Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik és EGYÉB témakörök

Torolt_felhasznalo_328926
Torolt_felhasznalo_328926
Létrehozva: 2004. Április 15. 13:32
Sziasztok !
Ide várom azok jelentkezését, akik a lombik-témával valamilyen szinten kapcsolatban vannak (babát szeretnének, mesterséges baba van a pocijukban, vagy esetleg már világra is hozták), és még nem savanyodtak bele a témába, tehát tudnak másról is beszélni..., és esetleg más topikról elüldözték őket a besavanyodottak...! Sőt azok is jöhetnek, akiknek semmi közük nincs hozzá, de szeretnek BESZÉLGETNI !
Szóval nekem egy ici-pici mesterséges babám van, most 5 hónapos, és mindennél jobban szeretem ! Most éppen alszik, így tudom ezt a pár sort lelketlen anyaként leírni (idéztem egy másik topikról). Szóval jelentkezzetek !
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 1. 16:4216176.
    ... mégsem olyan nagyon oké minden... jövő héten amniocentézis, a 4 markeres teszt eredménye nagyon-nagyon rossz lett  tessetek szorítani nekünk most ránkfér.
    előzmény:
    laffi (16173)
    2007-03-19  10:45
  2. Torolt_felhasznalo_943762
    Torolt_felhasznalo_943762
    2007. március 29. 09:5816175.

    Sziasztok!

    Csak azért írok, mert van egy ampulla Orgalutranom. Májusban lejár, de sajnálom kidobni. Ha valakit érdekel ingyen odaadnám. Ági

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. március 20. 11:2216174.

    Fő, de nőies Dalma! Aszta'!

    Mi most kirándulni voltunk a Bükkalján. Vilmos kezd kicsit strapás lenni. Komolyan jobb menve cipelni (na nem km-eken át!) mint ácsorogni vele az ablaknál. Valójában állni nem nagyon szeretek.

    Bálnásodás beindult, de a kilók egyelőre nem ugrálnak. Holnap a 17. hetet töltjük. Ezúttal marha kiváncsiak vagyunk a nemére. De a börzén egy vagon csajos dolgot vettünk. Elég kedvesnek tűnik a kicsi ember. Jövő héten hátha látjuk a nemét. Mindenesetre van 2 hetem, hogy Vilmosnak ajándékokat vegyek. Esetleg egy pólyásbabát?  

    Tortailag is bajban vagyok. Tapasztaltabbak, help! Tojást, csokit még nem eszik Vilmos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449064 (16172)
    2007-03-17  16:26
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 19. 10:4516173.

    sziasztok!

    Dalma gyönyörűűűűűű!

    Nálunk minden oké, letelt az első harmad szerencsésen rókakoma nélkül. Legfeljebb állandó álmosság kísérte a napjaimat. Holnap megyek 4 markeres tesztre... mostanában lesz jópár ilyen-olyan vizsgálat, remélem minden rendben lesz. A neme még egy darabig titok.

    Laffi

    13+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449064 (16172)
    2007-03-17  16:26
  5. Torolt_felhasznalo_449064
    Torolt_felhasznalo_449064
    2007. március 17. 16:2616172.
    Sziasztok!

    Látom haldoklik a topic!!
    Na ezért felteszek két Dalmás képet,hátha ti iskedvet kaptok a képek felpakolására!

    Laffi,Eszti, Jovi, hogy vannak a kismamik??Nemeket tudjuk már? Nevek vannak?

    Mi jól vagyunk...ha már így kérdeztétek Hihetetlen ütemben nő a kiscsaj.Valamelyik nap visszanéztük a szülést és olyan picinek tűnt. Most hogy így az embernek van gyereke,most látni igazából hogy hogy megy az idő...
    Dalmamármosolyog...most kezdi felfedezni a kezét és állandóan szopogatja az öklét. Nem győzöm kivenni a szájából,ha már engedtük a cumit,akkor nehogy már rászokjon az ujjára...az mártúl sok lenne!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_581437
    Torolt_felhasznalo_581437
    2007. március 3. 22:2816171.
    Halihó!

    Mi is jól vagyiunk ám!Csajszi már 8 hóanpos, van 6 foga, és két hete felállt! Majd jó görbe lábai lesznek!
    Mi újból belevágunk a projektbe, sajna csak augusztusra kaptunk időpontot! Ki érti ezt?
    Nálam +10kg maradt!ez már soha enm megy le?

    Sajnálom,hogy nem lehet az 1%-ot felajánlani!

