Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen okostelefont?

Huszárné
Létrehozva: 2010. november 15. 14:09

Sziasztok!

 

Így a karácsonyhoz közeledve gondolkozom rajta, hogy meglepném magam valami hasznos dologgal, és mivel a mostani mobilom már lassan matuzsálemi korba lép, úgy gondoltam, hogy ideje lenne nyugdíjba küldeni, és lecserélni egy modernebbre, ami sokmindent tud, főleg az internet, ami vonz.

 

Szerintetek milyet érdemes venni? Van valakinek ilyen telefonja? Milyen típusú, milyen tapasztalataitok vannak velük?

 

Árban azért a földön kéne maradnom, szóval ahogy számolgatom a büdzsémet, olyan 50 ezer az a határ, amennyit tudok rá szánni...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

  1. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. december 19. 09:4776.

    igen,ez olyan,mintha megapixel alapján vennék,de nem állnak rendelkezésemre más teszteredmények:) . (meg amúgy sem kerestem rá)

    Igen,számomra ez a legfontosabb paraméter -a rádióhallgatás is lassan megoldott lesz ip4re,tölteni meg úgyis naponta kell őket:(( -. Azt szeretném,hogy a menüre ndszer szép legyen,meg a játékoknál (ugyan nem fokom sokat használni) ,de olyan legyen,mint azt láttam.

     

    Nem hiszem,hogy lassítja,mert ha kiderül,akkor tönkremegy a cég a sok kártérítés miatt. Nincs arányban a haszon/nyereség arány.

     

     Android 1.6 -háát, ezt adják az x10-hez. Az a telefon amúgy tetszene nekem.(bár 480 x 854   -0.41 Megapixeles)

    Tudom,hogy "most" jön ki a frissítés -de még nem jött ki,vakra meg nem veszem meg azt a telót.

     

    azóta x10 mininél,meg minipronál már láttam h milyen a 2.1 android (nagyon tetszett) ,gondolom akkor az erősebb gépeknél méginkább nincs vele gond... 

    előzmény:
    roegby (67)
    2010-12-17  07:13
  2. Torolt_felhasznalo_433175
    Torolt_felhasznalo_433175
    2010. december 18. 16:5275.

    Sziasztok!

     

    Ha esetleg valaki iPhone 4-et szeretne venni, akkor most érdemes a Corvin T-Pontba menni, mert ott most van készlet! Érdemes sietni, nehogy elfogyjon! (X)

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  3. 2010. december 17. 15:4874.

    sziasztok, engem is érdekel ez az okos telefon téma.

    nemrég vettem egy xperia x10 mini pro-t, imádtam, de nemrég ellopták:(

    most nem tudom ugyanilyet vegyek e vagy esetleg újítsak egy jobbra, bár nem mindegy ugye az ára.

    blackberryk között vannak nagyon jók, Iphone is ugye klassz csak drága:(

    lehet maradok az xpreiánál, annak már kicsit lejjebb ment az ára.

     

    amúgy az előző telcsim egy mini iphone utánzat volt, 18ezerért vettem ebayen, és volt rajta tv:DD fogta az RTl-t meg az M1-et a kis antennájával XD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2010. december 17. 14:4773.

    egyéni preferenciája mindenkinek hogy ki mit választ, meg mennyiért, de pont ezért ki nem állhatom az apple sznob üzletpolitikáját, hogy csilliárdokért legyártok évente max 1 telefont. ráadásul a tartozékok is drágák hozzá. (nem vicc a héten voltam apple boltba 10 000 ft-ért vehetsz hozzá egy apple fülhallgatót, ha elromlik)

     

    aztán ott a samsung meg az LG, feléért adnak már olyan telefonokat, amikkel szinte ugyanazt meg lehet csinálni az iphone-nal. Ráadásul az LG ma jelentette be, hogy jön majd jövőre a 2 processzoros telefonja.

    előzmény:
    kalaposkan (70)
    2010-12-17  13:39
  5. 2010. december 17. 14:2072.

    Kíváncsivá tettél: mit szoktál csinálni a WC-ben?

    Ha csak -amit gondolom mások is-, kakilni és pisilni szoktál, az nem lenne olyan nagy titok.

    Szóval?

    előzmény:
    kalaposkan (69)
    2010-12-17  13:36
  6. 2010. december 17. 13:4671.

    Bocs a dupláért, csak annyira találónak éreztem a hozzászólásomat, hogy gondoltam elküldöm kétszer

     

    Na, jó, igazából az oldal szórakozott velem...

    előzmény:
    kalaposkan (70)
    2010-12-17  13:39
  7. 2010. december 17. 13:3970.

