Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház tanácstalanoknak

Catara
Létrehozva: 2010. október 30. 11:04

Tudom van egy pár régebbi színházas topik, de sajnos nem igazán pörögnek és aktualitásukat is elvesztették.

Így gondoltam jó lenne egy ilyen topik, ahol leírhatnánk mennyire tetszett ill. nem tetszett valamelyik darab, amit mostanában játszanak és láttunk.

 

Én például ebben a színházi évadban még nem jutottam el színházba és elég tanácstalan vagyok, hogy mire is lenne érdemes jegyet venni. A darabok címéből sajnos nem tudom eldönteni, hogy tetszene e, vagy sem, viszont ha olvashatnék a darabokról néhány nézői véleményt akkor az biztos sokat segítene a választásban.

(Engem személy szerint minden érdekel, a klasszikus daraboktól a könnyedebb, vidám darabokig, lehet dráma, vígjáték, musical...stb)

 

Tehát, ki mit ajánl? Kinek mi tetszett (illetve nem tetszett)mostanában?

Várom (várjuk) a véleményeket:)

  1. 2013. Április 7. 22:03176.

    "Mikroszkóp: Vérszipoly?"

     

    Láttad? Én nem. Nem is tudom, mikor voltam utoljára a Mikroszkópban. 

    Most megnéztem, mit írnak erről a darabról, de őszintén szólva nem kaptam kedvet hozzá. Se a szerzőket, se a rendezőt, se a szereplőket nem ismerem, és a tartalom se hozott lázba. Attól persze még lehet az évszázad előadása, de sajnos - vagy szerencsére - annyi darab van, amit szívesen megnéznék, hogy sosem érek a lista végére. 

    előzmény:
    lidika49 (173)
    2013-04-06  20:13
  2. 2013. Április 7. 21:38175.

    Még legyetek türelemmel egy hónapig! 

    (De ha valaki előbb megnézi és megelőz a beszámolóval, nem sértődöm meg!)  

     

    előzmény:
    Catara (174)
    2013-04-07  16:58
  3. 2013. Április 7. 16:58174.

    Én is pont ma szerettem volna az Átutazókra a Maesteszínház.hu-n jegyet vadászni, de sajnos túl későn ébredtem fel, már elfogyott:(

    Engem is nagyon érdekelne majd a beszámolód.

    előzmény:
    gerdamama (172)
    2013-04-06  10:28
  4. 2013. Április 6. 20:13173.

    Kíváncsi vagyok  a véleményedre az  Átutazókkal kapcsolatban, mert hallottam  róla jót is meg rosszat is.

    Mikroszkóp: Vérszipoly?

    előzmény:
    gerdamama (172)
    2013-04-06  10:28
  5. 2013. Április 6. 10:28172.

    Biztosan jó, én is tervezem megnézni. Nem is csak "más felfogásban" játsszák, hanem a műnek van egy dráma- és egy kisregény változata is. Az eddigi feldolgozások az előbbi alapján készültek, Mácsai viszont az eredeti kisregényt állította színpadra.

     

    Most "valami régire" meg "valami újra" van jegyem. Szülinapomra épp az Örkénybe, a Macskajátékra kaptam jegyet (amit már kívülről tudok, de megunhatatlan). Az új a Vígszíínházban az Átutazók. Ezt nemrég mutatták be, érdekesnek tűnik. Biztosan jó is, mert a Vígszínház is benne van a maesteszinhaz.hu kínálatában, de erre a darabra mindig csak a karzaton akad néhány hely. Így aztán fájó szívvel vettem teljes áron, már alig találtam jó helyet május közepére. 

    előzmény:
    lidika49 (171)
    2013-04-05  19:32
  6. 2013. Április 5. 19:32171.
    Egy ismerősöm dícsérte az Örkény Szinház Tóték előadását. Azt mondja, hogy teljesen más felfogásban játszák, mint az általunk ismert régebbi feldolgozásban.
    előzmény:
    gerdamama (170)
    2013-04-01  09:22
  7. 2013. Április 1. 09:22170.

    Én is ingadozom, meg is nézném, meg nem is.

