Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Stroke betegek ide gyertek

ovics
Létrehozva: 2010. november 6. 10:17
Barátnőmnek , Vicának nyitom ezt a topikot. Jelenleg  Ő stroke beteg és szeretne hasonló problémákkal küzdő sorstársakkal beszélgetni, barátkozni.
  1. 2010. november 16. 14:4826.

    Kedves Pató!

     

    Bár tényleg anyukád lehetnék, engem nem zavar, ha tegeződünk. 30 évig voltam tanító néni, és a gyerekeim is gyakran letegeztek, szeretetből tették, ezért észre sem vettem. Minket nem vizsgáltak ki a stoke után, de Te feltétlenül vesd alá magadat ennek a vizsgálatnak! A tesódnak minden jót kívánok, merjen az emberek közé menni! Sokáig én sem mentem, de barátnőm meggyőzött, hogy ez a strucc politika nem vezet semmi jóra, így azóta gyakran találkozunk. Már nem zavar, hogy sokszor ismételnem kell a szavakat, mert elmaszatolt beszédemet nem érti! Naponta nekiveselkedek a nyelvtörőimnek, sokszor már  alig hibás! szeretettel üdvöllek a nővéreddel együtt: Vica 

    előzmény:
    pató (13)
    2010-11-07  22:39
  2. 2010. november 15. 08:2425.
    Nem tudok betelni az orchideáiddal. Gyönyörűek! Nekem nem lenne türelmem hozzájuk.

    Egyébként ma ebben a csodálatos napsütéses időben okvetenül kimegyünk a Duna-partra sétálni. A tegnapi ácsorgás kissé megviselt. A tavalyi lábtörésem valószinűleg nem jól forrt össze, és azóta "összekuszálódva" állnak. Nagyon érzékenyek lettek mindenre, az álldogálásra is. Ma megint a beszédet fogom gyakorolni. Megyek is a dolgomra! Szia: Vica 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (2)
    2010-11-06  11:14
  3. 2010. november 14. 16:5124.

    Kedves Marika!

     

    Látod, nekem nagy mázlim volt, mert a párom hajlandó volt a főzés tudományát is a kedvemért elsajátítani. Bátran mondhatom, jobban főz, mint én! A konyhába nem mentem sokáig, mert nem bírtam megállni a lábamon. Az is óriási eredmény, hogy már, ha ingatagon is, de meg tudok állni. Ezért kell a biztos állást gyakorolnom. Már alig várom, hogy visszavegyem az irányítást a kedvenc terepemen, a konyhában! Puszi: Vica!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (23)
    2010-11-14  14:41
  4. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 14. 14:4123.

     

    Sziasztok !

     

    Vica nem volt az sok,csak kóstoló, 1/4 szelet zsíros kenyér,rajta 2 db tepertő  és 2 karikaka lila hagyma ,ez kérszer,mert visszafelé jövet is beálltunk a sorba,és akkor már le kellett ülnöm, mert elfáradtam na még kaptunk 1/2 dl bort,azt a férjem itta meg,megkóstoltam, jó ízű fehér bor volt.

    Ma én is csak a konyhában álltam az asztalnál, főztem a férjem segítségével , de állás közben is el lehet fáradni .

     

     

     Jó pihenést kívánok mindenkinek !

     

    előzmény:
    Vica52 (22)
    2010-11-14  12:27
  5. 2010. november 14. 12:2722.

    Sziasztok

     

    Vica nagyon jól tetted ,hogy gyakoroltál,mert fontos a gyakorlás mindenap gyakoroljál !!!

     

     

    Gyönyörű idő volt ma,nagyot sétáltam a nyíregyházi múzeumfaluban ,ahol a Márton-napi Libato(u)n vettem részt, ilyen rendezvényekre  nem szoktam menni,mert írtóztam eddig a tömegtől,   nagyon elfáááááradtam ,de megérte kimenni 12 év után, már régen voltam, nosztalgiázni......  na

    és ettem liba zsíros kenyeret és liba tepertőt finom volt !!!!!!!!!

     

     

     

    Én ,ha fáradt  vagyok nem tudom kifejezni a gondolataimat, dadogni  szoktam , de már nem idegesít semmi sem,nem érdekel

     

    Egy ilyen csodálatos orchideát szeretnék !!!!!!!!

     

     

     

    Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek !!

     

     

    idézet:
    batarineoroszmaria (20)
    2010-11-13 16:52:21

    Kedves Marika!

     

    Láttalak az iwiw-en is. Irigy vagyok, hogy milyen programban lehetett részed! Unokádhoz, Zalánhoz is szívből gratulálok! A libazsír, mivel lúgosítónak számít, nem tiltott étek a számomra. Még írok Neked! Puszi: Vica!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (20)
    2010-11-13  16:52
  6. 2010. november 14. 10:4821.

