Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen okostelefont?

Huszárné
Létrehozva: 2010. november 15. 14:09

Sziasztok!

 

Így a karácsonyhoz közeledve gondolkozom rajta, hogy meglepném magam valami hasznos dologgal, és mivel a mostani mobilom már lassan matuzsálemi korba lép, úgy gondoltam, hogy ideje lenne nyugdíjba küldeni, és lecserélni egy modernebbre, ami sokmindent tud, főleg az internet, ami vonz.

 

Szerintetek milyet érdemes venni? Van valakinek ilyen telefonja? Milyen típusú, milyen tapasztalataitok vannak velük?

 

Árban azért a földön kéne maradnom, szóval ahogy számolgatom a büdzsémet, olyan 50 ezer az a határ, amennyit tudok rá szánni...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

  1. 2011. január 5. 21:57101.
    apple iphone v samsung galaxyra szavzok..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. január 4. 16:01100.

    Fenntartása az nem egy nagy pénz, ha nem telefonálsz vele, meg benzint sem fogyaszt, a szervízelése meg garanciális egészen addig, amíg nem töröd össze - mire lejár a garancia, addigra meg úgyis elavul, aztán veszel másikat

    Mondjuk szerintem ne öt évre tervezz, mert a támogatás nem tart ki addig, de ha ilyen csekélyek az igényeid, akkor akár 5 évig is nyúzhatod a telefonodat, ha a hardver is úgy akarja

    előzmény:
    Norania (98)
    2011-01-04  11:11
  3. 2011. január 4. 15:0299.

    Azért hiába veszel androidos telefont, hogy ha csak zenét hallgatsz rajta. Először döntsd el , hogy mire szeretnéd használni, és utána az igényeidnek megfelelő mobilt keresgélj! Bár én is úgy voltam vele, hogy nem sok midnent tudtam, hogy mire lehet úgy igazán használni ezeket az okos kütyüket, de aztán olyan gyorsan hozzászoktam, hogy mobilon netezek, olvasok, játszok.  Már nagyon hiányozna, ha nem ilyen telóm lenne. Az ember ráérez gyorsan az ízére ezeknek a kis masináknak. Felgyorsul vele a világ, nem unatkozol, ha várnod kell egy szobában, csak előveszed és pötyöghetsz is rajta.

    A fenntartása, nem egy horribilis összeg, persze ez csak a díjcsomagtól függ és attól , hogy mennyit telefonyálsz, ill. mit töltessz le a netről. Szerintem nem kell pár év és rengeteg magyar embernek okostelója lesz. Amerikába már most is ez van, jó lenne ha minél hamarabb kis hazánkba is elérne

    előzmény:
    Norania (98)
    2011-01-04  11:11
  4. 2011. január 4. 11:1198.
    Úgy tűnik, karácsony táján, sőt, még az ünnepek után is (az ünnep okozta anyagi visszaesést figyelembe véve is), nyilván "Új év, új telefon" mottóval áll hozzá az emberek többsége a telefonvásárláshoz. Különösen, hogy úgy veszem észre, az egyre újabb telefonok egyre rövidebb élettartamúak. Meg a gyártó kidobja őket, ám azzal már nem foglalkozik, hogy továbbfejlessze őket. Én is az új év új telefon elvet vallva (bár megvallom, 5 év után szánom csak rá magam a cserére, mert ezek az új csodaketyerék már jó ideje birizgálják a fantáziámat) nézelődöm, nézelődöm és tanácstalan vagyok. Más fórumokon is körülnéztem, és amiről eddig csupa jót olvastam, hát, azt ott rendesen lehúzták. Képeket is nézegettem, meg a leírásokat is... Hát, nem tudom... androidos telefon? Egyre olcsóbb, és már közeleg ahhoz a határhoz, ami megingásra késztetne...Vagy hagyjam ezeket, és valami sima, olcsó, egyszerű telefon legyen. hiszen nem kellenek nekem játékok, max zenét hallgatnék. Meg jó lenne azt is tudni, hogy mibe kóstálna egy csodaszerkentyű fenntartása:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 3. 15:5097.

