Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház tanácstalanoknak

Catara
Létrehozva: 2010. október 30. 11:04

Tudom van egy pár régebbi színházas topik, de sajnos nem igazán pörögnek és aktualitásukat is elvesztették.

Így gondoltam jó lenne egy ilyen topik, ahol leírhatnánk mennyire tetszett ill. nem tetszett valamelyik darab, amit mostanában játszanak és láttunk.

 

Én például ebben a színházi évadban még nem jutottam el színházba és elég tanácstalan vagyok, hogy mire is lenne érdemes jegyet venni. A darabok címéből sajnos nem tudom eldönteni, hogy tetszene e, vagy sem, viszont ha olvashatnék a darabokról néhány nézői véleményt akkor az biztos sokat segítene a választásban.

(Engem személy szerint minden érdekel, a klasszikus daraboktól a könnyedebb, vidám darabokig, lehet dráma, vígjáték, musical...stb)

 

Tehát, ki mit ajánl? Kinek mi tetszett (illetve nem tetszett)mostanában?

Várom (várjuk) a véleményeket:)

  1. 2012. november 1. 18:16126.
    Most Miskolcon "vendégszerepelek".
    előzmény:
    gerdamama (124)
    2012-11-01  17:25
  2. 2012. november 1. 17:44125.

    Vámos  szövege általában soványka, én biztosan nem mennék be egy szinházba az ő nevére.

    Miután olvastam tőle valamit  (már nem emlékszem, mit), az maradt meg bennem hogy ő nem író.

     

    Felhőtlen szórakozásnak itt van a Liliomfi az Örkényben. A főpróbát láttam, már akkorra összeállt a csapat, a szinészek is imádják, ez jön le a szinpadól.

    Vízálló sminkkel menjetek:)

     

     

    előzmény:
    gerdamama (122)
    2012-11-01  11:09
  3. 2012. november 1. 17:25124.

    Na igen, aki ennyit "turnézik", mint Te, annak kockázatos dolog színházbérletet venni.

    Eperjes rendezése már csak azért is érdekes lehet, mert ő maga remek Hyppolit volt.

     

     

    előzmény:
    picivirág (123)
    2012-11-01  11:19
  4. 2012. november 1. 11:19123.

    Szia!

    Mióta mondtad, hogy van ilyen fórum, mindig jövök, és legalább itt értesülök arról, milyen darabok mennek Pesten. Jó olvasni róluk. 

    nekem Békéscsabán van bérletem, de sajnos az első előadásról a gyermek mandula műtétje miatt lecsúsztam. Pedig gondoltam, majd megírom milyen Csabán, Eperjes rendezéséban a Hyppolit a lakály.

    A következő előadás a Kőszivű ember fiai lesznek. Lehet, hogy ha nincs bérletem, nem megyek el, de így, ha semmi nem jön közbe, ott leszek. Majd megírom. Nov. 30.-án lesz a bemutató, jó sokára.

    előzmény:
    gerdamama (122)
    2012-11-01  11:09
  5. 2012. november 1. 11:09122.

     

    Karinthy Színház: Marilyn Monroe csodálatos halála

     

    Vámos Miklós írta, aki az egyik kedvencem a kortársak közül, a címszereplő pedig Hullan Zsuzsa, aki egy remek színésznő. Szóval biztosra mentünk. Jó nagy csalódás volt.

     

    Vámos direkte H.Zs.-nak írta a szerepet. Hát nem tudom, biztos szép emlékei vannak róla, és lelki szemei előtt valami régi kép lebegett.

    Lényeg, hogy H. Zs. igen csinos asszony, öt évet nyugodtan letagadhatna a korából, de akkor is 15 évvel és főleg ugyanannyi kilóval több, mint Marilyn volt a halála napján.

