Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház tanácstalanoknak

Catara
Létrehozva: 2010. október 30. 11:04

Tudom van egy pár régebbi színházas topik, de sajnos nem igazán pörögnek és aktualitásukat is elvesztették.

Így gondoltam jó lenne egy ilyen topik, ahol leírhatnánk mennyire tetszett ill. nem tetszett valamelyik darab, amit mostanában játszanak és láttunk.

 

Én például ebben a színházi évadban még nem jutottam el színházba és elég tanácstalan vagyok, hogy mire is lenne érdemes jegyet venni. A darabok címéből sajnos nem tudom eldönteni, hogy tetszene e, vagy sem, viszont ha olvashatnék a darabokról néhány nézői véleményt akkor az biztos sokat segítene a választásban.

(Engem személy szerint minden érdekel, a klasszikus daraboktól a könnyedebb, vidám darabokig, lehet dráma, vígjáték, musical...stb)

 

Tehát, ki mit ajánl? Kinek mi tetszett (illetve nem tetszett)mostanában?

Várom (várjuk) a véleményeket:)

  1. 2014. január 5. 09:42201.

    Van még két "adósságom":

     

    Hal négyesben - Pinceszínház

     

    Kellemes limonádé, mérsékelten izgalmas, jó színészi játékokkal.

    Három öregecske nővér és az inas, aki évtizedek óta kiszolgálja őket, minden tekintetben... Persze mindegyik "leányka" azt hiszi, ő az egyetlen, akinek extra szolgáltatásokat is nyújt a szerencsétlen alkalmazott, aki felett szintén eljárt az idő, és már nehezen bírja a strapát. Nyugdíjba akar vonulni, és mivel mindegyik hölgy megígérte neki, hogy szép summát hagy rá a végrendeletében, némi zsarolással próbálja rávenni őket, hogy még életükben fizessék ki az ígért pénzt. Amiről a nők hallani sem akarnak. Miután lelepleződik a titok, elkezdődik a játék, hogy ki kit tesz el láb alól. A poénokat természetesen nem lövöm le

     

    A három vénkiszasszony: Bánsági Ildikó, Egri Márta és Ambrus Asma, három különböző egyéniség, mindegyik jó. Az inas Hirtling István, szépen öregszik. Kicsit ráncos, kicsit ősz, de a tartása a régi, szerintem belefér az érettségi öltönyébe, ha még megvan. :-) 

     

  2. 2014. január 2. 10:32200.

    BUÉK

     

     

    Jó zsaru rossz zsaru - Centrál színház

     

    A téma ugyan nem túl felemelő, ennek ellenére nagyon tetszett és ajánlom is. Stohl András és Szabó Győző is nagyszerűen játsszott. Egyfelvonásos darab, végig feszült légkör, a díszlet mindössze egy asztal és két szék, két színész mellékszereplők nélkül... Így talán nem hangzik túl érdekesnek, de érdemes megnézni!

     

  3. 2014. január 2. 09:58199.

    Nem láttam a darabot, csak tegnap olvastam ezt a cikket:

     

     http://egyfelvonas.postr.hu/a-liberalisok-eget tek-meg-johannat

     

    A rendezés szabadságáról....

  4. 2013. december 31. 09:51198.

     

    Vidám Szilvesztert, az új évben sok szép színházi élményt kívánok a topik minden kedves látogatójának!

  5. 2013. december 22. 12:55197.

    Kedves Catara!

     

    Nekem nagyon tetszett a Mephisto!

    Kicsit féltem a beszámolód  után, hogy valami extravagáns, ultramodern, aktualizáló rendezéssel csapta agyon Alföldi a darabot, és örömmel láttam, hogy szó sincs ilyesmiről.

    Sajnos, a mindennapjaink annyira át vannak itatva a politikával, hogy direkt aktualizálás nélkül is voltak benne "áthallások", ha valakinek vannak antennái. Pl. hogy senki se gondolta, hogy az a kis paprikajancsi ilyen diktatúrát képes teremteni...

