Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Királyságot épít a FIDESZ2

casa.blanca
Létrehozva: 2010. november 29. 12:41

Folytassuk itt tovább!

 Akár királyságot vagy nagyhercegséget is bevezethet a Fidesz,a 2/3 -os többségével!!  Orbán Viktor választhat, hogy kancellár vagy erős jogkörű államfő lesz-e.

 ,,Kétharmados parlamenti többség birtokában nemcsak az úgynevezett kétharmados törvényeket, hanem az Alkotmányt is módosítani lehet"-mondta Halmai Gábor alkotmányjogász. Ha így megy tovább lassan készülhetünk a koronázási ceremóniára!!! Szerintetek ez normális???????Ja,és a többi!-Halára ítélné a FIDESZ a költségvetési tanácsot!

-Magánnyugdíjpénztárak államosítása!

-Mára kiderült ,megadóztatják az átvitt nyugdíjakat!Meddig kell ezt még elviselni?? Aki csatlakozni szeretne,és szívesen elmondaná a véleményét,jelentkezzen nálam és beengedem!
  1. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2010. november 29. 23:0851.

    Szia,

     

    nekem van egy jobb ötletem. Kéretlenül meghívunk valakit a topikba, majd felháborodunk, hogy miért is hívtuk meg, gyorsan visszavonjuk a meghívóját és kihasználjuk az alkalmat, hogy mindenki leírhassa, hogy mennyire utálja is az illetőt. De csak a személyeskedés elkerülése végett és nevében. 

     

    De a te ötletedre visszatérve, a nyúl akkor is kap, ha van sapkája, és akkor is, ha nincs, nem tudtad? :)

     

    Az önkormányzatok eladósodása kapcsán: a legtöbb eladósodott település az ő vezetésük alatt van, de hát ezt is rákenik a "nyuszira". Gondolom te is hallottad már az ezzel kapcsolatos hivatalos mantrát. 

    előzmény:
    kalamajka111 (45)
    2010-11-29  22:06
  2. 2010. november 29. 23:0050.

    Pofátlan végkielégítések

     

    -       Elnök úr!

    -       Mondjad, Jánosom.

    -       Lenne rám néhány perce?

    -       Hát hogyne lenne, Jánosom! Te vagy a mi frakcióvezetőnk, hogy a bánatba ne lenne terád időm!

    -       Köszönöm, elnök úr!

    -       Hagyd már ezt az elnökurazást, Jánosom! Szólíts te is úgy, ahogyan a többiek.

    -       Köszönöm. Szóval, Viktátor...

    -       Viktátor? Hát ez meg mi a fene, Jánosom?

    -       Bocsánat, Viktort akartam mondani.

    -       Na, ki vele Jánosom, mi a pálya?

    -       A végkielégítések visszamenőleges megadóztatásáról lenne szó.

    -       Ez jó, Jánosom, nekem is tetszik. Láttad a kommancsok pofáját a parlamenti vita közben? Majd behaltam a röhögéstől, ahogy néztem a savanyú képüket.

    -       Tényleg nagyon mókás volt. Hanem lenne itt valami.

    -       Mondjad Jánosom, megoldjuk.


     

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  3. 2010. november 29. 22:5749.

    Pofátlan végkielégítések

     

    -       Elnök úr!

    -       Mondjad, Jánosom.

    -       Lenne rám néhány perce?

    -       Hát hogyne lenne, Jánosom! Te vagy a mi frakcióvezetőnk, hogy a bánatba ne lenne terád időm!

    -       Köszönöm, elnök úr!

    -       Hagyd már ezt az elnökurazást, Jánosom! Szólíts te is úgy, ahogyan a többiek.

    -       Köszönöm. Szóval, Viktátor...

    -       Viktátor? Hát ez meg mi a fene, Jánosom?

    -       Bocsánat, Viktort akartam mondani.

    -       Na, ki vele Jánosom, mi a pálya?

    -       A végkielégítések visszamenőleges megadóztatásáról lenne szó.

    -       Ez jó, Jánosom, nekem is tetszik. Láttad a kommancsok pofáját a parlamenti vita közben? Majd behaltam a röhögéstől, ahogy néztem a savanyú képüket.

    -       Tényleg nagyon mókás volt. Hanem lenne itt valami.

    -       Mondjad Jánosom, megoldjuk.

    -       Tegnap benn voltam az egyik kereskedelmi tévében, ott kérdezte a riporter, hogy miért éppen öt évre visszamenőleg kell a végkielégítések után adót fizetni. Amikor pedig, így a riporter, az első Orbán-kormány távozó miniszterei és államtitkárai is nagy végkielégítéseket vettek föl.

