Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vetélés jelei

Manília
Létrehozva: 2011. január 8. 21:44

Sziasztok! Jelenleg 8 hetes terhes vagyok. Két hete voltam ultrahangon, akkor minden rendben volt. Láttunk petezsákot, szikhólyagot, embriót, dobogott a szíve.

Kissé aggódom, mert igazából nincsenek tipikus terhességi tüneteim, bár panaszom sincs. A következő ultrahang újabb két hét múlva esedékes, de úgy érzem addig bedilizek, hogy nem tudhatom minden ok-e?!

Szóval a kérdésem az, hogy ha esetleg elvetél valaki 6-8 hetes kor körül, az mindenképp vérzéssel jár-e? Vagy miből lehet arra következtetni, hogy gond lehet? 

Ha nincs vérzés és semmi panasz, bízhatok benne, hogy minden rendben?

 

  1. 2016. augusztus 13. 22:2134.

    Sziasztok olvasgatom mit ěrtok a vetélésröl csak annyit ,hogy nem mindenki görcsöl 3 honapal ezelöt volt egy spontán vettélésem nem görcsöltem csak vérezgetem utána terhes lettem normális terheségnek tünt még mult hét szombat este elkezdtem vérezni egy nagy darab vérdarab jőtt ki de semi elöjele nem volt se görcs 6 hetes voltam de nem véreztem utána 2 napig majd barnázni kezdtem el már pár napja tart igaz még mindig vannak terheségi jelek émelygés pufadás a teszt is ki mutasa még sok fajta vetélések vannak van 2 szép lányom de sajnálom ,hogy valoszinü nem probálkozok tovább ez most elég volt !!


     


     

    előzmény:
    dbea (25)
    2011-01-09  09:51
  2. 2016. február 3. 10:5333.

    sziasztok kerdesem lenne az en szamitasaim szerint 6 hetes vsgyom de sz ultra hangon tobbet szamoltak amikor eloszor voltsm akkor petezsak volt masodszor prtezsak szikholyaggal harmadszor mar lattak magzati elemet devszivhangot nem az ultra hangos azt mondta ne remenykedjek most penteken kell vissza mennem es nagyon aggodom a terhessegi jelek megvannak mellfeszules hanyinger faradsag suru vizeles es nott is a mellem semmi verzes pici atlatszo folyas de ez vele jar minden vagyam egy kisbaba irjatok valamit

  3. 2011. január 11. 19:4332.

    Szia kedves topic indító!

     

     

    Először is tegyük már rendbe... A vetélés ami fizikailag a vetélés igenis minden esetben vérzéssel jár. Ha elhal a baba az nem. A kolléganőmnél épp ma diagnosztizálták h 5 hete elhalt a baba. A vetélés tulajdonképpen az, hogy életképtelen magzatot a szervezet kilöki magából ilyenkor van vérzés... Ez nem minden esetben történik meg ilyen kor jön a missed ab.... Sajnos tudom. Volt már..

     

     

    De itt ez a link hogy mindenki tisztában legyen.

     

    http://www.femina.hu/baba/veteles_tunetek

     

    Szóal azt hogy elhalt a baba valamikor csak az UH-nál derül ki.

     

    DE kérlek csak pozitívan gondolkodj és szeresd nagyon a pocakodban növekvő picikét.

     

    Era&Gabi&Petike és a kis pocilakó (12hét+0)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. január 11. 19:2731.

    Igen, komolyan kérdeztem.

    Miért, mi ebben a furcsa számodra? Ezt is komolyan kérdezem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815340 (28)
    2011-01-09  10:42
  5. 2011. január 11. 19:2630.
    Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. január 9. 11:2329.

    szia,

     

    először is NYUGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Másodszor, gratula a babához!

     

    Nem szeretnélek -jobban- beparáztatni , mint amennyire érződik, hogy félted a terhességed, de szeretném felhívni a figyelmed 1 nagyon fontos dologra!

    A terhesség megtartásához elengedhetetlen a nő kellő progeszteronja! NAmármost, bizonyított tény, hogy a stressz, ezen ront! Azaz csökkenti a progeszteronszintet. ( többszörös vetélőkkel foglalkozó nőorvos  prof.szerint)

    Igyekezz félretenni az aggodalmadat, azt a babád is érzi, hogy félsz.

    Gondolj rá és magatokra várakozó szeretettel, hidd el minden rendben lesz! ( és különben is azt írod, nincs semmi rossz tüneted!)

     

    Nyugi+pihi+örülés! ez kell most!

    drukk!

     

    előzmény:
    Manília (1)
    2011-01-08  21:44
  7. Torolt_felhasznalo_815340
    Torolt_felhasznalo_815340
    2011. január 9. 10:4228.
    "Ha nincs vérzés és semmi panasz, bízhatok benne, hogy minden rendben?"-Ezt komolyan kérdezed???
    előzmény:
    Manília (1)
    2011-01-08  21:44
  8. 2011. január 9. 10:1227.

    ne izgulj. már miért lenne bármi gond, ha a legutolsó UH-n minden rendben volt??

     

    örülj!

    előzmény:
    Manília (1)
    2011-01-08  21:44

Címlap

top