Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Stroke betegek ide gyertek

ovics
Létrehozva: 2010. november 6. 10:17
Barátnőmnek , Vicának nyitom ezt a topikot. Jelenleg  Ő stroke beteg és szeretne hasonló problémákkal küzdő sorstársakkal beszélgetni, barátkozni.
  1. 2011. Április 10. 07:01101.

    Mit jelent az, hogy valaki stroke-beteg? Stroke-ja volt es most épül fel belole?

     

    előzmény:
    ovics (1)
    2010-11-06  10:17
  2. 2011. Április 10. 06:59100.

    Szia!

    Szerinted mit lehet tenni (per?), ha a haziorvos a stroke-ot nem ismerte fel, és ezert nem vitette korhazba a beteget, aki ezert sulyos agykárosodast szenvedett, és vegul 1 ev mulva meghalt? A csalad belerokkant.

    Van stroke-korokben evvel kapcsolatban tapasztalat?

     

    előzmény:
    ovics (1)
    2010-11-06  10:17
  3. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. Április 10. 06:5499.

     

    Mosolygós szép napot kívánok mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. március 15. 06:5098.

     

    Nagyon sajnálom Vica, legyél nagyon óvatos,vigyázzál magadra,jobbulást!!

     

    már ha nem tudunk elmenni,legalább fotókról láthassuk az orchidea kiálllítást,melyet Tomeczné Valcsi készített :

     

    http://exhibition.valika.fotoalbum.hu/

     

     

    Mosol ygós,szép  163. március 15. ünnepet kívánok mindenkinek  ! 

    előzmény:
    Vica52 (97)
    2011-03-12  15:00
  5. 2011. március 12. 15:0097.
    ----- Original Message ----- From: eva@benczur.net" title="eva@benczur.net">Benczur Évi To: Neked!Sent: Saturday, March 12, 2011 1:36 PMSubject: balesetem-2

    Kedves Barátném!

     

    Valami átok ülhet rajtam. L Tegnap készülődtem a másodszülöttem névnapja méltó megünneplésére, mikor újból megtörtént a baj! Tibi a lánnyal elment egy állásinterjúra azzal a tudattal, hogy jó helyen vagyok, és mi bajom lehet? Nekem pedig sürgősen ki kellett mennem a kedvenc helységembe, a wc-re! Emlékszel, a múltkor a Nándi fiam névnapi ünneplése után történt meg a baj, és most is névnapra készülődtem.J

    Miközben „lélekszakadva” iparkodtam kifelé, megint megcsúsztam, és pillanatok alatt lent találtam magam a szép zöld linóleumon, nem is a gyepen! L Miután jól kibőgtem magam, megszemléztem a nyomokat, amiket magam után hagytam. A wc papír kiesett a helyéből, reménytelenül hosszú csíkot eregetve maga után. A víz is kiborult, kisebb tengert eredményezve linóleumon. A lábam szerencsére, nem sérült meg. J Lassan ideje volt feltápászkodnom, a vizes padozatról, és elkezdődött ádáz harcom az elemekkel. Miután ez sehogy sem sikerült, kezdődött meg a második kiborulásom. Elsirattam magam megint, és próbáltam felidézni Márti szavait, mert akkor jól átbeszéltük magunkat a történteken. De akárhogy erőlködtem, nem bírtam felhúzni magam a „kényelmes” törökülésből. L Miután kezdtem nagyon fázni, kénytelen voltam újból átgondolni a tervemet, és egy merőben új megoldást eszeltem ki! Kifordultam a wc-ről, és egy határozott mozdulattal négykézlábra penderültem. Nagyon jó érzés volt mikor a szabadság felé négykézláboztam. A keretem, mint hűséges lovam már alig várta, hogy megint nyeregbe pattanjak rajta. J Igen ám! Csak, hogy addig fel is kell állnom valahogy! Utolsó erőmmel a bal lábamra támaszodva felhúzódzkodtam, és máris vágtattunk a nagyszobába!

    Miután meggyőződtem arról, hogy cirka negyven percig tartott a fogságom, máris felhívtam a Tibit, hogy amilyen gyorsan tud, húzzon haza! Fél háromkor mentek el, és este hatra értek haza. Közben felhívtam őket, és a Tibi a jogsiját is veszélyeztetve mobilozott velem! J Gondolhatod, mit érzett, mikor meghallotta a sírástól, meg a stroke-tól is nehezen érthető beszédemet!? Szegény, ilyenkor ő is nagyon sajnálja, hogy csak egy példányban létezik. J Hát még én!