    -       És te? Mit mondtál annak a firkásznak Jánosom?

    -       Szó szerint azt, hogy senki nem tiltja meg nekik, hogy ezt visszafizessék. Én azt gondolom, hogy ez lelkiismeret kérdése is alapvetően. És, ezt mondtam a kamerák előtt, meg fogok keresni minden érintettet, és jelzem nekik, hogy a frakció álláspontja szerint ez helyes.

    -       Nagyon jól mondtad, Jánosom.


    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  4. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2010. november 29. 22:5148.
    Hát igen, megint jön a hónap eleje, a devizahitelesek fognak ennek az árfolyamnak örülni.
    előzmény:
    pannacotta (43)
    2010-11-29  20:10
  5. 2010. november 29. 22:4847.

    :)

     

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  6. 2010. november 29. 22:1746.

    Szia kalamajka111

     

    Nincs mit!

     

    Örülök hogy elfogadtad a meghívást!

     

    Ha van ötleted kit lehetne még meghívni jelezd nyugodtan!

    előzmény:
    kalamajka111 (45)
    2010-11-29  22:06
  7. 2010. november 29. 22:0645.

    Sziasztok!

     

    Kösz a meghívást. Kicsit fintorgok, mert nem elég elegáns a régi topik zárása, és az új nyitása.  

    Ezt úgy kellett volna, hogy zárás előtt a régi topikban egy nyuszika cseszd meg a látrádat estet kell tartani, az új topikban pedig legalább fél napot azzal kell tölteni, hogy a nyúl egy rohadék, de odaadta a létrát. 

    No, mindegy már így is jó. 

     

    Éppen találtam az államadósságról ezt-azt, igaz ennek nagy szakértője ki van zárva innen, de nélküle is érdekes:

     

    Így adósodott el a magyar állam

    (úgy tűnik, nem működik a linkelés)

     

    2001 harmadik negyedéve és 2003 eleje között, tehát másfél év alatt csaknem másfélszeresére, 7000 milliárdról 10 000 milliárd fölé emelkedett az adósság. Az államadósság 2005 végén és 2006 végén is mutatott egy enyhe csökkenést, a legnagyobb megugrása pedig 2008 végén volt, a hitelválság nyomán aláírt gigantikus IMF–EU–Világbank hitelcsomag hatására.

     

    Ha azt nézzük meg, hogy 1990 első negyedévéhez képest hogyan változott a központi kormányzat és a helyi önkormányzatok eladósodottsága, látható: bár az államadósság nagy részét a kormányzati adósság teszi ki, az önkormányzati szféra helyzete sokkal nagyobb mértékben romlott az elmúlt húsz évben.

     

    Az önkormányzatok adóssága az utolsó öt évben nőtt meg drasztikusan: míg 2006 eleji 391,5 milliárd forint még csak 26-szorosa volt az 1990-es 15 milliárdnak, 2008 első negyedévének a végén már 825 milliárd forintnál jártak, ami 55-szörös növekedést jelent.

    Az önkormányzatok adóssága éppúgy az idei második negyedév végén érte el eddigi csúcsát – ez 1172,6 milliárd forintot jelent, vagyis azt, hogy egy önkormányzatra átlagosan 366 milliós adósságállomány jutott –, mint az államháztartásé.

    Ez utóbbi az idei első negyedév végén lépte át először a 21 000 milliárd forintot, majd három hónappal később, idén júniusban már 22 000 milliárd fölött volt. Hasonló mértékű, 1046 milliárdos növekedéshez húsz éve nem három hónap, hanem három év kellett: az 1989 végi 1264 milliárdból 1992 végére lett 2340 milliárd.

     

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  8. 2010. november 29. 21:4844.

    Szia zsufév69

     

    Nincs mit!

     

    En már más országban élek 10 éve!

    Jóóó,nem a Viktor üldözött el,de most valahogy örülök hogy messze vagyok ettöl a sok mocsoktól!

    előzmény:
    zsufév69 (42)
    2010-11-29  19:06
  9. 2010. november 29. 20:1043.

    Jelen állapot ------------------>>>> 

     

    De a forinthiteleseknek sincs okuk örülni: a jegybank - 2 év után először - ma emelte az alapkamatot, most 5,5 %.  

     

    Köszönjük, Fidesz, köszönjük, Orbán Viktor.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  10. 2010. november 29. 19:0642.