     

    Alighanem azért ugrottunk be, mert az ismertető szerint MM talán nem is halt meg, hanem egy aggok házából (diliházból?) emlékszik vissza a múltra.  Ha így lett volna, elfogadható lett volna az idősebb arc, az asszonyosan telt alak. Csakhogy a darab legnagyobb része MM fénykorában játszódik, "jelen időben", az eü. intézmény és az idősebb "páciens" csak a darab végefelé jelenik meg. Nem visszaemlékezés-jellegű a darab. 

     

    Egy kicsit sajnáltam a művésznőt, mert mindent beleadott, de egyszerűen alkatilag alkalmatlan a szerepre.

     

    Karalyos Gábor játszott még jelentősebb szerepet. Mármint szinte végig színen volt, leginkább rezzenéstelen arccal hallgatta MM szövegét.

     

    A jobb sorsra érdemes Balikó Tamás időnként beszédeleg a színpadra, és Bobby Kennedynek, Sinatrának, Arthur Millernek és másoknak öltözve röviden összefoglalja, amit eddig is tudtunk MM-hoz fűződő kapcsolatáról.  

     

    Vámos szövege igen soványka, szorgosan összegyűjtött minden infót és közhelyet, ami már mindenkinek a könyökén jön ki Monroe-val kapcsolatban, oszt' ennyi. 

     

    Hát ennyi.

     

  6. 2012. november 1. 08:56121.

    Black Comedy - Centrál Színház:

    Mint a címe is mutatja, komédia.  A maga műfajában egész jó a darab. Sajnos nálam megintcsak nem hozta azt a sírva-nevetős élményt amire vágytam volna, de rájöttem, hogy ez nem a darab hibája, inkább tőlem áll kicsit messze ez a műfaj, és az ezzel járó humor. Azért voltak részek, melyeken jót mulattam. A színészek közül Simon Kornél játéka volt kiemelkedő.

    A darab teljes sötétségben indul, ez érvényes mind a színpadra mind a nézőtérre, és csak egy párbeszédet hallunk. Az egész történet alapja, hogy kimegy a biztosíték és nincs áram. Amikor ez megtörténik akkor lesz a színpadon világos, és a színészek "sötétben" tapogatóznak. Ez a fordított megoldás mondjuk nagyon ötletes és érdekes élményt nyújt.

     

  7. 2012. október 17. 09:57120.

    Mary Poppins a Madách-ban:

     

    Tetszett. Sokat nem tudok írni róla. A meséjét szinte mindenki ismeri, a dallamokszintúgy. Rendkívül látványos a rendezés, sok tánccal, cirkuszi produkciónak is beillő részletekkel.  A színészek önfeledten, szemmel látható élvezettel játszanak. A közönség meg hol szájtátva, hol fülig érő szájjal bámul.

    A hármas szereposztásból nekem Polyák Lilla jutott, akire ránézni is jó, bármit énekel, vagy csak beszélget a tévében, szeretem. Táncolni és bűvészkedni még sosem láttam, de az is megy neki. Született Mary Poppins.  

    A tánckar fergeteges volt, és nagyon tetszett a díszlet is. 

     

    Kicsit szorongtam, hogy talán ciki lesz gyerek nélkül beülni a nézőtérre, de nem volt az. Délutáni előadás lévén persze sok volt a gyerek, de még többen voltak gyerek nélkül, egész munkahelyi kollektívák, minden korosztályból.

     

    Ajánlom minden gyereknek és tiszta lelkű felnőttnek.

    Megjegyezve, hogy a darab kb. 3 órás, egy szünettel. Vagyis akkora gyerkőcöt szabad vinni, aki végig tud ülni ennyi időt. 

     

     

     

     

     

     

  8. 2012. október 10. 09:12119.

    Olvastam a darabról, és pályáztam is nyereményjegyre, de nem jártam szerencsével. Annyira nem hozott lázba, hogy jegyet váltsak rá, van előtte néhány a kívánságlistámon. Gondoltam, megvárom, míg last minute kínálják, féláron. 

