Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A luxusprosti válaszol

adrijan
Létrehozva: 2010. november 4. 13:00
Sziasztok!

Nemrég megjelent egy érdekes kötet.

A szerző, Szalai Vivien egy, a médiában sokat látható, ismert nőt faggat, aki titokban luxusprostiként dolgozik külföldön. (Interjúnk a szerzővel)

A könyvben is álnéven (Szofi) meséli történeteit, és igyekszi megőrizni inkognitóját. (Részlet a könyvből)

Nos, jövő hétfőn, november 8-n, délután 2 órától 4-ig ő fog válaszolni a kérdéseitekre itt, a fórumon.

A titoktartás teljes: Szofi nem jön be a szerkesztőségbe, még nekünk sem fedi fel a kilétét - valahonnan távolról fog nektek válaszolni.

Társaságában ott lesz Szalai Vivien, a könyv szerzője, úgyhogy hozzá is intézhetitek kérdéseiteket.

Addig is itt, ebben a topikban tudtok kérdéseket feltenni.

Kérjük,hogy a topikban kizárólag témába vágó kérdéseket tegyetek fel!
  1. 2010. november 8. 12:2476.

    Kedves SZofi!

    Ha tényleg létezel, én csak egyet nem értek, hogy miért nem véded magad az AIDS ellen? Én csak ettől félnék,de ettől nagyon....hiszem semmi értelme az egész munkádnak, ha korán meghalsz.

     

    Ezen felül annyit mondanék még, hogy kurtuzánnak lenni nem szégyen. (én ezt a szót szeretem a legjobban)

    Jó kurtizánnak lenni végképp nem az. Ez mindíg is szakma volt, és ha valaki jól csinálta, elismerés is járt érte. 

    Le a kalappal. 

     

     

    Persze nem azt mondom, hogy követendő példa, és biztos nagyon nehéz az életed, mert egy idő után nincs az a Cavalli ruha minek örülni lehet, de dolgozol és jó vagy a szakmádban. 

     

    Fura, hogy a TE életed milyen indulatokat vált ki BELŐLÜNK "tisztességes" 

    nőkből. Inkább nekünk kellene pszihológushoz járnunk.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  2. 2010. november 8. 12:1775.

    Van akinek nemet mondtál?Ha igen,milyen okból?

    Volt abortuszod a "szakmád" miatt?

    Mindig "dolgozol"? Vagy ünnepek,családi okok vagy akármi neked is fontosabb?

    Sokan tudják,hogy Szofi neve kit takar? Több nő van akiről szólhatna,tehát van még rajtad kívül több luxusprosti is?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  3. 2010. november 8. 11:4374.

    Szia Szofi!

    Még nem olvastam a könyvet, de érdekelne, hogy:

    Milyen gyerekkorod volt?

     Mikor kezdtél bele a szakmában?

    Minek a pénz, ha fiatalon meghalsz egy fertőző betegségtől? ( AIDS, hepatitis,stb.)

    Üdv:Fru

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  4. 2010. november 8. 10:4973.

    Kedves Szofi!

     

    1. Én azt szeretném megkérdezni, hogy a könyv elolvasása után felmerült bennem a kérdés, vajon miért nincs jóban már az anyjával? Hiszen a sorokat olvasva az jött le nekem, hogy az édesanyja mindig próbálta a lehető legjobban azt, hogy nem elégszik meg szegényes életükkel, és bíztatta Önt, hogy  használja ki a szépségét, és gazdagodjon meg ebből. Nemírták le nyíltan, de az édesanyja azt akarta, hogy prostituált legyen? Vagy azt, hogy egy milliomos, milliárdos melett öregedjen meg és élveze a pénzét?

