Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen okostelefont?

Huszárné
Létrehozva: 2010. november 15. 14:09

Sziasztok!

 

Így a karácsonyhoz közeledve gondolkozom rajta, hogy meglepném magam valami hasznos dologgal, és mivel a mostani mobilom már lassan matuzsálemi korba lép, úgy gondoltam, hogy ideje lenne nyugdíjba küldeni, és lecserélni egy modernebbre, ami sokmindent tud, főleg az internet, ami vonz.

 

Szerintetek milyet érdemes venni? Van valakinek ilyen telefonja? Milyen típusú, milyen tapasztalataitok vannak velük?

 

Árban azért a földön kéne maradnom, szóval ahogy számolgatom a büdzsémet, olyan 50 ezer az a határ, amennyit tudok rá szánni...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

  1. 2010. december 10. 12:2551.

    Ez nem újdonság, ha visszaolvasol a korábbiakban volt már erről szó! Az AXN Play meg nem csak mobilról érhető el, hanem a weboldalról is, ugyan ebben a szisztémában (valójában az volt előbb és csak utána az okostelefonos változat).

     

    É nem vagyok nagy sorozat függő, de 4-5 sorozatot azért nézek egyszerre . Szerencsére manapság már nem csak a ciki brazil szappanoperákat, a Szomszédokat és a Barátok köztöt jelenti a sorozatnézés, mint pár évvel ezelőtt, hanem nagyon sok remek (észak-)amerikai sorozat elérhető az interneten. De ez mindegy is, nem ide tartozik, itt az okostelefonok a téma! :)

    előzmény:
    Nikkkey (49)
    2010-12-07  12:27
  2. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. december 7. 20:2650.
    valóban nem hüjeség. 1 nappal előtte lehet májerkodni a averoknak,hogy én már tudom a Liza csak 1 van következő részét! Ejjj,ha!
    előzmény:
    Nikkkey (49)
    2010-12-07  12:27
  3. 2010. december 7. 12:2749.
    A telefonon TV-nézés szerintem egyáltalán nem hülyeség. A Sony Ericsson Xperia telefonjaihoz pl van most egy új alakalmazás: AXN Player. Az AXN-en menő sorozatok mindegyikét tudod nézni a mobilodon (Ments meg!, Dr Who stb...) Egy nappal a TV-s adás után kerülnek fel a Playerbe és egy hétig elérhetők. Nem tudom, ki mennyeri sorozat rajongó (függő? :D :D :D) de elég jópofa dolog, hogy ha várnod kell valahol, vagy ücsörögni a vaonaton stb. meg tudodsz nézni egy részt valamelyik kedvencből B-) B-)                                                                                                                            
    előzmény:
    cultofluna (48)
    2010-12-07  11:19
  4. 2010. december 7. 11:1948.

    Jó oké, de ha Média Mánia csomagban veszed, akkor abban nem csak rádiózás van, hanem TV is! :)

    Megnézheted az Eszmeráldát hazafelé! :D

     

    Egyébként ha másért nem (és teheted) akkor érdemes mobilnetet is megrendelni/használni egy ilyen telefonon. Tapasztalatból mondom! Ennek a lelke a megannyi alkalmazás, mely folyamatosan kapcsolatban van az internettel!

     

    Én már az idejét sem tudom, hogy mikor küldtem utoljára SMS-t a férjemnek, emailben sokkal egyszerűbb és nem vagyok 160 karakterbe szorítva amiért ezen felül még elkérnek egy olyan összeget (20-40 Ft) amennyit baromira nem ér meg.

     

    Persze a mobilnetnek is van havidíja, de legaláb ezért szinte korlátlan mennyiségű emailt küldhetsz!

    előzmény:
    raggy80 (47)
    2010-12-03  12:31
  5. 2010. december 3. 12:3147.
    Nekem most az elsődleges szempont a telefonoknál a rádió, mindig hallgatom, ha utazok, ha otthon vagyok. Igaz a rádió majdnem minden újjabb telefonba benne van már szerencsére. Amire használom még a telefont; hívás, sms, mms, bluetooth, néha kamera. Sony Ericcsonom még nem volt.
    előzmény:
    havasar (43)
    2010-11-30  15:45
  6. 2010. december 3. 12:0846.

    Csak úgy mellékesen közlöm, hogy az a 30 ezer az olyan nulla Ft mint a huzat!!

    http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=239050&langId=-11

     

    Ha jól megnézed több csomagban is kapható és 0 Ft-ért és még a vesédet sem kell odaadni EGYIKET SEM!

    előzmény:
    havasar (43)
    2010-11-30  15:45
  7. 2010. december 3. 11:0645.

