Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reálhozam-magánynyugdíjpén

hableany21
Létrehozva: 2011. január 7. 19:01

Sziasztok. Olvastam illetve mondták a hiradóban, hogy akik átlépnek az állami rendszerbe, azoknak a reálhozamot  kifizetik. Ez felvehető pénz? mindenkinek kifizetik, vagy hogy működik ez? egyáltalán milyen pénz és mekkora összeg? nem értem mi van,ezt eddig nem is hallottam.

Remélem kapok valami érthető magyarázatot, előre is köszönöm.

  1. 2011. január 9. 18:38101.
    Szia!

    Köszönöm válaszodat.
    Tudod könnyű dolog beidézni a törvényt, s más dolog saját bőrön tapasztalni annak áldatlan hatását.
    Könnyű leírni, hogy amit írok "rémhírterjesztés", de ha az lenne, akkor mással nem ugyanezek a szituációk történtek volna meg.
    Annyira volt "nem kötelező,önkéntes", hogy a cégek határidőt szabtak meddig kell magukat  a dolgozónak regisztrálin, belépni a  melyik!!  manyupba. Pont úgy, ahogy leírtad.  S a dolozó örül, ha van munkája, ellent nem mondhatott.


    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (100)
    2011-01-09  18:29
  2. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 9. 18:29100.

    Szia!

     

    Az a baj , hogy ez amit leírtam mind igaz volt.

     

    Ezek a pénzek amiket az ügynökök az általuk "megvett" munkaügyiseknek és bérszámfejtőknek kifizettek , mind a tagdjakból finanszírozódott .

    Egyik pénztrából át a másikba és így tovább, mindez újabb és újabb ügynöki jutalék fejében.

    Olyan is volt , hogy ahol dolgoztam vezető beosztású munkatárs párja volt ügynök és kért . hogy hallgassam meg a párját , mert valmit szeretne velm megbeszélni.

    Szörnyű helyzet volt a visszautasításom után , de le kelltt nyelnie , hogy nem adom be a derekam és miután jól végeztem a dolgom  nem is tudott fogást taláklni rajtam.

    De a továbbképzések alkalmával találkoztam olyan csajokkal               - bér - munkaügy - személyügyi továbbképző tanfolyamokon nagyon sok ugyanilyen területen dolgozó kollégát ismertünk meg  -    akiknek nehezebb volt kivédeni hasonló  ajánlatokat.

     

     

    Gondolom , ők meg még ennél is többet kaptak , hogy hozták az új tagokat.

    Ezért  - véleményem szerint - horribilis összegek fizetődtek ki.

     

    Ugyan vajon milyen pénzekből fizették ezt ki ?

     

    Bizony azt nem másból , hanem a tagok és a munkaadóik járulékaiból.

    Na , ehhez soha nem volt gusztusom.

    előzmény:
    sapientia (99)
    2011-01-09  18:11
  3. 2011. január 9. 18:1199.
    Szia!

    Olvasom, ezt írod:

    "Pont elég volt az , amikor a gyerekeimnek MUSZÁJ volt mnyp-ba belépni.

    Arra jó voltak az odakényszerített emberek a járulékaikkal szépen gazdálkodni  , ha véleményt mondanak akkor már nem."

    Hát tudod az én gyerekeim is így jártak....
    Csak hát magyarázhatod annak, akinek nincs a családjában, rokonságában olyan korú gyerek, mint a mieink, vagy netán van,csak messze nem érdeklik egymást -szülő, gyerek -.
    Könnyű beidézni a törvényt, de tudvalévő, hogy azért vannak, hogy legyen aki nem tartsa be.
    Próbáltam én is leírni a belépés kötelezőségét,de feleslegesen.
    Olyankor jön a személyeskedés.  ("...Igazad van, mindenkinek joga van a véleménynyilvánításhoz, ugyanúgy, mint a hülyeséghez is....")

    Miután leírtad, hol dolgoztál, maximálisan megértem,  miért is írtad azt, amit....

    Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (98)
    2011-01-09  17:18
  4. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 9. 17:1898.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (97)
    2011-01-09  17:04
  5. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. január 9. 17:0497.

    Látom nem sikerült megérteni, mi a topik témája, sem azt, ami az én hozzádszólásom lényege lett volna. Nem látod, hogy olyan embert bántasz, aki végig korrekt volt az egész topikban?