    Most már tényleg rám volt parancsolva, hogy innen egy tapodtat sem! Még jó, hogy a számítógép be volt kapcsolva. J Miközben bambuláztam a tévét, a csontjaim annak rendje szerint el is kezdtek sajogni. L Csak most az eset másnapján, érzem milyen nagyot is puffanhattam. Éjszaka nem bírtam forgolódni, és a wc-re kimenni. Egész éjjel rázott a hideg, gondolom az átélt izgalmak miatt. Miután hazaértek a vándorok, szépen megfürödtünk és lassan visszaálltunk a megszokott napirendünkhöz. Hát ez történt velünk tegnap.  

           

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (96)
    2011-03-12  08:13
  6. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. március 12. 08:1396.

     

    Kedves Vica !

     

    Dehogy haragszom de már szétválasztottam őket, ilyenek lettek, az anyatő már hozza az új virágszárát

     

    Nagyon szép,mosoplygós tavaszi napot kívánok mindenkinek

     

    és kellemes hétvégét  ! 

    előzmény:
    Vica52 (95)
    2011-03-10  16:50
  7. 2011. március 10. 16:5095.

    Kedves Marika!

     

    Még mindig nagyon irigyellek az orchideáidért! Nagyon szépek, nem győzöm lelopni őket! :-)

    Majd, ha egyszer személyesen is találkozunk, bővebben ki fogjuk tárgyalni őket. :-)Sok puszit küldök nektek is, és ne haragudjatok, ha ilyen ritkán jutok el hozzátok! :-)

    Engesztelésül fogadjatok szeretettel belőlük egy párat: É-Vica   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (93)
    2011-02-27  09:59
  8. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. március 8. 07:0394.

    Sziasztok

     

    Napsütéses szép napot  !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. február 27. 09:5993.

    Sziasztok

     

    1.kép a legújabb  epidendrum orchideám

    2. ilyen volt a virága ? nagy levelű,phalaenopsis vagyis lepke ?

     

     én a jácintot a kertbe ültettem és ott is nagyon szép.

    előzmény:
    ovics (92)
    2011-02-27  09:09
  10. 2011. február 27. 09:0992.

    Köszi a választ. nem tudom, milyen orchideám van, fehér virága volt. Elképzelhető, hogy még virágozzon, ha megfogadom a tanácsodat? Tegnap vettem átlátszó "cserepet"  neki.

     

    Olyan rövid a jácint virágzási ideje.......................érdemes vele foglalkozni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (91)
    2011-02-26  14:42
  11. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. február 26. 14:4291.

    Szia Ovics !

     

    Az orchidea virágzáshoz pára,fény,tápoldat,megfelelő táptalaj stb.szükséges,milyen orchideád van ?

    A jácintot,vagy a cserépben hagyod ,vagy kiülteted őszig a szabadfölbe és akkor kiveszed a földből ,hűvös helyen tárolod,pihenteted, és tavasszal újra ülteted,nekem a jácint kint van a kertben,én csak amarillisz hagymát ültetek télen ,de nagyon szívesen válaszolok a kérdésedre máskor is,

    én talán a virágaimnak is köszönhetem a javulásomat,amikor stroke-t kaptam, ő  az első orchideám,de már 17 cserépnél tartok ,és a 2.és 3.képen a legújabb,amit a férjem előlegezett meg a nőnapra,

    kellemes délutánt

    előzmény:
    ovics (90)
    2011-02-26  07:20
  12. 2011. február 26. 07:2090.

    Irigylem a hozzáértésedet a virágokhoz. Nálam az orchidea virágai eltüntek. 

    Az elvirágzott jácinttal mit csináljak? lesz még belőle jövőre virág?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (89)
    2011-02-25  05:33
  13. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. február 25. 05:3389.

     

    Erre jártam.........,benéztem hozzátok,kávét is hoztam

     

    nálunk tegnap egész nap hullott a hóóóó     

     

    vásároltam szabadföldi orchideáket és cserépbe fogom ülteni őket 

     

    én a virágoknak és a családomnak köszönhetem a gyógyulásomat és nem utolsó sorban a kitartásomnak .

     

    Decembertől virágzó és még bimbókat hozó orchideáimmal mosolygós napot kívánok mindenkinek !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. február 18. 10:0788.

    Kedves Bojana!

    Nagyon elhallgattál. :-( Megbántottalak valamivel? Nagyon nem örülnék, ha kiderülne! Várom a válaszod: Vica!

    előzmény:
    Vica52 (84)
    2011-02-08  17:49
  15. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. február 18. 06:0887.