    Köszönöm a meghívást, megtiszteltetés, hogy nem tűnök Orbánhívőnek:)

     

    Sajnos átlagon felüli igazságérzetet kaptam a természettől, és egy pár hónapja még jobban berzenkedik, mint azelőtt. Könyvelő vagyok, kis családi cégeket, egyéni vállalkozókat könyvelek, nincs köztük olyan, aki most jól járna bármilyen eddigi intézkedéssel.

     

    Aggódom, mert nem szeretnék más országba költözni, nekem még most is könny szökik a szemembe, ha ezt hallom: 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=M3DkDxwS6NA

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  11. 2010. november 29. 18:4441.
    Persze hogy nem akar népszavazást, de ezt nem ő dönti el ha meglesz a a szükséges aláírás nem tehet semmit. A jövő évi lázadást sem akarja gondolom.....
    előzmény:
    pannacotta (38)
    2010-11-29  18:28
  12. 2010. november 29. 18:3940.

    "Egy alkalommal például hiába intéztek hozzá kérdést, ő éppen iskolás gyermekeknek mutatta meg a Szent Koronát a T. Házban."

     

     

    Ezt az önjelölt törpe királyt ezek szerint 10 éve is csak a korona érdekelte!

     

    Biztos mondta a gyereknek:látod fiam,ez még egyszer apád fejére kerül!

     

    Ha így megy tovább tényleg megérjük!

    előzmény:
    casa.blanca (39)
    2010-11-29  18:32
  13. 2010. november 29. 18:3239.

    Egymásnak esett Orbán és Gyurcsány!

     

    2010-11-29 17:21:00

     

     

    Budapest - "Tolvaj, hazug, gyáva, zsaroló!"– ilyen és ehhez hasonló kifejezések röpködtek a hetek óta várt Gyurcsány–Orbán villámvitán a parlamentben hétfő délután az azonnali kérdések órájában.

     

     A kétperces felszólalások idején izzott a levegő. Orbán Viktor (47) higgadtabban próbálta megfogalmazni mondandóját, Gyurcsány Ferenc (49) láthatóan nehezen türtőztette magát. Az is meglepő volt, hogy Gyurcsány nyakkendő nélkül szólalt fel, Orbán ugyanakkor egy pillanatra sem fordult Gyurcsány felé.

     

     - Adja meg a jogot a népnek, hogy dönthessen, akar-e új alkotmányt, akar-e nyugdíjreformot! Ellopja hárommillió ember pénzét, ne legyen tolvaj! Miért fél a népétől, miért fél a polgári Magyarországtól? Ne legyen gyáva! – rontott rá Gyurcsány Ferenc a kormányfőre.

     

    - Az beszél félelemről, aki maga is fél - vágott vissza a miniszterelnök. - És meg is értem, hogy az MSZP egyes képviselőinek problémát jelent az elszámoltatástól való félelem. Ám ez más világ, más szabályok, ezért is van szükség az új alkotmányra. Akik nem akarnak újat, azt a korszakot akarják visszahozni - folytatta Orbán Viktor.

     

    Hozzátette: tisztesség ügyében nem kérünk kioktatást az MSZP-től, főként nem a volt miniszterelnöktől. Ám kiderült, hogy Orbán nem akar népszavazást sem alkotmány-, sem nyugdíjügyben.

     

     

    Politológusokat kérdezetünk arról, vajon ki nyerte a szócsatát.

     

    – Gyurcsány Ferenc nem válogatta meg a szavait, hogy bizonyítsa: az MSZP a Fidesznek, ő pedig Orbán Viktornak a legharcosabb ellenfele - magyarázta Kiszelly Zoltán politológus. - Ezenkívül büszkeségmorzsákat dobott a híveinek, hogy érezzék: a Gyurcsány-csodafegyver még működik - vélte.

     

     

    Kiszelly szerint az összecsapásnak nincs győztese. Gyurcsánynak ez kötelező támadás volt, Orbán védekezett, s azzal, hogy nem neki válaszolt, igyekezett nem felemelni kihívóját a saját szintjére. 2005-ben ugyanis Orbán elkövetett ezt a hibát azzal, hogy leült Gyurcsánnyal a televízióban vitázni, s ezzel a miniszterelnöknek meg sem választott politikust ellenfélnek tekintette.