     

    Az is lehet, hogy később jobb lesz. Olyan kritikát is olvastam róla, hogy külön-külön minden szereplő jó, de nem együtt játszanak, nincs köztük összhang.  Ez igaz lehet. Nekem is régi mániám, hogy meg kell várni, míg egy előadás "beérik". Mikor egy neves színészünktől olvastam ugyanezt a véleményt, megnyugodtam, hogy jó a megfigyelésem, nem egyszerűen bogaras vagyok.

    előzmény:
    Catara (117)
    2012-10-06  12:20
  9. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. október 6. 12:44118.

    Ezt én is láttam, még tavaly. Nagyon jó volt.

    Esztergályos Cecília, fejen állt a színpadon!!! Igaz a kanapé mögött, de ez nem számít, így is hihetetlen, mire képes a testével.

    Bámulatos az a színésznő és Vojth Ági is.

    előzmény:
    gerdamama (114)
    2012-04-21  10:40
  10. 2012. október 6. 12:20117.

    Szia Gerdamama Örülök, hogy látlak

     

    Nekünk a nyáron semmi színházi élményünk nem volt:(

    Viszont most, hogy én is jó példával járjak elővan egy beszámoló a tarsolyomban:)

    A héten láttam egy új darabot a Tháliában: EMKE   - volt egyszer egy kávéház 

    A műfaj:zenés játék - nekem nem annyira a kedvencem, így nem is vártam túl sokat a darabtól, nem is kaptam, de rossz se volt.  Színészek: Csehalmi György, Gubás Gabi, Kolti Helga, Fátyol Kamilla, Szegezdi Róbert... 

    A díszlet, a színpadi hangulat, a színészi játék, a történet, a zene minden rendben van, de semmi exra.  Az Emke kávéházban játszódik, a 1920-as években... cigány zenével, cigány prímások kiváló játékával...

    Összességében közepesre értékelném, ajánlani nem tudom, de ha valaki mégis megnézné, akkor ha nem vár túl sokat a darabtól, akkor nem fog csalódni.

     

    előzmény:
    gerdamama (116)
    2012-10-05  08:35
  11. 2012. október 5. 08:35116.

    Szia!

    Nem akartam hinni a szememnek, mikor láttam, hogy új hozzászólás született!

     

    A nyár is elég eseménydús volt, talán még soha nem volt olyan gazdag és  változatos a szabadtéri színházak kínálata, mint az idén. Minden műfaj kedvelője találhatott valami csemegét.

     

    Néha viszketett a tollam hegye, írtam volna a beszámolókat, de aztán tűrtőztettem magam... Tudod, hogy már többször megfogadtam, hogy nem fogok itt "szólózni", ha más nem írja be az élményeit, akkor én sem.

    Remélem, magához tér  a topik...

    Jövő hét végére van jegyem a Mary Poppins-ra, már nagyon várom.

    Nem tudom, melyik szereposztással látom majd (három is van). Polyák Lillát szeretném legjobban, de a másik kettő miatt sem fogok búsulni. 

    Majd elmesélem, milyen volt. Csak hogy jó példával elől járjak.

    Aztán hajrá, többiek!

    előzmény:
    Catara (115)
    2012-10-05  06:37
  12. 2012. október 5. 06:37115.

    Újra itt a színházszezon! 

     

    Továbbra is várom a színházi beszámolókat!:)  

     

     

     

     

  13. 2012. Április 21. 10:40114.

    A Bermuda háromszög botrány c. vígjátékot láttuk tegnap a Karinthy Színházban.

     

    Eredetileg egy Moldova-darab szerepelt a bérletben, bosszantott a műsorváltozás. Azelőtt nem jártam a Karinthyban, de nagyon tetszett, mikor ősszel együtt láttam Csurka és Moldova nevét a programban. Gondoltam, ez egy jó színház, ahol csak a darabok színvonala számít, semmi más.