    Na, én most inkább nem mesélnék arról, hogy mit szoktam csinálni a wc-n, remélem mindenki megbocsátja nekem ezt és nem fogtok emiatt durván megorrolni rám 

    Összességében nyilván mindenkinek magánügye, hogy mire kíván hatalmas pénzeket költeni, szóval nyugodtan vehet iPhonet malacka is, a százholdas pagonyban lehet, hogy nincs rádió... (bocsánat, eszemben sincs személyeskedni, csak ezt most nem tudtam kihagyni )

     

    Szóval egyéni preferenciája mindenkinek lehet, vannak olyanok, akik 20 millió dollárt fizetnek, hogy fellőjék őket az űrbe, mások meg körbehajózzák a világot egy apró hajóban, és attól érzik jól magukat  

    előzmény:
    cultofluna (68)
    2010-12-17  10:36
  8. 2010. december 17. 13:3669.

    Na, én most inkább nem mesélnék arról, hogy mit szoktam csinálni a wc-n, remélem mindenki megbocsátja nekem ezt és nem fogtok emiatt durván megorrolni rám 

    Összességében nyilván mindenkinek magánügye, hogy mire kíván hatalmas pénzeket költeni, szóval nyugodtan vehet iPhonet malacka is, a százholdas pagonyban lehet, hogy nincs rádió... (bocsánat, eszemben sincs személyeskedni, csak ezt most nem tudtam kihagyni )

     

    Szóval egyéni preferenciája mindenkinek lehet, vannak olyanok, akik 20 millió dollárt fizetnek, hogy fellőjék őket az űrbe, mások meg körbehajózzák a világot egy apró hajóban, és attól érzik jól magukat  

    előzmény:
    cultofluna (68)
    2010-12-17  10:36
  9. 2010. december 17. 10:3668.

    Hát... izéé... Erre most nem tudok mit reagálni, hogy a WC-n mit csinálsz az csak rád tartozik, úri hölgy ezt nem fecsegi ki!

     

    Játszani mindegyik készüléken tudsz a felsoroltak közül, nem is akárhogyan... de rádió például nincs az iPhone-ban. Az általad felsorolt szempontokat figyelembe véve, pedig teljesen huszadrangú, hogy milyen a kijező ebben a kategóriában, mert olyan kis különbségekről beszélünk, hogy abszolút irreleváns az összehasonlítás.

     

    Már nem tudok mit hozzáfűzni, dobj fel egy érmét és döntsd el úgy... Mindkét készülékkel pont ugyan annyira jársz jól, én nem cicóznék vele ennyit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (66)
    2010-12-16  15:39
  10. 2010. december 17. 07:1367.

    malacka,

     

    akkor egy pár válasz.

     

    Meséljek neked az iPhone lassulásáról? Vagy akarsz róla olvasni az apple blogon?  Merthogy az iphonosok már összeesküvés elméleteket gyártanak róla, hogy az apple direkt lassítja a régi telefonokat, hogy vegyél újat.

     

    Képernyő: egy Desire és egy iPhone4 között még talán látható  a felbontásbeli különbség, de egy Galaxy S és iP4 között nem. Lehet hogy számodra ez persze fontos, olyan mintha kamera megapixel alapján vennél telefont.

     

    Ne egy android 1.6-ot hasonlíts már össze egy iPhone 4-el.

     

    Mint már említettem használtam iPhone3G-t és 4-et is, és android 2.1 és 2.2-vel Galaxy S-t és HTC Desire-t is. 

    Mindhárom (iP4, SGS, HTC D) a mai csúcs technologiat képviseli, árnyalatnyi különbségek vannak köztük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (66)
    2010-12-16  15:39
  11. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. december 16. 15:3966.

    itt nem az a kérdés.:

     

    játszani akarok-e szabadidőben-vagy a wcn- ,avagy rádiót hallgatni ha netántán néha tömegközlekedéssel utazom?  

    Ezek súlyos kérdések ám!  

    előzmény:
    cultofluna (65)
    2010-12-16  15:30
  12. 2010. december 16. 15:3065.

    Igazából a felét sem értem annak amit mondasz, de szerintem nem kellene ennyit rágódnod rajta, legalább is a kijelzőn tuti nem.

     

    Bár nem tudom milyen igényeid vannak... a férjem  fotós, neki tudom milyen igényei vannak ha képi megjelenítőről van szó, de őt sem igazán izgatja, hogy a mobiltelefonján milyen minőséggel jelennek meg a képek. Meg úgy őszintén szólva mióta elvárás ilyen szinten belemenni ebbe?