     

    - Mindketten feszültek voltak, és annak ellenére, hogy rutinos politikusok, bakiztak – elemezte Vasali Zoltán politológus az Orbán-Gyurcsány vitát. - Gyurcsány egyszer a vállal szót mondta véletlenül a vádol szó helyett. Orbán pedig a Gyurcsány őszödi beszédéből elhíresült mondta, miszerint hazudtunk reggel, éjjel meg este helyett azt mondta: este, délben meg este.

     

    A szakértő úgy véli, hogy morálisan támadták egymást a politikusok, arról beszéltek, hogy ki bátor és ki fél. A  vitában mindketten le akarták nyomni a másikat. Vasali szerint Orbán azzal, hogy a parlamenti szokásjogot felrúgva, nem szólította meg Gyurcsány Ferencet a válaszadás előtt, azt jelezte: nem tekinti politikai riválisnak. Gyurcsány pedig azzal, hogy nem fogadta el azt, hogy Navracsics helyettesíti Orbánt, azt üzente, hogy csak a kormányfővel hajlandó vitatkozni, ezzel a saját státuszát is fölemeli.

     

    Orbán nem szeret válaszolni

     

     

    Orbán Viktort 1998 és 2002 között is rendszeresen kérdezték az Országgyűlésben, de a kormányfő akkor is csak az utolsó pillanatban válaszolt politikustársainak. Akkoriban azonban csak háromhetente ült össze a parlament, így a miniszterelnök volt, hogy csak hónapokkal később szólalt fel. Egy alkalommal például hiába intéztek hozzá kérdést, ő éppen iskolás gyermekeknek mutatta meg a Szent Koronát a T. Házban.
    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  14. 2010. november 29. 18:2838.

    Én úgy olvasom itt-ott, hogy nagyon is válaszolt: kijelentette, nem lesz népszavazás. 

     

    Tehát fél ettől, pedig milyen "jó" is volt, amikor a Fidesz szervezett népszavazást. 

     

    Szerintem ettől még lehet,  hogy ő az ellenkezőjét jelenti ki - még létezik egy Alkotmánybíróság, még vannak jogaik, ugyanis a jogaik megnyirbálására tett törvényt még vizsgálják -, csak kérdés, hogy a Gyurcsány megint - szokása szerint - nem hátrál-e meg. 

     

    Egyébként meg népszavazást kiírni és összehozni nem is feltétlenül a szociknak kellene.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (37)
    2010-11-29  17:32
  15. 2010. november 29. 17:3237.

    Szia!

     

    Nézted? Nem jó, amikor Gyurcsány indulatból próbál beszélni! És nem is értettem mi volt a célja az egésszel. Az egy másik dolog, hogy orbán megint csak a jól bevált sémáit pufogtatta és semmire nem válaszolt. Jó szokásához híven! De a büdöstalpúaknak ez elég, hogy örömködjenek és bugyit cseréljenek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633926 (34)
    2010-11-29  16:10
  16. 2010. november 29. 16:1236.

    Szia dvit!Nincs mit!

     

    Szeretettel várunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (35)
    2010-11-29  16:10
  17. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2010. november 29. 16:1035.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a meghívást, ha tehetem jövök én is!

     

    casa.blanca: már felolvasta, megtudhattuk, hogy a kormány megvédi az nyugdíjrendszert és az emberek pénzét...! Köszönjük, Emese...

     

     

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  18. Torolt_felhasznalo_633926
    Torolt_felhasznalo_633926
    2010. november 29. 16:1034.

    Nagy bunyó lesz!!!!

    Remélem ismét földbe döngöli a csutit.

    előzmény:
    casa.blanca (30)
    2010-11-29  15:41
  19. 2010. november 29. 16:0333.

    Viktorka az elmúlt 1 hetet kezelésen töltötte, hogy idegileg bírja a mai napot!

     

     Két hete egy egész csoport írja a beszédét, amit majd a Nagy Vezér lassan és akadozva fog felolvasni (szokása szerint)..

     

    Szegény szerencsétlen, már előre sajnálom, mekkorát fog égni!...

     

     

    előzmény:
    casa.blanca (30)
    2010-11-29  15:41
  20. 2010. november 29. 16:0032.
    Nincs mit!De jól viselkedni ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633926 (31)
    2010-11-29  15:53
  21. Torolt_felhasznalo_633926
    Torolt_felhasznalo_633926
    2010. november 29. 15:5331.

    Köszönöm a meghívást és a bizalmat!

     

    Megmondom a frankót, meglepődtem hogy meghívtatok!

     

    De nagyon örülök is!

    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  22. 2010. november 29. 15:4130.