    Én is szoktam filmeket nézni, bár mondjuk inkébb csak videókat Youtube-on mikor unatkozom a munkában! :D

     

    Alkalmazásokból meg nem sokat telepítettem még, email kliens alap, mert az kell a munkához, de feltettem múltkor a Color Note-ot amivel könnyen lehet bevásárló listát készíteni és az egyes elemeket "kihúzni" róla. Így tuti nem hagyom otthon a cetlit, hogy mit is kéne venni! :)

    Meg szoktam nagy ritkán játszani is, de csak egyszerűbb logikai játékokkal (Angry Birds és hasonlók).

     

    Az AXN Player meg jól hangzik, kipróbálnám, de nincs hozzá Sony Ericsson-om, pedig ez egy Androidra készült alkalmazás, így kár, hogy a HTC Desire-el nem telepíthetem.

    előzmény:
    Fimok (36)
    2010-11-26  10:31
  8. 2010. december 3. 10:3544.
    havasar, kiegészítésnek csak annyit, hogy az X8 szoftver problémái is megoldódtak, ugyanis már elérhető hozzá a 2.1-es android. Ha ez valakinek nem mond semmit, ne essen kétségbe - a lényeg röviden annyi, hogy árban, tudásban és dizájnban mostmár tényleg az X8 vezet :) :)
    előzmény:
    havasar (43)
    2010-11-30  15:45
  9. 2010. november 30. 15:4543.

    A sony ericsson x8 tényleg jó ötlet. Tökéletesen megfelel a kívánt elvárásoknak, és bőven benne van az ötvenezres keretben. (most olvastam vmelyik fórumon, hogy két éves húségnyilatkozattal 30ezer ft).

     

    A felsoroltakon kívül van még benne FM rádió; a kamerája mosolyfelismerős, és tényleg nagyon csinos kis masina. Mindenképpen érdemes megnézni élőben vmelyik szolgáltatónál.

    előzmény:
    GereJutka82 (41)
    2010-11-30  11:26
  10. 2010. november 30. 14:3342.

    Erre csak ennyit tudok mondani. http://www.youtube.com/watch?v=_4eZH6YBDhM

     

     :) Mindenesetre nem kell félni az okosabb telefonoktól, még ha zuhanyozni nem is tudsz vele azonnal minden más menni fog simán :)

     

    50K alatt meg rengeteg nagyon jó telefon van persze attól függ hogy függetlenül, kártyásan vagy előfizetésesen gondoltad azt az 50 ezret? Mer tnem mind1!

    előzmény:
    GereJutka82 (41)
    2010-11-30  11:26
  11. 2010. november 30. 11:2641.

    Biztosan találsz 50 000 ft alatt telefont, ami nagyon jó, és talán újabb pár éven keresztül az is marad.

     

    Nekem érintőképernyős telóm van és nagyon szeretem. Van rajta GPS, Wifi és egy 3.2 Mp-s kamera. Egyszóval mindent tud. :-)

    Írtak is itt már róla, ez a sony ericsson xperia x8.

    Valóban, kicsit nőies telefon, révén, hogy csak fehér színben kapható ( ezidáig). Bár, én utánanéztem a neten, és létezik több színben is, úgyhogy később biztos Magyarországra is megérkezik. 

     