    Igazad van, mindenkinek joga van a véleménynyilvánításhoz, ugyanúgy, mint a hülyeséghez is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (96)
    2011-01-09  16:24
  6. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 9. 16:2496.

    Akkor köszönd meg neki , ha te úgy érzed hogy köszönetet érdemel.

     

    Nyilvánvaló, hogy más szempontok szerint nézi , mint alkalmazott.

    De azért másnak miért ne lehetne más a véleménye másnak.

     

    Pont elég volt az , amikor a gyerekeimnek MUSZÁJ volt mnyp-ba belépni.

    Arra jó voltak az odakényszerített emberek a járulékaikkal szépen gazdálkodni  , ha véleményt mondanak akkor már nem.

     

    Legyen ez a z ő gondja .

     

    Mint személyügyi vezető és bérszámfejtő  (és pénzügyi ügyintézőt )nem egyszer kerestek meg ügynökök azzal a céllal , hogy a belépő munkavállalókat az ő mnyp-hoz irányítsam.

    Sok pénzt kínáltak fejenként  nem kevés pénzt ajánlva .

    Ja , igen és hogy győzzek meg embereket arról , hogy jobb ha ők is az ő mnyp-ba jobb helyen vannak.Ezekért is több ezret kínáltak/fő.

     Ilyen az ő feer-ségük.

    Sajnos az én gyomrom nagyon kényes az ilyesmire és soha nem tudtam azonosulni ilyen jattos felfogással.

     

    Sőt!

     

    Állásajánlatot is kaptam mnyp-tól , de mint mondtam , soha nem tudnék azonosulni ilyen intézetek felfogásával , akár mnyp-ról , akár pénzintézetről van szó.

     

    Neked ez a véleményed , másnak meg más.

     

    Mondom , köszönd neki azt amit akarsz .Felőlem.

    Személy szerint örülök ha a mnyp -k vámszedői részére is elérkezett a hét szűk esztendő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (95)
    2011-01-09  15:36
  7. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. január 9. 15:3695.

    Én is azt hallottam, hogy még a pénztárban takarító néni is a tagok járulékait dézsmálta, meg a pincében az egerek...

     

    Na, ez a baj, amikor - minden szempontból erősen megkérdőjelezhető - döntéseket olyan demagóg indokokkal vezetnek be, hogy azzal mindenkit összeugrasztanak. Ez is csak pszichológia, pontosan tudják, hogy az irigység mélyen emberi tulajdonság, addig sem arról folyik a vita, amiről egyébként kellene.

     

    Ha végig olvasod Hibi bejegyzéseit, korrektül leírt mindent, nem rejtette véka alá, hogy egy pénztárnál dolgozik (tudod, van aki boltos, van aki tanár, van aki orvos, ő pedig ügyintéző). Ehhez képest is teljesen függetlenül leírta, amit tudni kell egy pénztártagnak arról, hogy hogyan számolják a reálhozamát, mikor mit kell tennie, ha meg akarja kapni, kb. milyen határidővel számoljon. Egy hozzászólásában sem agitált, teljesen tényszerű volt, amiket leírt.

    Inkább meg kellene köszönni neki ezt.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (94)
    2011-01-09  14:28
  8. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 9. 14:2894.
    Ha ennyire járatos vagy a témában akkor inkább ne szólj hozzá...
    idézet:
    hibi (91)
    2011-01-08 21:05:44

    Itt beszélgetünk és ha neked nem tetszikamit írtam , ne foglakozz vele.

     

    Mindenki leírja  a véleményét és  teszek arra , hogy te mit gondolsz és írsz.

     

    Úgy látom mélyen érintve vagy !

     

     

    Vége a jó kereseteknek , a tagok befizetett járulékaiból osztogatott jutalmaknak. 

     

    előzmény:
    hibi (91)
    2011-01-08  21:05
  9. Torolt_felhasznalo_277607
    Torolt_felhasznalo_277607
    2011. január 9. 14:0293.

    "a Betegjogi Kozalapitvany a Dr Csehake"

     

    Úgy tudom 900 milliót kapott.

     

    Hányan kaptatok betegjogi tanácsot az Alapítványtól??????????

    idézet:
    Csendike (12)
    2011-01-07 19:57:38

    Kozuluk hanyan vettek fel nem kis eloadoi dijat a tanacsadok kepzesere?

    hany tanacsadot alkalmaztak a kepzettek kozul?