     

    Aztán kiderült, hogy abból adódott a probléma, hogy a szereplőgárdát, akik más-más társulat tagjai, nem tudták egyetlen pénteki napra sem összeszervezni. Így a fent említett darabot tették a bérletbe, de kérésre elcserélték egy másik napra, a Moldova-darabra szóló jegyre. Mi úgy döntöttünk, megnézzük ezt, a másikra pedig majd veszünk félárú jegyet a neten, ha az lesz műsoron. 

     

    Na, térjünk a lényegre:


    A két női főszerepet Voith Ági és Esztergályos Cecília játssza. A trampli, besavanyodott, szekánt, kiállhatatlan vénasszonyok - egy link pasas hatására - a szemünk előtt  változnak át vagány, élvhajhász nőkké. Hát, el lehet képzelni, aki ismeri őket. A férfi, akin marakodnak: Koltay Róbert. Jó kis trió.

    Kertész Péternek van még jelentősebb szerepe a darabban. Őt régen is szerettem, de idősödve talán még jobb. :-)

    Bodrogi Gyula a rendező, tulajdonképpen miatta és a szereplőgárda miatt néztük meg. Lassan elfogynak ifjúkorunk sztárjai a színpadról...

     

    A darab meglehetősen pikáns, a stílusa szabad szájú, de soha sem ízléstelen. (Ungvári Tamás fordította.) Nem látok mellette korhatár-jelzést, de ha valaki gyerekkel akar színházba menni, ne ezt válassza!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. Április 16. 21:57113.

    Gerdamama, köszönöm, hogy írtál a darabokról(és ez vonatkozik Az ajtóra is - amit szörnyen röstellek, hogy sajnos még azóta sem sikerült megnéznem. Jövő héten végre lenne egy nyugisabb hetem, de ahogy elnézem már inkább csak délutáni előadások keretében játsszák)

    Adok a véleményedre, így a három darab közül a Kövek a zsebben című a legesélyesebb arra, hogy legközelebb jegyet vegyek rá. De ez a Koccanás is nagyon felkeltette az érdeklődésemet...

     

    Eevelin, Fauna! Üdv a topikban 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. Április 15. 09:29112.

    Sziasztok!

    De jó, hogy rábukkantam erre a topicra. :-) Havi rendszerességgel járok színházba, és mindig jól jön egy kis 'ajánlás'.

    Ebben a szerzonban az Acélmagnóliák tetszett legjobban a Játékszínben.

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04
  16. 2012. Április 15. 08:54111.

    A Koccanás szerintem is az utóbbi évek egyik legjobb darabja.

    Aki még nem látta, pótolja!

     

    Örömhír, hogy a Katona előadásai is szerepelnek a maesteszinhaz.hu  kínálatában. Ma pl. éppen a Koccanásra lehet még jegyeket elcsípni 40 %-os engedménnyel!

    előzmény:
    Eeviline (110)
    2012-04-13  13:07
  17. 2012. Április 13. 13:07110.

    Én csak most találtam rá erre topikra...

    Nekem a Katona József színházban a Koccanás tetszett nagyon. Ez egy Spiró darab, nagyon humoros, mai, szóval én mondhatni végigrögögtem

    A Top Dogs is (szintén Katona ) nagyon jó

     

     

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04
  18. 2012. Április 13. 12:46109.

    A lovakat lelövik, ugye? külön hsz-t érdemel, mert ezzel készültem, csak vártam, hogy írjon végre valaki más is a topikba.

     

    Jó a rendezés, jók a szereplők, jó az énekes. A zenekar kitűnő, megérdemelték volna, hogy kiírják a nevüket a színlapra.