    Szia Vica !

    Örülök, hogy végre előkerültél.

    idézet:
    ovics (10)
    2010-11-07 11:18:10

    Igérethez híven a mai programomról is beszámolok. Ma szimónte az egész napomat az asztalnál ácsorogva fogom eltölteni. Mentoromtól idéznék:

    Amikor eljutsz odáig, hogy kapaszkodás nélkül, magabiztosan meg tudsz állni, és ezt addig teszed, ameddig csak akarod, ott kezdődik a járni tanulás.

     

    A hibák és habozások egy egész életen át tartó bizonytalanságot halmoznak fel. Haladj lassan, csináld jól!

    Bármi mást teszel, azt a célod ellen teszed.

     

    Remélem megértitek, hogy miért leszek asztalhoz kötött egész nap!

    előzmény:
    ovics (10)
    2010-11-07  11:18
  7. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 13. 16:5220.

    Sziasztok

     

    Vica nagyon jól tetted ,hogy gyakoroltál,mert fontos a gyakorlás mindenap gyakoroljál !!!

     

     

    Gyönyörű idő volt ma,nagyot sétáltam a nyíregyházi múzeumfaluban ,ahol a Márton-napi Libato(u)n vettem részt, ilyen rendezvényekre  nem szoktam menni,mert írtóztam eddig a tömegtől,   nagyon elfáááááradtam ,de megérte kimenni 12 év után, már régen voltam, nosztalgiázni......  na

    és ettem liba zsíros kenyeret és liba tepertőt finom volt !!!!!!!!!

     

     

     

    Én ,ha fáradt  vagyok nem tudom kifejezni a gondolataimat, dadogni  szoktam , de már nem idegesít semmi sem,nem érdekel

     

    Egy ilyen csodálatos orchideát szeretnék !!!!!!!!

     

     

     

    Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek !!

     

     

    előzmény:
    Vica52 (18)
    2010-11-13  13:02
  8. 2010. november 13. 15:3919.
    na, nekem sem egyszerű kimondani egyben
    előzmény:
    Vica52 (18)
    2010-11-13  13:02
  9. 2010. november 13. 13:0218.
    Jó reggelt! Hogy vagytok?
    idézet:
    Vica52 (16)
    2010-11-13 11:01:51
    Ma gyakoroltam a lassú, tagolt beszédet, és jókat nevettem, mikor nehezen jöttek ki a szavak. Először a logopédus által összeállított gyakorlatokat, aztán a karácsonyi angol népköltést, mert televan cs betűvel, és az nehezen megy.
    idézet:
    Vica52 (17)
    2010-11-13 12:48:12
    Próbáljátok kimondani, hogy egy csíz a csupasz körtefán! Ugye, hogy nem egyszerű?
    előzmény:
    Vica52 (17)
    2010-11-13  12:48
  10. 2010. november 13. 12:4817.
    Jó reggelt! Hogy vagytok?
    idézet:
    Vica52 (16)
    2010-11-13 11:01:51
    Ma gyakoroltam a lassú, tagolt beszédet, és jókat nevettem, mikor nehezen jöttek ki a szavak. Először a logopédus által összeállított gyakorlatokat, aztán a karácsonyi angol népköltést, mert televan cs betűvel, és az nehezen megy.
    előzmény:
    Vica52 (16)
    2010-11-13  11:01
  11. 2010. november 13. 11:0116.
    Jó reggelt! Hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 10. 17:5515.

     

    Szép estét mindenkinek !

     

    Ma ebben az esős időben fájt mindenem,a kezem,vállam,térdeim,vettem is be 1/2 Algoflexet,pedig én nem szeretem a gyógyszert,mert mindegyik méreg........,eszembe jutott,hogy énekelve tanultam meg beszélni,mert úgy hamarabb eszembe jutottak a szavak

     

    Kellemes estét,jó pihenést kívánok mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 8. 07:1314.

     

     

    Sziasztok

     

    Pató a testvéredet ki kell hozni a depiből ,mert ő még annyira fiatal,nem így akarja leélni az életét, én sem tudtam beszélni,logopédus járt a kórházban is és odahaza is,van egy füzetem,amiben akkor dolgoztam....---

    na azt elő szoktam venni és nézegetem.......,úgy gondolom ,hogy ......

    nagyon-nagyon nehéz volt .......de  MEGÉRTE   amit végig kellett csinálnom.