     

    Általában érdekelnek a különböző feldolgozások, de van egy-két jól sikerült alapmű, ami annyira belém ivódott, hogy nem akarom másként látni. Ilyen A tanú is, vagy A tizedes és a többiek. Az Indul a bakterház szinpadi változata sem tetszett, pedig jó színészek jó előadásában láttam. Mégsem tudtam átadni magam az élvezetnek, mert folyamatosan az járt a fejemben, hogy az adott jelenet milyen jó volt a filmben. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Catara (169)
    2013-03-31  11:54
  8. 2013. március 31. 11:54169.

    A tanú - Thália színház

     

    Nagy merészség volt színpadra vinni... Megnéztük, szórakoztató volt, de épphogy nem unatkoztunk. 

    Inkább néztük volna meg itthon a filmet ismétlésként - jobban szórakoztunk volna. De nem akarok senkit lebeszélni, láttam már rosszabb darabot is. Azt mondják senki nem pótolhatalan, én mégis azt mondom Kállai Ferenc karaktere Pelikán szerepéhez annyira hozzátartozik, hogy nélküle szinte elképzelhetetlen (nekem).

  9. 2013. március 31. 11:44168.
    Hát igen nálam is a Mikve tette túl magasra a lécet... Én már 2x láttam.
    előzmény:
    lidika49 (167)
    2013-03-30  19:59
  10. 2013. március 30. 19:59167.

    Tegnap este láttam a Mikve című darabot a Pesti Szinházban.

    Nekem nagyon tetszett az előadás, a szinésznők alakítása is.

    Papp Vera, Eszenyi  Enikő, Igó Éva, Hegyi Barbara, Börcsök Enikő stb.

    előzmény:
    Catara (166)
    2013-03-10  17:04
  11. 2013. március 10. 17:04166.
    Szia, nyugodtan jöhetnek a régóta játszott előadások is  Én egy csomó mindent nem láttam még! Például ezt az Experidance Ezeregyév című műsorát sem:)
    előzmény:
    lidika49 (164)
    2013-03-10  15:11
  12. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2013. március 10. 15:29165.

    Én  a szombat délelőtti előadást láttam, szenzációs volt!! Fél óra vastaps a végén, csupa fiatal énekes ez egy másik szereposztás volt, örültem én is, hogy eljutottam. Sajnos a többi előadásról már lemaradtam, reménykedem, hogy lesz újra hétvégi, délelőtti bérlet, ahová a vidékiek is eljuthatnak.

     

     

    előzmény:
    gerdamama (161)
    2013-03-09  13:21
  13. 2013. március 10. 15:11164.

    Azért én szorgalmasan olvasgatok, ha nem is írok.

    Igaz, elég soká, de mi most láttuk a RAM- ban az ExperiDance Ezeregyév c. műsorát.

    Nekem tetszett, nem írtam, mert gondolom, hogy már sokan látták előbb.

    A Katonában láttuk Musik, Musikk, Musique - igazából nem tudom mit mondjak róla. Kaptuk a jegyet, elolvastam mit írnak róla, de...

    előzmény:
    Catara (163)
    2013-03-10  11:35
  14. 2013. március 10. 11:35163.

    Gerdamama, még szép, hogy belefér

    Rajtunk kívül úgysem ír senki:( Bevallom már már kezdtem azon gondolkodni, hogy én sem írok többet. Gondolom, ha senki nem ír, akkor bizonyára senki nem is olvassa a topikot. 

    De annyira megörültem amikor láttam, hogy írtál, hogy nem bírtam megállni, hogy ne írjak egy gyors beszámolót

    előzmény:
    gerdamama (161)
    2013-03-09  13:21
  15. 2013. március 10. 11:06162.

    Fahrenheit 451  (Ray Bradbury sci-fi író regénye alapján) - Bárka színház

     

    Egy kitalált társadalomba csöppenünk, egy olyan futurisztikus világba, ahol az embereknek megtiltják az olvasást és ezzel azt, hogy gondolkodjanak, hogy a felszín mögé lássanak. A könyveket elégetik, a kultúrát kiiktatják, helyette maradnak a cukormázzal bevont, üres, értéktelen tévéműsorok (reality showk, reklámok..), amik megmondják helyetted, hogy mire van szükséged, hogy nehogy önállóan kelljen kitalálnod és gondolkodnod. A 'baráti' beszélgetések, emberi kapcsolatok felszínesek, értéktelenek és buták, a cél az egyéniség elvesztése.

    De persze egy felsőbb hatalom kevés ahhoz, hogy a tudásra, gondolkodásra éhező emberi természetet mindenkiben sikerüljön elnyomnia...