     

    A sztorit ismerjük, ifjabbak kedvéért érdemes megemlíteni, hogy a film anno nagy vihart kavart itthon. Azzal a kommentárral mutatták be, hogy ilyen verseny csak abban a rémséges Amerikában képzelhető el, ahol a szerencsétlen kizsákmányoltak pénzért minden megaláztatást  kénytelenek eltűrni. Bezzeg a szocializmusban legfőbb érték az ember.

    No, azóta "hálistennek" utolértük Amerikát, már nekünk is van válságunk, munkanélküliségünk, nőjogi aktivistánk, meg minden.

     

    A "meg mindennel" van bajom. Az még csak rendben van, hogy a helyszín Csopak, a verseny bárhol megrendezhető. A résztvevők viszont nemcsak táncolnak, hanem beszélgetnek is közben. A szöveget "a Vígszínház társulata" írta, hát olyan is. Nagy tisztelőjük vagyok, félreértés ne essék, de ha egy társaságban mindenki mond valami jót, az még nem egy színdarab. Talán ki kellett volna válogatni az ötletparádén elhangzott javaslatok közül azokat, amelyek legalább egy icipicit időtállók, nem az aktuális szörnyűségekről vagy a napi bulvárhírekről szólnak. Szóba került a vörösiszap-katasztrófától a legutóbbi Nacsa/Fábry paródián keresztül a megasztárcsináló műsorokig minden. Arra gondoltam, hogy egy-két szezonnal később, ha nem frissítik folyamatosan a szöveget, a poénok felét nem fogja érteni a közönség. (Én már a premier előtt két nappal sem értettem mindet, mert nem vagyok otthon a celebecskék világában, csöppet sem érdekelnek a Való Villa titkai.)

     

    A fentiek miatt én töbször kizökkentem, nem tudtam maradéktalanul élvezni az előadást. Egy-egy szereplő egy-egy produkciója tetszett, de nem állt össze az egész.

     

     

    előzmény:
    Catara (107)
    2012-04-11  09:41
  19. 2012. Április 13. 10:56108.

    Mindegyiket új korában láttam.

     

    Kezdjük Örkénnyel, az a legegyszerűbb. Nagyon jó, Mácsai kellemes megjelenésű és orgánumú színész. Nekem azért nem tetszett (annyira), amiért a hangoskönyveket sem szeretem túlságosan. Örkény is olvasva a legjobb. A színház más műfaj, attól mást várok. Ez persze szubjektív dolog, az előadás kitűnő, a világért sem akarlak lebeszélni róla.

     

    Kövek a zsebben: Az egyetemista fiammal láttam, aki most 30 éves, pontosabb dátumot nem tudok. :-) Még nem is a Tháliában játszották, hanem valami kis stúdióban, nagy művészet volt jegyet szerezni rá.

    Jó volt az előadás, de akkoriban az "ír téma" amúgy is napirenden volt. Sajna nem a sztepptáncosok vagy Szent Patrik miatt. Robbantgatott az IRA, zajlottak a kis helyi vallásháborúk. Divat volt minden lázadást, hőbörgést, forradalmat és ellenforradalmat ír köntösbe bújtatni, aztán a célközönség azt magyarázott bele ill. hallott ki belőle, amit akart.

    Lehet, hogy meg kellene nézni újra, ma biztosan máshogy hatna, mint akkoriban. Már csak a két szereplő miatt is érdemes megnézni. 

    előzmény:
    Catara (107)
    2012-04-11  09:41
  20. 2012. Április 11. 09:41107.

    Ezeket az  előadásokat látta már valaki? Hogy tetszett?

    Vígszínház: A lovakat lelövik, ugye? 

    Örkény: AZT MESÉLD EL, PISTA!

    Thália: Kövek a zsebben 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. Április 11. 09:40106.

    Legutóbb a Pletykafészek (Centrál Színház) című darabot láttam. Vígjáték, főleg helyzetkomikumra félreértésekre épül, amiken el lehet nevetgélni, de valahogy mégsem az igazi. Nem mondom, hogy rossz volt,  de nem az az igazi sírva röhögős darab (legalábbis nekem nem).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. március 20. 16:23105.