    Köszi a ZTE-s linket, egész korrekt teló - a gond, hogy T-nél van, függetlenül sem találtam még sehol...  Pedig érdekes próbálkozás, különösen a képernyőfelbontása durva, meg persze az ára

     

    Amúgy azt nem értem, hogy a Samsung miért különutazik a Badával, mert a Nokia Symbianja még érthető, csak nem akarják hagyni kimúlni, mégha szembetűnő is a visszaesés, mert elég sokat feccöltek már bele. 

     

    Szerintem, ha az árat is nézzük, akkor az Android a legelőnyösebb, mert iphone az szerintem túlárazott, így logikusan nézve nem hiszem, hogy igazán versenybe szállhatna racionálisan nézve, neki csak a brandje erős, nem tudom, meddig fogja még elbírni ezt a felárat...

     

    Közben meg a Vodafone 845 már a 30 ezres lélektani határt feszegeti kártyásan, ami persze elég fapados telefon, de 60 körül már nagyon jókat kapni androidosból még függetlenül is...

    előzmény:
    roegby (93)
    2010-12-24  03:55
  6. 2011. január 3. 13:5696.
    tetszik ez a hozzászólás, jól összefoglalja a tényket,de azt lenne jó tudni hogy ezek a százalékok az amerikai eladások tükrében készültek vagy a világon eladott összes készülék szempontjából. Nem mind1, mert azért Amerikában kicsit más a helyzet. Véleményem szerint amúgy az Android és az iOS ma az a két rendszer ami a legjobb, ezekben van a legnagyobb potenciál és ezekre írják a legtöbb, legjobban használható programot. Az Android azért jó mert nyílt, szabadabb, viszont még "fiatal" az iOS meg már kiforottab, zárt ugyan de jobb programok vannak rá. Mondjuk ebben mostanában az Andriod nagyon fejlődik. Főleg hogy kijött a 2.3. Milyen más telefonok jöttek ki még ezzel a rendszerrel?
    előzmény:
    roegby (93)
    2010-12-24  03:55
  7. 2011. január 3. 13:4995.
    Érdekes egy hozzászólás volt, részben egyet is értek vele, persze jó lenne tudni hogy ezek a százalékok az egész világra vonatkoznak vagy csak Amerikára?! Hogyha úgy nézzük akkor véleményem szerint jövője csak az Androidnak és az iOS-nek van. Ebben a két rendszerben van akkor potenciál hogy fenn is maradjon. Lsd. 2.3 a Nexus S-en. Elég jóra sikeredett. Azt viszont nem tudom hogy milyen más készülékekre lesz még elérhető...
    előzmény:
    roegby (93)
    2010-12-24  03:55
  8. 2011. január 3. 12:1394.
    Nagyon örültem a témafelvetésnek, mert már több hónapja foglalkoztat engem is az okostelefon-vásárlás. Szerencsére ajándékba kapom, ha minden jól megy, de ettől függetlenül végre találtam jó pár használható információt, amelyek segítenek eldönteni, mi legyen. Talán közben az árak is kissé lejjebb mennek. Most így elgondolkodtam az LG-n a kommenteket olvasva, de azért nem hamarokodom el.
    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  9. 2010. december 24. 03:5593.

    Remélem az ábra látható, de ha nem:

    2010 Q3 eladott okostelók oprendszer szerint (Zárójelben a 2009 Q2 százalékok)

    Symbian 37%  (50%)

    Android 25%  (3%)

    Apple (iOS) 17%  (14%)

    RIM (BB OS) 15%  (21%)

     

    Win, Linux, más: a futottak még kategóriában.

     

    Ezzel együtt is egyetértek veled, kis kiegészítéssel.

    IPhone és Androidos telefonok felső kategóriája ma a csúcs, okostelefonban. (Legjobb ma a Nexus S.) 

     

    Persze a többieket sem szabad eltemetni, igéretes a novemberben megjelent Windows Phone 7, valamint a Nokia és az Intel által közösen fejlesztett MeeGo (ebbe olvadt bele a Maemo). A szintén Linux alapú Bada szerintem a felső kategóriában biztosan eltűnik, hiszen a Samsung legsikeresebb mobiljai androiddal jönnek ki.

    előzmény:
    cultofluna (91)
    2010-12-23  15:16
  10. 2010. december 24. 03:2692.
    előzmény:
    kalaposkan (90)
    2010-12-23  14:55
  11. 2010. december 23. 15:1691.