     

     

    Bár az alapmondanivalót értettem - ez már a darab elejétől nyilvánvaló -mégis maradt bennem egy kis hiányérzet, a végére még vártam volna valamit, valami pluszt, talán katarzist. Ennek ellenére ajánlom, egyszer mindenképpen érdemes megnézni. A Bárka színház színészei ismételten megmutatták tehetségüket.

  16. 2013. március 9. 13:21161.

    Régóta nem járt erre senki.

    Én is ellazsáltam a beszámolókat, főleg azért, mert az egyetlen Pletykafészek kivételével, amiről már írtak itt véleményt, és újat én se tudtam volna hozzátenni, csupa ad hoc előadást láttam az utóbbi időben. Nem érdemes a topikon ajánlani, ha később úgysem lehet megnézni.  

     

    De most muszáj  lelkendeznem egy kicsit: hat év szünet után a héten újra nyitott az Erkel Színház. Méghozzá igen baráti jegyárakkal. Frissen festve, mázolva, takarítva, de szerencsére semmi látványos átalakítás nem történt benne, legalábbis nem olyan, amit a nagyközönség láthat. Pont olyan, mint régen. Erős túlzás, hogy "ott nőttem fel", de rengeteget jártunk oda kisgyerek koromtól a gyerekeim egyetemista koráig bezárólag. Már ahogy befordultunk a Köztársaság térre, elkezdett kalapálni a szívem. Mintha egy régi látott, kedves rokonhoz mennék látogatóba. Aztán meg csak ültem a páholy 1. sorában, és fülig ért a szám, mint egy jóllakott óvodásnak. (A férjem meg csak fogta a fejét, hogy megbolondult a neje.)

     

    Elnézést ezért a privát ömlengésért, nem jellemző rám, de talán egyszer belefér. 

     

    Mivel a topik az előadásokról szól, nem a helyszínekről, megemlítem, hogy Mozart Don Giovanni c. operáját láttuk.  Amit hál' Istennek a klasszikus formában játszottak, nem voltak benne bőrdzsekis motorosok, és a címszereplő sem drog-túladagolásban halt meg. Így nincs is róla semmi írnivaló.

    A szereplők közül érdemes kiemelni Alik Abdukayumovot, aki Leporello szerepében remek volt, és a Zerlinát alakító Hajnóczy Júliát, aki nemcsak szépen énekel, de rendkívül bájos jelenség is.

     

     

     

  17. 2013. január 16. 20:37160.

    Dogwille - Bárka színház

     

    A Bárka színház ismét egy nagyszerű darabját volt szerencsénk látni.

    Az eredeti történet lett átültetve egy magyarországi társasházi közösség életébe. Az alaptörténet azonban a helytől eltekintve szinte ugyanaz: Egy fiatal lány, Angelika menekül genkszter édesapja elől, valamint a rendőrség is körözi. A társasház lakóközössége befogadja és bújtatja, cserébe "szolgálataiért". Eleinte szeretik, kedvelik, szinte csodállják, majd miután megtudják, hogy a rendőrség is körözi, veszélyesnek titulálják, de addigra annyira megszokják, hogy van egy "szolgájuk", hogy rabszolgát csinálnak belőle, bántják, megalázzák, megerőszakolják...Angelika mély alázattal tűri szenvedéseit, sőt felmenti őket az ellene elkövetett bűneik alól. Érdekes figyelemmel kísérni, hogy, hogy fordulnak ki önmagukból a társasház lakói,akik többé kevésbé mindannyian negatív szereplők, mégis mindenki másképp és másmilyen utálatos, kegyetlen természettel rendelkezik...

  18. 2013. január 16. 20:17159.

    Veled Uram! Szörényi-Bródy rockopera a Tháliában az Operettszínház színészeivel

     

     István király uralkodásának utolsó éveiben játszódik. Imre herceg halálát,  Orseoló Péter trónért folytatott becstelen küzdelmét, Vászoly trónralépésének ellehetlenítését dolgozza fel a darab.

     

    A műfaj kedvelőinek kötelező, de senki nem fogja megbánni aki megnézi. Gyönyörő jelmezek, profi énekhangok, kellemes (sok már István a király-ból ismerős) dallamok, a történelem órákról már ismert mégis izgalmas történet. A végén állva tapsoló nézőközönség előtt, sűrű 'bravó'-k és füttyszó előtt hajolnak meg a színészek méltán.