     

    2. A többiek kérdéseit olvasva érzem a megvetést, de úgy gondolom, hogy senkinek semmi köze ahhoz, ki mivel keresi a pénzt. Az Ön személyiségéből kifolyólag tudja ezt az életmódot folytatni, viszont fel kéne ismernie, hogy pénzéhsége tényleg nem normális szintű. Igen, mint nyilatkozta, vannak ilyen olyan kuncsaftok, azonban az egészség fotosabb mindennél. Érdekes, hogy amikor AIDS gyanús volt, hírtelen rádöbbent arra, hogy az egészséget nem lehet megvenni pénzzel, akkor miért csinál úgy ezek után, mintha semmi sem történt volna? Ez nem egy kellemetlen kuncsaft, amit a zuhanyozással le lehet mosni. 

     

    3. Nem gondolja úgy, hogy ha kiöregszik, és hiába nem akar gyereket és családot, mert igen is vannak, akik nem akarnak, mégsem lesz ott egy barátnő sem, egy férfi sem, senki, aki kiállna maga mellett, csak a pénze.  Emlékezzn arra, hogy Péter felesége megpróbált segíteni nehéz helyzetén, és miután megtudta, semmi baja, már nem is érzett semmit, hogy milyen jó lenne ha maga mellett lenne valaki, aki tiszteli, szereti és segítséget nyújt. Jól érzékelem hogy semmiből nem tanul? Meddig lehet elnyomni egy ember érzéseit önmagában?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  5. 2010. november 8. 10:4572.

    1. Mi volt az a trauma az eleteben, ami a prostitucio fele vitte?

     

     

    2. Mennyit tud eves szinten felretenni?

     

     

    3. A nevjegyere is azt irja hogy " xy prostitualt", tarsasagban igy mutatkozik be? Vagy akkor inkabb hazudik valamit?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  6. 2010. november 8. 10:2471.

    Először egy megjegyzés: szerintem a nők nagyrésze (aki nem ebből él ) irigyli, ha valakinek a férfiak hajlandóak fizetni a testéért. Ami persze nagy hülyeség, mert a "tisztességes" lányokat is meghívják vacsizni, kapnak virágot, ajándékot, stb, mielőtt felkérik őket matrac mambóra... esetleg még gyűrűt is. Ezt néha utána. A férfiakat is megfizetik, csak nem pénzzel. Így is lehetne nézni a dolgot. 

     

    És a kérdés (ek):

    Van barátod Szofi? Akivel érzelmi alapon (is) szexelsz?

    Érzel különbséget a munka és a privát szex között?

    Van orgazmusod munka közben, vagy olyankor nemlehet magaddal foglalkozni?

    A technikád is profi kell legyen, vagy csak a szép testet veszik meg és az elég? Bocs, nem akarom leértékelni!

     

    Sok sikert! Élvezd az életet, amíg lehet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2010. november 8. 09:3870.
    És nem érezte megalázónak, amit a férfi tett vele?! Hát van az a pénz?! Micsoda lelkivilág kell ehhez?! Ehh..
    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  8. 2010. november 8. 09:3269.

     

    Kérdésem mindkettejükhöz:

     

    Ismerik-e Dömötör László: Kurvák dicsérete című verseskötetét?

     

    Esetleg a művésznő fellépett-e azon az előadóesten, ahol kurvák (bocsánat: szexmunkások) szavalták el a költő műveit?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_658993
    Torolt_felhasznalo_658993
    2010. november 8. 07:3968.

    Kedves Szofi!

     

    Én sem vetlek meg : sokan sportolnak , van közöttük élsportoló és az élsportoló megérdemli a magasabb honoráriumot.


    Igaza van az előttem szólónak  : ezt a sportot találtad egyedüli megoldásnak arra , hogy nagyon fiatalon , befektetés és munka  nélkül milliomos legyél .
    Ez sok ember megvalósíthatatlan álma : az élet elején kellene a pénz , akkor lehetne az élet végéig élvezni....
    Van akinek milliók kellenek , van akinek a havi csekkre kell.

     

    Kérdésem : lesz e műsorod a Tv-ben ? Film követi-e ? Később fogsz-e forgatni ?