    Minden Androidos telefonban alapkövetelmény a Wi-Fi, még a 20 ezres Vodafone 845-ben is! A topik az okostelefonokról szól, az a telefon meg nem "okos" ami érintőképernyős... vagy jobban mondva nem az érintőképernyő teszi azzá.

     

    Okostelefonra alapvetően öt alternatíva van:
    - iOS (iPhone)

    - Android (ezzel sok okostelefon fut)

    - Symbian (szinte csak Nokián és elvétve néhány SonyEriccson telefonon van, nagyon régi és őskövület, nem érdemes megvenni)

    - Windows Mobile (ugyan az mint az előző, de ott van a Windows Phone 7 is, de az drága, nagyon drága)

    - BadaOS (a Samsung sajátja, de alig van támogatottsága, ezt sem érdemes).

     

    Szóval vagy Android, vagy iPhone a jelenlegi két legjobb alternatíva ha OKOSTELEFONRÓL van szó, ezekben meg alapból van Wi-Fi.

    előzmény:
    Lena86 (87)
    2010-12-22  15:31
  12. 2010. december 23. 14:5590.

    Köszönöm érdeklődésedet, rendkívül megtisztelő! De azért itt mégiscsak telefonokról kéne beszélnünk, mert a végén még szétoffoljuk szegény topikot!

     

    Amúgy én úgy vagyok vele, hogy almát csak piacon - lehetőleg ősszel, mikor a szezonja van, akkor olcsóbb és zamatosabb

     

    Mijaza ZTE különben? Én eddig azt hittem a zalaegerszegi futballcsapatot meg sportegyesületeket illetik ezzel a névvel...

    előzmény:
    roegby (72)
    2010-12-17  14:20
  13. 2010. december 23. 11:5589.

    a red bull mobile-t nem tartom olcsónak, mert ugye csak 2 fajta előfizetés van, a simplyAll, meg a simplyAll+ (5, és 10ezer forint per hó)...

    vodafone 845 - hát erre csak annyit mondok, hogy olcsó húsnak híg lehet a leve, nem fogtam még a kezembe se, csak amit a neten olvastam róla, hogy nem rossz, de én mikor rászántam magam hogy veszek egy okostelefont, akkor azért igyekeztem tényleg egy "igazit" venni.

     

    Nem tudom mi számít drágának a wifi ügyben, én ahogy néztem a Samsungok tényleg drágábbak valamennyivel, az LG GT540 - amiben van WiFi - akciósan a legolcsóbb havidíjú előfizetésben, már 30 000 ftért elviheted.

     

     

    (mivel red bull mobile-t mondtál, ezért én ezeket az árakat a Telenor oldalán szedtem össze)

     

    előzmény:
    Lena86 (87)
    2010-12-22  15:31
  14. Torolt_felhasznalo_728572
    Torolt_felhasznalo_728572
    2010. december 22. 17:4088.
    csak nokia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2010. december 22. 15:3187.

    Az LG a középút jah, meg az megfizethető. a Samsungal az a bajom hogy pl amibe van wifi az drága, amibe meg nincs az meg semmit nem ér kb. de amire nagyon kiváncsi lennék hogy milyenek ezek a t-mobilos meg no name telefonok...redbull telefon meg a vodafonnak is van már saját telefonja. rohadt olcsóak és tudja valaki mit tudnak vagy hát hétig birják??

     

    u.i. aki ZTE-t tervezne venni vegye számításba hogy rohadt hamar merül,normál használat mellett 1 nap....viszont gyorsan 15-2O perc alatt feltölt.

    előzmény:
    kasokaa (84)
    2010-12-22  11:19
  16. 2010. december 22. 14:3586.

    Hááát ez meg mi a csuda???

    Ilyet sem láttam még sosem, monjduk nekem nem tetszik kezelni biztos könnyű lehet habár ekkora ketyerére igazán elfért volna egy qwerty is, meg még az a baj hogy kicsi a kijelzője nagyon nem látni rajta semmit sem :S

    Akkor más inkáb begy érintőképernyős, hisz annak qwerty-je van azzal is ugyanolyan könnyű gépelni még ha nincs is meg a gomb effektus leütéskor .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (83)
    2010-12-21  23:33
  17. 2010. december 22. 11:2085.
    ez valami játék telefon vagy mi ?:D joystick van  a jobb oldalán? :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (83)
    2010-12-21  23:33
  18. 2010. december 22. 11:1984.