     

    Az összehasonlítási alapom a film volt, és azzal teljesen megegyezett a helyszín, a szereplők és a korszellem, a lassan kibontakozó fasizmus bemutatása. Lehet, hogy ezt találtad kissé unalmasnak és vontatottnak, de szerintem szükség volt rá, hogy az "újszülöttek" számára is érthetőbb legyen az egész.

    A második rész valóban érdekesebb és izgalmasabb volt, mert sajnos  "fordulatosabbá és izgalmasabbá" vált az élet. 

     

    Az előadás  egy kis izgalommal kezdődött, mert Eszenyi Enikő jelent meg a színpadon, és ettől mindenki frászt kapott, mert azt hittük, elmarad az előadás. Szerencsére "csak" azt jelentette be, hogy Stohl a délelőtti próbán ínszalag-szakadást szenvedett,  de hősiesen végig fogja játszani a darabot, csak az a hatperces tánc marad el, amivel az előadás kezdődni szokott...

    Hát, ennyivel meg lettünk rövidítve.   A kánkánban már dobálta a lábait rendesen, gondolom, az ép lábán ugrált, a fájósat meg lendítette. Le a kalappal előtte, mert elég sokat rohangált és lépcsőzött, bár sokszor látszott rajta, hogy fájdalmai vannak, húzta a lábát időnként. Ami nem túl szerencsés, ha épp arról akarja meggyőzni a nagyérdeműt, hogy ő milyen nagy színész, közben még menni se tud rendesen.

     

    Azért Alföldi apró ötleteiről is ejtsünk néhány szót. A pucér jelenet meglepetés volt, bár  a rend kedvéért még a színlapon is szerepelt, hogy lesz a darabban egy kis meztelenkedés. Mondtam, tudjuk, volt a filmben is. Csakhogy ott a párductestű fekete táncosnő dobta le a ruháit, nem a főhős. Stohl nekem nem jön be se ruhában, se anélkül, de a jelenet nem azért nem tetszett, mert szerintem Stohl nem egy jó pasi, nem is azért, mert prűd vagyok (nem vagyok az!), hanem mert dramaturgiailag teljesen indokolatlan volt. 

    Az viszont nagyon tetszett, hogy amikor a darabbeli színpadra, nagy ováció közepette bevonult a miniszter és barátnője, a Vígszínházban is kigyulladtak a fények, égett az összes lámpa és csillár. Nagyon szellemes ötletnek  találtam.

     

    Ja, és a klíma is kellemes volt az erkélyen. De tény, hogy ha nem tetszik az előadás, akkor nekem is melegem van, kényelmetlen a szék, szorít a cipő.

    előzmény:
    Catara (194)
    2013-12-04  17:12
  6. 2013. december 22. 08:57196.

    Hatan pizsamában - Játékszín

    Nem az én műfajom, sajnos nem is tudom értékelni. Aki szereti a bohózatot, helyzetkomikumot nézze meg nyugodtan. 

    Bennem még a Mephistó is átértékelődött ez után a darab után, inkább tíz Mephistó mint még egy ilyen blődség.

     

     

  7. 2013. december 4. 23:51195.

    Köszönöm szépen a beszámolót. Sajnálom, hogy nem tetszett a darab. Magamat még nem sajnálom (annyira), majd a végén kiderül.

     

    Sajnos benne van a pakliban, hogy az ember csalódik, ha túl nagy várakozással tekint valami elé.

    Jó alapanyag, jó színészek, jó rendező, nem tudom, hogy sikerült egy rossz darabot összehozni belőle, de mint tudjuk, a művészek csodákra képesek. :-)

     

    21-én megyek (most nézem: 1 jegy van még a karzatra, másnapra már egy szál sincs), majd beszámolok róla.

    Én szeretek a Vígben az erkélyen ülni, évekig az 1. sorba volt bérletünk.  Sosem volt bajom a hőmérséklettel. Azt viszont többektől hallottam, hogy a karzatról élvezhetetlen az előadás, nem a szauna miatt, hanem se látni, se hallani nem lehet rendesen.

     

    előzmény:
    Catara (194)
    2013-12-04  17:12
  8. 2013. december 4. 17:12194.

