Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felsőfokúra felkészülés

Dila
Létrehozva: 2010. november 8. 20:43

Sziasztok!

 

November végén megyek felsőfokú angol nyelvvizsgára (Euro).

 

Szeretnék egy-két jó tanácsot, ötelet, tippet, bármit kérni, hogy hogyan készüljek az utolsó időszakban, mire figyeljek, mivel lehet jó pontokat szerezni, mit felejtsek el, mit olvassak, hallgassak, bármit, ami csak egy sikeres felsőfokú nyelvvizsga megszerzéséhez használható.

 

Sokat hallgatok bbc-t, különféle cikkeket olvasgatok, az 1000 kérdés 1000 válaszból átnéztem a szavakat, témákat, de sosem lehet az ember biztos magában.

 

Tehát minden ötletet nagyon várok azoktól, akik mostanában vizsgáztak, vizsgáztattak, vagy jártasok a témában!

 

Nagyon köszönöm!

  1. 2010. november 25. 09:4631.

    Sziasztok!

     

    Nem olyan régen tettem le az angol középfokú nyelvvizsgát (ECL) és csak annyit szeretnék tudni, hogy kb. mennyi idő kell felkészülni a felsőfok szintjére? Fél-, egy-, öt-, tízév?

    Továbbá valaki meg tudja mondani, hogy mely könyvek a legalkalmasabbak a vizsgára való felkészülésre?

     

    Választ előre is köszönöm!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  2. 2010. november 9. 07:3230.

    ????????

    Ezt csak én nem értem???

    előzmény:
    mima61 (29)
    2010-11-09  07:26
  3. 2010. november 9. 07:2629.

    Sziasztok!

     

     

    Köszönöm a jókivánságokat!!!!

    Fényképezőt viszem,fiam már eltervezte a programokat.

     

    Vigyázzatok magatokra!

     

    Szépnapot,jó hetet!

     

     

     

    (Nagyon izgulok!!!!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2010. november 8. 22:3728.
    Nézd ! Az osztályából összesen hatan csinálták ezt a nyelvvizsgát, együtt mentek, több más külsős vizsgázóval egyszerre történt a vizsgáztatás és mindannyian így vizsgáztak egy olyan helyen, amihez semmi közük nem volt a felkészülés során, egyszerűen az euroexam-ot abban az időpontban ott lehetett megcsinálni. Ha ez így szabálytalan, akkor is a kárukra volt szabálytalan, mert ezek szerint nem volt lehetősége a választásra, mint írtad. Ha így is van, nekünk már tökmindegy, tekintve, hogy sikeresen vizsgázott.
    előzmény:
    Angolközgazd. (27)
    2010-11-08  22:20
  5. 2010. november 8. 22:2027.

    Ez egy nemzetközi nyelvvizsga. Minden országban azonos típusfeladatokkal dolgoznak. Nem lehet eltérés. Ha mégis van, akkor a vizsga megóvható és a vizsgáztató tanárt alaposan előveszik (kizárják).

     

    Ha a lányod tényleg húzott egy témakört, akkor ez a szabályok ellenében történt. Ilyenkor ezt azonnal be kell jelenteni és mivel van tanú (másik vizsgázó), meglesznek a következményei.

     

    Ha mégsem történt tétel / témakörhúzás, akkor nagyon remélem, hogy csak rosszul emlékszik a lányod így 1 év távlatából, mert a rémhírterjesztésre nincs szükség.

     

    Amennyiben bárki hasonló keretek között tapsztalja meg ezt a vizsgát, kérem szóljon ott helyben, illetve a vizsgaszervező cégnél is. Én is szeretnék erről tudni, köszönöm.

    Amúgy meg tartsuk magunkat a hiteles forráshoz...

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (25)
    2010-11-08  22:10

Címlap

top