    MAndarin
    Szép a kiscsajszi!
    Láttam a régi motorosoknál. A baj,hogy oda nem tudok írni,elflejetettem a jelszvamam és nem tudom visszavarázsolni,me golyan lassú az az oldal nálam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245019 (16170)
    2007-02-25  14:44
  7. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. február 25. 14:4416170.
    Ha felfelé sem mozdul, akkor majd lemegy a szoptatás után. Van, aki szoptatósan kerekedik ki igazán. A +4kg az nagyjából az a tartalék, ami nem árt a szoptatáshoz. De értem én, hogy mindenkinek azzal van baja, ami neki jut. Nekem a megállíthatatlan fogyás volt a bajom. Elment a tejem és lám-lám visszajöttem normál súlyomra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449064 (16169)
    2007-02-23  17:39
  8. Torolt_felhasznalo_449064
    Torolt_felhasznalo_449064
    2007. február 23. 17:3916169.
    Szeva Zsu, és mindenki!

    Nem panaszkodhatom, nekem az első 6 hét sem volt olyan gáz. Miután Dalma átaludta az éjszakát, már nem voltam olyan koki , ugyhogy nem volt szükségem pihire itthon.
    A kiscsaj nagyon jó baba, bár most két napja eléggé nyűgös, lehet hogy front lesz vagy nemtom mi
    most kezdjük kinőni az 56os rugdalódzókat...olyan furcsa hogy amikor hazajöttunk a korházból még elveszett bennük, most meg végigér a lába. Nagyon gyorsan megy az idő, csak ilyenkor látja az ember amikor gyereke van

    Nagy szívfájdalmam a súlyom...egyszerűen nem akar lemenni az a 4kg .Nem tudom ki mondta , hpgy szoptatással csak úgy olvadnak le a kilók, de az nem rám vonatkozik!! odafigyelek a kajára úgy mint még sehogy, de semmi. Most voltunk anyóséknál 3 napot, kicsit jobban elengedtem magam kajaugyileg, és nagy meglepetésemre felfelé viszont nem mozdult a mérleg nyelve. Ugyhogy kedzem feladni az "odafigyeléses táplálkozást"...

    már voltunk Dalmával kirándulni is a kert végi erdőben! Íme egy kép
    előzmény:
    zsu1124 (16164)
    2007-02-16  10:22
  9. hha
    hha
    2007. február 22. 14:1116168.

    Sziasztok Lányok!

    Szívből örülök, hogy a legtöbb topiklakónak már nincs szüksége erre, de talán valaki olyan is olvassa a topikot, aki benne van az örökbefogadásban, vagy most kezdte el.

    A Hölgyvilág c. újságban megjelenne egy cikk az örökbefogadásról. Teljesen őszintén, pozitívumairól, negatívumairól. A cikkben megszólaltatnának 3 párt (arccal, névvel), akik mesélnének a tapasztalataikról.

    Kellene egy olyan pár, aki már kapott babát, egy olyan, aki még vár, és egy olyan, aki még csak most kezdte a procedúrát.

     

    Ha valakinek lenne kedve hozzá, akkor írjon privit és felvesszük a kapcsolatot az újságíróval.

     

    Előre is köszönöm csajok!  

    Puszi 

    Adrienn

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2007. február 18. 20:2316167.

    Esz, a szokásos hacker támadás miatt volt lassú az oldalunk.

    Szóval, adó 1% sajnos nem, de támogatókat keresünk ezerrel, mert az újabb hekkelés miatti helyreállítás megint egy vagyonba kerül.  A kezdő tőkénk meg fogyogat... A pályázatokra még nem érkezett válasz... Nem panaszkodunk, de jól jönne egy kis lové, hogy ne topogjunk egy helyben. Ha sikerülne megnyerni a pályázatot, akkor  profibb oldalt tudnák csinálni, olyat amit nehezebb meghekkelni.

    Tudtátok, hogy az Aranydisznó éve a legszerencsésebb a kínai kalendárium szerint? Odaköltözök, mert a mi évünk továbbra is elég brutálisan folytatódik. Most már kezdem elhinni, hogy még mindig lehet fokozni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245019 (16166)
    2007-02-16  11:58
  11. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. február 16. 11:5816166.
    Feléledt.
    Elolvastam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245019 (16165)
    2007-02-16  11:57
  12. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. február 16. 11:5716165.
    nem akarjátok ide (és talán máshova is) bírni az alapítvány adószámát?
    Pl nekem ma nagyon nem akar menni a lombikbaba.com

    Zsu, jó olvasni a csajokról!
    előzmény:
    szkeptika7 (16162)
    2007-02-08  15:12
  13. 2007. február 16. 10:2216164.