     

    Fogd a kezedbe mindkettőt, nézd meg milyen minőségű a kijelző és kész. A férjemnek iPhone 4-es készüléke van, a Galaxy S-t pedig már próbáltam az egyik szolgáltató boltjában a kiállított darabok között. Nincs túl nagy különbség a kettő között, persze mindkettő sokkal szebb mint az én HTC Desire-m kijelzője, de  könyörgöm... emailek olvasásához, netezéshez és esetleg zenehallgatáshoz mégis miért lenne szükség arra, hogy ezeken a fikarcnyi különbségeken lovagolj?

     

    Ha neked profi fotómegjelenítés a célod, akkor meg nem biztos, hogy egy mobiltelefonba kéne fektetned a pénzed...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (64)
    2010-12-16  14:23
  13. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. december 16. 14:2364.

    képernyő:

     

     iphone4:

    3.5 inch - 960 x 640-pixel resolution at 326 ppi (0.61 Megapixels)

     

    sam galaxy s:

    4.0  inch - 800×480 @ 233 ppi WVGA Super AMOLED  (0.37 Megapixels)

     

     

    htc desire HD:

    4.3 inch 480×800 at 218 ppi(0.38 Megapixels) WVGA SLCD

     

     

    és ez idegesít. 3,5inchen ,jobb felbontást hoz...


    Nehéz döntés:(

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (63)
    2010-12-16  13:38
  14. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. december 16. 13:3863.

    elolvastam a galaxy s-t,eddignem nagyon vettem még fontolóra.

    Valóban impozáns a nagyobb kijelző stb.

    Egyenlőre még nem vettem tepefont,de nemsokára fogok,szóval kicsit mérlegelek:

     

    iphone vs galaxy s

     

    számomra:

     

     az iphone:

     

    + kijelző felbontása (PowerVR SGX 535  -grafika)

    + oprendszer (gyorsaság,kényelem ,szépség)

    - sim kártya

    - oprendszer barátságtalan adatátvitelben és buherálásban,nem lehet belenyulkálni

    - nincs microsd memoria kártya

    - nincs rádió

     

    előny a galaxy s:

     

    + nagyobb kijelző (bár nemtom,nem klnyelmetlen ez a nagyság?)

    + amoledes kijelző elvileg szebb ,mint a tft,de ezt állítólag az iphone ledolgozzam a felbontás miatt. (állítólag az amoledesre viszont nagyobb napfényben is rálátni, emiatt írtam a plusszokhoz)

    + bővíthető memória

    + van rádió

    + oprendszer flexibilitása (rátölthető mp3 stb)

    - oprendszer félelmeim az akadás és kidolgozatlanság miatt ( az 1.6os oprendszerinél az x10 akadt,meg kényelmetlen "billenytűzár" volt, meg ha hívtam valakit akkor azt sok klikkelésből találtam csak meg. 2.1nél em tudom,hogy mi van.)

     

     

    előzmény:
    roegby (54)
    2010-12-12  03:24
  15. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. december 16. 13:1262.

    azóta elolvastam a teszteket az említett mobilaréna oldalon. :)

    Egyetértek vele,szóval vannak bőven hátrányai. (2.2es androiddal ugye még nem láttam,de olyan telefont már láttam,ami 2.2es androiddal "lassú" volt,azaz nem lehett megmondani,hogy az android,avagy a snapdragon proci a "bűnös".)

     

     

    előzmény:
    roegby (53)
    2010-12-12  03:15
  16. 2010. december 16. 12:3561.

    Én biztos, hogy a netes keresgéléssel kezdeném, elsősorban a szolgáltatóm oldalán megnézném a kínálatot, aztán az adott telóknak jobban utána ásnék. Így ha megyek a szolgáltatóhoz már konkrét kérdésekkel megyek, aztán azonnal tudok is dönteni.

     

    Meg talán nem hülyeség megnézni olyan telefonokat is, amik nincsenek a szolgáltatódnál, mert lehet hogy kártyafüggetlenül is hozzá tudnál jutni jóáron egy okostelefonhoz..

    előzmény:
    hantabb (60)
    2010-12-16  12:05
  17. 2010. december 16. 12:0560.

    Hihetetlen, hogy manapság már miket tartalmaznak ezek az okostelefonok. Tényleg 5 in 1. :-)

    Van bennük GPS, Wifi, kamera, irodai funkciók, és mostmár  tv. :D

    És ezek szinte kivétel nélkül alapfelszereltségnek számítanak bármelyik típusnál. Szerintem, megérik az áraikat. 

     

    Huszárné!

