmény:
    Bandiné (37)
    2011-01-20  16:43
  15. 2011. január 20. 16:4337.
    Köszi. És az igaz, hogy csak azok kapnak értesítést, akik postán küldték el a jelentkezési lapot? Mi személyesen adtuk be, de semmilyen értesítést nem kaptunk. Holnap mondjuk mindenképpen telefonálok.
    előzmény:
    csikiváry (36)
    2011-01-20  16:33
  16. 2011. január 20. 16:3336.

    Szia!

    Igen,a sulitól ahol írja a gyerek a felvételit.

    előzmény:
    Bandiné (35)
    2011-01-20  14:02
  17. 2011. január 20. 14:0235.

    Sziasztok!

     

    Ti kaptatok értesítőt a központi felvételiről, hogy mikor lesz? (Tudom, nem azért kérdezem, hanem hogy küldtek -e mindenkinek értesítést?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 12. 15:0934.

    Sziasztok!

     

    Már reggel Óta olvasgattam a hozzászÓlásokat, s bár nekem csak jövőre válik aktuálissá a középiskolai felvételi, már most foglalkoztat, hogy a legnagyobb gyerekemnek a legjobb sulit válasszuk.

    Többször felmerült itt az, hogy "erős" szakközép.

    Meg tudjátok mondani, hogy Budapesten melyik szakközépiskolák számítanak erősnek?

     

    A fiam erős négyes tanulÓ. Lehetne még jobb is, de lusta és remélem, hogy a következő félévben javít, merthogy a 7. évvégi osztályzatok már számítanak a felvételibe.

     

    Ti akik már túl vagytok egy középiskola választáson, hogy csináltátok annak idején, elmentetek nyílt Órákra, járt a gyerek előkészítőre, hogy sikerült a gyereketek számára  a legjobbat kiválasztani?

    előzmény:
    baba24 (32)
    2011-01-12  14:23
  19. 2011. január 12. 14:3033.

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

    Remélem teljesül a gyerekek vágya, és mindenkit oda vesznek fel ahova szeretné.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. január 12. 14:2332.

    Szia!

    Ez így van, a suli nem tudja, hogy xy hányadik helyre jelölte meg a sulit (de ha meg is tudná, akkor is mindegy neki, mert hát a sulinak az számít, hogy hány személy jelentkezik hozzá, és mennyivel indítja az évfolyamot.) A suli annyit tud, hogy elsőkörben hány fő jelölte meg a sulit, másodkörben, stb. De hogy kik azok, azt már nem. Neki a statisztika a lényeg, hogy hányan jelölték meg egyáltalán a sulit, vagyis hogy nyílt napokkor vígan hencegjen, hogy náluk hányszoros a túljelentkezés. (hihi)

     

    csikiváry: az, hogy elsőnek egy szakközepet és utána egy gimit jelöltél, az nem baj, nem csúszol le semmiről. Így nem rangsorolnak. Vannak olyan szakközepek, ahol egy-egy szakra magasabb a ponthatár, mint egy gimibe, úgyhogy ez a probléma is "megoldott". A lényeg, hogy a gyereket a megjelölt sorrend szerint rangsorolja az önkormányzat. Ha nem fér bele az első helyen szereplő suliba, automatikusan sorolja a második helyen megjelöltbe és így tovább. 

     

    hamanlila: egyetértek veled a gimi-szakközép dilemmával kapcsolatosan. A gimi tényleg egy olyan dolog, hogy egyedül az érettségivel nem sokra mész. A szakközép (főleg az erősebb szakközép) azért jó, mert az viszont ad szakmai érettségit (legtöbb helyen akár emelt szintűt), és ez bizony előny majd a felsőoktatásba jelentkezőknél. A szakközepek meg indítanak technikumot, ami (nálunk legalább is) eddig 2 éves volt, és most már csak 1 éves lett. Ezzel konkrétan az a jó, hogy nálunk nagyon sok gyereket ugyan felvettek fősulira, de halasztott 1 évet, hogy kapjon technikusi oklevelet az adott szakból, és utána még elment 3 évre fősulira (nem tudhatni, hogy befejezi-e vagy sem, viszont a technikusi levél az már sokat érhet!). A gimisek esetében nincs ilyen, hogy technikum, viszont tőlük meg sokat hallom azt, hogy elmennek 1-2 éves OKJ-s képzésre, és így szerzik meg a plussz papírokat. Szóval nyitott a dolog. 

     

    Személyes véleményem: engem a szüleim gimibe tanácsoltak, és ha még egyszer választhatnék, akkor szakközépbe mennék.  Bárki, akinek már körvonalazódik az, hogy melyik irányba is menne, ahhoz kapcsolódó szakközépbe iratnám. Pl. orvosi, jog vagy efféle izgalmas egyetemekhez én elsősorban a gimit ajánlanám. Viszont ha egy gyerek nem annyira éleseszű, és a fene se tudja, hogy mi legyen belőle, én bizony szakközépbe tenném. Hisz úgyis ugyanazt az érettségit írja, mint egy gimis, viszont tanul már most némi szakmát. Ha meg nem tetszik neki időközben, váltani sose késő, és dönthet még mindig teljesen már irányba is, hisz az érettségije ugyanúgy megvan.

     

    ...szerintem... :-)

    előzmény:
    Astra12 (28)
    2011-01-12  12:38
  21. 2011. január 12. 12:4531.
    ez jó hír!!!
    előzmény:
    Astra12 (28)
    2011-01-12  12:38
  22. 2011. január 12. 12:4230.
    Köszönöm!Erre nagyon kíváncsi voltam.Mindig mást hallotam.
    előzmény:
    Astra12 (28)
    2011-01-12  12:38
  23. 2011. január 12. 12:4029.

    Hát igen!

    Sajnos nem tudsz biztosra menni,nem lehet tudni, hogy mi lesz 5-6 év múlva.

    előzmény:
    HaManLiLa (27)
    2011-01-12  12:20
  24. 2011. január 12. 12:3828.

    Szia!

    Nem csúszik le!

    Az iskolák nem tudják, hogy hányadik helyen vannak a gyerek listáján, úgy veszik, mintha csak oda jelentkezett volna. Ezért legelől legyen a legjobban vágyott iskola, és így tovább. Ha az első helyen lévő nem sikerül, úgy megy tovább a második helyre, mintha csak azt jelölte volna meg. Ha oda sem sikerül, jöhet a harmadik, stb. Ha csak pl. az 5. helyre veszik fel, az iskola nem fogja tudni, hogy ő "csak" az 5. helyen szerepelt!

    előzmény:
    csikiváry (23)
    2011-01-12  10:31
  25. 2011. január 12. 12:2027.

    most kezdtünk nézelődni, ahogy olvasom a topicot, én sem értek a gimivel egyet...

    ma már nem..

     

    főiskola igy is, úgy is szükséges, szakközépiskola után is be lehet jutni.

     

    de akkor már legalább "fél" szakma a kézben van, szemben a gimivel.....

     

    manapság nehezebb a választás, mint az én időmben (80-as évek..)

    előzmény:
    csikiváry (25)
    2011-01-12  11:33

Címlap

top