    Orbán a házban-Feszült hétfő várható!

     

    A hét első két napján, és várhatóan szerdán is tart ülést az Országgyűlés, de a végleges napirendről a házbizottság hétfői rendkívüli ülése dönt majd. A nap egyik érdekes összecsapásának ígérkezik a volt és a jelenlegi miniszterelnök vitája. Négy éve nem volt közöttük semmilyen párbeszéd.

     

    Az Országgyűlés tervezett napirendje szerint hétfőn és kedden biztosan lesz ülés, szerdán viszont csak akkor ül össze a Ház, ha a Fidesz által kezdeményezett házszabálytól eltérést nem fogadja el a képviselők négyötöde. Mivel azonban az ellenzéki pártok már jelezték, hogy ezt nem támogatják, a Fidesz indítványa várhatóan nem kapja meg a szükséges többséget. Az előzetes információk alapján emiatt egy kétnapos és egy egynapos ülést tart az Országgyűlés a jövő héten.

     

    A Fidesz-frakció két törvényjavaslat kapcsán is házszabálytól való eltérést kezdeményezett: azt szeretné, ha az egyszerűsített foglalkoztatásról, illetve a földgáz biztonsági készletezéséről szóló előterjesztések vitája és zárószavazása is hétfőn lenne. Ezt az indítványt az MSZP és az LMP még aznap elutasította, a Jobbik pénteken döntött úgy, hogy szintén nem támogatja a kezdeményezést.

     

    Az Országgyűlés - a házszabálytól eltéréstől függetlenül - hétfőn elkezdi mindkét törvényjavaslat tárgyalását. Az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvényjavaslat szerint mégsem lehetne december elsejétől SMS-ben adatot bejelenteni; a földgáz biztonsági készletezéséről szóló indítvány pedig lehetőséget adna az energiapolitikáért felelős miniszternek arra, hogy rendeletben határozza meg a kisfogyasztók gázárát.

     

    A Ház ugyancsak hétfőn lefolytatja a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapról, illetve a szabad nyugdíjpénztár-választás lebonyolításával összefüggő egyes törvénymódosítások általános vitáját. Ez az indítvány tartalmazza egyebek mellett: a magán-nyugdíjpénztári tagnak személyesen kell kérnie az állami nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél január végéig, hogy továbbra is magánpénztári tag maradhasson, ellenkező esetben automatikusan az állami nyugdíjrendszerbe kerül át, az addigi befizetései pedig a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapba kerülnek.

     

    Hétfőn zárószavazás lesz az ügyvédekről, és a Kolontár melletti vörösiszap katasztrófát vizsgáló bizottság felállításáról szóló indítványokról. Ugyancsak voksolhatnak a képviselők a kormánytisztviselők jogállásáról, valamint a 2011. évi népszámlálásról szóló törvénymódosításokról, amennyiben ezeknél nem fogad el módosító indítványt az Országgyűlés.

     

    Megválaszthatja a parlament a Magyar Államvasutak Zrt. jelenlegi gazdasági helyzetéhez vezető, 2002-2010. közötti döntések vizsgálatára létrehozott országgyűlési vizsgálóbizottság alelnökét, tisztségviselőit és tagjait. (Az MSZP Göndör Istvánt, az LMP Jávor Benedeket javasolja a testület alelnöki posztjára. A bizottságban viszont csak egy alelnök dolgozhat. Ha erről az ellenzék nem tud megállapodni, akkor vagy a házelnök dönt az alelnök személyéről, vagy alelnök nélkül működik majd a testület.)

     

    Az ügyvédekről szóló törvény módosítása szerint a jövőben a kamarai tagság feltétele lenne - a korábbi kritériumok mellett - legalább egy év ügyvédjelölti vagy alkalmazott ügyvédi joggyakorlat.

     

    A kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvénybe bekerülne, hogy a jövőben olyan kormánytisztviselő is kinevezető lesz külképviseleti vezetőnek, aki betöltötte a 70. életévét. (Szapáry Györgyöt, a miniszterelnök gazdasági főtanácsadóját az Országgyűlés külügyi bizottsága alkalmasnak találta a washingtoni nagyköveti posztra,kinevezéséhez azonban elengedhetetlen a benyújtott törvényjavaslat elfogadása.)

     

    A jövő évi népszámlálásról szóló indítvány két hónapról egy hónapra csökkentené az adatfelvételi időszakot és egyúttal törölné az adatkörök közül a lakosság számára kényesnek minősülő vagyoni jellegű kérdéseket.