    Sziasztok

     

    Üdvözöllek  közöttünk a topikon , nagyon korán kaptad a stroke- t,de örülök,hogy meggyógyultál és kívánom,hogy minden vágyad valóra váljon ,férjeddel és kislányoddal együtt, szeretettel : Marika

    előzmény:
    klik (86)
    2011-02-17  19:58
  16. 2011. február 17. 19:5886.
    Sziasztok! Most találtam erre a topikra. 27 éves vagyok és 5 éve volt STROKE-m van egy 6 éves kislányom. Sosem tudtam volna elképzelni,hogy ez a betegség ennyire veszélyes is lehet! Hála istennek,nekem nagyon jó orvost sikerült kifognom,és a szervezetem is erős! Mostmár gyógyultnak mondhatom magam,hála a sok tortának ami volt utána és a sok segítségnek amiket akkor kaptam a férjemtől!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. február 9. 17:0885.

    Sziasztok !

     

    Kellemes estét kívánok mindenkinek a  most nyíló amarillisz- hölgyliliommal  !!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. február 8. 17:4984.

    Kedves Bojana!

    Nagyon elhallgattál. :-( Megbántottalak valamivel? Nagyon nem örülnék, ha kiderülne! Várom a válaszod: Vica!

    előzmény:
    Vica52 (83)
    2011-02-05  09:19
  19. 2011. február 5. 09:1983.

    Kedves Bojana!

     Már régen piszkál, honnan kaptad szlávos beütésű nevedet? Vagy csak olyan művészi név ez is!

    Örülök, hogy népes családom megnyerte a tetszésedet. Az az igazság, hogy mindketten egykék vagyunk a párommal, és a házasságunk elején elhatároztuk, hogy mindenképpen több gyermeket fogunk vállalni. J Miután a 2.fiam is majdnem meghalt a szülésnél, erről a szándékunkról le is tettünk. Az egészségügyi küretemnél meg is egyeztünk a dokival, hogy nekem már nem lehet újabb terhességem, mire megmozdult a bennem észrevétlenül fejlődő lányom… 21 hetesen vettük csak észre! Mindig is dagi voltam, a suliban sem tűnt fel senkinek a terhességem! Mikor bejelentettem, nem győztek csodálkozni, milyen hamar lesz a baba! 10 év után született meg a lányom, Anita. :-)

    Mesélted, mennyire szeretsz mosogatni! J Össze kéne kötözni a párommal, mert ő is imádja ezt a fajta házimunkát. Nagy néha én is elmosogatok, de utána teljesen ki vagyok dögölve, mert az egyensúlyommal van a baj! Csodálom, hogy még egy poharat sem sikerült eltörnöm! J

    Visszatérve a gyermekeimre, Anita még nagyon fiatal, ráér még a szüléssel! Nem úgy a fiúk! Nándi már betöltötte a 34-et, Gergely júniusban lesz 33. Ők igazán siethetnének már, nagyon vágyom már az unokákra!

    A pénzügyi helyzetük miatt sem sürgethetem őket! Hát ennyit mára!  Örüljünk a tavasznak! Nagyon tartalmas hétvégét kívánok mindnyájunknak: Vica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (82)
    2011-02-04  13:14
  20. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. február 4. 13:1482.

    Kedvesem, örülök szívemből szép családodnak. Bizony a fiataloknak rosszabb a helyzetük, mint anno az enyém volt. Amikor a mi gyerekeink születtek, akkor biztosak lehettünk abban, hogy oda vissza is mehetünk, ahonnan ,,leléptünk" szülni. Igaz, én mindkét esetben teljesen mást csináltam, máshová mentem dolgozni. De én egyedi eset vagyok.

    Most?