    Én még nem hallottam rossz tapasztalatot a samsungról, de elhiszem hogyha vannak vele problémák. Fogtam a kezembe a Galaxy S-t, na az eléggé meggyőzőtt, csak azt meg túl nagynak éreztem. Akkor maradt az LG amit ajánlani tudok, abból már több volt a kezemben - valszeg mert olcsóbb! :D

    Hát olyat kell választani amiben van wifi! :D

    előzmény:
    Lena86 (82)
    2010-12-21  15:05
  19. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. december 21. 23:3383.
    Egy ilyen mobilt el tudnék fogadni...
    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  20. 2010. december 21. 15:0582.
    Az új xperia tényleg kényelmetlenül kicsi, nekem ZTE van és egészen jól bevállt. A samsungot meg nem merem ajánlani, mert sok ismerősöm panaszkodik rá, hogy hamar elcsesződik benne valami, befagy, rossz az érzékelője..hiányzik belőle a wifi...stb.
    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  21. 2010. december 21. 14:3681.

    jók azok, bár az x10mini pro kellemetlenül kicsi, nem jó fogni se - nekem legalábbis. :)

    én is inkább samsungot, vagy lg-t vennék leginkább, mint már írtam, nincsenek elszállva az áraikkal, (főleg az lg), ráadásul amire én használom, internet, chat, gps, wifi bőven elég. nem kell nekem multitask/multitouch meg a többi hagymázas funkció, bár persze nem baj ha van, meg szerintem amúgy sem lehet már ezek nélkül kapni.

     

    előzmény:
    klaudia21@hellokitty (77)
    2010-12-20  10:46
  22. 2010. december 21. 13:3680.

    Szerintem, ha már 50 körül gondolkodsz, érdemes egy-két ezrest rárakni és abban gondolkodni, akár egy 10-est is. Én is így szoktam, valamiért mindig így jön össze. Ha 20 körül akarok, 30-ért veszek, ha 100 körül számolok 120 lesz belőle. Ez nálam természetes és sohasem bánom meg. Talán jó az itélőképességem , de mindig valamivel kevesebbért tervezek, mint azok a termékek árai, amit végül megveszek és vagánykodok, mert azok az éppen általánosnál 1 fokkal modernebbek. Pont az a kategória, amire még azt mondják a barátok, hogy "ejha". de mégis a földön maradtam.

     

    Azt ajánlom nézz körül a 60-70ezres kategóriában is, hátha ár/érték arányban jobbat találsz. Kis befektetés, ami megtérül.

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  23. 2010. december 21. 10:4079.

    Én apple-t biztos nem vennék, mert szerintem is idegesítően sznob a hozzáállásuk!

     

    Én a samsung márkát preferálom leginkább, most a samsung jetet néztem épp ki, de próbálnék árban kicsit lejjebb menni (akár más márkát is bevállalnék) ugyanezekérta funkciókért.. majd meglátom mire megyek, mit találok, úgyis megvárom vele a karácsonyi őrületet, meg talán az első jövőévi fizut is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2010. december 21. 00:4378.

    Örömhírt közölhetek veled, a ténél ikon 400 csomaggal (havi 10 ezer) csak 80 ezer az iPh 4, két év rabszolgasággal.

     

    Ha neked persze a dominó csomag jön be, akkor 186 ezer forintot kell adnod egy új telefonért.

    előzmény:
    klaudia21@hellokitty (77)
    2010-12-20  10:46
  25. 2010. december 20. 10:4677.

    hello, engem érdekel az iphone 4 csak ugye elég drága:(

    ott a T-pontban mennyitől lehet elvinni nem tudjátok? de nem media mania xl díjcsomaggal mert annak kb 16 ezer a havidíja :(

     

    neten nézegettem én is, és találtam egy oldalt ahol ha szerencsés vagy elég olcsón meg lehet venni, bár nem tudom mennyire megbízható ez a bidlicit.com oldal:S

     

    itt az iphone: http://bidlicit.com/bid/index/id/980

     

    az xperia x10 mini android frissítése tényleg nagyon jó, én is rátettem anno a telefonomra, melőtt ellopták:(

     

    amúgy ha nem találok jó áron iphone-t akkor maradok az xpreiánál azt hiszem, nekem nagyon bevált:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433175 (75)
    2010-12-18  16:52

Címlap

top