     

    Miért botránykönyv a könyved ?


    Nem áldozat benne a női szereplő . Közismert ember közismert nővel  fizetett közösülést végez. Kereslet - kínálat , nem ?

     

     

     

    előzmény:
    mackota (67)
    2010-11-08  06:45
  10. 2010. november 8. 06:4567.

    Kedves Szófi!

     

    Én nem ítéllek el.

    Úgy gondolom, hogy sok olyan eset adódhat valakinek az életében, amikor ezt a munkát találja egyedüli megoldásnak.

     

    Kérdésem:

    tervezed-e a kiszállást ebből és milyen terveid vannak a jövőre nézve?

     

    Minden jót kívánok Neked!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  11. 2010. november 8. 02:3066.

    Kedves Szofi!

     

    Ha nem haragszik, utánaérdeklődtem pár dolognak, és valami nem stimmel, nem áll össze a kép.

    Miért hívják önt luxusprostinak?

    A luxusprosti azt jelenti - nálunk legalábbis, ami nem pár száz vagy pár ezer fős várost jelent -, hogy több nyelven beszél (nem csak az igen-nem és az 1-10-ig való számolásra gondolok), tisztában van az aktuális politikai-gazdasági helyzettel, a legújabb művészeti ágak a mellényzsebében vannak, mindenféle szakkifejezést a kisujjából ráz ki, a pszichológia nem jelent számára akadályt, sem a masszázs, emellett rendkívül jó üzleti érzékkel van megáldva, amit saját vállalkozásaiban remekül tud kamatoztatni. Ezen "minimális" dolgok mellett kívülről fújja a Káma Szútrát, az összes féle-fajta szexuális módszerrel tisztában van, egyszerre maximum 6 kliense van, és ami a legfontosabb: diszkréció a maximumon! Nem adja ki, hogy kinek mekkora és hozzá milyen a lakása, irodája, műterme, mi a foglalkozása, stb., ugyanis ezzel hitelét veszíti, mint luxusprostituált, azaz semmiféle további pásztorórára nem alkalmas, mert megtudhatja bárki (értsd: család, média, stb.), hogy kivel és hol volt az adott úr/hölgy (igen, nem írtam félre, mert biszexuális nők is kérhetnek luxusprostit). Még ha megváltoztatjuk is a konkrét környezetet, úgy is felismerhetővé válhat egy-egy igénybevevő. Ön rendelkezik-e mindezen tulajdonságokkal, és ha igen, akkor miért adta ki a könyvet a T. Szerzővel együtt? Hogy elveszítse a munkáját?

     

    Remélem nem bántottam meg, csak tisztázni szeretném, hogy valódi luxusprostituált-e ön, vagy csak úgy ráragasztották ezt a kifejezést, mert sokat kér egy együttlétért, és tökéletes a teste.

     

    Köszönöm, hogy elolvasta, és várom a válaszát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  12. 2010. november 7. 22:4465.

    on :)

     

    - mi volt a jele az oviban?

     

    - kivel és hol tölti a karácsonyt? (kiknek vesz ajándékot és kb. mit?)

     

    - osztálytalálkozókra kap-e meghívást és elmegy-e?

     

    - mi a kedvenc étele, amit el is tud készíteni?

     

    - ha már nemigen tudja folytatni ezt az életet, hol kíván letelepedni és mivel szándékozik tengetni megüresedett napjait?

     

     

    köszönettel:

    buci

     

     

    (pihe vagyok, csak álnéven..)

     

     

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  13. 2010. november 7. 18:3564.

    Szofi,

     

    éves szinten hány menetet nyomott le?

    Általában mennyi időre vették önt bérbe?

    Mennyiben függ a szexuális kultúra a pénztárca nagyságától?

    Igaz-e a nagy autó, kis pénisz? Vagyis a gazdagoknak mindnek kicsi a farka?

