Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház tanácstalanoknak

Catara
Létrehozva: 2010. október 30. 11:04

Tudom van egy pár régebbi színházas topik, de sajnos nem igazán pörögnek és aktualitásukat is elvesztették.

Így gondoltam jó lenne egy ilyen topik, ahol leírhatnánk mennyire tetszett ill. nem tetszett valamelyik darab, amit mostanában játszanak és láttunk.

 

Én például ebben a színházi évadban még nem jutottam el színházba és elég tanácstalan vagyok, hogy mire is lenne érdemes jegyet venni. A darabok címéből sajnos nem tudom eldönteni, hogy tetszene e, vagy sem, viszont ha olvashatnék a darabokról néhány nézői véleményt akkor az biztos sokat segítene a választásban.

(Engem személy szerint minden érdekel, a klasszikus daraboktól a könnyedebb, vidám darabokig, lehet dráma, vígjáték, musical...stb)

 

Tehát, ki mit ajánl? Kinek mi tetszett (illetve nem tetszett)mostanában?

Várom (várjuk) a véleményeket:)

  1. 2012. március 13. 20:29101.

     

    Bár színházas a topik, de talán egy kis mozis téma is elfér itt:) Múlt hét óta játsszák Az ajtó című filmet. Mivel a könyv egyik nagy kedvencem, így tervezem, hogy megnézem a filmet is. Látta már valaki?  

     

     

                                                                                

     

     

    tpiri2! örülök, hogy tetszett a Mikve:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. március 13. 19:28100.

    Köszönöm az ajánlást!!

    nagyon tetszett tényleg nagyon jó !!

    A mult hét igazán jó volt, csütörtökön A bolond lányt láttam Körúti szinház előadásában a városi müv.házban

    Nagyon jó volt !!

    Vasárnap meg a pesti szinházban a Mikvét, ami szintén fantasztikusan jó volt

    előzmény:
    Catara (91)
    2012-02-06  18:30
  3. 2012. március 9. 06:4499.

    Tegnapi friss élményem a Hat hét hat tánc c. darab. Mivel régóta játsszák biztos sokan láttátok már. Ha esetleg valaki még nem nézte meg, és egy szórakoztató, humoros, ugyanakkor a végén megható és mély mondanivalóval is rendelkező darabot keres - akkor szívből ajánlom.

    Két szerethető karakter két nagyszerű színész előadásában: Vári Éva és Kulka János. Ahogy észrevettem, rajtam kívül másoknak is tetszett. Alig akarta abbahagyni a közönség a tapsot, senki nem sietett a ruhatárba a kabátjaiért, sokan állva tapsoltak - és itt értettem miért.

     

    Igazad volt Gerdamama, a két órás darab alig tűnt egy órának, csak úgy röpült az idő:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. március 7. 18:1598.

    Én első nap ki is próbáltam. 

     

    Megnéztem vasárnap délután a Belvárosi Színházban a Gyógyír északi szélre című darabot.

    Felszámoltak 295 Ft kezelési díjat, emiatt egy kicsit sziszegtem, mert a 950 Ft-os jegyárhoz képest túlzásnak tartom. (Ha ha nem személyesen, akkor általában a jegymester.hu-n vásárolok, minden külön költség nélkül.)  Azért így is megérte. Főleg hogy a férjemnek nem volt kedve eljönni, én pedig sötétedés előtt egyedül is hajlandó vagyok mászkálni. Így aztán lecsaptam egy szóló jegyre a második sorba. Egymás mellé nemigen voltak jegyek, csak leghátul néhány.

    A darab igazán időszerű, netfüggőknek különösen ajánlott.

    Egy tévedésből indult, aztán furcsa kötődéssé alakult e-mailezést követhetünk végig. Hogy heppienddel végződik-e ez a vicces, szomorkás, fanyar történet, azt nemcsak azért nem írom meg, mert nem akarom lelőni a poént, de azért sem, mert gőzöm sincs, mi a heppiend ilyen helyzetekben. Szabad-e, érdemes-e azért drukkolni, hogy a szereplők felborítsák az átlagosan unalmas életüket, csak mert összehozta őket a technika egy jó stílusban író idegennel.

