Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

REIKI - minden, amit tudn

Torolt_felhasznalo_810074
Torolt_felhasznalo_810074
Létrehozva: 2004. Április 13. 12:36
Sziasztok,
a "Távgyógyítás Reikivel" topik tapasztalatai alapján éreztem úgy, hogy a Reikivel kapcsolatos elvi - gyakorlati kérdések megbeszélése megérdemel egy külön topikot (hogy az előbbiben a gyógyításra lehessen koncentrálni)
Olyan kérdésekre gondoltam (amik rendszeresen előjöttek más helyeken is), mint:
-beavatás, távbeavatás
-távkezelés technikái
-szabad - nem szabad kezelni
-mire jó
-hogy lehet tanulni
-reiki iskolák
-hogyan használjuk
-gyakori közhelyek, félreértések
  1. Torolt_felhasznalo_125725
    Torolt_felhasznalo_125725
    2007. március 23. 22:421601.
    Jaj és még valami!
    A barátnőmnek, kificamondot a lába elég csúnyán, és míg el nem látták én "ápoltam" és hatott neki
    Mondta hogy nem fáj!
    Kérlek higgyetek nekem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_125725
    Torolt_felhasznalo_125725
    2007. március 23. 22:411600.
    Hello!!
    Nos... bele kéne vágnom a storimba
    Remélem nem fogtok tök hülyének nézni, de egy pár dolog van, ami szerintem valamilyen reiki!
    Szóval ez volt az első amiről mások is tudnak. Anyámnak fájt a foga, műtét után...
    Én meg azt mondtam neki, mi lenne ha meg próbálnám ki venni vagy hogy van ez... ( még nem igazán értem) Mert én éreztem, hogy menne. Szóval meg próbáltam, és sikerült. Fura érzés volt... éget a tenyerem is, és anyumnak meg leesett az
    Álla. :-) Azóta már sokszor próbáltam magamon, és másokon is akiben bíztam, és egyre jobban megy. Ma meg kerestem egy oldalt, és ott le volt írva
    minden, és ezeket én is észrevettem magamon ( értitek nem)
    Szóval nagyon furcsa... Nem tudom mit csináljak vele, de tudom hogy van, és érdekel!!!
    Léci írjatok vissza! És ha hülyeség mondjátok meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_860006
    Torolt_felhasznalo_860006
    2007. március 18. 13:401599.

    Szia Artemis!

    Olyan jó, hogy neked ilyen pozitív élményeid vannak a reikivel kapcsolatban. Én olyan bizonytalan vagyok.

    Nemrég (2 hete ) végeztem el az 1est. Persze, nem is várok rögtön nagy dolgokat, de én mégis azt érzem, hogy nálam mintha nem működne. Tudom, hogy nem szabad elvárni semmit, mégis olyan mintha feleslegesen végeznék különböző mozdulatokat.....

    Mi erről a véleményed?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221795 (1598)
    2007-02-03  18:33
  4. Torolt_felhasznalo_221795
    Torolt_felhasznalo_221795
    2007. február 3. 18:331598.

    üdvözöllek benneteket!

    A Reiki gyökeresen megvaltoztatta az eletemet.Voltak olyan tapasztalasaim ,melyeket nem pozitivan eltem meg,de sikeresen atalakitottam öket a jo iranyba.Fejlödesem egyes szakaszaiban sokszor ertek negativ dolgok,melyekre szükseg is volt.Nelkülük nem tartanek ma itt es nem tudnam tudasomat tovabb adni azoknak, kiket ez a tema vagy eletcel.stb erdekel.Egy dolog szamit az eletben es ez a szeretet.Minden innen indul ki es ide ter vissza. Jo lenne ha nem kene bizonygatni mar ennek az erzesnek a fontossagat,ha termeszetes dologkent kezelhetnenk.

    A reiki erre is tanit.Nyiljunk meg az energia fele.Fogadjuk el es hasznaljuk.Az akinek nem kell az ugy sem kap..Majd idövel elerkezik a felismeres.A fenynyalabokat megtörö porszemek nelkül a napsugar lathatatlan volna.Eletünk fontos dönteseikor nem csendülnek fel fanfarok.Rendeltetesünk csenben ad magarol jelt.szeretettel artemis

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 26. 14:291597.