    Volt-e olyan ügyfél, aki többet látott bele az üzleti kapcsolatba?

    Melyik volt a gyakoribb: a partiba szexualizás, vagy az édeskettes?

     

    Tessék Judi546,

     

    ezt a hozzászólást nem fogják moderálni, mert van benne kérdés. A tiedben nem volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
    2010-11-07  18:23
  14. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 7. 13:1863.

    Átlagos, foltos nőket megkaphatnak ingyen is.

     

    Kedves Szofi!

     

    Azért ez a mondat mindent elárul Önről, hogy mennyire tartja magát, pedig az út szélén állóktől csak kinézetében és vendégkörében tér el...

    Mi lesz, ha Ön is már csak egy foltos, átlagos, öreg nő lesz?

     

    Másoknak a teste, a lelke többet ér, minthogy egy 300.000 Ft-os ruháért vagy 1000 €-t odaadják a testüket, pedig biztos vagyok benne, hogy jónéhány nő van itt, aki jobban néz ki Önnél, de van önbecsülésük.

     Mit érez akkor, amikor pénzért szexel és esetleg még undorodik is az illetőtől akivel van?

     

    Ennyire pénzéhes?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  15. 2010. november 7. 00:1762.

    Ha holnap meghalnál, kinek hiányoznál?

    Mit hagynál magad után, amire legalább öt évig emlékezni fog bárki?(NEM tárgyakra/ingatlanra gondolok természetesen)

    Mivel járultál hozzá akár egy ember életének a jobbá tételéhez?

    Milyen formában fizetsz adót, egészségbiztosítást, és egyéb járulékokat?

    Milyen közhasznú szervezetnek, alapítványnak (egyháznak?!) ajánlod fel adód 1%-át?

    Amennyiben nem fizetsz adót, mikor és mekkora összeggel támogattál bármely fent említett szervezetet?

    Ha soha semennyivel, az esetben miért nem?

    Milyen könyvet olvastál utoljára? (A saját "életrajz" nem ér)

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  16. 2010. november 7. 00:0061.

    En azt szeretnem kerdezni a holgytol hogy ha lehetosege lenne arra hogy ujrakezdje az eletet akkor is ezt az utat valasztana? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  17. 2010. november 6. 23:4460.

    Hello,

     

    Nagyon prózai dolgokra vagyok kíváncsi. A könyvet nem olvastam, csak az nlc-n megjelent beszélgetést a szerzővel. 

     

    - Nem féltél attól, hogy olyat kérnek, ami FIZIKAI FÁJDALOMMAL jár? 

    - Hogy lehet ráhangolódni egy olyan emberre, aki pl taszít fizikailag?

    - Előfordult, hogy valaki olyasmit kért/művelt/mondott, amit megalázónak éreztél? 

     

    Tudom, konzervatív nőtársaim most köveket vetnek rám, hogy nem ítéllek el. Egyszerűen csak a fenti 3 dologra vagyok kíváncsi. Nem ítélkezek, nem utálok senkit, tőlem mindenki azzal keresi a kenyerét , amivel akarja, csak engem hagyjanak békén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  18. 2010. november 6. 23:1859.
    szia


    Én azt szeretném megkérdezni,hogy megérte-e valóban
    ennyi áldozatot hozni ezért a pénzért?

    Mi az amit ettől remltél,és megkaptad-e?

    Hogyan szemléled önmagad,hogy tekintesz önmagadra,a történtek fényében?

    Hogy látod a tásadalmat,szereped és helyed benne?

    Hogyan képzeled el a jövődet,vannak-e céljaid terveid,
    és lehet-e tudni mik azok?

    Hagyott-e a mult történései maradandó traumát benned,ha nem akkor mi az ami miatt nem?


    Köszönöm ennyi volna


    Üdv ;S
    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  19. 2010. november 6. 22:3658.

    Helló Prosti!