     

    A darab kétszereplős. Fullajtár Andreát már sok darabban láttam, Őze Áront eddig még csak a tévében. Mindketten nagyon jók voltak. 

     

    előzmény:
    Catara (96)
    2012-03-06  14:43
  5. 2012. március 6. 14:5697.

    2012. március 8-án a Nemzetközi Nőnap alkalmából a Corvin Művelődési Ház - Erzsébetligeti Színház egy rendhagyó klubesttel indítja útjára “Női Vonalak” elnevezésű programját.: a V. Kulcsár Ildikó írásából készült „Mondod-e még a szót, szeretlek?” című rendhagyó zenés darabbal várják az érdeklődőket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. március 6. 14:4396.
    Fel is iratkoztam! Köszönjük!
    előzmény:
    gerdamama (95)
    2012-03-03  21:32
  7. 2012. március 3. 21:3295.

    http://www.metropol.hu/kultura/cikk/854451

     

    Ezt most találtam a neten. A cikk szerint december óta működik a rendszer. Mentségemre szolgáljon, hogy egy hónapig külföldön voltam, nyilván ezért kerülte el a figyelmemet. 

     

    Én ugyan szeretek felkészülni, ráhangolódni a darabra színház előtt, de könnyen lehet, hogy így is ki lehet fogni egy-egy jó jegyet. Esetleg olyat, ami hátrább van a megnézendők listáján, de féláron lecsap rá az ember. 

    Én mindenesetre rögtön feliratkoztam a hírlevelükre.  

    Remélem, jó hírt hoztam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. február 25. 08:0594.

    Mi még februárban a Sylviát láttuk, de olyan régóta játszák már ezt a darabot, hogy gondolom rajtam kívül már szinte mindenki látta. Vicces, könnyed, aranyos darab, de sokkal többet elmondani nem is tudok róla. Nem bántam meg, hogy megnéztem, de különösebben nem is emelném ki. Eszenyi Enkikő nagyon jól játssza a kutyát:)

     

     

    Szia Gerdamama,

    ez a Mozart-maraton nagyon jól hangzik - rá is kerestem. Sajnos nekünk vasárnapra már van programunk:(   

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. február 24. 14:0693.

    A Hat hét, hat tánc nagyon jó. Nem fogod hosszúnak érezni szerintem, leköt majd, nem fogod megbánni, hogy jegyet vettél rá.

     

     

    (Én is figyelem ám a könyvjelzőt, hogy van-e új hozzászólás a topikban. Jól kimorogtam magam a múltkor, de úgyse bírnám ki, hogy ne számoljak be a friss élményekről.)

     

    Sajnos nincs miről írnom, mert tegnapelőtt néztem volna A színházcsinálót a Pestiben, de Kern András betegsége miatt elmaradt az előadás.

    Más jegyem nem volt februárra, most moziba járunk ezerrel. 

     

    Vasárnap lesz a Mozart-maraton a MüPa-ban, ami ugyan nem színház, de már tavaly is próbáltam rábeszélni a topik olvasóit a Schubert-maratonra, ami az első ilyen vállalkozás volt. 900 Ft-os egységáron lehet jegyet váltani a nagy hangversenyterembe, ami műsortól függetlenül is egy élmény. Ragyogó alkalom annak, drágállja a jegyárakat, de annak is, aki idegenkedik a komolyzenétől. (Bár Mozart igazán könnyű és dallamos.)

     

    előzmény:
    Catara (92)
    2012-02-24  06:07
  10. 2012. február 24. 06:0792.

    A Hat hét hat tánc-ra megyünk márciusban. Kíváncsi lennék kinek hogy tetszett?

    (Csak utólag vettem észre, hogy 2 órás darab szünet nélkül - hát ha előbb tudom, lehet nem veszem meg a jegyeket)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. február 6. 18:3091.