    "Ha te is az emberi fajba tartozol, akkor biztos, hogy vannak kozos oseink, tehat rokonok vagyunk. Ha megsem ember lennel, akkor elofordulhat, hogy tenyleg nem vagyunk rokonok (bar meg igy is eleg nagy az esely valamifele kozos osre)."

    Igazad lehet, elképzelhető, hogy nem tartozunk egy fajhoz.

    "A csajom valoban nem vagy baby, de meg lehetsz. Ki tudja mit hoz a holnap?"      

    Igy van. Bár erre minimális az esély, mert én túl csúnya karma lennék neked  

    Szóval benned nincs elfojtás? És akkor mit takarnak a ...... -ok a mondataid után? Azok nem azok a gondolatok, amiket nem osztasz meg velünk? Milyen érdekes, épp olyan szavak után áll ....., mint: képmutatás, önvédelem, beszéltél, rokonod, érzékenynek tetszik lenni, probléma gyökere. Ez szerinted véletlen? Ha igen, akkor az a válaszom, hogy nincsenek véletlenek. Ha nem, akkor várom a válaszod. Ja és akkor arról az általad "futó gondolat"nak titulált pofánvágásról még mindig nem szállnék le, mert érdekesnek találom, hogy egy tradicionális Reiki mester, akinek tanítványai vannak, ilyen futó gondolata támad, amit még le is ír egy nyílt fórumon, tehát ez nem futó gondolat, mert ez a gondolat bizony megjelent írásban, ha futó lett volna, nem írtad volna le, mert addigra elfutott volna   Van erre magyarázatod? Miért pont ez a "futó gondolat"-ot írtad le? A karmára mint példa milliónyi másik "futó gondolat" is alkalmas lett volna, te mégis ezt választottad. Na ezért nem tudok leszállni róla. Várom a válaszod.

    Örömmel olvasom, hogy nálad nem pálya a képmutatás. Az nem is illene egy tradicionális Reiki Mesterhez.

    "Elhiszem, hogy ez az uriember ilyesmiket fejteget, de mi koze ennek a reikihez? Javaslok egy erdekes kiserletet neked. Menj be barmelyik nagyobb konyvesboltba es nezz at 2-3 reikirol szolo konyvet egymas utan. Fogsz bennuk mindenfelet talalni, talan meg mobiltelefon feltoltest is reikivel."  

    A Reiki mindenre jó, nem? Miért ne lehetne vele mobiltelefont tölteni? Próbáltad már? Egyébként én sem, de úgy tudom, hogy annyira fel lehet tölteni egy lemerült telefont, hogy be lehessen kapcsolni és még talán egy rövid hívás is mehet vele, de mondom, én nem próbáltam még meg, de véleményem szerint hihető. Abban igazad van, hogy manapság már annyi könyv megjelent a Reikiről és sokszor nem is a Reikiről szól sajnálatosan. Viszont az a tananyag, amiből saját szavaimmal összefoglaltam a mentális önvédelem fogalmát, az egy 1996os kiadású tananyag Reiki1 tanfolyamokra Reiki Mestereknek. Tehát nem egy olyan könyv, amit csak úgy megvehetsz a könyvesboltban vagy bárhol máshol, hanem egy olyan tananyag, amely már évek óta megállja a helyét a Reiki tanfolyamokon, ha azt egy jó Reiki Mester forgatja.

    Ha milyen tananyag szerint tanítod/tanítottad a tanítványaid?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1595)
    2007-01-25  22:06
  6. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 26. 12:021596.

    "Haaat tesokam, te lehet, hogy hallottal mar a karmarol, csak nagyon nem erted, hogy mirol szol... A karma szempontjabol ugyanis egypolusu a vilag." Légy oly kedves és magyarázd meg nekem, hogy szerinted mi a karma és hogy miért egypólusú. Köszönöm!