    Mephisto – Víg

    Kedves Gerdamama,

    sokáig gondolkodtam megosszam e Veled tegnapi színházi élményemet tekintettel arra, hogy már megvan a jegyed és talán nem kellene előre elvennem a kedvedet. De mivel megígértem, hogy küldök beszámolót, így végül úgy döntöttem leírom mennyire (nem ) tetszett a tegnap esti darab.  Talán nekem is jobb lett volna előtte olvasni róla véleményt és akkor talán nem mentem volna ekkora lelkesedéssel és elvárásokkal egy ilyen „siker” darabra amire alig lehetett jegyet kapni és nem jöttem volna ennyire lelombozva haza.

    A sztorit nem írom le, felesleges és talán ismered is filmről…Inkább a rám tett benyomásról ejtenék pár szót. Aztán majd ha Te is megnézted kíváncsian várom a Te véleményedet, megvitathathatjuk :) mert lehet én rosszul látom.

    Az első felvonás úgy ahogy van nézhetetlen, egész végig azon morfondíroztam magamban, hogy ugyan nem szoktam ilyet csinálni, de a szünetben hazamegyünk. A férjem meggyőzött, hogy maradjunk biztos a második felvonás hozza meg a várt élményt. Maradtunk. A második felvonás talán egy fokkal jobb volt, de így is végig unatkoztam és minden pillanatban amikor mozdult a függöny (mert hogy sok esetben a függöny díszlet szerepet is betöltött) azért imádkoztam, hogy ez már a vége legyen.

    A végén a közönség azért hálásan tapsolt, a színészek meg is érdemelték, nem az ő hibájuk volt, hogy a darab (rendezés?) olyan amilyen.

    Még egy tanulság: A Vígben erkélyre, karzatra csak az üljön aki szeretne szaunában színdarabot nézni.

  9. 2013. november 22. 20:41193.

    Köszönöm a beszámolót.Örülök, hogy tetszett, még én sem mondtam le róla. :-)

    Erdélyi Tímeát még én sem láttam színpadon. Viszont az m1-en megy egy sorozat hétfőnként, annak ő az egyik főszereplője. Így az már kiderült számomra, hogy jó kis színésznő lett belőle. Persze az igazi feladat, a nagy kihívás mindig is a színpad, ott derül ki, mit tud egy színész.

     

    (Épp ma gondoltam rád, hogy vajon láttad-e már a Mephistót. Aztán visszakerestem, és láttam, hogy harmadika lesz a nagy nap.)

    előzmény:
    Catara (192)
    2013-11-22  06:35
  10. 2013. november 22. 06:35192.

    Játékszín: Acélmagnóliák

    Sokat nevettem és sokat küzdöttem a könnyeimmel - mindkettőt szívből. Nagyon tetszett! Megint rácsodálkoztam, hogy milyen fantasztikus színésznőink vannak.

    Erdélyi Tímeát eddig csak mint a Barátokközt régi Tildáját ismertem. Nem tudtam róla, hogy egy ilyen tehetséges, szerethető színésznővé nőtte ki magát. Remélem még sok darabban lesz alkalmam látni. Szulŕk Andreat sem láttam még színpadon, nagyon hiteles és meggyőző volt az alakítása. Hernádi Juditot és Zsurzs Katit nem kell bemutatni... 

     

    Gerdamama, mindenképpen nézd meg és a férjedet is vedd rá, nem fogja megbánni! Az én férjem is kellemesen csalódott, nagyon tetszett neki.

     

  11. 2013. november 7. 13:44191.

    Na az én férjem dettó! Ő sem akart rá jönni, de minekutána szétküldtem a baráti társaságban és több mint tizen jelentkeztek rá, hogy jönnének velünk, köztük 6 fiú, így nem volt más választása jönnie kell!:)

    Most viszont izgulhatok, hogy vajon ennyi fiúnak tetszeni fog majd egy ilyen "csajos" darab?:) Hát november végén meglátjuk:) Majd megírom.

     

    Nem is tudtam, hogy a Mephistót még decemnber végén is játsszák. Arra is többen mentünk volna, de csak két jegyet sikerült nagy nehezen szereznem a dec. 3-ai előadásra. Nagyon várom már!

    előzmény:
    gerdamama (190)
    2013-11-06  23:48
  12. 2013. november 6. 23:48190.