    Isten bizony írtam ide hozzászólást 2 nappal ezelőtt. Akkor hová küldtem el????  Lyányok, terhességi leépülés ez már...

    Szutyok egy idő van... tegnap vonatoztam, néztem az esőben élelmet keresgélő őzeket a szántóföldeken. Nem tudom, kinek van jobb dolga- nekik, a szabad életükkel és nehézségeikkel együtt vagy nekünk a kényelmes, de csöppet sem szabad és nem problémamentes mindennnapjainkkal...

    Genetikai uh-on voltam- 100%-osan megállapították, hogy két lányunk lesz. Egészségesek és végre már nem annyira ufó-fejűek. Az egyik babóca azonban kisebb valamivel a másiknál, remélem, összeszedi magát a csajszi és behozza a lemaradást. Amilyen kicsi(nek tűnik) a hasam- a babák mérete éppen a koruknak megfelelő. 30 deka körüliek (egyik több, a másik kevesebb). Milyen cseppek még....

    Hogyan telnek a napjaitok? Mi újság Dalmával? Túlestetek az első nyűgös 6 héten, Cili! Innen már csak könnyebb lesz! (??) Érdekel mindenki sorsa, írjatok, ha van kedvetek hozzá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441449 (16163)
    2007-02-08  15:56
  14. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2007. február 8. 15:5616163.

    Konkrétabban, a bulira nagy szeretettel várjuk a 2005-ös év lombikpetíció aktivistáit is!


    Kedves Abkat, Motoflo, Manó, Ukka, Ződ, Cilee, Tinnka, Csenabi, h.perlaki, Mókusmanci, Jovika, Det, Marja, Málnamaci, Norka gyertek el családostól, hogy az újak is megismerhessenek benneteket. Nélkületek ugyanis ez az alapítvány nem jött volna létre, ezért veletek együtt szeretnénk ünnepelni. 

    előzmény:
    szkeptika7 (16162)
    2007-02-08  15:12
  15. 2007. február 8. 15:1216162.

    Sziasztok!  

    Kicsit ugyan megkésve, mivel 2006. november 29-től létezik a Támogatást születendő gyermekeinkért! LOMBIKBABA Közhasznú Alapítvány (bár a jogerőre emelő határozatot csak december legvégén kaptuk meg),
    szeretném meghívni 2007. március 3. szombat délutánra mindazokat,
    akik az alapítványt megelező civil szervezet létrehozatalában és életében, illetve a már alapítványként működő szervezet munkájában részt vettek, hogy koccinthassunk az eddigi eredményeinkre, és jobban megismerhessük egymást

    Részleteket priviben, az összehövetel helyszínéről annyit, hogy Budapest elég frekventált helyén, a Keleti és Nyugati Pu.-hoz is közel (nálunk) kerül lebonyolításra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. február 8. 12:2916161.
    Hahó!

    A mérleg probléma nekem is ismerős. Nálunk a "minden rendes anya méri mennyit szopik a gyereke" verzióban hangzott el.

    Dalma gyönyörű nő! Ilyet is akarok!

    Zsu, a Luca és a Janka nagyonis jó nevek! Nálunk is merültek föl. Találjatok ki két egészen hülye nevet, azokhoz képest örülni fog a rokonság ezeknek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449064 (16158)
    2007-02-07  21:32
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 8. 10:1816160.

    Mandarin!

    Dalma gyönyörűséges!!!!!!

    Bírom a felfogásodat, nálunk sem lesz mérleg. Anyós sem lesz  , max a legelején 1-2 hétig. Azért parázok hogy fogok bírni 3-mal ősztől. De bölcsit azt nem!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449064 (16158)
    2007-02-07  21:32
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 8. 10:0116159.

    nanika32!

    Ilyet még nem hallottam hogy lombik miatt kromoszóma rendellenességnek nagyobb az esélye. Csak Te dönthetsz.

    Én viszont a korom miatt szeretnék 4 markeres tesztet végeztetni vérből, aztán ennek függvényében vagy lesz chorionbiopszia, vagy nem. Inkább a nem felé húzok, mert ennek viszont a vetélési kockázata 0,5-1% közötti.

    A mi iker lányaink is a győri Kaáliból vannak, és most a spontán 3. jön.

    előzmény:
    nanika32 (16154)
    2007-02-07  14:43
  19. Torolt_felhasznalo_449064
    Torolt_felhasznalo_449064
    2007. február 7. 21:3216158.
    Sziasztok!
    Látom fellendült az élet mióta egy páran babásak lettek! no nem is baj!
    bibiiiii , Én már láttam Szkepi UH fotóját a lombikbabán. szerintem lány lesz...