    A lányom is azzal boldogított, hogy másképpen van ez már. Aki elmegy, annak nincs visszaútja... S, ez nagyon szomorú a mai helyzetben. A leányom is több évre elhalasztja a babát, mert előbb fillért fillérre kell - élére - tenniük, hogy ide építkezhessenek, a házam meghosszabbításával. Hitelt egy világért nem akarnak, JOGOSAN! A hitel maga a katasztrófa... rettegni állásért, stb. stb.... Én benne vagyok, mert kénytelen voltam jelzálogot felvenni, hogy a házacskámat felújítsam. S, most azért imádkozom, hogy ne szólítson magához a Teremtő addig, amíg ki nem nyögöm az utolsó részletet + DE! Utána még kérnék nagy tisztelettel, meghajolva és nagyon halkan +9 évet, hogy a majdani unoká(i)mat megszeretgethessem, s segíthessek tevőlegesen a leányomnak. Jól tudom, csak egy évet marad(hat)na itthon, a másik +2 évet pedig átvállalnám. S, akkor már óvodás lenne a kicsi, s elvinném, elhoznám. Úgy, hogy nagyon szeretném addig húzni az életem vonalát, hogy a majdani unokám viszonylag önálló legyen, úgy, mint a leánykám. Ő nagyon ügyes volt! Önállóságra neveltem, s ezért mind a mai napig hálás. Hát még azért, hogy megtanult mellettem főzni, sütni! Ragyogó háziasszony. * A munkamegosztás MOST az nálunk, hogy én mosogatok (nagyon szeretek mosogatni, a jó forró vízben a mosogatószer mellé mindig öntök ecetet, az fertőtlenít is, ebben az inflús időszakban is nagyon jó, de mindig teszek. Olyan jó érzés az ujjaimnak a forró, habos vízben dolgozgatni. Az edényeket leborítom, s Ő rakja el. Azt már kevésbé szeretem. Ez az igazság. Természetesen amíg Ők nem voltak itt nálam. Mindent eltettem száradás után, de mosogatni nagyon szeretek!) - A főzést is hol én, hol Ő. Nincs vita közöttünk, s ez csodás! A vejem pedig jobban szeret, mint az anyukáját, jó, erre nem vagyok büszke. De tény, hogy megvan rá az oka. Hol apró csokit, hol pár darab cukrot, kekszet dugok a dzsekije zsebébe. Azt mondja, hogy ,,Mamusajándék" (madárlátta helyett). A munkatársai pedig szinte el sem hitték, hogy milyen vagyok, amíg meg nem ismertek egy jó bográcsozás alkalmával. * Végeredmény: szeretek élni, s vannak pocsék napjaim, de túllendítem magam ezeken. - Barátsággal ölellek: Bojana * SZÉP NAPOKAT NEKED, KEDVESEM! JÓ ÉS JOBB, MEG MÉGJOBB EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK!

    előzmény:
    Vica52 (81)
    2011-02-04  10:55
  21. 2011. február 4. 10:5581.

    Kedves Bojana!

     

    Már látom, hogy nem szeretnéd megadni a címedet, nem is nyaggatlak többé ezzel! :-)

    A humorod megint elkápráztatott, nem gondoltál még arra, hogy kiadatod az élményeidet?

    Képeimből rájöhettél, hogy mi macska rajongók vagyunk inkább. Elég nekem őt ki-beengedni naponta többx is! Azonkívül a férjem "jó voltából" mindhárom gyermekünk " szőrallergiától" szenved, csak engem nem zavar a macska.

    Ő egy 4 éves herélt kandur, Alibi névvel él köztünk. Nagyon okos kis állat! :-) A mai képeken a kis menyem ölelgeti a magyar agarát, Szellőt, aki mellé egy boxer is járul. S hogy teljes legyen a kennelük, hát beszerezték a 3. kutyájukat, egy fehér színű na mit?  sosem találod ki! Magyar agarat! :-))) Csíkos agarukkal lelkesen járnak versenyekre.

    Sajnos  még nem örvendeztettek meg minket unokával, de ami késik, nem múlik! Most nem is tudnék nekik segíteni. :-((

    Hát ennyit mára! Puszillak: Vica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (80)
    2011-02-03  16:20
  22. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. február 3. 16:2080.

    Kedves Vica!

    Mindig megkapom a privi üzeneteket is. Válaszoltam is, még tegnap. Szép napot kívánok Neked! - Bojana*