    Szerintem a MIKVÉ-ben nem fogsz csalódni 

    Én tavaly láttam, de már idén is játszottam a  gondolattal, hogy meg kellene nézni még egyszer. Talán csak annyit fűznék hozzá, de ezt valamelyik hsz-ban is írtam, hogy valószínűleg nem minden férfi néz ilyen 'női' témát szívesen. Bár ebben is megoszlanak a vélemények. A nézőtér tele volt férfiakkal, úgyhogy lehet ez csak bennem merült fel.

     

    Majd írd meg, hogy tetszett:) 

    előzmény:
    tpiri2 (90)
    2012-02-06  16:19
  12. 2012. február 6. 16:1990.

    Köszi akkor megnézem

     

    De most nagyon meg kell gondolni mire költök, és nem szerettem volna egy unalmas darabra elkölteni annyi pénzt mert a jegyhez jön még a busz költség .. 

    előzmény:
    Catara (89)
    2012-02-06  11:37
  13. 2012. február 6. 11:3789.

    Szia!

     

    De jó, örülök hogy azért vannak olvasók:)

     

    A MIKVÉRE, nagyon érdemes! Az egyik legjobb darab amit láttam.

    előzmény:
    tpiri2 (88)
    2012-02-06  08:25
  14. 2012. február 6. 08:2588.

    Siasztok

     

    Csak azért irok hogy meg nyugtassalak van aki csak olvassa a topikot.

    Mivel én csak Szolnokra járok /bérlettel/és a városi müv. házba van még bérletem . Egy helyi lelkes szervezönek köszönhetöen néha BP-re is hozzászólni nem láttam értelmét.

     

    Most lenne egy kérdésem is a Vigszinházban a Mikve  -re érdemes elmenni látta már valaki ??

     

    Piri 

    előzmény:
    Catara (87)
    2012-02-04  12:35
  15. 2012. február 4. 12:3587.

    Szia Gerdamama,

    Sajnos én decemberben jutottam el utoljára színházba. Talán írtam is, hogy a Vámpírok Bálját nézzük meg. Beszámolót nem írtam róla az igaz, mert számomra annyira semmilyen volt a musical, hogy inkább megtartottam magamnak a véleményemet. Az előadás végén mindenki állva tapsolt én meg azon gondolkodtam, hogy talán az én izlésemmel van a baj. Ha már így belementem hát leírom feketén-fehéren: nem tetszett! Egy kisebb vagyonba került a jegy, felét sem adtam volna érte, ha tudom mire számíthatok. Rég unatkoztam ilyen jót. Egyetlen dolog van csak a darabbal kapcsolatosan ami mellett nem lehet dícséret nélkül elmenni, mégpedig a díszlet. Ehhez csak gratulálni tudok, lenyűgözően profi, ötletes megoldások, nagyon szép amit a díszlettel a színpadra varázsoltak.

     

    Gerdamama, megértelek. Sajnos ketten tényleg kevesek vagyunk egy ilyen "beszámolós" topik fenntartásához. Főleg, hogy mostanában nekem sem volt módom túl sok darabra eljutni. Te rengeteget jársz színházba, amit a beszámolóid is mutatnak. Köszönöm, hogy eddig is ilyen sok élményt megosztottál. Jó ötletnek tűnt a topik anno, de úgy látszik nincs igény rá. Ezt be kell látnom. Nem is tudom rajtunk kívül egyáltalán olvassa e még valaki és csak írni nincs kedve senkinek?! Azért én majd még folytatom a színházi élményeimről a beszámolókat, bár én hozzád képest elhanyagolható mennyiséget látok a most műsoron lévő darabokból.

    előzmény:
    gerdamama (86)
    2012-01-31  21:52
  16. 2012. január 31. 21:5286.

    Jól elvagyok itt magamban...

    A szezon kellős közepe van, nem akarom elhinni, hogy senki nem jár színházba a fórumozók közül. Én szinte mindig telt házban ülök, és van, amire hónapok óta nem tudok jegyet szerezni.