    Szia, egyiket se láttam, de mindkettő tervbe van véve. A férjem egyelőre ellenáll az Acélmagnóliáknak, aszongya, nincs kedve beülni egy női fodrászatba.

     

    A Mephistóra december végére van jegyünk. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Anno moziban nagyon tetszett, bár én még nem láttam olyan Szabó István-rendezést, ami ne tetszett volna. Már jóval a Mephisto előtt  megszavaztam neki az Oscart. :-)

     

    Alföldit is szeretem, biztosan nem rontotta el. Stohl pedig szerintem olyan jó színész, hogy ha színházban látom, eszembe se jut, hogy "civilben" mennyire irritál. Végülis az a lényeg, hogy a szerepeiben meggyőző legyen, a magánélete nem igazán érdekel. (Csak a bulvársajtó tolja a képünkbe, ha akarjuk, ha nem.)

     

    Sokat várok tőle, remélem, nem fogok csalódni. Várom a beszámolódat.

     

     

     

    előzmény:
    Catara (189)
    2013-11-05  21:22
  13. 2013. november 5. 21:22189.

    Szia Gerdamama,

    de örülök, hogy írtál. Mi idén ősszel még nem jutottunk el színházba:( De hamarosan hozok én is beszámolót, két darabról: Acélmagnóliák, Mephisto. Esetleg ha láttad valamelyiket örülnék ha megírnád hogy tetszett:) 

    előzmény:
    gerdamama (188)
    2013-10-22  19:30
  14. 2013. október 22. 19:30188.

     

     

    Pinceszínház: Pánik a fedélzeten

     

    Feladtam az elveimet, miszerint meg kell várni, hogy egy előadás beérjen, és a fenti darab nyilvános főpróbájának megnézésével indítottam a színházi szezont.

    Musical a hivatalos megjelölése, én inkább nevezném zenés vígjátéknak. 

    Kellemes kikapcsolódás, de nem ez lesz az évad élménye, azt hiszem.

     

    A szereplők közül ki kell emelnem Nádasi Veronikát. Hogy csodálatos hangja van, azt már a Rebecca óta tudom (ő játszotta Mrs. Danverst), de a színészi képességeit ott nem nagyon kellett csillogtatnia. Most kiderült, hogy nagyon jó színésznő, és remek humora van. Lehet mondani, hogy a színházban az író humorát élvezzük, nem a színészekét, de ritkán látni fergetegesen, mégis ízlésesen komédiázó színésznőt, az ellenkezőjére kapásból tudnék féltucat példát... Figyelni fogom, hol, mikor, mit játszik.

     

     

  15. 2013. szeptember 16. 21:19187.
    A musical-ek közül nekem is az egyik nagy kedvencem:) Kétszer is megnéztem, igaz másodszor már nem volt rám akkora hatással mint először.
  16. 2013. szeptember 14. 19:11186.

    Sziasztok,

    eltelt a nyár, itt az ideje a szokásos őszi topikélesztésnek:)

    Remélem a most induló színházi évadban is sok nagyszerű színházi élményben lesz részünk és sokat megosztunk majd itt egymással 

    Várok mindenkit sok szeretettel:)

     

     

  17. 2013. június 12. 10:21185.

    Madách Színház: Betörő az albérlőm

     

    Gyerekkorom egyik kedvenc filmje volt (az eredeti, angol, nem az a gyenge utánzat, amit 20 évvel később az amerikaiak csináltak belőle).

     

    Elvben Halász Judit a sztár, mint vendég. Jó ebben a szerepben is, mint mindenben. Imádom. 

    A betörőbanda tagjai azonban olyan jók voltak, olyan fergetegesen komédiáztak, lubickoltak a szerepükben, hogy H. J. szinte elhalványul mellettük. Mucsi Zoltán, Szerednyey Béla, Nagy Sándor, Hajdú István, Magyar Attila: egyik jobb, mint a másik. Az utóbbit azért emelem ki, mert őt még csak harmatgyenge tévéműsorokban láttam, és azokból nem derült ki, milyen jó színész. 