    Zsu, de jó hogy végre minden ok veled! Megkaptam ám a leveledet amit az iwiwre írtál, csak erőm nem volt válaszolni. Minden ok, csak volt pár nyűgös esténk. Dalma tök jó kislány, tényleg vizsonylag az éjszakák is nyugodtak lennének, de most az a legujabb hogy éjszaka bekakil ...és hát ugye kényes lányom van...trottttyyyyy..és rá két percre üvölt! Ilyenkor tisztába teszem mint egy zombi és meg is szoptatom.
    anyukák...hogy lehet leszoktatni egy babát hogy ne éjszaka kakiljon hanem nappal? Gondolom sehogy így néha beüt a ménnnykkűű és kelek.

    Zsu, szerencsére anyósom messzi budapesten, ugyhogy nem osztja a tanácsokat. Mikor hazahoztuk Dalmát akkor ment az észosztás a mérlegeléssel kapcsolatban. Minden nap megkérdezte hogy miért nem mérem Dalmát, miért nem veszünk mérleget. Totál mérlegellenes voltam és nem voltam hajlandó minden egyes szopi után mérni, nem akartam magam idegesíteni ha mondjuk keveset eszik.Mivel csak szopik, ugyis éreztem hogy mennyire lett üres a cickóm. Nos, volt olyan hogy a párommal meghalllottam hogy megint a mérlegről beszélnek, és átmentem a szomszédba, már hallani sem birtam a mérleg szót..hogy miért kell rámeröltetni..de persze nem sikerült. Egy hónap mulva mentünk méredszkedni és Dalma 4 Kg volt, pontosan megfelelő a korának illetve annak hogy anyatejes baba.
    azóta anyós nem osztya az észt. de észrevettem hogy mindenki parásabb mint Én. Itt állandóan izgulnak , ha már egy foltot meglátnak a gyereken, ...Úr Isten, mi ez...mitől jött ki, biztos alergiás, biztos melege van, biztos ettél valamit...nos nekem ezzel van tele a tököm! Rajtam is van néha valami, kidörzsöl a ruha, mittomén ezer oka lehet. Mindezek ellenére a lányom makk egészséges.
    A poharazás miatt is lehurrogott anyós (anyu nem) hogy miért nem cumisüveg, nos c. uveg elln is vagyok..ugy vagyok vele hogy legalább etetni had etessem most csak Én , hogy ez az egy kontakt megmaradjon. Ugyhogy amikor nem szopizik, pohárból itatom...megtanítottuk a párommal , már két hetesen pohárból ivott. Nagyon ugyes!!

    Így élünk, éldegélünk.

    Zsu! Én 24 hetesen voltam 4D uh-n, aztán pedig 31 hetesen. 31 hetesen már egész jól láétszott a pofija, de láttad te is, nos Dalma totál ugy nézett ki (mikor megszületett) mint akkor a képen.

    Mellékelek egy képet, ami hétvégén készült. Már ilyen nagy!!
    előzmény:
    zsu1124 (16151)
    2007-02-05  12:56
  20. 2007. február 7. 16:5016157.
    Nanika, én már annyit hallottam ilyesmiről, hogy orvosok nyomulnak a magzatvízvizsgálatra, mert 1. 35 év feletti a kismama, 2. mert miért ne, stb.

    A lombik babákat én úgy tudom, már eleve valamennyire szűrik. Evidens, ha látják, hogy nem szabájosa a sejtosztódás, stb.stb. nem ültetik be... Nem értem miért erőszakoskodik az orvosod.
    Nálam 40 éves fejemmel eszükbe nem jutott sehol, hogy meg kéne nézni... Nem tudom miért, de engem hiába szekáltak volna vele, örültem hogy sikerült, a családban nincsenek terheltek, akkor minek? A hülye statisztikák miatt, mert a Down-kór és társai divatos rémhírek? Arról is irkáltak már, hogy nem is feltétlenül a nő életkorától függ a kór megjelenése.

    Én azt mondom, ha Te félsz hogy beteg babát szülhetsz, és semmiképp nem akarsz kockáztatni ebben a témában, akkor nyilván elmész.
    De ahogy látom, boldog kismama vagy, egészséges, semmi alapja a gyanúnak.

    Az én ismerőseim akik voltak, ők azt mondják, hogy nagoyn gyorsan és igazából fájdalommentesen történik. Inkább a tudat ami rémiszti őket. 4-5 kismama ilyen véleményét olvastam a saját topikomon, nekik nem okozott komplikációt.

