Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Stroke betegek ide gyertek

ovics
Létrehozva: 2010. november 6. 10:17
Barátnőmnek , Vicának nyitom ezt a topikot. Jelenleg  Ő stroke beteg és szeretne hasonló problémákkal küzdő sorstársakkal beszélgetni, barátkozni.
  1. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. február 2. 22:0576.

    Kedvesem,

    nagyon megtisztelő, hogy a barátnőim sorába szeretnél tartozni. Már ott is vagy!

    Ami az email címemet illeti, véleményem szerint, ha a priviben írunk, u.az.

    - A gurulós járókerettel az a kényelem, hogy gurul, tehát nem kell emelgetni minden lépés megtételénél. De a hátránya, igaz ez a normális kerekek nélküli járókeretnél is megvan, hogy nagyon kell vigyáznod a küszöbökre.

    Tudod-e? Hogy van egy olyan rendelet, hogy 150 ezer forintot adnak, ha átalakíttatod a lakásodat. Ilyenkor a küszöb megszűntetése szinte életbevágó! A fürdőszobád milyen? Nekem zuhanyzó van, s minden úgy csináltattam, hogy nekem legyen jó, minden alacsonyan és elérhetően. Kényelmesen. Még a konnektorok is. Mivel az állapotom sajna, hááát romlik. De ott egye meg az egér! A lényeg, ki tudok menni a vécére, s lakáson belül - még - nem szorulok a járókeretre.

    De van, hogy a drága Nagymamám görbebotjára igen. Van, hogy ,,libikókán" érzem magam, tehát a gerincem miatt a lábam nem működik, s ilyenkor bizony a görbebothoz nyúlok segítségül. De ennek a botnak története van! Még a Nagyapusom készítette a kispesti házunk kertjében élt meggyfából. Annak egy vastag ága. Nagyapus meg is görbítette. No ez a bot még a Nagymamám Édesanyjáé volt. Majd a Nagymamáé, s most az enyém. Életem folyamán többször költöztem, de a bot, no a bot mindig az ölemben volt. El ne veszítsem. Mi mindent megsegít! El sem hiszed! Az aknából azzal húzom fel az órát, s így el tudom olvasni, s így be tudok diktálni, mennyi a fogyasztás. Ha valamit nem érek el, no akkor is a botocska. Sőt a függönyt is azzal húzom a helyére. Nekem ez a bot erőt ad, segítséget. Volt egy idő, hogy ezzel tudtam menni. De már olyan a gerincem, hogy két oldalt kell megtámasztani, mert különben fáj. Tehát kapun kívül gurulós járókeret. Nagyon szeretem! Egy a lényeg, soha ne add fel. Sőt, nem tudom mennyire tudsz olvasni? Gyermekverseket kellene olvasnod, mert azok rövidek, s bizony megtornáztatják a hangképző szerveidet, a nyelved, a szád, s legfőképpen az agyad. Ne hagyd el magad! Némaságba soha ne burkolódz! Gyakorolj, gyakorolj! *S, a legfontosabb, tudom, ha el vagy keseredve, legszívesebben beleharapnál abba, aki a legközelebb van körülötted. Ez egy emberi dolog, de ne tedd. Sok sok újságot össze kell jó erősen kötözni, erre kérjél meg valakit! S, ha dühös vagy, no ezt az összekötözött újságcsomagot teljes erőből dobjad a földre. Ebből kár nem keletkezik, de a puffanás, helyreállítja az idegrendszered. Tudod, kevesen tudják - a bennünk lévő feszültség - mint egy villám úgy kering bennünk. S, ha kisül, ilyenkor vagyunk dühösek, nyersek. Ne légy az! Inkább az az újságpuffanás. No, ezzel kiszabadítod a felgyülemlett rossz energiádat és meglásd, szinte azonnal meg is könnyebbülsz, amikor a puffanást meghallod. Ez nem mese, én többször éltem vele. Édesanyám ápolásakor rettenetes feszültségben voltam. Nekem ezt orvos tanácsolta, áldom is érte. Minden jót Kedvesem, s szívemből örültem, hogy írtál. Ha bármi bizalmasat akarsz velem közölni, akkor írjál priviben, mindig szeretettel olvasom soraid, s arra bíztatlak, fel a fejjel! Nincs veszve semmi! Hiszen már az is ajándék, hogy tudsz írni, olvasni! A meglévő rongyainkat foltozzuk, én sem ácsingózok új életre. A meglévőt foltozom, s örülök, hogy nem kell rongyokban szaladgálnom. Ezt a rongyökat az idegrendszeremre értem, az életfelfogásomra. Tehát a meglévő kincseimet rendezgetem, s örülgetek neki! Ez a túlélés legnagyobb varázslata. Mert kell varázsolnunk! Hidd el! A szépet lásd, a rosszra ne is gondolj!
    Vigye el az egér...
    - szeretettel, barátsággal: Bojana*

    előzmény:
    Vica52 (75)
    2011-02-02  07:07
  2. 2011. február 2. 07:0775.