     

    Hogy szolgál a kedves egészsége?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  20. 2010. november 6. 20:1457.

    Kedves Anonim hölgy!

     

    1. kérdésem az lenne, hogy mitől luxus prosti ön? Úgy tudtam(olvastam) Hogy a luxusprostik többnyelven beszélő, művelt és nem csak dekoratív hölgyek, akik akár szóban is tudják szórakoztatni a vendégeiket. (a golflabda szedegetést meztelenül, és a lealázó helyzeteket én nem nevezném kifinomult tevékenységnek) Szóval mitől luxusprosti Ön?

    2. kérdésem Nem gondolt bele abba a könyv mesélése közben, hogy ezzel a magyar népet is minősíti? (nagyon sokan dolgoznak Dubai-ban magyarok is nem prostiként) Maga szerint ezek az emberek, ha a könyv esetleg megjelenik angolul is , vagy valaki lefordítja a Dubai-aknak nem kerülnek kint konfliktusba? Esetleg nem veszítik e kint el az állásukat maga miatt? Vagy teszem azt én kimennék túristaként ezentúl el kell titkoljam a származásom, ha nem akarom, hogy prostinak nézzenek? Tudja egy ember alapján is sokszor minősítenek egy egész népet, nem is kell messzire menni, itthon nálunk is sajnos.

    3. Maga szerint nem lesz ebből a könyvböl politikai feszültség a két ország között?

    4. kérdésem: Ha ön már megkapta kint a fizetségét a szolgáltatásáért, nem gondolja hogy ez a könyv borzasztóan indiszkrét? Ezek után szerintem önnek életveszéllyes oda kimennie. (ha én pasi lennék és én fizettem volna magának, én sem mosolyognék önre a könyv után az biztos)

     

    Egy megjegyzést még hozzátennék, remélem nem törlik! 

    Kedves anonim hölgy! Irtó nagy felelőtlenségnek tartom ezt a könyvet. Nem akarom az inteligenciáját minősíteni, de ehhez vagy nagy bátorság kellett, vagy irtó nagy hülyeség. Már bocsi

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  21. 2010. november 6. 18:2356.

    Szia,

    elszantan csinalod ezt es kitarto vagy, ezert gratulalni lehet, mert hogy nem konnyu es rengeteg energiat viszel bele, az biztos. A konyvet nincs lehetosegem elolvasni, de az eddigibol a sorok mogul, en a nemtudatos segelykialtasod velem hallani. 

    Tulajdonkeppen, az erdekelne, mit gondolsz te az en gondolkozasomrol e temaval kapcsolatban?

    Ugyanis, nem csak a mai tarsadalomban, talan osidok ota a nok mindig alarendelt , fuggosegi helyzetben vannak. Mar a szuletesuktol kezdve maskent vannak nevelve, muszaj nekik szepnek lenni, legalabbis szepitgetni magukat tovabba, megfelelni az elvarasoknak, elturni sok mindent ami csak ugy erheto el, ha felre teszik a sajat szemelyiseguket. Mind ezt a szulok az un. 'feltetel nelkuli' szeretetbol teszik. A sok szemelyiseg sertes utan a no" nemtudatosan azt mondja, hogy ebbol mar elege van es elhatarozza, hogy segit a szereto szuloknek es megkimeli oket a tovabbi faradozastol igy nemtudatosan elkezdi sajat maga. a sajat szemelyiseget semmibe venni, serteni. A prostitucio a legtokeletesebb modja ennek. 

    minden jot kivanv, udvozletem

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  22. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2010. november 6. 17:2655.

    Sajnos az előző hozzászólásomból kimaradt és ha lehet , most kérdeznék még egy - két dolgot.

     

    1,Milyen válllkozási formában folytatja ön ezt a tevékenységet?

     

    2, Vállalkozása elindítása előtt , gondolom piackutatást végzett a felmerülő igényekkel kapcsolatban.Felmérése szerint az ön kategóriájában mely területeken ( úgy értem  az országon belül és kívül) mutatkozott még igény  eme kurrens szolgáltatás haladéktalan beindítására?

