Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Süthető gyurma/poly clay

rah
rah
Létrehozva: 2010. december 28. 20:42

Sziasztok!

Nem találtam ilyen topicot, és hátha van más is, akit érdekel a süthető gyurmából ékszerek készítése. Azt gondoltam, ez külön topikot kíván a gyöngy a bizsu topictól. Remélem akad más is, akit érdekel.

 

 

  1. 2015. február 5. 21:2655.

    Sziasztok.Nagyon tetszenek a gyurmaékszerek.Tud valaki olyan információt adni,hogy hol indul olyan tanfolyam ahol ezt meg tudnám tanulni?


     


     

  2. 2013. július 11. 12:3354.

    Szasztok!

    Gondoltam én is csatlakozom :) Kb. 1 éve űzöm hobbi szinten a süthető gyurmázást. Nagyon megtetszett ez a kreatív tevékenység, mert olyan szép kis dolgokat alkothat az ember. :) A nevemre kattintva albumokban megtaláljátok a munkáimat. Már több százat készítettem, de ezt sosem lehet megunni. Nagyon szépek a munkák, amik itt vannak az oldalon!

     

    Mindenkinek szép napot kívánok!

  3. 2013. június 26. 16:2353.

    Sziasztok!

     

    Az érdekelne, hogy ki mivel rögzíti a csattokra a már kisütött gyurmát.

    Mitől lesz olyan szép sima a gyurma? Milyen polírozót használtok? Ezzel (http://www.alkotokboltja.hu/ProductView/index/276687) kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

     

  4. 2012. november 17. 08:3652.

    Sziasztok, nekem pár napja jutott eszembe ez a gyurmázás. 

    Készítettem házilag hozzá gyurmát, de megsütni még nem mertem, inkább csak a konvektor közelében szárítgattam őket.

    Igazából jó lenne ha valaki írna egy jó receptet, mert nem tudom az igazi titkát. Először szineztem ételfestékkel, de mára már rájöttem hogy sima fehérként kell megcsinálni, és aztán festem ki festékkel, így nagyon szép színű lesz. Igaz csak próbálkozások, de töltök fel egy képet róla.

    Nem tudtok pár jó leírást képekkel ilusztrálva mutatni?

    Főleg karácsonyi mintákat keresnék.

    És az a bajom, hogy ha túl nagyra csinálom akkor száradás közben eltörik. Csak akkor marad egyben ha kb 2-3cm az egész.

    Van valami trükk?  

Címlap

top