     

    Az Országgyűlés hétfőn négy részletes vitát is lefolytat: a jövő évi költségvetést megalapozó törvényekét, a PSZÁF-törvényét, az egyes pénzügyi tárgyú jogszabályok, valamint az egyes állami tulajdonú szakosított hitelintézetekre vonatkozó törvények módosításáét.

     

    A tervezett napirend szerint a parlament kedden több mint négyórás időkeretben vitatja meg az egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló javaslatot, amely a jövő évtől lehetővé teszi a nők 40 évnyi munkaviszony utáni nyugdíjba vonulását.

     

    Az Országgyűlés kedden két olyan javaslat tárgyalását is megkezdi, amelyeket mások mellett Kósa Lajos debreceni polgármester és Tarlós István főpolgármester jegyez. A polgármesteri tisztség ellátásának egyes kérdéseiről és az önkormányzati képviselők tiszteletdíjáról szóló törvény módosításával azt indítványozták, hogy a jövőben a képviselő-testületek csökkenthessék a polgármesteri díjat. A helyi önkormányzatokról szóló törvény módosításában pedig azt kezdeményezték, hogy a fővárosi önkormányzaton túl a kerületekben, a megyei jogú városokban és a megyei önkormányzatoknál is lehessen több aljegyezőt kinevezni.

     

    Ugyancsak kedden hat részletes vitát is lefolytat a Ház, közöttük az egyes büntető tárgyú törvények módosításáról szóló indítványét. Ha lesz szerdán ülés, akkor azon várhatóan lezajlik a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapról, illetve a szabad nyugdíjpénztár-választás lebonyolításával összefüggő egyes törvénymódosítások részletes vitája.
    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  23. 2010. november 29. 15:3129.
    ....és midőn eljő az idő, és az orbanisztikus világképet leváltják, az istenkirály és talpnyaló serege még utolsó intézkedésként eltörli a 98%-os adót és megszavazza magának (mint anno első kormányzása végén) a szupervégkielégítéseket......

    ..és persze azt is mi fogjuk fizetni.
    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  24. 2010. november 29. 15:1928.

    Újabb jó barát kapott fontos pozíciót Orbánéktól!

     

     

    A STOP információi szerint a köztudottan Fidesz-szimpatizáns Kálomista Gábor unokaöccse kapta meg az állami ünnepségeket szervező Hungarofest Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatói székét. Kálomista Imre a Fidesz által kinevezett, de azóta kegyvesztetté vált Rubovszky Ritát váltja.

     

    Rubovszky Ritát Kálomista Imre váltja az állami ünnepségek szervezéséért felelős Hungarofest Nonprofit Kft. élén. Kálomista Imre kommunikációs és gazdasági szakember, tolmács, fordító. Iskoláit Ausztriában és az Egyesült Államokban végezte. Úgy tudjuk, az új vezető a köztudottan Fidesz-szimpatizáns rendező, Kálomista Gábor unokaöccse.

     

    Kálomista Imre nem az első, aki fontos pozíciót kap úgy, hogy valamely rokona kapcsolatban áll a Fidesszel. Petykó Adrienn főosztályvezetői posztot kapott a Vidékfejlesztési Minisztériumnál, Kontrát Nóra pedig osztályvezetői kinevezést kapott. Petykó Adrienn a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnökének lánya, Kontrát Nóra pedig a belügyi államtitkár, Kontrát Károly lánya.

     

    Nemrég nevezték ki a Budapesti Városüzemeltetési Központ Zrt.-nél Tarlós István egykori kabinetfőnökének lányát, aki szóvivő lett a cégnél. Schmitt Pál rokonának is jutott pozíció, unokaöccse a Miniszterelnökség állományába került kormánytisztviselőként.

     

     Vitézy Zsófia, Orbán Viktor miniszterelnök elsőfokú unokatestvére a Nemzeti Erőforrás-minisztérium sajtófőnöke lett, féltestvérét, Vitézy Dávidot pedig a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatójává nevezték ki néhány hete.

     

    Kálomista nem az első jó barát, aki fontos pozíciót kap az új kormányban, elég csak Vitézy Zsófiára, Vitézy Dávidra, vagy Schmitt Pál Péterre gondolni.
    előzmény:
    casa.blanca (1)
    2010-11-29  12:41
  25. 2010. november 29. 14:3127.

    jajj,lap-top ról én is utálok ide írni!

     

    az msn-en még elmegy,de a fórumon

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (26)
    2010-11-29  14:27

Címlap

top