    Nálunk pályázati pénzből létre hozták az Sclerozis Multiplex Centrumot,ahová most járok, persze orvosi javaslatra , hetente 2 x , ahol beszélgetünk,tornázunk, van masszázs ,de oda strokes betegek is járnak,

    minket nem zavar az ,hogy betegek vagyunk ,már azon túl vagyunk,csak kellemetlen ,azt tudom tanácsolni a huginak, hogy  ne zavarja ,hogy nem tud beszélni, nekem van egy 4 oldalas beszéd gyakorlat,nagyon sok embernek odaadtam már,ha kéritek,akkor lemásoltatom és elküldöm,csak egy címet kérek priviben,

     

    De most már megyek,mert beteg az unokám,lehet ,hogy vigyáznom kell rá,

     további szép napot kívánok mindenkinek

     

    előzmény:
    pató (13)
    2010-11-07  22:39
  14. 2010. november 7. 22:3913.

    Szia!(bár tudom az Anyukámmal vagy egyidős ,de ,ha nem zavar ,így tegeződve könnyebb)

    Sajnálom,hogy ez a topic nem akar beindulni,pedig ismereteim szerint sajnos ez a betegség egyre többb embert érint....

     Jó,hogy Te is és Mária is optimistán szemlélitek a világot és úgy látom a humorotok is megmaradt. .A tesómnak ez nem megy ennyire, ő cikinek tartja,hogy beteg és egyedül nem is megy ki az utcára.A beszédét sem mindig lehet érteni, ez is zavarja és ilyenkor igen ideges lesz szegény.

    Azt megkérdezhetem ,hogy nálatok a családot kivizsgálták a stroke után?

    Februárban voltam érsebészeten ,mert koromhoz képest csúf visszereim vannak és ott a doktornéni,amikor megtudta,hogy a testvérem beteg ,el akart küldeni minden féle vizsgálatra.Szerintem nem is lenne hülyeség,de eddig ezt elblicceltem....

    Most mennem kell,mert a fiaim ma lefárasztottak...

    előzmény:
    Vica52 (9)
    2010-11-07  10:47
  15. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 7. 17:3012.

     

    Kedves Vica ! 

    Sajnos én rajtam is lett súlyfelesleg,de azért próbálom az XL-es méretemet megtartani, nekem sem stabil a járásom,mert a bokámat tudom hajlingatni,de sajnos a kisújjaim alá hajlanak a talpam alá ,nem is tudok,csak fűzős cipőben járni télen-nyáron,most a nyáron lejártam papucsban Siófokon a Balaton partra,szerencsére közel volt a part,de sétára már fűzős cipőt kellett húznom,  12 év után a lányomék vittek el,

     a Balatonra.

    különben én is 58. évemet töltöttem szeptemberben

     

     

     

    Kellemes estét,jó pihenést kívánok mindenkinek !

    előzmény:
    Vica52 (9)
    2010-11-07  10:47
  16. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 7. 16:3411.

     

    Sziasztok

     

    Orchidea kiállítás volt a Vajdahunyad várban,egy iwiw.es  ismerősöm készítette a fotókat Tomeczné Valcsi,aki a Magyar Orchidea Társaságnak a tagja, csodáljátok szeretettel : Marika

     

    http://dracula.valika.fotoalbum.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  17. 2010. november 7. 11:1810.

    Szia Vica !

    Örülök, hogy végre előkerültél.

    előzmény:
    Vica52 (9)
    2010-11-07  10:47
  18. 2010. november 7. 10:479.
    Kedves ismeretlen ismerős!

    Vica vagyok, és nagyon jól estek érdeklődő soraid. Már nyolc éve, hogy lerobbantam. A stroke nagyon csúnyán elkapott, csoda, hogy életben maradtam. Nekem a baloldalam bénult le. és a beszédközpontom lett érintett. A legendásan jó beszélőkém is odalett, a kézügyességemről ne is beszéljünk! Közben a mozgás szegény életmód is megtette a hatását, közel 1 mázsára sikerült felhízlalnom magam. A legnagyobb bánatom, hogy a viszonylag sabil járásképességemet is elvesztettem, mikor kissé visszaestem.

    Most a barátnőm, Bolla Márti tanácsait követve próbálok  újra a járók népes táborába visszakerülni. Az első pontot már teljesítettem: -24 kilót fogytam.Üdvözlöm a testvéredet is: Vica 

    /Egyébként 58 éves múltam júliusban./
    előzmény:
    pató (6)
    2010-11-06  15:49
  19. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 6. 18:328.

    Menni,menni ,menni az orvos is azt mondta,utólag elgondolkozva,nagyon nehéz volt,de megérte !!!!!