    Kedves Bojana!

    Szeretnék a barátnőid sorába tartozni, hiszen ilyen vidám természettel a betegség is futva menekülhet Tőled! Sajnos hajlamos vagyok az önsajnálatra, és ilyenkor mindenkit bántok, aki csak a közelemben él!

    Bevallom, kicsit irigyellek a "lökhajtásos" keretedért, nekem is felajánlotta a családom, de a gyávaságom nem engedte kipróbálni. Családi örökségünk a nagypapa kerete, amit jobb híján elővettünk újból. Én nem tudok ilyen nagy utat bejárni, jó, ha a lakásban eljutok a szükséges helyekre! :-))

    Nekem is van egy ilyen barátném, aki próbál megóvni a kísértésektől.Sőt, a beszédemet is próbálja érthetővé tenni! Rengeteget kell gyakorolnom! Jelen pillanatban nem merek a szeme elé kerülni, mert a karácsonyi dőzsölés miatti súlyfelesleg nagyon látszik!Jó lenne, ha megadnád a email címedet is, könnyebben tudnánk levelezni! 

    Megintcsak jót nevettem, mikor holmi békához hasonlítottad magad. A humorod még mindig király! De nem a békakirályra gondolok!!

    Várom a válaszod: Vica! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (73)
    2011-02-01  18:40
  3. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. február 1. 18:5274.

    Igaz, hogy egy hónapot csúsztam, de az akarat a fontos! S, én NAGYON AKAROM, HOGY AKI ITT VAN, AZ MINDENKI - VELEM EGYÜTT - GYÓGYULJON MEG MINDEN KÍNJÁBÓL, LEGYEN VIDÁM ÉS MINDEN NAPJÁT ÚJRA, MEG ÚJRA KEZDJE!!!!

    Ha valami, bármi tegnap nem sikerült, ott egye meg az egér! Újból neki kell lendülni! Akinek az egyik keze nem működik, az gyötörje, szó szerint masszírozza - amikor csak eszébe jut! - még akkor is, ha fáj... Mert így megelőzzük az izmos sorvadását! Nagyon fontos! Azután fel a fejjel! Most kezdődik a tánc! Ne keseredjünk el, a lényeg látunk, hallunk, s vannak, igen vannak, akiknek gond van a beszélőkéjével... Ne röstelljék magukat, igenis, gyakorolni, gyakorolni kell! Egy kisbaba is hányszor, de hányszor popsira esik, amíg el tud indulni! A legnagyobb példa ez legyen! Aztán fel a fejjel, nincs semmi elveszve! Jó legyen a kedved, ne feküdj, ha nem muszáj, s vedd úgy, hogy ezt most megúsztad! S, vigyázz, mit eszel, meg mennyit iszol. Ezek fontosak! Az orvosságokat mindig időben vedd be!

    S, minden rajtad múlik. Az akarat benned van, mert beléd plántálta a Jó Isten! Csak élj vele, minél többet! Akarnod kell! Mit? Mindent! Az életet legfőképpen!

    Fel a fejjel! Induljunk neki gurulós járókerettel, vagy tornázzunk az ágyunkba, s legyünk vidorak. Ez a legfontosabb! Vedd észre azt, hogy most február 1-én is már hosszabbak a napok! Itt a tavasz, a madárcsicsergős tavasz! - Bojana *

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. február 1. 18:4073.

    Kedvesem, nyitott vagyok minden vidámságra!

    Van egy nagyon jó barátnőm, az Ő tanácsa, hogy naponta 5x üljünk a tányérunk mellé. S, felejtsük el a lisztes dolgokat, így a kenyérkét is... nekem nagy bánatomra ... Próbáljunk zöldséget enni nyersen, párolva a párolt, soha sem sűlt húshoz. Nagyon szeretem a grillcsireket, különösen a bőrkéjét. ... ez bűnömért a ,,legjobb BARÁTNÉSOM" mindig beígéri az én megnyúzásomat... Hát ilyen barátnőm van ...