    Ha ekkora "érdeklődés" mutatkozik a topik iránt, én se fogom kiröhögtetni magam azzal, hogy szorgosan írkálom a beszámolókat, mint egy stréber kisdiák.

     

    Ezt még megírom, ha már beléptem.

     

    Belvárosi Színház, A Bandy-lányok

     

    Parti-Nagy Lajos írta, aki ismeri, tudja, milyen szellemesen használja édes anyanyelvünket. Nyelvi leleményekben itt sem volt hiány, a dalszövegek különösen remek alkalmat adtak a szójátékokra.

    A két főszereplő Udvaros Dorottya és Hernádi Judit. Ahogy várható volt, előbbi lejátssza a színpadról az utóbbit. Udvaros mindent el tud hitetni a nézővel, bakfis lánynak, fáradt ötvenesnek, naívának és tragikának egyaránt hiteles. Hernádi meg A Hernádi.  :-)

    A jó rendezésnek köszönhetően azonban a két nő remekül működik együtt. A maguk stílusában és tempójában beszélnek, mozognak, énekelnek, meg sem próbálják pl. egyszerre emelgetni a lábukat, ami úgysem sikerült volna. Végül is nem profi előadók a darab szerint, csak a Ki mit tud?-ban léptek fel együtt hajdanán, és most egy meglepetés-parti alkalmából szedik elő a régi repertoárt és mesélik a régi történeteket.

     

    Kellemes hétvégi szórakozás, főleg a középkorúaknak, akik a szereplőkkel együtt vissza tudnak emlékezni arra a korszakra, amiről a darab mesél.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. január 19. 11:0485.

    Tegnap megnéztem Az öldöklés istene c. filmet.

    Tudom, hogy ez színházas topik, de muszáj elmesélnem, ahogy megnéznem is muszáj volt.

     

    A színdarabot még az előző szezonban láttam a Vígben, be is számoltam róla (63. hsz.). Jó volt a sztori, jók voltak a szereplők, valamiért még sem tetszett.  Ezek után kíváncsi voltam, mit hozott ki belőle Polanski, és a rangos szereplőgárda is vonzott. A film remek! Amit azért nem tudok megmagyarázni, mert a történet abszolút színpadra termett. Sőt, egy alacsony költségvetésű, szegény kis kamaraszínházba. Egyetlen szobában játszódik, mindössze négy szereplője van, akik egyszer sem öltöznek át. Lehet spórolni díszleten, jelmezen, zenekaron. 

     

    Nézzétek meg mindkét változatot, aztán lehet szavazni, melyik a jobb!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. január 19. 10:4484.

    Az Eredeti helyszín c. darabot láttam a Karinthy Színházban.

     

    Szeretem Csurka szellemes-ironikus stílusát, már amit íróként produkál...  Sajnáltam, mikor elkezdett politizálni, de ne kanyarodjunk el a topik témájától.

     

    A darab tetszett, bár nem tudom megítélni, akkor is ennyire élveztem volna-e, ha nem ébreszt bennem személyes emlékeket. Pl. hogy a mi házunkban (nem a mi lakásunkban!) is forgattak akkoriban filmet.   '76-ban játszódik, és nagyon jól mutatja be az akkori állapotokat, a kisember napi bosszúságait és túlélési trükkjeit.  A fő téma persze a stáb, a színészek és a rendező, valamint a felettük álló "illetékes elvtársak" kapcsolata. S mint ilyen, kortól, szakmától és rendszertől független. A tehetséges beosztott hátán felmásznó és az elismerést bezsebelő főnök, a neki versenyt nyalizó, de a háta mögött kibeszélő munkatársak, a lázadó, öntudatosan klikken kívül maradó szakember, aki ha mégis hatalomhoz jut, ugyanolyan kiskirály lesz, mint az elődje volt. '76-os állapot? Hmmm. Az emberi jellem (?) örök.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. január 4. 13:1683.

    Sziasztok!

