Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hátba támadás

Torolt_felhasznalo_741718
Torolt_felhasznalo_741718
Létrehozva: 2010. október 30. 14:15

Sziasztok, szeretném kiírni magamból a bánatom. Csak egyszerűen elmondani. Mert olyan rosszul esett, hogy tegnap gyakorlatilag végigzokogtam az estét. Be is van most kicsit dagadva a szemem :)

 

Van egy viszonylag új közvetlen kollégám, X. Részmunkaidős. Tudni kell, hogy olyan a munkánk, hogy ülünk egy helyen, de ha a cég más részében kell segíteni, akkor az ember feláll, odamegy, megcsinálja, visszamegy, folytatja a fix helyén. Ez általában úgy megy, hogy felhív az illető telefonon, hogy ide tudnál jönni? Az ember odamegy, megcsinálja, majd visszamegy. Azt tudni kell, hogy ez is a munkakörünkhöz tartozik

 

Szinte mindig engem hívnak fel telefonon, X-et nem is nagyon ismerik sokan (mivel részmunkaidős, sokkal kevesebbet van benn). Ez azt jelenti, hogy ő annyit hall, hogy azt mondom a telefonba, hogy "rendben, megyek".

 

Nos, tegnap tudtam meg, hogy X hónapok óta panaszkodik több felettesemnek is, hogy én "rendszeresen lelépek", és neki helyettem is  dolgoznia kell. Kvázi mintha én kerülném a munkát, meg próbálnék minél többet rá hárítani.

 

Nekem soha, egyetlen szóval nem szólt, hogy baja van, ha elmentem, sose kérdezte meg, hol voltam. Nekem meg meg sem fordult a fejemben, hogy azt gondolja, lógni megyek.

 

Elmondhatatlanul szíven ütött, hogy ott ül tőlem 3 méterre, és nem nekem mondja, ha gondja van velem, hanem a hátam mögött, teljesen sunyi módon közvetlenül a nagyfőnöknek ír. Azt hittem, jó a kapcsolatunk, segítettem őt, ahogy tudtam, tartottam a hátam, ha hibázott, védtem, úgy gondoltam, egy csapat vagyunk. 

 

NAGYON szeretem a munkám, ezt benn is tudják, nem arról van szó, hogy azonnali hatállyal kirúgtak, mert lopom a napot, ahelyett, hogy dolgoznék. Jó cég, a közvetlen főnököm (akitől megtudtam, mert neki is panaszkodott) is teljesen rendes, korrekt, minden tekintetben rendben van.

 

Egyetlen dolog keresít el, és nem kicsit, X hozzáállása. Hogy én voltam az utolsó, aki megtudta, hogy gondja van velem.

 

Hát, köszönöm, hogy elmondhattam :)

  1. 2010. november 9. 20:04208.
    Megoldotta, ja o, haha, a fonokei ohelyette.
    előzmény:
    Werbunga (206)
    2010-11-09  14:55
  2. 2010. november 9. 20:03207.
    Te is, de minek. Pl neked, en,mert teged izgat. Ujabban te sem birsz magaddal. Hidd el, hogy sokan olvassak, lesnek. Es hatha meg tanulnak is az en szof..-bol ahogy te magadat a te szinteden kifejezed. A topikindito meg hazudhat a vilagnak, sajat maganak nem, mert a bumerang ujra visszaut.
    előzmény:
    Werbunga (206)
    2010-11-09  14:55
  3. 2010. november 9. 14:55206.

    Nem rólad szól, de már lassan mégis...

    Kiindultunk egy adott dologból, amit a topikindító felvázolt, azután legjobb tudása és lelkiismerete szerint meg is oldott, de Te még mindig itt szófosol... Minek és kinek? :-(((

     

     

    előzmény:
    Selloke (204)
    2010-11-09  00:10
  4. 2010. november 9. 00:17205.
    De, szerintem is kezd/tek unalmasak lenni. Eppen raertem, szorakoztam. Szerintem nem lehet egy problemat anelkul megoldani, hogy ki ne asnank a gyokereig. A legutobbi betanitottjaim nevei Ilija meg Danielle, ezek igazi nevek, nem jelkepek. Sirva ri, hogy szmetul bannak vele, kozben meg csupan a visszajelzese annak, amit o tett, okozott. Miert? Ha ez nektek jo, aldasom ratok.
    előzmény:
    gyüjtögető (202)
    2010-11-08  09:54
  5. 2010. november 9. 00:10204.
    Ez itt nem is nev, anyam borogass, most rolam szol a topik? Legalabb te figyelnel oda, mirol szol a topik?
    előzmény:
    Werbunga (203)
    2010-11-08  21:46
  6. 2010. november 8. 21:46203.
    "Bezzeg en? Adjam meg a nevuket, telefonszamukat, akiket en tanitottam be? Ok is mondtak, hogy en vagyok a legjobb."

     

    Bizonyára Te vagy a legjobb, ha ennyi hozzászólás után is Bubit következetesen Ruby-nak nevezed...

     

    Anyám borogass! A kedves "betanítottjaid" hányadik okítás után merték megjegyezni, hogy legalább a nevükre figyelj oda???:-((

    előzmény:
    Selloke (200)
    2010-11-07  22:10
  7. 2010. november 8. 09:54202.

    ....szerinted nem unalmas még?

     

    Valami személyes hadjáratnak tekinted, h Bubit szembesítsd ezzel az őrűlt nagy hibájával? Igen, én vetettem fel előszőr, h szerintem ő volt a lúdas a helyzet kialakulásában, de sosem hittem volna, h ilyen nagy bűnnek lesz kikiáltva amit tett (vagy nem tett, mármint a kollega alapos tájékoztatása)! Ő már szerintem amúgyis "megbűnhődött a hibájáért, hisz napokig ki volt akadva! Már- már fanatikus harci hangulatu a kirohanásod! Valami hasonló problémád van neked is? Vagy nem tudsz, esetleg nem mersz szembe beolvasni valakinek, akinek nagyon szeretnél és így teszed meg azzal akinek nem kell a szemébe nézni? Talán indíts te is egy topicot ahhol közösen és jó alaposan fogjuk szidni a te általad hibásnak kikiálltott egyént! Én szívesen melléd állok!  

    előzmény:
    Selloke (201)
    2010-11-07  22:15

Címlap

top