Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reálhozam-magánynyugdíjpén

hableany21
Létrehozva: 2011. január 7. 19:01

Sziasztok. Olvastam illetve mondták a hiradóban, hogy akik átlépnek az állami rendszerbe, azoknak a reálhozamot  kifizetik. Ez felvehető pénz? mindenkinek kifizetik, vagy hogy működik ez? egyáltalán milyen pénz és mekkora összeg? nem értem mi van,ezt eddig nem is hallottam.

Remélem kapok valami érthető magyarázatot, előre is köszönöm.

  1. 2011. január 10. 16:36126.
    mindenesetre kiváncsian várom a levelüket, hátha tudnak még meglepetést okozni, persze pozitív értelemben
    előzmény:
    Starflower (125)
    2011-01-10  16:34
  2. 2011. január 10. 16:34125.
    Szerintem hülyeséget mondtak. Az infláció feletti részt kapod meg, ha jól gondolom, ami persze függ a konkrét pénztár teljesítményétől is.
    előzmény:
    nyuszizsu (121)
    2011-01-10  16:24
  3. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 10. 16:32124.

    Szia!

     

     

    Pontosan az a szép ebben a beszélgetésben , hogy egy sereg vélemény ütközik.

     

    Jó lenne , ha személyeskedés nélkül ( ezt nem neked írtam )

     

    Nyilván átgondolod , átrágod neked mi az , ami legjobban megfelel és azt a lépést léped meg.

     

    Kívánom neked , hogy ne legyen csalódás az ottmaradás.

    előzmény:
    Starflower (119)
    2011-01-10  16:14
  4. 2011. január 10. 16:30123.
    én sajna végig a növekedésiben voltam / vagyok, lehet, hogy most emiatt nyalhatom a sót...?
    előzmény:
    Starflower (122)
    2011-01-10  16:27
  5. 2011. január 10. 16:27122.
    Nővekedésiben voltam ( több mint 15 évem van a nyugdíjig ), most kiegyensúlyozottban vagyok, mert amikor jött a válság váltottam. Lassan lehet, hogy megint váltok, de egyenlőre várok.
    előzmény:
    nyuszizsu (120)
    2011-01-10  16:21
  6. 2011. január 10. 16:24121.

    és ha nem titok, mennyi volt a teljes hozam nagyságrendileg?

    ui. nekem azt mondták az ügyfélszolgálaton, hogy a teljes hozam kb. 1%-át kapom meg reálhozamként!!! ez elég viccesen hangzik ám!

    előzmény:
    nyuszizsu (120)
    2011-01-10  16:21
  7. 2011. január 10. 16:21120.

    és melyik portfólióban vagy? Klasszikus, kiegyensúlyozott vagy növekedési?

    bár én nem az allianznál vagyok, de a növekedési portfólióban vagyok, így sok jóra nem számítok...

    előzmény:
    Starflower (119)
    2011-01-10  16:14
  8. 2011. január 10. 16:14119.
    Én is megkaptam, szintén Allianz, nekem 260 ezer, bár nem kell gondolkoznom hogy mit kezdjek vele, mert maradok a pénztáramnál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (118)
    2011-01-10  16:04
  9. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 10. 16:04118.

    Szia!

     

    Pontosan ezekről a dolgokról beszéltem idáig.


    8 év és ennyi a reálhozamod.Szerintem ez nevetséges összeg .

     

    Majd még jönnek a többiek is , akik megkapják a reálhozam összegét és akkor meglátjuk , hogy egyedi eset - e vagy tömegesen sikerült ilyen fantasztikus összegeket realizálni a mnyp-nál.

    előzmény:
    hableany21 (117)
    2011-01-10  15:42
  10. 2011. január 10. 15:42117.
    na ma kaptam az Allianzomtól levelet, a reálhozamom kemény 50eft, de perzse ez még változhat. csúcs. kemény összeg. 8éve vagyok tag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 10. 13:41116.
    Szia!

    Azt gondolom, hogy az egyén dönti el, hogy átlép e vagy sem. Ez nem politikai kérdés! Abszolút gazdasági megítélése van.
    Az egyén határozza meg, hogy megéri e neki, vagy sem.
    A magam részéről csupán csak annyit, amit máskor is hangoztattam, saját tapasztalatot írtam le, s távol áll tőlem, hogy bárkit meggyőzzek, vagy agitáljak. Nincs miért!
     Csendike hsz-it olvasva csupán azt érzékeltem, mivel ott dolgozik, saját tapasztalatait írta le, nagyon helyesen.
    Amíg visszaolvastam, sem tapasztaltam semmiféle agitálást részéről, más lelkivilágába "beletaposást" sem.
    Viszont ledegradálónak érzem, hogyha az érv elfogyott, vagy ellenkezik az egyén (bárki) véleményével, úgy megjelenik a "vezéred által hangoztatottak", stb.....
     Miért kell belevenni?
    Mi köze van hozzá? Senki, se Orbán, se Gyurcsány, se Bajnai, vagy sorolhatnám.... nem fogja eldönteni, hogy ki, hogy alakítja jövőbeni pénzügyeit.