    "Nem tudom te milyen reikit tanultal, de ahol en tanultam, ott nem szerepelt a tanangyagban semmifele vedelemi hokusz-pokusz. " Ezért írtam meg, hogy milyen reikit tanultam. Egyébként tényleg nem tartozik a "tárgyhoz", de mivel nem tudtad, gondoltam, felhomályosítalak. Csak hogy még tisztábban láss.

    "Abbol, hogy valami nyomtatasba kerult, meg nem lehet kovetkeztetni az igazsagtartalmara." Ez nem így van. Ha valami nyomtatásba került, épp akkor lehet tökéletesen következtetni az igazságtartalmára, hiszen minden le van írva, így lehet rá hivatkozni, mellette szólni vagy ellene, mint ahogy ezt mi is megtesszük itt a fórumon. Az írott szöveget nem lehet letagadni, ott van feketén-fehéren, hogy a szerzőnek mi a véleménye az adott témáról.

    "nem használják a mentális önvédelmet"
    Viszont te is biztos tudod, hogy a "régi öregek" is nagy tudással rendelkeztek és biztos nem azért használtak védelmi technikákat, mert nem volt jobb dolguk, hanem mert működött. Hiszen a népi megfigyelések sem hülyeségek, hiába változik a világ, mégis megállják a helyüket. Nos, mindenkinek szabad akaratában áll, azt tenni, amit akar, ha akarod, használod a védelmi technikákat, ha akarod, nem. A felelősséget viszont mindenképpen vállalnod kell minden tettedért.

    "En magam es a tanitvanyaim sem hasznalunk semmifele kulon vedelmet reikizes kozben." Rendben, nincs ezzel semmi gond. Ahogy szavaidból kivettem, szerinted teljesen hatástalan a mentális védelem, tehát nem árt és nem használ. Akkor miért vagy ennyire ellene? Ha teljesen hatástalan, akkor nem mindegy, hogy használják-e az emberek? Hisz nem kell vele órákat tölteni, pár másodperc az egész.

    "Elhinni persze nem kell amit mondok, igy "bemondas" alapjan, de neked (vagy a Kovesinek is) is fel tudom ajanlani azt, amit mar felajanlottam itt valakinek az nlc-n. Mindenfele mentalis vedelem nelkul hajlando vagyok talalkozni barmelyikotokkel es ramnyomhattok barmilyen "gonosz" technikat, amit csak tudtok (en kozben kezelek vagy elteazgatok, hogy ne unatkozzak) es meglatjatok, hogy nem fog semmi tortenni velem. Ertelemszeruen azt nem tudom garantalni, hogy veletek sem tortenik semmi." Köszönöm a bizalmat, de el kell hogy keserítselek, mert én még soha nem nyomtam rá még senkire semmiféle gonosz technikát, azt sem tudom, hogy kell. Mint már említettem, én egyszerű mezei tradicionális Reiki 2es vagyok, a tanfolyamokon fel sem merült, hogy hogyan lehet "gonosz" technikákat rányomni valakire és én meg más technikákkal nem foglalkozom, csak Reikivel. Egyébként sem érzek magamban késztetést, hogy bárkire rányomjak valamiféle "gonosz technikát", még csak próbaképpen sem. Hisz, mint tudjuk, a karmagép működik, nálam is és nálad is, nincs kivétel.

    Itt szeretném még megkérdezni, hogy te, mint Reiki Mester, tanítasz-e? Mivel írtad, hogy tanítványaid vannak, gondolom, igen. Nos, akkor te mint Reiki Mester és segítő, sokat foglalkozol emberekkel. Mit jelent az egész pontosan, hogy segítő, mint foglalkozás? Én is segítek egy csomó mindenkinek, viszont azt már megtapasztaltam, hogy az embereken nem lehet segíteni, mert csak ők tudnak saját magukon, maximum meg lehet nekik mutatni az utat és ha segítséget kérnek, lehet nekik egy keveset asszisztálni de segíteni nem lehet rajtuk, csak ők tudnak magukon, hiszen minden, ami történik velük, csak maguknak köszönhetik. Biztos ismered a régi mondást: segíts magadon és az Isten is megsegít!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1583)
    2007-01-22  11:12
  7. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2007. január 25. 22:061595.
    Megprobalom kicsit osszefogni a sok szalat, ezert egyszerre valaszolok a hozzaszolasaidra. Orulok, hogy hianyoznak a hozzaszolasaim, de nehanap turelemmel kell lenned, mert nem vagyok allandoan netkozelben...