    Azok meg mit csinaltak? Kulonben is ott van ez jogban minden amit allitolagosan ok mint egyeduli letetemenyesei a dolognak oktathattak.

    Na es az UNIOS penzuk az mennyi volt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (12)
    2011-01-07  19:57
  10. 2011. január 8. 21:0892.

    egy biztos: a pénztár csak rosszul járhat

    1. ha sok a reálhozam (mondjuk jól gazdálkodott) a tag visszalép, hogy felmarkolhassa.

    2. ha kevés a reálhozam: na akkor meg azért lép vissza mert a pénztár rosszul dolgozott

    előzmény:
    hableany21 (1)
    2011-01-07  19:01
  11. 2011. január 8. 21:0591.
    Ha ennyire járatos vagy a témában akkor inkább ne szólj hozzá...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (87)
    2011-01-08  11:37
  12. 2011. január 8. 19:4490.

    Addig szar,amíg hagyjátok! Nagyot lehet változtatni rajta három és félév múlva.

    Ez úgy lenne korrekt,hogy aki a magánban kíván maradni-attól akkor csak oda utalnak-annyit amennyit.Ha akarom, felvállalom a kockázatát egy estleges becsődölésnek-de ez minden befektetésre,meg sok mindenre igaz,benne van a pakliban. De azért az mégsem járja, hogy utaják az államiba is-a 75%-o- s azt nem kapod meg-mert ugye ,most ezzel fenyegetnek.Magyarul kidobott pénz-mint ahogy az lett a magánba eddig befizetett pénzetek is.Ha én még dolgoznék vagy 20-30 évet, le sem tojnám a fenyegetéseiket-itt még 3 évnél tovább semmit nem tartottak be,mert vagy mások jöttek, vagy átírták az igérgetéseiket.

    Egy dolog tutinak látszik-a magánpénztárak eddig hozták a hozamot-még a legszarabb 2008-as évben is-de mit garantálnak állami nyugdíjbefizetésekről? Mindig a pillanatnyi helyzet szerint kapsz,amennyit kapsz.Közel nem biztos,hogy a háromszorosát fogod arányaiban kapni a magánodba befizetettnek majdan az államtól. 

    előzmény:
    SSszonja (89)
    2011-01-08  18:56
  13. 2011. január 8. 18:5689.

    De ha maradunk a magánnypban akkor a nyugdíjárulék egy része, amit az államnak utal a munkahely- kidobott pénz, mert ugye nem kapsz belőle nyugdíjat egy fityinget sem. Azt csak úgy fizeted a semmibe.Igaz lehet hogy amúgy is a semmibe megy a pénzünk.. szar ez az egész ahogy van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 8. 14:1788.

    Nem nyúlnak hozzá! csak ha úgy döntesz, hogy visszalépsz államiba. De nem kötelező! eldöntehetd. ennyi...

     

    Még én sem tudom, mit fogok csinálni pontosan.

    Az én mnyp-m pl. egy eléggé nagy, nemzetközi cég, ráadásul közel sem ez az egy profilja van. Így nem hinném, hogy csődbe menne csupán attól, ha a magyrországi ügyfelek többsége kilép.

    előzmény:
    COLI47 (75)
    2011-01-07  22:28
  15. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 8. 11:3787.

    És ha maradsz , akkor a te csődöddel együtt tesznek át a másikba, mert ha ez van nem hinném hogy a te folyószámládon még marad akár csak 1 Ft  is.

     

    Pucér számlával tennének át.Hát ez marha jó!

    előzmény:
    Nesinesi (85)
    2011-01-08  10:53
  16. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 8. 11:3586.

    Szerintem sokan fognak visszalépni és a megmaradó mnyp-k alaposan lecsökkent tagjainak a tőkéje már nem lesz elég olyan befektetésekre amiknek jók is lesznek a hozamai.

     Nem sokára pedig eljön az idő , amikor már nyugdíjakat is kell folyósítani onnan , na hogy az hogy lesz arra is nagyon kíváncsi vagyok.

     

    Az üzemeltetési költségekről ekkor még nem is beszéltem.

     

    Az én gyerekeim biztosan át fognak lépni az államiba, mert a maradás véleményem szerint nagyon kockázatos.

     

     

     

    Tudomásul kell vennie az embernek , hogy oda kell figyelni a pénzügyeire és ez nem azt jelenti , hogy 10 évenként gondolom át mit , hogyan csináljak , hanem a történések fényében ki kell választani az adott  ( én itt Mo. pillatnyi )  szituációban mi az, ami saját magunknak a legmegfelelőbb.