     

    A Vígszínházba szóló 2012. január 9-i 19:00-kor kezdődő Lenni vagy nem lenni című előadásra van 2 jegyemet, amitől megválnék. 

    Ha érdekel valakit, írjon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. december 27. 20:1482.

    Szia!

     

    Igen, köszönöm szépen. :) Én is remélem, hogy valakinek örömet szerezhetünk, ha már mi nem tudunk elmenni. :(

     

     

    előzmény:
    Catara (81)
    2011-12-27  08:56
  21. 2011. december 27. 08:5681.

    Ja látom közben ide is írtál. Jól tetted Remélem gazdára találnak a jegyek.

     

    Egyébként mi is pont szilveszterkor fogjuk megnézni a Vámpírok bálját. Nagyon jókat hallottam róla.

    előzmény:
    laguna17 (80)
    2011-12-26  22:25
  22. 2011. december 26. 22:2580.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, hogy itt írom ezt, de hátha valakit érdekel.

    Családi okok miatt sajnos nem tudunk elmenni a korábban megvásárolt előadásra, ezért a jegyeket eladnánk.

     

    A darab címe: Vámpírok bálja

    Helyszín: Magyar Színház, földszint, jobb, 4.sor

    Előadás időpontja: 2011.december 31. 19.30

     

    Az előadás különleges, mert a darabot követően a színészekkel lehet koccintani az újévre.

     

    Érdeklődni üzenetben lehet.

     

    Köszönöm a segítségeteket! 

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04
  23. 2011. december 11. 00:0479.
    Köszi. A tengeren túlra.
    előzmény:
    Catara (78)
    2011-12-09  06:38
  24. 2011. december 9. 06:3878.

    Most az őszi szezonban mi sem büszkélkedhetünk túl sok színházi élménnyel. Sok minden más egyéb intéznivaló és kiadás van/volt mostanában az életünkben (nászút, lakásfelújítás...) de remélem januártól újra beindulunk:)

     

    Akkor nagyon jó utat kívánok Neked! Merre utazol?

    előzmény:
    gerdamama (77)
    2011-12-05  13:25
  25. 2011. december 5. 13:2577.

    Kedves vagy, köszönöm szépen. Megteszem, ami tőlem telik. Írnék gyakrabban is, de most pl. elutazom egy hónapra, így a decemberi színházi élet (majdnem) kimarad az életemből. Nem mondom, hogy "sajnos", mert álszent dolog lenne; alig várom, hogy induljak.

     

    ---

     

    Tegnap láttam a Belvárosi Színházban A nagy négyest.

     

    A szereplők névsora már elég ahhoz, hogy az embernek kedve legyen jegyet váltani, még akkor is, ha semmit sem tud a darabról. A nagy négyes: Molnár Piroska, Szacsvay László, Benedek Miklós és Vári Éva. Az utóbbi most kicsit lemaradt a többiektől (szerintem), de talán a karaktere nem volt olyan erőteljes, mint a többieké. Amit lehetett, ő is kihozott a szerepből.

     

    A történet egy angol színészotthonban játszódik, hőseink kiöregedett operaénekesek. Ennek köszönhetően gyönyörű Verdi-áriákat hallhatunk aláfestő zeneként. A darab szerint az ő egykori sikereiket. Illett volna kiírni a színlapra, hogy kik a tényleges előadók, de ott sincs feltüntetve, és a neten fellelhető cikkekben, kritikákban sem találtam.

     

    Az estét végigröhögtük, de azért volt benne némi szomorkás mellékzönge is. Idősebbeknek egy kis szorongáls és önirónia. Mert bizony minden szereplő élesen látja, hogy egykor pengeagyú kollégái egyre rozogábbak és szenilisebbek lesznek. Néhány poénnál én is ráismertem öregedő ismerőseimre. Magamra persze nem, mert én is biztos vagyok benne, akárcsak minden szereplő és néző, hogy testileg-szellemileg remekül tartom magam. Csak körülöttem öregszik és hülyül el mindenki.   

    előzmény:
    Catara (76)
    2011-11-24  21:26

Címlap

top