    Már 3 éve voltam otthon,amikor olvastam a sclerozis multiplexes klubról,felhívtam a vezetőnőjét,pedig akkor még bátortalan voltam beszélgetni,azt mondta,hogy menjek el,nézzem meg őket és én azóta  hozzájuk járok havonta egy alkalommal,tőlük kaptam egy gyógymasszázst,ahol kimaszírozták a letapadt izmaimat,ez az úgynevezett Dévényi módszer,azóta tudom hajlitani a bokámat, a találkozások,beszélgetések,kirándulások   nagyon jó volt a depressziómra,gyógyszer nélkül kigyógyultam belőle, sokan el sem hiszik,hogy beteg emberek csoportja nem a betegségről beszélget,

    a szókincsem azóta sokat fejlődött,

     

    Férjhez ment a lányom,született egy fiú unokám Zalán 4 éves,mivel közel laknak hozzánk,igy sokat kellett járnom hozzájuk és szívesen megyek,játszok a kis drágával, még ez is sokat javitott rajtam,

    Az SM klub jóvoltából jártunk számitógépes tanfolyamra is,sokat és jókat derűltünk egymás ügyetlenségén,

    - virágokat mindig is szerettem, az első átültetés hosszú időt vett igénybe,

    de csináltam, naplót vezetek, orchideagyűjtő lettem, 16 db különböző fajta orchideám ,fokföldi ibolya,kaktuszok,pakira,ficusok,zamionpálma,csavartpálma,st b, virágom van,az iwiw-,et használom ,noklcafé, és a bal kezemet használom a billentyűzeten, a jobb az gyengébb,segítek vele,de ügyetlenebb, 

    társaimnak üzenem,soha ne adjájok fel,ha elestek,mindig álljatok fel, jobbulást kívánok mindenkinek !!!!!!!!!!

    Legyen csodás estétek    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (7)
    2010-11-06  17:41
  20. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 6. 17:417.

    Egy hétig feküdtem az ideg intenziven,egy hét az ideg osztályon és hét hétig rehebilitációs osztályon,ahol megtanítottak járni,tornázni és félkézzel ellátni magamat,úgy mentem haza,hogy már önállóan tudtam járni,már a támbot sem kellett.A barátnőm megkérdezte,hogy mondjam el mi kell a pörkölbe, semmi nem jutott eszembe,hozzá kezdtem sírni,mi lesz velem,a családommal,aztán este már amikor leoltották a villanyt el kezdtem gondolkodni,számoltam százig előlről,visszafelé, meg tudtam csinálni,azt gondoltam,hogy én mást is meg fogok csinálni ,nem maradok ilyen

    Otthon a családom dolgozott,iskolába jártak a gyerekek,egyedűl voltam,ha kimosott a gép,nem tudtam teregetni,mert én mindent csináltam volna,ha nem lettem volna gyenge,leízzadtam bármit csináltam,a folyosón járkáltam ,hogy erősödjek,mert az utcára féltem kimenni ,depressziós lettem,

    emlékszem,amikor meg tudtam mozdítani a kisújjamat nagyon boldog voltam,naponta  szigoruan tornáztam kettő és fél évig,azóta is hetente 1 x 2 x, újságot olvastam,logobédus járt hozám,megtanultam bal kézzel írni,aztán amikor már tudtam segíteni a jobb kezemmel,családi segítségggel szakácskönnyvből főztem,sütöttemde a tűzhelyről a férjem vette le az edényt sokat segítettek,nélkülök nem sikerűlt volna,rádiót,tv-ét

    hallgattam,verseket olvastam,gyakoroltam a szavakat,mondatokat amit a logobédus adott---folytatás----------sokat írtam,félek ,ne hogy elvesszen.

    előzmény:
    ovics (5)
    2010-11-06  15:38
  21. 2010. november 6. 15:496.

    Szia!

    Az én testvérem is strokeon esett át 3 éve 32 évesen.Most 88%-os rokkant.

    Mennyi idős a barátnőd?Mikor történt?Hogy van most?Jobbulást Neki!

    előzmény:
    ovics (1)
    2010-11-06  10:17
  22. 2010. november 6. 15:385.
    Érdekel,írd le.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (2)
    2010-11-06  11:14
  23. 2010. november 6. 14:424.
    Anyu is Vica sorstársa, de most éppen jobban van...A stroke után járókerettel járt, de az már nem kell neki..
    előzmény:
    ovics (1)
    2010-11-06  10:17
  24. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 6. 11:203.
    A kép és a kihagyott betü hibákért elnézést kérek : Marika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (2)
    2010-11-06  11:14
  25. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2010. november 6. 11:142.

     

    Sziasztok

     

    Marikának hívnak, 12 évvel ezelőtt volt egy agyi infarktusom,lebénult a jobb oldalam,újra kellett tanúlnom mindent,beszélni,járni ,írni ,stb, a családom újra segített talpra állnom,  azóta sok mindenel foglalkozom,virágokat gondozok, most többet nem írok,de ha érdekel a történetem kérdezz,válaszolok.

     

    Legye szép napotok ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     

Címlap

top