    Te döntésed, szíved szerint dönts, ne orvosi nyomásra. És gratulálok, lassan félidős leszel, már érzed a kicsi mozgását
    előzmény:
    nanika32 (16154)
    2007-02-07  14:43
  21. 2007. február 7. 16:4416156.
    Sziasztok,bocs hogy csak bekukk és csak erre a hsz-re írok.

    Én is lombikos vagyok, 2. lombikra ikreim születtek 2005 tavaszán. Én megjártam a Baross utcai I. Női Klinika Asszisztált Reprodukciós Osztályát (4 inszemináci&oacute, és a Szt.János BMC-jét (2 lombik).
    Tudok saját tapasztalatról mesélni.
    Ha érdekli még, 40-évesen lettem babás, 36. hétig egy tökéletes, problémamentes terhességet vittem végig, 2950 és 2600 gr-al születtek a fiaim, császárral.


    Ha az újságírónőt érdekli az esetem, akkor szívesen válaszolgatok/írok (utazni nem tudok, nem vagyok mobil).
    előzmény:
    hha (16155)
    2007-02-07  16:26
  22. hha
    hha
    2007. február 7. 16:2616155.

    Sziasztok Lányok!

    @dri (cilee) vagyok, de valami miatt hónapok óta nem enged hozzászólást írni a rendszer...  na, mindegy!

    Látom tényleg belehúztatok, ja kérem, ha egy üzlet beindul!   Óriási gratula Mindenkinek!!!  

    Azért írok, mert megkeresett Kempf Zita (Maximás újságír&oacute, hogy a Nők Lapja Évszakokban készül egy cikk. A hazai klinikák összehasonlítása lesz a téma, de szó lenne az eredményésségről, a módszerekről, a körülményekről, a hozzáállásról. Olyan alanyokat vár elsősorban, akik tobb intézményt is megjártak.
    Szóval, ha van köztetek olyan, akinek volna kedve ehhez nyilatkozni, akkor írjon privit és összehozom Zitával. Nem fontos a személyes interjú, valószínűleg én is csak telefonon fogok vele beszélni.

    Puszi csajszikák és mégegyszer gratulálok a pocaklakókhoz!  

    Adri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. február 7. 14:4316154.
    Sziasztok!Én nem jártam még nálatok és most a segítségeteket,illetve véleményeteket kérném.A győri Kaáliba  jártunk,az okt.13.-i beültetés sikerült  is,úgyhogy 19 hetes boldog kismama vagyok,illetve lennék,ha nem idegesítenének a dokik.Dióhéjban annit,hogy jó az afp-m és az Uh-n mértek is korának megfeklelőek,rendellenesség nem látszik.Doki bácsink nagyon precíz ezért mégis elküldött az 1.számú női klinikára/baross u./ genetikára biztos ami biztos.Ők se látnak semmit gyönyörű a felvételen,kivéve,hogy van a méhlepényen egy ciszta,ami valószínűleg ártalmatlan,de toxoplazmát ,rubeolát kell nézetni vérből,hogy kizárják,hogy esetleg fertőzéstől van a ciszta.Ha nem attól,akkor teljesen veszélytelen.Ezt eddig értem is,a bajom az,hogy mégis magzatvíz vételt javasolt ,csak azért mert lombik a baba és lombikoknál van 1 % esélye a kromoszóma rendellenességnek.Mi persze nemet mondtunk,de két hét múlva újra  menni kell a toxop.eredménnyel és csinálnak még egy Uh.Egyértelműen közölte,hogyha természetes úton estem volna teherbe,akkor nem is foglalkoznának velem.a vérvételes vizsgálatot is leszavazta,mondván,hogy az csak kockázatbecslésre lenne jó.Mi a véleményetek,szerintetek is jogos csak azért szúratni,mert lombik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2007. február 6. 21:0516153.
    A gimis osztálytársamnak (Zsuzsa ő is) a 2 lánya is Janka és Luca. Igaz nem ikrek, de tesók. Náluk van még egy fiú is, az ő neve Ábris.
    előzmény:
    zsu1124 (16151)
    2007-02-05  12:56
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. február 5. 17:5216152.

    Tuttttti jó nevek! Ismerek Lucát is Jankát is! Édesek! Szerintem csak magatokra hallgassatok. Nekünk egyelőre csak fiúnév van (ez már megvolt anno is, csak nem lett tulajdnosa) MILÁN!

    Lánynévre gőzöm nincs, a két legjobban tetsző már felhasználva  . Petra, Hanna, Gerda? Ezek tetszenek még.

    előzmény:
    zsu1124 (16151)
    2007-02-05  12:56

Címlap

top