     

    Végül pedig nekem igazán nem tetszett az amikor ha  akartad  , ha nem be kellett lépni a mnyp-k valamelyikébe.

     

     

    Teljesen ki lett szolgáltatva sok tízezer fiatal.Most majd meglátjuk , hogyan is gazdálkodtak azok a pénztárak akikért még tüntetni is v hajlandó volt 153 ember!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772920 (83)
    2011-01-08  10:13
  17. 2011. január 8. 10:5385.
    Az én pénztáram honlapján azt írják, hogy csőd esetén nyilatkozhatsz, melyik pénztárba akarsz átlépni, ha meg nem nyilatkozol, automatikusan visszatesznek az államiba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772920 (83)
    2011-01-08  10:13
  18. 2011. január 8. 10:2584.
    A teljes hozamnak hány százaléka körülbelül ez a bizonyos reálhozam? Valakinek van erről fogalma? Nekem kb. 1.400.000 van a számlán, ebből kb. 200.000 a teljes hozam, ebből mennyit kapnék kézhez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_772920
    Torolt_felhasznalo_772920
    2011. január 8. 10:1383.

    Nekem tegnap kijött 2,5 milla van rajta. A férjem szerint ne csináljak semmit,mert nagyon kevesen lépnek vissza és csődbe mennek a pénztárak és különben is ,akkor elesek az állami nyögdíjtól büntiből. Egyébkét még lenne negyed század amit munkával kéne eltöltenem.

     

    Azért gondolkozom,hogy maradok manyupba, de akkor ,ha csődbe megy és se állami se másik, akkor mehetek az utcára?????Vagy blazírozzak arra,hogy eltart a családom???Most ők szívják a véremet, de majd visszavágok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (82)
    2011-01-08  10:01
  20. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 8. 10:0182.

    Sziasztok!

     

    Én a magam részéről arra vagyok kíváncsi , hogy ha  kijönnek az egyenlegek mindenkinek és tudjuk már a hozamokat és persze a veszteségeket , hányan fognak tünteni a magánnyugdíjpénztárak mellett.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. január 7. 23:2481.

    Lelked rajta!

    Csak akkor azt áruld el nekem, vajon az elmúlt 8 év egyikében is,miért nem nyultak még a pénzedhez? de tudod mit, ne is áruld el!

    A 8 évet meg ne fejtegessük, nem erről szól itt az ének....vannak érvek pro-és kontra. De csak annak ,aki az észérveket szereti!

    előzmény:
    bolhabetu (80)
    2011-01-07  22:55
  22. 2011. január 7. 22:5580.

    Eleg qrva bagy baj, hogy tollvonason mult az elozo 8 ev es nem a tenyleges tervezesen. Kb nekik koszonhetjuk azt is aminek a hatasat most szivjuk meg, es buntetlenul meg fogjak uszni. Egy tollvonassal hajtottak bennunket a mnypbe. Nem ? Vagy talan toled kerdeztek mit valaszatanal? Tolem  nem. Most dontok es megyek az allamiba.

    előzmény:
    COLI47 (75)
    2011-01-07  22:28
  23. 2011. január 7. 22:5179.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 7. 22:4178.

    jó ez a lista (már ha tényleg jó). az én pnztáram még nem nagyon számolgatott....mindenesetre ennek fényében érdekes a kormányzati oldal nyilatkozata, hogy nem sokaknak lesz reálhozama....

     

    hogy ki mit fizetne ki az érdekes kérdés, mindenesetre aki 2009-ben visszament az nem kapott reálhozamot.

     

     

    viszont szerintem senki se azért menjen vissza mert kap. ez egy talált pénz örüljön neki, de ne emiatt döntsön. menjen azért mert lop a nyugdíjpénztár vagy biztosabb az állami vagy így már nem éri meg, de ne a reálhozam miatt...

    előzmény:
    kristyn (76)
    2011-01-07  22:33
  25. 2011. január 7. 22:4077.

    Igen, már láttam a linket korábban is.

    Fene tudja, mennyire lehet hinni neki. Mindkét pénztáramat nagyon lehúzta, holott folyamatosan emelkedésben vagyok, mióta beléptem. 1998-ban!

    előzmény:
    kristyn (76)
    2011-01-07  22:33

Címlap

top