    Mivel feltetted a kerdest, ezert elmondom, hogy sima, egyszeru, mezei tradicionalis reiki mester vagyok. De ennek semmi jelentosege nincs ezen beszelgetes szempontjabol, mert nem attol valik valaki hitelesse, hogy milyen cimei vannak.


    "másfél oldal A4es oldalon keresztül kifejti a Kövesi Péter a mentális önvédelmet"

    Elhiszem, hogy ez az uriember ilyesmiket fejteget, de mi koze ennek a reikihez? Javaslok egy erdekes kiserletet neked. Menj be barmelyik nagyobb konyvesboltba es nezz at 2-3 reikirol szolo konyvet egymas utan. Fogsz bennuk mindenfelet talalni, talan meg mobiltelefon feltoltest is reikivel.

    Abbol, hogy valami nyomtatasba kerult, meg nem lehet kovetkeztetni az igazsagtartalmara.


    "nem használják a mentális önvédelmet"

    En magam es a tanitvanyaim sem hasznalunk semmifele kulon vedelmet reikizes kozben. Sok ev tapasztala alapjan mondom, hogy soha nem betegedtem meg kezeles miatt (vagy kozben) es soha nem merultem le a kezelesektol. Tobbszor is elofordult, hogy napokon keresztul napi 8-10 orat kezeltem es ezen alkalmak soran sem tortent semmi olyasmi, ahol szukseget lattam volna barmifele mentalis onvedelemnek...

    Elhinni persze nem kell amit mondok, igy "bemondas" alapjan, de neked (vagy a Kovesinek is) is fel tudom ajanlani azt, amit mar felajanlottam itt valakinek az nlc-n. Mindenfele mentalis vedelem nelkul hajlando vagyok talalkozni barmelyikotokkel es ramnyomhattok barmilyen "gonosz" technikat, amit csak tudtok (en kozben kezelek vagy elteazgatok, hogy ne unatkozzak) es meglatjatok, hogy nem fog semmi tortenni velem. Ertelemszeruen azt nem tudom garantalni, hogy veletek sem tortenik semmi.



    "nem vagyok sem a rokonod ... sem a csajod"

    Nocsak, de erzekenynek tetszik lenni...
    Ha te is az emberi fajba tartozol, akkor biztos, hogy vannak kozos oseink, tehat rokonok vagyunk. Ha megsem ember lennel, akkor elofordulhat, hogy tenyleg nem vagyunk rokonok (bar meg igy is eleg nagy az esely valamifele kozos osre).

    A csajom valoban nem vagy baby, de meg lehetsz. Ki tudja mit hoz a holnap?



    "ha valakinek többször is a pofánvágás jut eszébe először, mint példa, akkor az szerinted is elfojtott agressziót jelent?"

    Haat, eloszor is, ha jol emlekszem, akkor a masodik peldam volt az altalad tobbszor temaba hozott pofanvagas. Masodszor reszemrol egy futo gondolat volt es pont te vagy az, aki ujbol es ujbol visszautal ra (vajon miert nem tudsz tullepni rajta?). Harmadreszrol bennem egy csepp elfojtas nincs, mert ha valamilyen veletlen folytan megis felmerulne bennem az agresszio, akkor az egybol meg is nyilvanul. Nalam nem palya a kepmutatas...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410352 (1592)
    2007-01-22  13:04
  8. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 24. 12:281594.
    Köszönöm szépen válaszod! Örülök neki, hogy újra lehet itt ezen a fórumon is normálisan kommunikálni. Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893733 (1593)
    2007-01-23  20:41
  9. Torolt_felhasznalo_893733
    Torolt_felhasznalo_893733
    2007. január 23. 20:411593.
    A "péda" azt jelenti, hogy nem én kötekedek.A gazdagság pedig azt, hogy gazdája/birtokosa valaki sok dolognak. Többek között: egészségnek, harmóniának, pénznek, jó kapcsolatoknak, stb. Szió!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410352 (1591)
    2007-01-22  12:56
  10. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 13:041592.