    Különben azt javaslom, menj be a szolgáltatódba, és kérj információt. Biztosan rengeteg akciójuk van így karácsony közeledtével. Szinte tuti, hogy 0 ft-os kezdővel elhozhatod. :-) Tényleg, a legkülönfélébb akciókat kínálják ilyenkor. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  12. 2010. november 29. 14:2940.
    Az újabb telefonokon már lehet nézni, főleg az androidon. Persze itt is ketté kell választani a dolgokat mert más az ha rámásolsz egy filmet a telefonra és úgy nézed mintha neten keresztül néznéd. Hogyha a telefonra másolod és úgy nézed az már az okostelefonok 90% tudja és jól, akadás nélkül míg ha neten akarsz videót nézni azt nem mindegyik tudja. Ebből a szemponból pl. egy Iphone nagyon rossz mert nem játsza le a flash tartalmakat. Az androidos telefonoknak ezzel nincs problémja. A másik hogy vannak különböző alkalmazások amivel egyes oldalak elérhetővé teszik a videóikat. Ilyen pl. most az AXN csatorna, amit telefonon lehet nézni egy alkalmazás segítségével. Amit már említettem Xperia telefont, azon alapból fent van ez az alkalmazás, szóval gond nélkül meg tudod nézni a sorozatokat(pl. Ments meg, Ki vagy doki - nekem ezeka kedvenceim:)). 
    előzmény:
    Huszárné (38)
    2010-11-29  11:48
  13. 2010. november 29. 14:2839.
    Az újabb telefonokon már lehet nézni, főleg az androidon. Persze itt is ketté kell választani a dolgokat mert más az ha rámásolsz egy filmet a telefonra és úgy nézed mintha neten keresztül néznéd. Hogyha a telefonra másolod és úgy nézed az már az okostelefonok 90% tudja és jól, akadás nélkül míg ha neten akarsz videót nézni azt nem mindegyik tudja. Ebből a szemponból pl. egy Iphone nagyon rossz mert nem játsza le a flash tartalmakat. Az androidos telefonoknak ezzel nincs problémja. A másik hogy vannak különböző alkalmazások amivel egyes oldalak elérhetővé teszik a videóikat. Ilyen pl. most az AXN csatorna, amit telefonon lehet nézni egy alkalmazás segítségével. Amit már említettem Xperia telefont, azon alapból fent van ez az alkalmazás, szóval gond nélkül meg tudod nézni a sorozatokat(pl. Ments meg, Ki vagy doki - nekem ezeka kedvenceim:)). 
    előzmény:
    Huszárné (38)
    2010-11-29  11:48
  14. 2010. november 29. 11:4838.

    Nagyon köszönöm a tippeket Mindenkinek!! Nagyon aranyosak vagytok!

     

    Azt hiszem lesz bőven minek utánanéznem, már persze el is kezdtem, az tényleg jó ötlet, hogy megnézni a kiállított telefonokat a boltban!

    Fimok, talán buta lesz a kérdésem, de hogyan lehet telefonon filmet meg klippet nézni? Ezt tudja mindegyik ilyen telefon, vagy csak némelyik? 

    Eléggé szeretem a sorozatokat, időm meg alig van nézni, utazás közben tényleg jó lehet, mert azt viszont a munkahelyre menet minden nap kell.

    Ebben az árban lévő telefonok már tudnak ilyet? Azok közül, amik szóba kerültek, melyik tudja?

    előzmény:
    Fimok (36)
    2010-11-26  10:31
  15. 2010. november 29. 11:0937.
    Nekem Nokia E72 van és igazán meg vagyok vele elégedve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  16. 2010. november 26. 10:3136.
    Én még mindig azt mondom, több nap X8 használat után, hogy egy nőnek, elég jó telefon. Főleg ahogy megjelenik rá az új android, utána még jobb lesz. Amúgy ti hogy vagytok vele, szoktatok valami programot rátelepíteni a telefonotokra és ha igen mi az? Vagy ennyire senki nem ássa bele magát? Én meg mondom őszintén, elég telefon függő vagyok, folyton a kezemben van, amikor unatkozom vagy utazom akkor telefonon szoktam klippeket, meg filmeket nézni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  17. 2010. november 26. 09:3335.

    Sziasztok!

     

    Én is érintőképernyős párti vagyok. Minden érintőkijelzős készüléknél a legfontosabb dolog a fólia. Ez az egy, amin nem szabad spórolni, megvédi a kijelzőt a karcoktól. iPhone-hoz nem volt szerencsé, valószínű nem is lesz, a közelemben senkinek sincs. Valahogy ódzkodom az Apple termékeitől. Valószínűleg a túl nagy reklám és hype miatt.

    Szeretnék egy új telefont, de még nem tudom melyik az igazi, rengeteg új jött.

     

     

    előzmény:
    kasokaa (30)
    2010-11-24  14:25
  18. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 24. 16:0134.

    igen,a htc desin is gondolkodta,sajnaa zt nem láttam még működés közben.

    (ár az nem annyira érdekel ebben a kategóriában már)

     

    Az androidosról pedig tényleg csak az tántorít el,hogy ha mondjuk a fel aakarom hívni a Culltolfuna nevű ismerősöm,akkor az sok nyomógomb nyomásba kerül. 

    Próbáld ki pl a htcn, és az iphone-on,ha esetleg ott lesz melletted a férjedd,hogy tárcsázással együtt hány klikk a hívás. Az androidnál viszonylag sok. (lehalábbis az 1.6os sima andriod. A htc-s skin-en nem tudom)

    Kíváncsi lennék.

    :)

     

     

    előzmény:
    cultofluna (33)
    2010-11-24  15:48
  19. 2010. november 24. 15:4833.