    Hol is a kettős mérce?
    Azt írtam le, senkit nem minősítve, hogy gazdasági kérdésnek tartom a manyup tagság ide, vagy odalépését, s szigorúan egyéninek.
    Engem nem érdekel a törvény becitálása, többet adok egy olyan egyén véleményére, aki gyakorlatban foglalkozik vele, s belelát a dolgok mélyébe.

    Üdv: sapi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (114)
    2011-01-10  09:42
  12. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 10. 10:36115.

    Senkit nem rágalmaztam , olvass vissza.

     

    Viszont , szerintem is nagyon nehéz azt megélni hogy a húsos fazekas étlapot elveszik a kezekből és a rántottleveses menű lesz azoknak is felszolgálva , akik az előző fogást ették nagy kanállal.

     

    Megértelek , hogy harcolsz érte.

     

     

    Ilyen az élet.

     

    Idáig a gyerekeink lettek bekényszerítve oda , most fogják a pénzüket és nincs több luxus fogás a mnyp-k haszonélvezőinek .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. január 10. 09:42114.

    Sapi, nem vitatom azt ami a gyerekeiddel anno történt. Azt értsd meg azonban, hogy most ugyanaz történik ellenkező iránnyal. Mindig is voltak túlbuzgó csinovnyikok, most is lesznek, és nagyon sok állami alkalmazott - hol okkal, hol ok nélkül egzisztenciális félelmei miatt - nem mer majd szíve szerinti döntést hozni.

    Meggyőződésem az is, hogy a maradáshoz szükséges nyilatkozattételre szabott rendkívül rövid idő nem véletlen, és ezzel pedig a kormányzat korlátoz szabad döntésében sokakat. Rengeteg ember érzi magát megzsarolva azzal, hogy a szolgálati idejét a későbbiekben nem veszik figyelembe, ha maradna a magánnyugdíj rendszerben és ezért vált államira, holott nem tenné. Az, hogy ez egy alkotmányellenes lépés volt, evidens, a nyugdíjrendszer választástól függően erősen diszkriminál, ehhez nem kell magyarázat, akinek van egy kis igazságérzete, az tudja. Pontosan tudja ezt a kormányzat is, van pár jogász is a közelükben, akik nyilván jelezték ezt, véleményem szerint nem is céljuk fenntartani ezt a szabályozást, csak addig, amíg a rövid határidő lejár és az emberek nagy része - ki meggyőződésből, ki pedig félelemből, engedve a zsarolásnak - átviszi a pénzét az állami rendszerbe. Erre utal az is, hogy úgy oldották meg a diszkriminatív szabályt, hogy az támadható legyen az AB előtt, és az meg tudja semmisíteni, még a jogkörei megnyirbálása után is.

    A tegnapi hírek szerint van rá esély, hogy az AB a közeljövőben napirendre tűzze a kérdést, de én nagy valószínüségét látom annak, hogy ez nem fog január 31-ig lezárulni. A átlépők egy jelentős részével számol a kormányzat, az ő pénzüket (egy tervezett összeget) már beépített a költségvetésbe, ez ugye nem borulhat. Véleményem szerint az AB valamikor jan. 31-e után - nem visszamenőleges hatállyal - megsemmisíti a szolgálati idővel kapcsolatos diszkriminatív döntést, de addigra sok embernek, aki szíve szerint maradt volna a magánrendszerben, késő lesz.

    Ezzel két legyet is üt a kormány egy csapásra, lehet majd mondani, hogy lám, mégis működik a jogállam, van nekünk is alkotmányos ellesúlyunk, másrészt azonban a jan. 31-ig átvitt pénzekkel ki tudják foltozni a költségvetést. Itt is most csak az a kérdés, hogy az, aki valójában maradna a manyup-ban, az bírja -e a "pszichikai hadviselést". De nem kell sok idő, hogy kiderüljön, túlkombinálom-e a dolgot, vagy igazam volt.

