Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Norbi liszt-kenyérsütőgép

maki333
Létrehozva: 2011. január 5. 11:31

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata arról, hogy az update liszt hogy "viselkedik" a kenyérsütőgépben.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy ugyanannyit kell beletenni a gépbe mint a sima kenyérnél? Csak ezzel a liszttel süthető-e kenyér, vagy inkább keverjem valamilyen arányba sima liszttel?

Ha valakinek van erről valami tapasztalata, azt nagyon szívesen venném, mert tutira akarok menni, az update liszttel kísérletezni egy kicsit drága mulatság lenne...

 

Előre is köszönöm a segítséget!

  1. 2011. január 5. 19:1655.
    Nem akarom elvenni a kedved, de ez egy egyéves cikk, azóta több hivatalos kórházi összehasonlító vizsgálat is igazolta, hogy nem állított semmi valótlant...
    előzmény:
    antironia (53)
    2011-01-05  17:59
  2. 2011. január 5. 18:1354.

    Én esküszöm, nem kritizálni akarok (csak visszanéztem, nehogymár angolt kelljen tanulnom - a rendrakáson már túl vagyok  ), de ha ezt a receptet megpróbáljátok, szerintem ne egyszerre adjátok hozzá a folyadékot, mert szerintem nagyon-nagyon sok a lisztmennyiséghez képest! Persze itt megint előjön, hogy nem tudom, ez a lisztkeverék mennyi folyadékot vehet vajon fel, de sima kenyérlisztes recepteknél 40-50 dkg liszthez van kb 3 dl folyadék, szóval csak óvatosan!

    Amúgy még segítségként, én innen kezdtem tanulni a kenyérsütést: http://www.emargit.gportal.hu/ és mostanában meg főleg ezt használom: http://limarapeksege.blogspot.com/ Előbbinek az az előnye is megvan, hogy ha jól olvasgattam, aki csinálja talán cukorbeteg lehet (?) mert általában az édesek édesítőszeresek, így gondolom diétához is jó lehet.

    Viki 27 amúgy egyetértek, szerintem jól gondolkodsz

    előzmény:
    zsanettt (50)
    2011-01-05  15:36
  3. 2011. január 5. 17:5953.

    Így van!

     

    Plusz: működik ám a tudatalatti is! Ha már kidobott egy v.lag pénzt ilyen cuccokra, akkor még jobban odafigyel a táplálkozására.

     

    Amúgy meg...

     

     www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=307965

     

     

    Nem fogyaszt – többmilliós büntetést kapott Norbi

    Hárommillió forintra bírságolta a Gazdasági Versenyhivatal a Schobert Norbert tulajdonában álló Update Zrt.-t – közölte hétfőn a hivatal. A bírságot azért kapta, mert a forgalmazott péksüteményekről valótlanul azt állította, hogy azok fogyasztanak vagy épp szénhidrátmentes lisztből készültek.

     

    .....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219627 (30)
    2011-01-05  14:06
  4. 2011. január 5. 17:5652.

    Nem is abból áll a Norbi-liszt, amit leírtál...

    Összetevők: kukorica rost, búzafehérje, búzaliszt, szójafehérje, pálmaolaj, stabilizátor: E471, antioxidáns: aszkorbinsav, étkezési sav: tejsav, enzimek: alfa amiláz, hemicellulóz.

    előzmény:
    CsillagViki (21)
    2011-01-05  13:33

Címlap

top