    No, szóval, most kezdődik a mágia !

    Tehát leülsz a falatocskák mellé, s megrágod, de úgy, hogy -  egy-egy falatot 32-szer ....

    Á, a 4. falatnál megkergülsz az unalomtól, hogy mikor nyelheted már le?! Én nem birtam... sajna...Én lapátolok, legszívesebben hólapáttal be a számba... Ez a legnagyobb hiba ... Mert akkor az agyam még fel sem fogja, hogy mennyit lakmároztam, s már ismét csenget, hogy éhes... De ha ily módon elcsócsálgatnék - igaz, nyögdíjba belefér(ne) - ekkor csinálnék jót magamnak. Azután belenézni a tükörbe és jó hangosan kimondani az ellenséged nevét, már ha van, s akinek ,,jót" akarsz.... ,,El innen kilók, ugorjatok X.nére"  -

    S, láss csodát, ha nem eszel kenyeret, 32-szer rágódsz minden falaton, s utoljára a tükör... No, rólad elmennek a kilók... S, hogy az illetőre felugrik? Biztosan, mert Ő nem ismeri az előbbi fortélyokat!  - Örülök Neked Kedves! S, főleg annak, hogy olyan jókat nevettél! Itt az új esztendő, össze kell fogjunk, össze kell kaparnunk magunkat... nem ám csak úgy eltohonyáskodjunk...

    Én is úgy tele vagyok vízzel, mint egy viziszörny... Pocsék a keringésem! Ezért azután a héten többször is szedem az Amirolidot. Ez szívelégtelenség miatt szedem, de csodásan kivezényli a vízet is belőlem. Ilyenkor feküdni kell, mert csak úgy használ, fekvés, utána rohanás... De alig várom a jobb időt, mert akkor a gurulós járókeretemmel, MERT NEKEM OLYAN VAN ÁM!!!! Ülep is van rajta, hogy  lezuppanhassak, akárhol. No azzal elgurulgatok jobbra is meg balra is... Bejárom a falut. Ha közben fájdalmaim lesznek, akkor, hogy megpihenjen a gerincem, lecsüccsenek. Szeretnek az emberek és én is sok EMBERT szeretek. Természetesen vannak olyanok, akiken átlépek, átnézek... De, hát ettől szép az élet! * Meg különben is, az optimista brekus természetemet soha senki nem veheti el tőlem! Jó egészséget, valóra vált reményeket kívánok! S, nagyon sok szeretetet! - Ne feledd, minden apróságnak kell örülnünk, s díjjaznunk is magunkat! Ha csak egy hangos dícsérettel, úgy, ahogyan én szoktam: ,,no, ez szép vót öregjány...!" Ölellek ! - Bojana *

    előzmény:
    Vica52 (72)
    2011-02-01  10:35
  5. 2011. február 1. 10:3572.

    Kedves Fórumozók!

     

    Kétségbeesetten látom csak, hogy ilyen régen nem írtam nektek! Próbálom behozni a lemaradásomat,nem kis időbe fog telni! Bojana! A humorod szenzációs! Vizesre nevettem magam ,miközben olvastam a kajákkal teletűzdelt beszámolódat. Marikával azóta is levelezésben vagyunk. Remélem, veled is hasonló jó kapcsolat fog kialakulni! Sajnos, a karácsonyi eszem-iszomnak meg is lett az eredménye: 5 kiló felszaladt rám. :-(Most megint folytathatom a fogyókúrámat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (66)
    2011-01-03  11:47
  6. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. január 29. 22:0171.

     

    A nyíregyházi botanikus kert webkamerája : széncinegék és megyvágó a madáretetőnél

     

    http://karolynagy.files.wordpress.com/2011/01/mme_mad areteto2_110129_0856to0900_nlsz.gif

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. január 27. 18:5670.

     

    Kellemes estét ,jó pihenét :)

     

    http://www.youtube.com/watch?v=HZIHT-UA_mo&feature=related

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. január 9. 17:4269.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. január 8. 06:4368.

    Sziasztok

     

    Ha-li-hó ..................merre vagytok ????????