     

    Ami a személyeskedést illeti: te szoktad felhozni a kettős mércét mindig, ugye? Akkor most vedd észre Cs. viselkedését is, egy olyan embert próbált meg nagyon csúnyán rágalmazni, aki - bár saját bevallása szerint mélyen érintett a dologban - mégsem agitált, nem korteskedett, hanem tényszerűen tájékoztatott egy olyan kérdésben, amihez - valljuk be -a legtöbb embernek lövése sincs. Egy csomó fontos dolgot leírt azzal kapcsolatban, hogy mi az az összeg, ami a törvény alapján valójában felvehető majd, és hidd el, szükséges ez a tájékoztatás, nagyon sokan meg fognak lepődni, mert a teljes hozam kivételével számolnak, de annak csak 1-2%-át vehetik fel. Erről sem lehet sehol hallani, hagyja a kormányzat, hogy az elhúzott "mézesmadzag" dolgozzon, és sok ember nagy összegek kivétele reményében vigye át a pénzét az állami alapba.  

    előzmény:
    sapientia (101)
    2011-01-09  18:38
  14. 2011. január 9. 23:32113.

    így van, mint ahogy volt 2008-ban is negatív év.

    csak nem mindegy hogy pénztár csődről beszélünk vagy egyéni számlán lévő vesztességről. egyeseknek ez nem világos.

    előzmény:
    TörPiri (111)
    2011-01-09  23:15
  15. 2011. január 9. 23:30112.

    igazad van én a múltról beszéltem és nem a jelenről (jövőről)

    azt sem modtam hogy bárki marafjon mert megéri.

    tisztában vagyok vele hogy ilyen feltételekkel nem éri meg.

    előzmény:
    TörPiri (110)
    2011-01-09  23:12
  16. 2011. január 9. 23:15111.
    a tagok pénze viszont simán elveszhet rossz befektetéssel is!!! És nem lesz rá garancia...
    előzmény:
    hibi (102)
    2011-01-09  20:48
  17. 2011. január 9. 23:12110.

    pedig jól látja...

    aki most manyup-tag marad, jövő decembertől nem szerez jogosultságot az állami rendszerben. Mondjuk fizet jövő decembertől 5 évig a manyupba, ami 5 év múlva csődbe megy. Jelenleg ez nem gond, mert van valami Garanciaalap, ami ilyen esetben fizet a pénztár helyett. De ezt most megszüntetik, olvasd el a trövényt. 

     

    Tehát ideg, Csendikének sajnos igaza van, pucér seggel mehet vissza az államiba, és kiesik neki az öt éve (hiába fizetett közben a munkáltató az államnak is 24%-ot).

     

    Akik pedig több százezres reálhozamról ábrándoznak, felejtsék el. És eszükbe ne jusson miatta a pénztárakat hibáztatni - az állam írta elő számukra, hogy mennyi pénzen kell hozamot algi adó államkötvényt venniük. 

    előzmény:
    hibi (91)
    2011-01-08  21:05
  18. 2011. január 9. 22:54109.

    nem vagyok kiborulva, csak az ész érveket írom, amelyre értelmeset nem tudsz írni csak azt harsogod amit egyesek a szádba adnak.

     

    a te hangulatjeleidből viszont látszik, hogy milyen ember vagy....

     

    Persze, hogy bánt ha elvesztem az állásom, én is pénzből élek, de hogy zsíros lenne.....azt azért nehezen állítanám.....egyáltalán honnan veszed, hogy zsíros, ha te közelébe se mész ilyen helynek?

     

    Mondjuk a lejárató kampány és ahogy elintézik a pénztárakat az jobban bánt. Na meg még sokminden, de az nem ide tartozik-

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (108)
    2011-01-09  22:06
  19. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 9. 22:06108.

    "Lehet harsogni amit a nagyvezér és alkalmazottai a szádba adnak, de attól még nem igaz."

     

     

    Nagyon mellé trafáltál , mert sehová sem vagyok elkötelzve.

     

    A legkevésbé nekik.

     

    Viszont te , az akkori nagyvezírek jóvoltából kaptál jó kis zsíros állást és gondolom hogy nagyon bánt az a lehetőség , hogy ezt el is lehet veszteni.

    előzmény:
    hibi (106)
    2011-01-09  22:00
  20. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 9. 22:03107.

     

     

    Látom , hogy tényleg ki vagy borulva.

     

    De miért?  Jaj , nem kell válaszolnaod.

    előzmény:
    hibi (106)
    2011-01-09  22:00
  21. 2011. január 9. 22:00106.

    Kedves Csendike!

     

    Lehet harsogni amit a nagyvezér és alkalmazottai a szádba adnak, de attól még nem igaz.

    Az állam semmire se vállalt garanciát max arra hogy ha nincs meg a számládon a reálhozam akkor a virtuális számládon jóváírja. nem nehéz egy tényleges pénzügyi követelést nem jelentő számlán bármekkora összeget jóváírni. hiszen a pénz most elköétésre kerül, aztán hogy amikor az ex tagok nyugdjba mennek akkor milyen szisztémával számolják ki a nyugdíjat a virtuális számla alapján arról vakkhang sincs.