    Mikor írsz már? Úgy hiányoznak a hozzámszólásaid...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1583)
    2007-01-22  11:12
  11. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:561591.

    Jut eszembe, mi az a "péda"?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893733 (1571)
    2007-01-19  10:10
  12. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:551590.

    "Egy péda: a tehetős azt jelenti, hogy megtehet dolgokat, a vagyonos pedig azt, hogy X hónap vagyona van, hogyha nem jutna bevételhez, akkor meddig tudna azonos körülmények között megélni."

    És a gazdag mit jelent? Látom, szinoníma szótárt kaptál karácsonyra  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893733 (1574)
    2007-01-20  11:11
  13. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:511589.
    Te Elric, ha valakinek többször is a pofánvágás jut eszébe először, mint példa, akkor az szerinted is elfojtott agressziót jelent?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1580)
    2007-01-22  10:54
  14. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:481588.

    "Ne keverd ossze egy tanitast valodi jelenteset azzal, ahogy a "koznep" sokszor feluletes ismeretek birtokaban hasznalja. "

    Köszi a jó tanácsot, nem fogom összekeverni, eddig sem tettem. Például a mentális önvédelmet sem keverem össze a hókusz-pókusszal. De erről már beszéltünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1582)
    2007-01-22  11:07
  15. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:401587.

    Elric, légy oly kedves, a nevemen szólíts (marzipan), mert nem vagyok sem a rokonod (Bár ez nem biztos, tesókám), sem a csajod (Baby) akit pofán vághatsz. Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1581)
    2007-01-22  10:59
  16. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:371586.

    Volt szerencsém a hétvégén egy Reiki 1es avatáson részt venni és ismételni, hiszen tudjuk, hogy, ismételni sosem elég. Nos, belenézhettem a reiki 1en írásos tananyágába is, amiben másfél oldal A4es oldalon keresztül kifejti a Kövesi Péter a mentális önvédelmet.

    És most szeretném kihasználni a lehetőséget és összefoglalni az ott olvasottakat:

    A Mentális önvédelem fontosságát nem szabad sem túlértékelni sem lebecsülni. Már a régiek is használtak varázskört, OD-köpenyt stb.. Hiszen több milló hatás éri az embert folyamatosan és miért kellene az éppen számunkra negatív hatásokat átélünk, ha egyszerűen ki tudjuk őket védeni.

    Sokan mégis nem használják a mentális önvédelmet, egyrészt arra hivatkozva, hogy a '"ha nem akarom, akkor úgy sem történik meg" (ez a pozitív gondolkodás félremagyarázása) vagy pedig azért ,mert a szeretet (Isten, Jézus stb...) vele van és ez meg védi mindentől. Ez utóbbi esetben viszont felmerül a kérdés, hogy akkor mivel magyarázható sok természetgyógyász "lemerülése" ill. megbetegedése. Nyilvánvalóan a mentális önvédelem nem véd meg mindentől, azok a hatások, amikre szükségünk van, legyen az jó vagy rossz, de amelyek a fejlődésünket okozzák, el fogni jutni hozzánk. Hiszen a betegséget is azért kapjuk, hogy fejlődjünk, tanuljunk, aminek az az első lépése, hogy őszinték legyünk magunkhoz és mint tudjuk, ez nagyon nehéz feladat. De a betegség őszintévé tesz!

    Nagyjából ennyi. Kérdés? Ezzel kapcsolatban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1581)
    2007-01-22  10:59
  17. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:181585.
    Nos, én sima, egyszerű, mezei tradicionális Reiki 2es vagyok. És te?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1581)
    2007-01-22  10:59
  18. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 12:141584.

    Erről nem én beszéltem, hanem zola82 a 1579ik hozzászólásában. Én csak reagáltam az ő hozzászólására. Légy szíves olvasd át még egyszer figyelmesen, ha majd lesz rá időd.