     

    Kihagytam egy hetet a tornából, fájtak az izületeim, voltam,

     

    unokáztam..........,lustálkodtam

     

    Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. január 3. 11:5167.
    Marika, nagyon szépek a fotók, kívánom, hozzon áldást mindegyikőnk otthonába ezek a képek! - Bojana *
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (64)
    2011-01-03  07:33
  11. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. január 3. 11:4766.

    Marika !

    Köszönöm kedves leveled! A strooke betegeknek üzenem, hogy nincs két egyforma eset! Mindenképpen reménykedjenek és ne adják fel a kűzdelmet. Aki pedig nem szenved ebben a betegségben, de a környezetében volt, látta, megtapasztalta -  így dupla erővel DOBJA EL MAGÁTÓL A JÓÍZŰ KOLBÁSZT, TÖLTÖTTKÁPOSZTÁT, SŰLTHÚSOS ZSÍROSKENYERET!!! - sajna ezek mind nagyon fínomak, de rettenetesen károsak a szervezetünkre. Régi igazság, hogy az ami fínom, vagy nagyon jó - az vagy hízlal, vagy erkölcstelen...

    Háát már így, ezt el kell fogadnunk. Én is vigyázok a ,,bőrkémre", mert nagyon szeretek főzni és lakmározni is... Van amikor ráütök a kezemre, amikor másodjára akarok szedni... a töltöttkáposztából... Még van 2 adaggal... Eszméletlenül fínom...

    *

    Ez maga a mérgezett nyíl saját szervezetem ellen. Ilyenre ne vetemedjetek, mert néha azért PISZKOS MÓDON elcsábulok . Tudom, jól tudom, sem az elefántok, sem a gorillák nem szenvednek ebben a betegségben?

    S, miért?

    Mert zöldséget és sok gyümölcsöt esznek. Már egy jó ideje megtettem a kezdő lépést, mivel pocsék a keringésem, sajnos az arcomba megy a víz, pedig egyáltalán nem italozom. S, ilyenkor rémesen tudok kinézni, még bömbölök is a saját tükörképem miatt. Megkísérelem kordában tartani falánkságom , meg a fantáziámat, mert rémesen jó és fínom- de KÁROS lakmákat tudok főzni . Rászorítom magam a zöldségekre, a zellert nagyon szeretem, s jól is lakom tőle. Mindenféle répával, vöröshagymával, sok fokhagymával kevés vízben megfőzöm, lehetőleg minimális sóval (de még azt is el kellene hagyni, jól tudom!) - s amiikor megeszem egy ilyen tányér csupa zöldséget. Bizony mondom, kerekebbnek látom a világot is!*

    Tehát kedves Barátaim, vegyétek elő a jobbik eszeteket, mint ahogyan én is megkísérelem . S, törődjetek az egészségetekkel! Én néha elkutyulódom , s ilyenkor rettenetesen szégyellem magam. Mindig Édesanyám jut az eszembe, Ő is nagyon, mit nagyon -fergetegesen, jól tudott főzni-sütni, jó magyarosan, zsírosan... S, lám, lám egy nagyobb izgalom, s máris beütött a krach ...

    Bizony mondom, addig vigyázzunk ,,törékeny" egészségünkre, amíg van mit összekaparnunk !

    Boldog újrakezdést, elviselhető  jobb életet kívánok  -  mindnyájunknak az új esztendőre. 

    S, köszönöm, hogy befogadtatok! - Bojana *

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (64)
    2011-01-03  07:33
  12. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. január 3. 07:3965.

     

     

    Valika fotói megtekinthetők :

     

    http://betlehem.valika.fotoalbum.hu/

     

    Kellemes napot kívánok mindenkinek !

     

    ha nemhanem inkább !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. január 3. 07:3364.

     

    Szeretettel köszöntelek Georgina Bojana !

     

    Nagyon örültem amikor elolvastam a hozzánk írottakat ,hogy hogyan ápoltad évekig az édesanyádat,azon kevesek közé tartozol akik,szívvel lélekkel együtt küldöttek az édesanyáddal és a strokeval.

     

    Kívánom Neked és midenkinek, hogy minden vágyatok teljesüljön a 2011-es évben, örömben,egészségben,boldogságban   !!!!!

     

    Ezek a fotók Budapesten készültek egy ismerősöm Valika által a betlehemi kiállításról : üdv. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (63)
    2010-12-31  17:45
  14. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2010. december 31. 17:4563.