    *

    Írtam, nem írtam, van két dilis kutyusom. No, nem dilisek, de annyira emberiek, hogy az már vicc... Az egyik egy órási hosszúszőrű német juhász kuty és egy hasky keveréke. 78 kiló! S, nincs ember, aki csak úgy be tudna jönni... megkóstolná... Hozzám csak előzetes telefonon történő bejelentkezés után lehet bejönni, mert akkor láncra kell tennem. Emberevő. De ez a jó, nagyon biztonságban érzem magam mellette. Ráadásul megvesztegethetetlen.  De van egy másik kutyusom is, igaz ez nem is az enyém, a Jányom hozta a házhoz és a Vejem. Egy francia bulldog. Randa szegény, de annyira, hogy már attól csodásan szép. Gülü szeme van, lepcse béka szája, tömpe orrocskája, no, nincs is orra, annyira benne van a fejecskéjében. Két égnek álló fülikéje, izmos kis teste, aprócska farkincája - és akkora szíve, hogy nem is fér abba a kutyabőrbe. Rendkívül aranyos, minden rezdülésüket tudom, ismerem. Képzeld, a nagy kuty neve: Bubsi, a kicsinek pedig Röfi, Röffentyű, FülElek, CsülkösBableves - meg ilyen szörnyű neveket agyaltam ki neki. De mindenre hallgat. Be is tanítottam! Mondom, jönnek az oroszok! - S, erre? Mint az őrült, ki letépte láncát.... Rohan a tányérjához és mindent fölfal... Aki csak jött eddig hozzám, lebolondozott. De meg is érdemlem, hogy ilyen ökörségekkel tömöm azt a csúnya okos kis fejét.. Meg egyáltalán csúnya dolog egy népre ilyet mondani... No, de lehet, hogy változtatok, jönnek a Suszlák, vagy még? No olyan széles a választék, nem is nagyon kellene gondolkodnom, hogy ki legyen a kiválasztott, inkább az a gondom, hogy a sok közül, kit tüntessek ki ezzel a ,,csodás" ijesztgetős mondattal, hogy jön... és megeszi szegény Röffentyű vacsoráját, s akkor Röfike olyan szegény lesz, mint a templom egere.... - No ekkor elkezd sírni.... Égnek emeli azt a nyomott kis fejét és ,,brühhhhühü"zhik.... Aki eddig itt volt leesett a székről a vihogástól... Szörnyű! Az, hogy nekem sem fog benőni a fejem lágya... még 60 évesen sem... De jól érzem magam... Egész nep egyedül vagyok ezekkel a csibészekkel, hja és még van két cicusom: Kaczor egy csodálatosan vonuló álomszép csíkos kandúr. Aki tudatában van gyönyörűséges küllemének, s nem is megy, vonul, égnek álló csodálatos farkincájával, csíkos, olyan, mint egy tigris... Nem fél semmitől, ha arrébb taszajtom, még a partvist is megtámadja... Egyéniség a javából, Ő 3 éves lesz júniusban. No és van még egy büszkeségem, egy 22 éves cicus, a Mókus. Ő az Édesanyám cicusa volt. S, képzeld, idősebb, mint a saját leányom. A cicus május 26-án, a leányom szeptemberben született. Mindketten 1988-ban. * Én pedig egy optimista brekus vagyok, a legszörnyűbb helyzetből is kivarázsolom magam... Megfogom magam a hajamnál - és kihúzom. Ennyi. Nem engedem meg magamnak a rinyálást, nem engedem meg magamnak azt, hogy pocsékul vagyok. Ha vagyok, hát vagyok. Beveszem a kellő bogyót és kész. Ha jajgatok, attól nem leszek sem jobban, sem másoknak nem okoznék jó közérzetet. Akkor pedig mi a csudának visongjak. Ha fáj valami, ott egye meg az egér, akkor fáj. Tehát azt jelenti, hogy vagyok, hogy élek. S, ez nem kis dolog. Minden nap hálát adok a Teremtőnek, hogy vagyok, s hogy ilyen természettel áldott meg. Ráadásul olyan nevelést is kaptam drága Nagyszüleimtől, hogya jég hátán is megélek, legfeljebb csúszkálok... Na és aztán? Legfeljebb négykézláb várom a ,,vendégeket"

    előzmény:
    Vica52 (79)
    2011-02-03  09:13
  23. 2011. február 3. 09:1379.
    Kedves Bojana!

    Küldtem 1 privi üzit Neked. Megkaptad? Látod ezért is lenne jó, ha tudnánk egymás emil címét!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (76)
    2011-02-02  22:05
  24. 2011. február 3. 09:0478.
    Már csak egy kérdése m lenne: küldtem priviben 1üzit. hogy lehet nyomon követni, biztos ,hogy megkapta?Nem tudtam képet csatolni hozzá!:-( Vica
    előzmény:
    Vica52 (72)
    2011-02-01  10:35
  25. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. február 3. 05:5877.

     

    Kedveseim, öröm volt a soraitokat olvasni ,mosolygós szép napot kívánok,nekem mennem kell az unokámra vigyázni, nézegessétek néha a madáretetőt  ,amelyik a nyíregyházi botanikus kertben található és ezek a tulipánokról készült fotók is,ez is megnyugtatja az idegrendszert :

     

    http://www.botkert.nyf.hu/livecam.php

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (76)
    2011-02-02  22:05

Címlap

top