    ZOLA82, úgy érzem a kérdés neked szól! És ehhez én ezúttal nem szeretnék hozzászólni, mivel a sem a démonokhoz sem a behívásukhoz nem értek, úgy hogy ebből hagyjatok ki. A mentális önvédelemről még fogok írni később. Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1583)
    2007-01-22  11:12
  19. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2007. január 22. 11:121583.
    "Én is úgy tudom,hogy a démonidézés nem reiki tananyag"

    Na, akkor egy temaban mar sikerult eljutni kozos nevezore. Bar igy nem igazan ertem azt, hogy mire gondoltal amikor a "kisebb demonok behivasarol a reikibe" beszeletel...

    Kifejtened?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410352 (1579)
    2007-01-22  09:24
  20. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2007. január 22. 11:071582.
    Haaat tesokam, te lehet, hogy hallottal mar a karmarol, csak nem erted, hogy mirol szol... A karma szempontjabol ugyanis egypolusu a vilag. Hoppa! Tenyleg tortent egy pofaraeses, de mintha a te arcod lenne saros.


    Ne keverd ossze egy tanitast valodi jelenteset azzal, ahogy a "koznep" sokszor feluletes ismeretek birtokaban hasznalja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410352 (1578)
    2007-01-22  09:20
  21. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2007. január 22. 10:591581.
    Baby, egy fikarcnyi rosszindulat nem volt a hozzaszolasomban. Ha te olyasmit latsz valahol, ami nincs ott, akkor erdemes atnezned a tudati vetitogepedet. Valahol ott lesz a problema gyokere...


    Nem tudom te milyen reikit tanultal, de ahol en tanultam, ott nem szerepelt a tanangyagban semmifele vedelemi hokusz-pokusz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410352 (1577)
    2007-01-22  09:05
  22. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2007. január 22. 10:541580.
    Nem ketpolusu, csak te latod annak...

    Ha pofanvaglak, akkor az egy csomo ember szamara lehet jo, lehet rossz, lehet kozombos. Ez mindjart 3 lehetoseg, de ezek kulonbozo arnyalatai es keverekei is elkepzelhetoek szamomra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410352 (1576)
    2007-01-22  09:01
  23. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 09:241579.

    "Lehet, hogy rosszul emlekszem, de mintha a demonidezes nem lett volna benne a reiki tananyagban, amikor meg en tanultam. Hiaba no, valtozik a vilag."

    Jól emlékszel! Látom, az emlékezeted még jó. Én is úgy tudom,hogy a démonidézés nem reiki tananyag. És igen, változik a világ, mekkora nagy igazság, igazad van, egyetértek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1575)
    2007-01-21  09:09
  24. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 09:201578.

    "Haaat, lehet, hogy a te vilagod ketpolusu, de ez alapjan ne altalanosits. Ahol ket lehetoseg latszik elsore, ott ha kicsit jobban korulnezel, akkor akad tobb is. A fekete es feher mellett meg millio szin letezik. Szerinted a zold az feher vagy fekete? A jo es a rossz kozott is rengeteg finom arnyalat letezik. Szerinted, ha pofanvaglak, az jo vagy rossz?"

    Csak szólok, hogy a tiéd is az, már mint képólusú. Például olyan  Hallottál  már a karmáról? Nekem úgy tűnik, hogy nem, mert különben tudnád hogy a karma törvényei alapján minden, amit teszel másokkal, visszaér hozzád, általában megtöbbszörözve. Úgy hogy itt az ideje leszállni a magas lóról (mert ugye onnan nagyobbat lehet esni és én ezt nagyon nem szeretném, kár lenne egy ilyen elméért, mint te) és elkezdeni gyakorolni a pofáraesést, hogy amikor jönnek vissza a pofonok, már hozzá legyél szokva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1575)
    2007-01-21  09:09
  25. Torolt_felhasznalo_410352
    Torolt_felhasznalo_410352
    2007. január 22. 09:051577.

    "Szerinted, ha pofanvaglak, az jo vagy rossz?"

    Még jó, hogy le vagyok védve minden emberi rosszindulat ellen   Tudjátok, már beszéltünk róla, a mentális önvédelemről.

    Szerintetek, ha nincs rá szükség, akkor miért szerepel a Reiki1 tanfolyam anyagában?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (1575)
    2007-01-21  09:09

Címlap

top