    Március 31-én Színházak éjszakája programsorozat lesz, melynek keretében 13 színház különleges programot kínál. http://szinhazakejszakaja.hu/

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. március 20. 11:23104.


    A templom egere c. darabot láttam múlt héten a Karinthy Színházban.

    Nem akartam rögtön beírni, reméltem, volt valaki színházban a hosszú hét végén, és végre nem én fogok itt szólózni.

     

    Na, szóval, nem mondom, hogy rossz volt, csak nem az én világom az ilyen rózsaszínű lányregény. (Ez volt a "csont" a bérletben.) Talán eredendően cinikus vagyok, de tény, hogy több évtizedes hivatali pályafutásom alatt nem sok elnök-vezérigazgatót láttam, aki elvette a szürke kis gépírólányt. Ha jól összeszámolom, egyet sem.

     

    A szereplők kihozták, amit a sematikus figurákból ki lehetett hozni. Talán Kertész Péter játszhatott és komédiázhatott legtöbbet a nélkülözhetetlen, régi banki bútordarab szerepében. Jól is csinálta, de mikor sokadszor rángatták elő valami "sürgős" marhaság miatt a legkülönbözőbb helyekről és időpontokban, már nem tudtam annyira élvezni...

     

    A címszereplő  Kovács Patrícia előtt le a kalappal, hogy meg tudta tanulni a rengeteg, hivatali bikkfanyelven írt szöveget. Egyszer-kétszer bele is botlott a nyelve, de inkább csak azért, mert rémesen hadart. Talán rá akart tenni még egy lapáttal a túlságosan energikus, törtető kis picha karakterére. Bevallom, nekem "kivirult" titkárnő korában is pont olyan jelentéktelen, szürke kis egérkének tűnt, mint az elején. Így aztán a boldog végkifejlet kétszeresen is hihetetlen volt. Egy nőfaló, ugyanakkor munkamániás  bankvezér nem mond le egy remek munkaerőről csak azért, hogy megkaphasson egy "tizenkettő egy tucat" nőt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. március 15. 11:23103.

    Én láttam vasárnap (pénzért, aztán hétfőn nyertem rá jegyet, amit elajándékoztam, így mulat egy magyar úr...)

     

    Jó volt, Szabó István szerintem nem tud mellényúlni. Szabó Magda könyveit is szeretem, bár nem mindegyiket egyformán. "Fel kell nőni" hozzá, én viszonylag későn kaptam rá az ízére.

     

    Helen Mirren tökéletes Emerenc, ahogy királynőnek is tökéletes volt. Remek színésznő.

     

    Nem mondom, hogy a film kissé el van nagyolva, mert ez igazságtalan megállapítás lenne. Nyilván másfél órába nem lehet mindent belesűríteni, ami egy regénybe belefér. Nekem hiányzott egy-egy szereplő jellemének, történetének a kibontása, de belátom, hogy vannak időbeli korlátok.A történet kerek és érthető, de ez a kis hiányérzet általában előjön, ha olyan filmet lát az ember, amit előzőleg olvasott.


    Az az érdekes, hogy a film után kedvet kaptam - nem Az ajtó újraolvasására, hanem elkezdtem olvasni Szabó Magda Megmaradt Szobotkának c. könyvét. Már évekkel ezelőtt, Az ajtó olvasása után terveztem, de valahogy elmaradt.

    előzmény:
    Catara (101)
    2012-03-13  20:29
  25. 2012. március 15. 10:40102.

    Szabó Dávid

     

    Szabó P. Szilveszter

     

    és

     

    Mészáros Árpád Zsolt

     

    fognak fellépni 2012. május 5-én 13 órakor Soroksáron a

     

    DALOK ÚJ SZÓLAMBAN 6. előadásán.

     

    Jegyek kaphatók: www.jegy.net 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top