    Mindegyikőtöknek együtt is és külön külön is nagyon jó egészséget, sikeres felépülést kívánok! * Édesanyámat 6,5 évig ápoltam strookkal. Nem szeretnék erről beszélni , de annyit mindenképpen, hogy nagyon fontos a tornáztatás, a masszírozás .

    Azok, akik mozgássérültek ebből az okból, mindenképpen kérjék a családi orvostól a házi gyógytornászt. Jön, mert jár. De ezt kevesen tudják. Az izmokat meg kell dolgoztatni, még akkor is, ha fáj. Mert különben elsorvadnak.

    Türelem kell, még akkor is, ha úgy hiszed elfogy - mindkét részről - ápoltnak lenni, de ápolónak is - nagy feladat ! Minden nap meg kell kűzdenünk önmagunkkal, s a környezetünkkel. Az ápolónak is, mert sok az idétlen jótanácsot adó, lesajnálkozó megjegyzés, az ilyet hárítani kell. Vidámságot kell bevinni a lakásba, mert az aki vár, az életből egy szeletkét szeretne kapni, s lehetőleg a tortából és nem a keserűségből, szomorúságból. Szívvel -lélekkel ápoltam, bevallom én is eléggé tönkre is mentem ebbe fizikailag és mentálisan is. Ezen nincs mit tagadni.

    A nővérek, az orvosok is hazamennek, vagy bárhová - de a napi 24 órai szolgálat kemény.

    *

    Ezért üzenem a betegeknek, ne keseredjenek el, amíg akarat van, ha csak oldalra fordulni, ha csak beszélni, mutatni, lábat, kezet mozgatni - és mozgattatni! Nagy feladat! Győzni kell, fel kell tápászkodni és ha már egyedül ki tudsz menni a vécére, az már győzelem! Minden apró kis rezzenésnek örülnöd kell! Mindkét részről ! Ezt soha ne feledd! S, olyan nincs, hogy vesztes vagy! Ezt felejtsd el! Mindig van egy fűszál, amibe bele tudsz kapaszkodni, s tegyed is meg! Higgyél magadban, sugározd azt, hogy meg akarsz gyógyulni, - s ha ápoló vagy, akkor azt, hogy ehhez segítő, szerető kezet nyújtasz!

    *

    Áldást, békességet, jó egészséget, sikeres felépülést kívánok ! - Bojana *

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. december 31. 16:1862.

     

     

    Boldog új évet kívánok mindenkinek ! 

    előzmény:
    Vica52 (60)
    2010-12-31  13:05
  16. 2010. december 31. 13:2061.
    előzmény:
    angel29 (59)
    2010-12-26  20:12
  17. 2010. december 31. 13:0560.
    Minden kedves fórumozónak boldog új évet kívánok! Vica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (57)
    2010-12-21  07:11
  18. 2010. december 26. 20:1259.

    Sziasztok!

     

    Most találtam erre a topikra, anyukámat tavaly januárban érte stroke. A beszédje már elég sokat javult, de még mindíg nehezen érthető...megkérhetnélek, hogy elküldd nekem is azt a 4 oldalas beszédgyakorlatot? Mindennap olvas, nagyon meg szeretne gyógyulni, de egy ilyen gyakorlatsor biztos sokat segítene. Előre is köszönöm!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (14)
    2010-11-08  07:13
  19. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. december 26. 05:1158.

     

    Nálunk esik a hó............., további kellemes karácsonyt kívánok a most nyíló orchideimmal !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. december 21. 07:1157.

     

     

    Áldásban,szeretetben,békességben gazdag karácsonyi ünnepeket

     

                   kivánok mindenkinek : Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2010. november 28. 07:0556.

    Mostanság költözködésben vagyok, nem érek rá.

    előzmény:
    Vica52 (55)
    2010-11-27  14:53
  22. 2010. november 27. 14:5355.

    Kedves Erika!

     

    Köszönöm a gyors reagálásodat, hogy azonnal intézkedtél a link ügyében! Remélem, nagyon sokunkhoz eljutott a híre! Puszi:Vica! 

    előzmény:
    ovics (52)
    2010-11-26  08:53
  23. 2010. november 26. 15:3854.

    Nagyon jó ez a videó! :)

    Gyógyulást kívánok mindenkinek!

     

    almaa

    előzmény:
    ovics (53)
    2010-11-26  08:54
  24. 2010. november 26. 08:5453.
    előzmény:
    Vica52 (51)
    2010-11-26  07:18
  25. 2010. november 26. 08:5352.

Címlap

top