     

    Garancia: aMi garancia volt az a Pénztárak Garanci Alapja amibe szintén kemény pénzeket csengetettek a pénztárak szintén a működésiből.

     

    Látom nem érted mi a különbség az egyéni számla és a műödési költség között. Tehát mitől mehet csődbe a pénztár és ennek mi a velejárója illetve hogy januárban végén illetve áprilisban v. májusban mi fog kiderülni. Ezért tényleg ninncs miről beszélni.

    Egy dolgot a Ti felfogásotokban nem értek: Ha a péztárak rosszak meg nincs is mögöttük tényleges pénz mert ellpták és sumákolnak akkor hogy fognak ebből a nem létező pénzből államadósságot csökkenteni, akkor mért ácsingizna ennyire utánna?

     

    A fene se akar téged meggyőzni, ne szeresd a pénztárat, én se szeretek sokmindent.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (105)
    2011-01-09  21:48
  22. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 9. 21:48105.

    Kedves

     

    hibi! Megértelek hogy nagyon nehéz helyzetben vagy ,mert nagyon kiborító egy olyan szituáció , amikor az ember pillanatokra van attól , hogy munkanélkülivé váljon. Kétség kívül megrázó lehet számodra , hogy lehet az éremnek másik oldala is..Valmint ezek szerint az is mellbevágó volt számodra , hogy vagyunk egy páran , akik valahogy nem rajonganak a mnyp-ért. De gondolom többen leszünk , amikor már meg is fogjuk tudni konkrétan ,hogy hogy is gazdálkodtak valójában ezek a pénztárak. Ha csődbe megy a mnyp - ak , akkor az egyéni számlák sem fognak többletet mutatni , hozamok nem lesznek csak veszteségek .Amennyiben ez az egyéni számlát nem érinti , ez csak azért lehet lehetséges mert az állam garanciát vállalt rá és nem azért mert olyan gondosan kezelték volna a tagdíjakat és a munkáltatótól befolyó horribilis összegű járulékokat. Nincs értelme tovább bármiről is beszélni , január végén  lássuk meg a medvét! Érdekes lesz.
     

     

    előzmény:
    hibi (102)
    2011-01-09  20:48
  23. 2011. január 9. 21:01104.

    1. az hogy 15 napod volt köteleően x pénztárba lépni törvény volt....

     

    2. én például nem akarok adót fizetni mégis kötelező....és utánna a politikusok és egyéb érdek körök milyen jól élnek belőle.....

    sőt én még TB járulékot se seretnék fizetni mégis kell....mért nem kérdezik meg tőlem, hogy akarok e ingyenes korházi ellátást a járzlék fejében?  Azt kérdezik, hogy akarsz e nyugdíjjárulékot fizetni? ezentúl is ugyanannyit figy, csak éppen nem az mnyp-be hanem a közösbe....ja félrebeszélek eddig 9.5%-ot fizettél, mostmár 10%-ot fogsz.....

     

    3. Tagszervezés: igen tényleg sok pénz ment el rá, és a pénztárak túlzásba estek.

    De az éremnek mindig 2 oldala van: valaha félévente volt átlépés. bizonyos felsőbb szervek azt akarták, hogy havonta legyen, mely generálta a versenyt.

    hosszű távon a pénztárak úgy gondolkodtak akkor fenntartható a pénztár ha minél több tag van, hisz a működésit csökkenteni kellett folyamatosan, ezért a tagság mérete ezáltal a befizetett tagdíj és az így levonható működési akkor van egyensúlyban ha minnél több tagja van  pénztárnak....és mint tudjuk az emberek mohók, repülnek az ajándékokért.....

     

     

    előzmény:
    sapientia (101)
    2011-01-09  18:38
  24. 2011. január 9. 20:49103.
    így van, a takarító nő is a járulékot dézsmálja....hihetetlen de ő se dolgzik ingyen:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (95)
    2011-01-09  15:36
  25. 2011. január 9. 20:48102.

    igen, mélyen érintve vagyok, ezt le is írtam, ehhez nem kell nagy jótehetség.

     

    fizetés: gondolom Te csupa szívjóságból dolgozol....

     

    mint ahogy  az ONYF-nél lévő dolgozók is.

     

    lehet véleményt cserléni, csak az a baj hogy Te hülyeségeket írsz.....a pénztárat akkor végelszámolják, ha nem tudják fizetni a  működési költségeiket (melyet a bejövő tagdíj x%-ból fedeznek).....ez az egyéni számlát nem érinti és nem is érintheeti...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (94)
    2011-01-09  14:28

Címlap

top