    Nekem Androidos telefonom van, a férjemnek meg iPhone 4. A HTC Desire (amit a férjemtől örököltem meg) menüje nagyon letisztult, áttekinthető. Az alap Android is normálisan fel van építve, de a HTC-féle még tovább finomodott.

     

    Szerintem a kirakható widgetek miatt jobb az Android megoldása. Az iPhone mellett pedig a sokkal több letölthető alkalmazás szól.

     

    Egyébként egy átlagos Androidos telefon jóval olcsóbb, mint egy iPhone, szóval ez is fontos szempont lehet vásárlásnál.

     

    Amúgy az iPhone-t is tudod pendrive-ként használni wifivel, ilyenkor a hálózaton küldöd át az adatokat. Ha nincs wifi akkor persze meg vagy lőve, de hát szerintem ez nem olyan nagyon nagy katasztrófa, emiatt még ne lődd ki az iPhone-t!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (32)
    2010-11-24  15:01
  20. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 24. 15:0132.

    esetleg a htc még szóba jöhet (nálam),de annak a menüjet meg nem lattam mukodes kozben.

     

    bár sztem én megvérom ,hogy az 1,6os android helyett a 2,2es legyen az x10-esen, és majd akkor döntök.

    az 1.6 android nagyon xar:(

    -ami leginkább nem tetszik,hogy ha telefonálni akarok,és a nevet ki akarom keresni,akkor azt viszonylag sok klikkelésből tudom megtetnni, az iphoneon kb fele annyi. Így a fő- telefonálási funkció szarabb.

    -az iphoneban viszont az nem tetszik,hogy a telefont nem tudom pendrive-ként használni.... meg kell törni a rendszert vagy ilyesmi,de én nem akarok ezzel vacakolni. Ebben az android jobb lenne.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (31)
    2010-11-24  14:56
  21. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 24. 14:5631.

    az ipho4 sztem a legjobb most a piacon (felbontás és op rendszer miatt,kár h csak 5mpixdeles a kamera-emiatt gondolkodom az x10-en)

     

    1-2 éves előfizetéssel nem olyan drága azért.

    előzmény:
    backintime (29)
    2010-11-22  15:28
  22. 2010. november 24. 14:2530.
    Meg lehet szokni az érintőképernyőt, bár én jobban szeretem a nyomógombos megoldásokat. Nem értem hogy miért kényelmesebb az érintőképernyő, szerintem ugyanazokat a mozdulatokat kell tenni, mintha a gombos telefonokon, gondolok itt az üzenetírásra. Persze vezérlésnél egyértelműen jobb az érintőképernyő. Én amondó vagyok, hogy egy érintőképernyő+qwerty billentyűzet ami egy jó kombináció számomra, sajnos hogy csak az x10 mini pro ami ezt tudja, de az nekem túl kicsi. :S
    előzmény:
    backintime (29)
    2010-11-22  15:28
  23. 2010. november 22. 15:2829.

    Nem is értem az összehasonlítást, a két telefon teljesen más árkategóriát képvisel. Egy iPhone az egy iPhone, kevesen engedhetik meg maguknak, idehaza főleg.

    A topicindító egyébként 50E forint alatt keres egy jó telefont magának, ez már egy teljesen más árkategória. A Huszárné által megcélzott áron érdemes érintőkijelzős telefont venni. Eltart egy ideig amig megszokja az ember, de utána rájön, hogy mennyivel kényelmesebb és praktikusabb a használata, mint egy nyomógombos megoldásnak.

    Sokan ajánlották a Sony Ericsson X8-ast, nekem egy X10 minim van, és teljesen elégedett vagyok vele. Az Android operációs rendszer (nem tudok különbséget tenni ezek között) számomra tökéletesen megfelel. A telefonom gyors, könnyű volt megtanulni a kezelését.

    Ahogy elnézem a nagy karácsonyi láz közepette egész olcsón beszerezhető most ez azúj X8-as. Nekem nagyon tetszik ez is. Mondjuk mind nagyon tetszik az Xperia telefonok közül... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (28)
    2010-11-22  13:59
  24. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 22. 13:5928.

    http://mobilarena.hu/teszt/htc_desire_hd_megnott_es_okosod ott/hardver_a_megujult_htc_sense.html

     

    htc des. mennyivel lassabbaan kapcsolt be mint az iphone...

    látható a vidin.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 22. 13:5227.
    az x10el mi baj?:)
    előzmény:
    roegby (4)
    2010-11-15  14:42

Címlap

top