Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hólyagdaganat,gyógyítható?

vadmacs
Létrehozva: 2010. november 23. 10:46

Sziasztok!

 

Sajnos egy családtagomnál hólyagdaganatot diagnosztizáltak, múlt héten meg is műtötték. A szövettan csak később lesz meg. Tud valaki bíztatót írni, pozitív végkimenetelű történeteket? Esetleg kinyomtatnám a hozzászólásokat, talán önthetek belé egy kis lelket. Persze a neggatívumokra is kiváncsi vagyok, hogy tudjam mik az esélyek

Köszi előre is mindenkinek.

  1. 2017. május 1. 22:1934.

    Szia! -tundi71


    Egy hete diagnosztizáltak rosszindulatú hólyagdaganatot a 10 éves kisfiunknál. Jelenleg a szövettan eredményre várunk.


    Tele vagyunk kétségekkel, kérdésekkel...


    Amennyiben lehetséges szeretnék kérdéseket feltenni a ti konkrét esetetekkel (tünetek, diéta, kezelés, műtét, kezelőorvos) kapcsolatban.

     


    Segítséged előre is köszönöm!


    Attila

    előzmény:
    tundi71 (28)
    2011-02-17  13:45
  2. 2012. november 22. 16:2633.

    Mielőbbi jobbulást! Légy hős :-)

     

    Ha megkérlek megírnád mik voltak az első tüneteid? Leírnád pár szóban a történeted?

    Nekem a tavasszal volt egy nőgyógyászati nagyműtétem. Most várok az urológiai leleteimre...

     

     

     

    előzmény:
    kata62 (31)
    2012-11-22  15:59
  3. 2012. november 22. 16:1232.

    a témában nem vagyok kompetens,  de nagyon nagyon sok erőt türelmet energiát kívánok neked,

    jó egészséget, gyors felépülést, és hosszú életet!

     

     

    előzmény:
    kata62 (31)
    2012-11-22  15:59
  4. 2012. november 22. 15:5931.

    Sziasztok!

     

    Nagyon sok oldalt végig olvastam,amit írtatok egymásnak.

    Végre találtam egy oldalt,ahol igazi közösséget,fedeztem fel.

    ezért regisztráltam is,hogy tanácsot tudjak kérni,hasonló helyzetben lévő hölgytől.

    Én hétfőn fekszem be a korházba,már volt egy endoszkópos műtétem,de mint kiderűlt,több helyen is találtak rákot,vagy arra utaló jeleket.

    Ezért kiveszik a méhem,petefészkem,a húgyhólyagomat,a gyúgycsövet,

    és bélel pótólják,amit kiültettnek az oldalamra,vagy hastájékomra,még ezt sem értem rendessen,hogy a balvesémtől a vizelet eltudjon fojni,és ezt a kiültetést kint is hagyják.

    Ha valakinek volt hasonló műtétje,kérem írja meg.

    Nem titok eléggé félek.

    Előre is köszönöm.

    Kata

  5. 2011. február 25. 16:3130.

    Hu, tényleg nagyon jó, hogy ezt megírtad. Nagyon jó olvasni pozitív kimenetelű történeteket, a sok szomorú után.
    Jó egészséget nektek!

     

    A dohányzásra visszatérve pedig: alkalmanként dohányoztam, de egyszerűen nem tudtam rászokni. Például volt egy időszak, amikor cigiztem, aztán megfáztam és fájt a torkom, rá sem bírtam gondolni és azóta nem is szívtam el egy szálat sem. Szóval én ilyen fura mód, szerencsére nem tudtam rászokni : )
    Azonban megértem a függőket. A szüleimnél végignéztem a küzdelmet a leszokással. Anyukám sok próbálkozás után néhány éve letette, apám nem tudta.

    Mindenesetre úgy gondolom, hogy akár dohányos valaki, akár nem, fontos, hogy az életmódjára különös figyelmet fordítson. Főleg a táplálkozásra, vitaminok, ásványi anyagok bevitelére. 

    Ne csak akkor, ha baj van kezdjük el értékelni az egészségünket... :

    előzmény:
    tundi71 (28)
    2011-02-17  13:45
  6. 2011. február 25. 14:5829.

    Jajj, gondolom nagyon nehéz lehetett neki, és nektek is, de nagyon jó hallani, hogy felépült! Az ilyen történetek reményt adnak a még betegeknek, úgyhogy tényleg tök jó, hogy ezt megosztottad! :) Mert valahol a remény tényleg az egyik legfontosabb kapaszkodó ahhoz, hogy az ember ki tudjon lábalni egy válságos időszakból, egy betegségből, mert a megfelelő kezelés mellett erre alapvető szükség van!

    További sok egészséget kívánok!

    előzmény:
    tundi71 (28)
    2011-02-17  13:45
  7. 2011. február 17. 13:4528.

    Az én kislányomnak 5 és fél évesen volt rosszindulatú hólyagdaganata, szerencsére időben észrevettük, és sikerült megműteni. Utána voltunk PET Ct-n, szerencsére minden rendben volt, és van.  A műtét utáni eredményei jók voltak, és nem volt szükség semmilyen kezelésre, csak a folyamatos ellenőrzésekre jártunk eleinte 1,2 hét, 1-2 hónap, most pedig félévente kell járni. Ilyenkor vizelet vizsgálat, vérvétel és kismedence Uh vizsgálat van.

    Ez a dolog 5 éve történt, most jól van és panaszmentesen él(ünk).

    Minden jót Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 17. 13:2627.

    Talán azért nem tudsz megérteni minket dohányosokat, mert sosem dohányoztál. Ritkán ilyen karakteres a véleményem, de most nem tudtam megállni, hogy ne írjak. Ha valaki rászokott a dohányzásra, nem egyik napról a másikra fog leállni. Ez nem ilyen egyszerű dolog. Mivel Te nem vagy dohányos ezt nem is tudhatod, ezért is "nem tudsz minket dohányosokat megérteni." Tény, hogy a dohányzás sok súlyos betegség kialakulásának (mint amilyen a rák is) esetében kockázati tényezőt jelent, de sok olyn idős ember van, aki egész életében dohányzott mégis makk egészséges. Talán a dohányzás is olyan dolog, hogy az ember minél tovább csinálja, annál kisebb a valószínűsége annak, hogy képes abbahagyni azt, képes a leszokásra.

    Egyébként attól, hogy valaki dohányzik még lehet egészséges, élhet egészséges életet. Jómagam ügyelek arra, hogy sok gyümölcsöt fogyasszak, és kevés zsíros ételt, mindezt képzeld kiegészítem béres cseppel is már, immáron három éve. Teljesen makk egészséges vagyok, dohányzás ide vagy oda. Heti két doboz cigit fogyasztok el, ami mondjuk nem számít soknak..

    Ja és figyelmes lettem egy vicces kis elírásodra. :) 500-1000 grammos C vitamint nem hiszem, hogy tudnál szedni. :)) az kicsit sok lenne : ) 1000gramm = 1 kilógramm :) kijavítalak, az milligramm eredetileg. :)

    előzmény:
    Anett1980 (24)
    2011-01-31  12:08

Címlap

top