     

    Az egyetlen negatívum az amúgy kiváló és általam igen kedvelt Hűvösvölgyi Ildikó "alakítása" volt. Alighanem az lehetett a baj, hogy a jeles művésznő nem tudta elviselni, hogy ő is csak egy a nyolc, vendégségbe érkező nénike közül. Mindenáron "ki akart ragyogni a kórusból", és mivel ezt semmi sem indokolta (gyakorlatilag nem volt szerepe), kínos és zavaró ripacskodás lett a próbálkozásból. 

    De ezt a párperces közjátékot leszámítva tökéletes volt az előadás, végig sodró lendületű, kacagtató.

     

    Aki felhőtlen szórakozásra vágyik, ne hagyja ki!

  18. 2013. május 27. 23:34184.
    Mi  a múlt héten Kern András : Pesten születtem című müsorát láttuk. Akik szeretik számait azoknak egy kellemes estében lesz  részük. Vendégei voltak : Börcsök Enikő, Zorán, Kútvölgyi Erzsébet, Hegyi Barbara, Hernádi Judit , Fesztbaum Béla.
  19. 2013. május 25. 11:43183.
    Lemaradt a kép.
    előzmény:
    gerdamama (182)
    2013-05-25  11:37
  20. 2013. május 25. 11:37182.

    Annyit cikkeztek (méltán!) A dzsungel könyve ezredik előadásáról, hogy megkívántam. Új korában persze mi is láttuk a gyerekekkel, de az már jó régen volt. A dalokat is kívülről fújjuk, de most Írtak bele egy újat, szóval van ürügy, ha valaki újra akarja nézni. 

     

    A felnőtt szereplők közül Méhes László (Ká) és Karácsonyi Zoltán (Sír Kán) tetszett legjobban, de a többiek is jók voltak.

    A kis Mauglit Nagy Balázs játszotta, imádni való kis srác. Tüneményes volt, ahogy komoly pofácskával utánozta a nagy farkasokat.Találtam róla egy képet, remélem, nem sértek vele szerzői jogokat.

     

    Hogy ne legyen maradéktalan az élvezet, volt néhány kiscsoportos a nézőtéren, akik végignyűgösködték, -dumálták, -kiabálták az előadást. Kieeeez? Mitakaaaaar? Micsinááááál? Ezmilyen ááááállaaat? (Anyád!)

     

    A darabot 10 éven felülieknek ajánlják. Lehet, hogy ez túlzás, egy átlagos 7-8 éves már nyugodtan végig tud ülni és hallgatni 2x1 felvonást. Minden szülőnek ismernie kell/ene a saját gyereke tűrőképességét. Nem tudom, némelyek hová sietnek, miért gondolják, hogy kimarad valami az életükből, ha nem cipelik el már pólyás korukban mindenhová azt a szerencsétlen gyereket. Minden korcsoportnak lehet találni programot, bábszínháztól a kakaókoncertig. Olyat is, ahol lehet ficánkolni, kérdezni, együtt énekelni az előadóval. Érdemes a neki valót választani, hogy ő is jól szórakozzon, és a környezetének se menjen az agyára.

    Kár, hogy a jegyszedő néniknek ezek szerint már semmi hatalmuk nincs, bennünket bezzeg nem engedtek be 17 éves korunkban a 18 éven felülieknek szóló filmre (az őskorban...).

     

    Persze én itt hiába morgolódom, úgyse jut el a kritika az érintettekhez, hiszen a fórumra csak gondos szülők járnak.

     

    Na, szóval: nézzétek meg, jó szórakozás először és sokadszorra is. 

     

     

  21. 2013. május 25. 10:10181.

    Érdekes amit megfigyeltél, de ez nekem is csak most esett le, ahogy a hozzászólásodat olvastam, hogy tényleg sosem egyszerre nevettünk. Én egy barátnőmmel néztem meg, de mi is mindig máskor és más poénokon....

    :)

    előzmény:
    gerdamama (180)
    2013-05-25  09:51
  22. 2013. május 25. 09:51180.

    Minden megjegyzéseddel egyetértek. (Látod, milyen trükkös vagyok? Megúszhatnám ennyivel. )

     

    Lengyel Tamást azért emelem ki, mert a népes és színvonalas társulatból ő tetszett a legjobban. Ráadásul én is a Kripliben fedeztem fel, milyen kitűnő színész.