     

    Én a helyedben bemennék a mobilszolgáltatómhoz, elmondanám, milyen készüléket szeretnék. Ott fognak tudni segíteni neked, megtudod, mennyibe is kerülnek, illetve fel tudod tenni minden kérdésedet.

    Aztán a kiválasztott típusra  keress rá a neten, tuti, hogy találsz róla fórumokat, leírásokat, tapasztalatokat. 

    Különben, 50000-t már lehet kapni nagyon jókat.

    Sokan dicsérik ezeket az androidos mobilokat. Biztosan, jól lehetnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2010. december 14. 18:0559.

    SPB TV app, androidra. Ingyenes.

     

    Hír TV, m1, m2, DUNA, DUNA II, Budapest Tv

     

    Csak egy példa.

     

     

    A világ fejlődik, és amilyen elvetemültek az emberek, szeretik használni a kényelmi dolgokat.

     

     

    előzmény:
    Hadrapi (58)
    2010-12-14  14:48
  19. 2010. december 14. 14:4858.

    z AXN Player meg jól hangzik, kipróbálnám, de nincs hozzá Sony Ericsson-om, pedig ez egy Androidra készült alkalmazás, így kár, hogy a HTC Desire-el nem telepíthetem.

     

    Most próbáltam HTC Desirén tökéletesen használható az AXN player.

     

    http://www.axn.hu/videos

    idézet:
    roegby (56)
    2010-12-12 03:41:14

    Mik vannak!?!  Már lehet tévézni mobilról is. Mire beszerzek magamnak egy új mobilt, addigra kitalálnak valami új dolgot, hogy cseréld le a régit, mert az már elavult... Mikor beszereztem egy színes kijelzős mobilt, addigra már a fényképezős, kamerás volt a menő, mikor azt beszereztem utána már az érintő képernyősök, most meg jönnek a wifis, tévés változatok.:D

    mire beszerzek egy ilyen androidos telót, amivel tévézhetek is biztos kitalálnak valami újat. 

     

    előzmény:
    roegby (55)
    2010-12-12  03:41
  20. 2010. december 14. 12:4657.
    X8-on és X10-en is nagyon jól működik. Akik még nem használták azoknak itt van a bemutató. Érdemes megnéznie annak aki egy kicsit is érdeklődik a mobilos filmnézés felé. Amúgy ebből is látszik hogy az android milyen jól működik. HTC Desire-n is jól fut...! Nekem nagyon tetszett régen az a telefon is de aztán SE lett belőle.
    előzmény:
    roegby (55)
    2010-12-12  03:41
  21. 2010. december 14. 10:2956.

    Igen mivel ez egy Androidos app, nem telefon hanem oprendszer függő mint az összes okostelefonos app, ezért okostelefon ez a lényeg...

    Itt csak arról van szó, hogy az Xperia eggyes készülékeire a T gyárilag ráteszi, ennyi.

    Se több se kevesebb a történet :) Akinek kell persze felteheti bármely androidos készülékre!

    előzmény:
    roegby (55)
    2010-12-12  03:41
  22. 2010. december 12. 03:4155.

    z AXN Player meg jól hangzik, kipróbálnám, de nincs hozzá Sony Ericsson-om, pedig ez egy Androidra készült alkalmazás, így kár, hogy a HTC Desire-el nem telepíthetem.

     

    Most próbáltam HTC Desirén tökéletesen használható az AXN player.

     

    http://www.axn.hu/videos

    előzmény:
    cultofluna (45)
    2010-12-03  11:06
  23. 2010. december 12. 03:2454.

    Sam. Galaxy S egy árnyalatnyival jobb.

     

    Már csak az oprendszer miatt is. :)

     

    De a Desire is egy szinten van vele.

     

    Mindhármat használtam, egy szinten vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (31)
    2010-11-24  14:56
  24. 2010. december 12. 03:1553.
    az x10el mi baj?:)

     

     

    Gondolom semmi, de én olyat még nem használtam. :)

    Ezért ajánlani sem merem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (27)
    2010-11-22  13:52
  25. 2010. december 10. 14:4452.

    Áprilisban kaptam egy telefont születésnapomra, bárcsak bevontak volna a választásba, de nem így történt, emglepetésnek szántak. Újdonságnak újdonság, mert 3G-s, érintős ilyenek, de nem Androidos. Annyira jó lenne egy okostelefon, de szemétség lenne a kedves családommal szemben, a hűségnyilatkozatot sem lehet visszamondani..Tehát várhatok még másfél évet, hogy legyen egy ilyen telefonom. Nem akarsz cserélni esetleg? :D

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09

Címlap

top