     

     

     

     

  19. 2013. január 2. 19:52158.

    Jó hírt hoztam, lányok!

     

    Ma moziban voltam, és a film előtti előzetes-csokorban adtak egy kis részletet a január végén bemutatandó Kvartett című filmből is. Ami nem más, mint A nagy négyes brit filmváltozata! Már alig várom!

     

    A Vári Éva által játszott karaktert  Maggie Smith játssza, őt nagyon szeretem.

    A filmnek egyébként sokkal több szereplője lesz, nyilván mások a lehetőségek egy filmben, mint a színházban. 

     

     

     

     

    előzmény:
    lidika49 (157)
    2013-01-01  15:11
  20. 2013. január 1. 15:11157.

    Nagyon boldog  2013- as esztendőt kívánok mindenkinek.

    Gerdamama, tényleg  igazad volt, hogy jól fogunk szórakozni. Jókat nevettünk  " magunkon".

    előzmény:
    gerdamama (155)
    2012-12-31  11:37
  21. 2012. december 31. 11:40156.

     

    Én is boldog új évet, szívet melengető színházi élményeket kívánok mindenkinek, aki a topikra látogat.

     

    előzmény:
    Catara (153)
    2012-12-29  11:30
  22. 2012. december 31. 11:37155.

    Jót fogsz rajta szórakozni.

    A 77. hozzászólást olvasd el!

    előzmény:
    lidika49 (154)
    2012-12-29  13:01
  23. 2012. december 29. 13:01154.
    Belvárosi Színház : A nagy négyes . Látta valaki, ezt készülünk megnézni.
    előzmény:
    gerdamama (152)
    2012-12-29  10:39
  24. 2012. december 29. 11:30153.

    Szia Gerdamama!

     

    A Mikvét én januárban fogom megnézni másodszor, de már alig várom!

    Persze így új beszámolóval megint csak nem fogok tudni jönni. ( A december is az ismétlések hónapja volt a Nehéz című darabbal, ezért nem is írtam.) Januárra még a Veled Uram! Szörényi-Bródy rockoperára van jegyünk, arról majd mindenképpen írok véleményt. Persze ha valaki látta örülnék ha írna róla pár sort;)

     

    Gerdamama, nagyon boldog új évet kívánok Neked és mindenkinek, aki topikot olvassa! 

     

    előzmény:
    gerdamama (151)
    2012-12-29  09:40
  25. 2012. december 29. 10:39152.

    Tegnap közvetítette az m1 a Madách Színház "Én, József Attila (Attila szerelmei)" című előadását. Ami elég meglepő, hiszen ebben a szezonban mutatták be, ilyenkor a színházak még jegyvásárlókban szoktak reménykedni, nem tévénézőkben...

     

    Mivel a darabot most is játsszák, talán helye van a topikban.

    Látta valaki?

     

    Nekem nem tetszett, pedig minden okom meglett volna rá. Szeretem a musicalt, a többszörös szereposztásból pedig a számomra kedvesebb művészeket láthattuk a tegnapi előadásban. Jók is voltak, mint mindig, mégsem érintették meg a szívem.

     

    Talán épp azért, mert József Attila a kedvenc költőm. Már a gimiben vitába keveredtem az irodalomtanárnővel, aki azt merte állítani, hogy Petőfi Szeptember végén c. verse a legszebb szerelmes vers, én meg J. A. Ódájára esküszöm azóta is. (Szerencsére ehhez a vershez nem nyúltak hozzá, bár egy  J. A. szerelmeiről szóló darabban ott lett volna a helye.)

     

    Én általában nem szeretem a megzenésített verseket. Jó esetben ugyanis minden versnek megvan a maga ritumusa és dallama, amit - szerintem - agyoncsap a zeneszerző a saját ritmusával és dallamával. Ez persze csak az én egyéni heppem. Szóval nem e konkrét darab zeneszerzőjét kiritizálom, nekem ebben a műfajban Schubert se tud a kedvemre tenni.

     

    Ezért nem váltottam jegyet a darabra, de azt azért nem bírtam ki, hogy ne nézzem meg, ha már házhoz hozták.

    És persze utána leemeltem a polcról a József Attila Összest, és lapozgattam fél éjszaka.

Címlap

top