     

    Az Átutazókra visszatérve: nagyon érdekes volt. Az ígért döbbenetes hatás nálam akkor jelentkezett, mikor újraolvastam az ismertetőt, mely szerint "a darabból gyönyörű egyszerűség, bölcsesség és emberség árad ... hihetetlen életszeretetről árulkodik". Hát nem tudom, de én egyetlen kis családnál éreztem, hogy mindnyájan (apa-anya-fiú) szeretik egymást. Plusz egy testvérpár egyik tagja mutatott nyíltan emberi érzéseket, a másik fél pedig próbálta elfojtani magában, az új családja kedvéért. A többieknél a szeretet szikráját sem fedeztem fel, sőt. Kevés kivétellel a családtagok és a tágabb közösség vitték sírba a szó szoros értelmében a "szeretteiket".  Csak az úszhatta meg, aki ki tudott szabadulni ebből az "emberséges" környezetből. 

     

    Persze nyilván így van megírva ez a remek darab, hogy mindenkiben más érzéseket keltsen, a saját tapasztalatain, emlékein, megfigyelésein átszűrve. Ez abból is látszott, hogy - komédia lévén - sokat nevetett a közönség, de nem ám egyszerre, egy-egy "poénnál", hanem szinte mindig felnevetett valaki. Még a férjemmel se egyszerre nevettünk, néha nem is értettem, mit vihog, mikor az én torkom pont össeszorul...

     

    Érdemes megnézni, ajánlom mindenkinek.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Catara (179)
    2013-05-24  22:52
  23. 2013. május 24. 22:52179.

    Átutazók - Vígszínház

     

    Elnézést de most csak pár gondolat címszavakban:

    - komédia

    - egyszerű, érthető mondanivaló

    - nagyon sok jó színész egy darabba zsúfolva (Törőcsik Mari , Kern András , Börcsök Enikő....)

    - Lengyel Tamást a Kripli óta a szívembe zártam, neki megint ez a karakter jutott

    - gratulálok a jelmezekhez, a színekhez

    - tetszett, de kétszer nem nézném meg (ezt azért írom, mert rájöttem, hogy ez nálam a mérce, ha vágyom rá, hogy még egyszer megnézzem, akkor az már a 'nagyon tetszett' kategória)

     

     

     

    Többen írtátok, hogy szeretnétek ill. tervezitek megnézni ezt a darabot, kívácsi lennék rá, hogy másnak hogy tetszett?

     

     

  24. 2013. Április 26. 13:02178.

    A megunhatatlan Macskajáték az Örkény Színházban


    Tudom, nem szabad összehasonlítani az aktuális szereposztást a régi nagyokkal, de hát Sulyok Mária zengő baritonjára emlékezve  nehezen tudtam elképzelni, hogy jól viselem majd Pogány Judit csipogását. Nos, a művésznő jó volt Orbánné szerepében, szép orgánuma van. Kellemes csalódás volt, ezek után elképzelni sem tudom, miért prüntyög és nyafizik állandóan, ha "rendesen" is tud beszélni...

     

    Gizát Molnár Piroska játszotta, őt imádom. Valószínűleg a színház szűkös anyagi lehetőségein múlott, hogy nem volt olyan éles kontraszt a két nővér megjelenésében, mint a regényben és az eddig látott feldolgozásokban.  Giza kifinomult ízlése és eleganciája csak a szövegében mutatkozott meg, de az öltözete és a  frizurája alapján nem látszott, hogy ő egy jó módban, nyugaton élő "nagyasszony". 

     

    Csomós Mari elég színtelen volt Paula szerepében. A kihízott kiskosztümjében, a kissé püffedt arcával ... semmivel sem volt színesebb, fiatalosabb, kevésbé trampli, mint Orbánné, szóvel nem találtam meggyőzőnek, mint vetélytársat.

     

    Kerekes Éva tökéletes Egérke. 

     

     

  25. 2013. Április 10. 20:20177.
    Igen, erre, valaki kérdezett róla, s azért írtam, hátha valaki látta, vagy hallott róla valamit.
    előzmény:
    gerdamama (176)
    2013-04-07  22:03

Címlap

top