        

    3, Milyen befektetéseket eszközölt a vállalkozás elindításakor.

     

    4,A "Pozitív üzleti vagy cégérték elszámolása (good will) " az Ön vállalkozásánál milyen értékkel lett könyvelve?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  23. 2010. november 6. 11:0354.

    Kedves Szofi!

     

    Az én kérdéseim a következők lennének:

    - hogy bírod ezt gyomorral? El lehet ép ésszel azt viselni hogy egy darab rongynak tekintenek a férfiak? Nem hiányzik hogy valaki szerelmesen nézzen rád,és te legyél neki a legfontosabb, szeressen,becsüljön,fogja a kezed, és ne azért csillogjon a szeme mert meg akar d@gni aztán viszlát? Nem hiányzik a család, nem akarsz gyerekeket? Nem akarod átélni azt a feltétlen szeretetet amit egy gyermek tud okozni?

     

    -miért szereted ennyire a pénzt? a vásárolt tárgyak örömet okoznak neked? nem gondolod azt hogy ez így nem teljesen normális? mi lesz késöbb? szeretetet nem fogsz tudni vásárolni majd késöbb, mert azt nem pénzért adják. Mivel fogsz foglalkozni majd ha kiégsz? Remélem nem akarod más lányok életét is hazavágni oly módon hogy elmeséled nekik hogyan lehet így pénzt keresni és nem ajánlod majd be őket férfiaknak. 

     

    - nyugodtan tudsz aludni? Egyátalán képes lennél még normális kapcsolatra egy férfival? Tudnád vele élvezni a szexet, tudnád őt őszintén szeretni? Képes lennél feleség módjára gondoskodni egy férfiről és a gyerekekről? 

     

    Amúgy nekem az a véleményem,hogy amíg a férfiak részéről van kereslet prostikra addig lesznek is, nem akarok én senki felett pálcát törni emiatt. De valószínűleg ha velem történt volna hasonló Dubaiban akkor tuti öngyilkos lettem volna mert nem tudnám elviselni ezt az emléket. Nekem a család a fontos, a gyerekek, a kutyám, nem tudnék ilyen életet élni. Nekem nem menne. Valakinek megy,csak kérdés mi az ára...... én ha hátradőlök a fotelben, akkor ki tudok kapcsolni mert nagyon sok jó élményem van, szeret a férjem,én szeretem őt, de basszus ha csupa pocsék dolog ugrana be,hogy mikor és hogyan aláztak meg, megőrülnék rövid időn belül.És nem vígasztalna a luxusautóm.....

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  24. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2010. november 6. 09:4153.

    Kedves Szofi!

     

    Még egy kérdést elfeljtettem feltenni:

     

    Mit gondolsz évek múlva ki fog elégiteni az a sok luxus amit most elértél,amikor nem lesz se férjed,se gyereked,és egyedül üldögélsz a luxus házadban?

     

    Nem fogod magányosnak és egy eldobott, a férfiak által kihasznált,értéktelen nőnek érezni magad?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00
  25. 2010. november 6. 07:5652.

    Regen volt orvos valaszol , nyelvorzo valszol ,pszichologus valaszol.

     

     manapsag -a luxusprosti valaszol .

     

    kedves nlc  -miert erzi szukseget annak , hogy reklamozza a devianciat ?

     

     

    1. kerdesem a holgyhoz . 

         en egy jo konyv tarsasagaban es egy  illatozo gyumolcstea mellett a legtokeletesebb elegedettseget vagyok kepes atelni ... a legnagyobb luxusban erzem magamat

     

     kedves kejholgy - nem gondolja , hogy  a mindennel fontosabbnak tartott penzimadata beteges ? probalta  mar magat kezeltetni ?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2010-11-04  13:00

Címlap

top