Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház tanácstalanoknak

Catara
Létrehozva: 2010. október 30. 11:04

Tudom van egy pár régebbi színházas topik, de sajnos nem igazán pörögnek és aktualitásukat is elvesztették.

Így gondoltam jó lenne egy ilyen topik, ahol leírhatnánk mennyire tetszett ill. nem tetszett valamelyik darab, amit mostanában játszanak és láttunk.

 

Én például ebben a színházi évadban még nem jutottam el színházba és elég tanácstalan vagyok, hogy mire is lenne érdemes jegyet venni. A darabok címéből sajnos nem tudom eldönteni, hogy tetszene e, vagy sem, viszont ha olvashatnék a darabokról néhány nézői véleményt akkor az biztos sokat segítene a választásban.

(Engem személy szerint minden érdekel, a klasszikus daraboktól a könnyedebb, vidám darabokig, lehet dráma, vígjáték, musical...stb)

 

Tehát, ki mit ajánl? Kinek mi tetszett (illetve nem tetszett)mostanában?

Várom (várjuk) a véleményeket:)

  1. 2011. november 24. 21:2676.

    Gerdamama!

    Köszönöm a sok értékes hozzászólást és, hogy életben tartod a topikot:)

    előzmény:
    gerdamama (74)
    2011-11-12  11:38
  2. 2011. november 24. 21:2375.

    Sziasztok!

     

    Végre megnéztem a Kriplit.

    Nem tudom, hogy én vagyok túl érzékeny, vagy csak egyszerűen kifogom az ilyen darabokat, de én az első felvonást alig bírtam ki sírás nélkül. Én annyira sajnáltam szegény Billyt, hogy mindenki csúfolja és mekkora fájdalom van benne, hogy a szülei vízbe fojtották magukat...:(

    Sokan ajánlottátok a darabot, de bevallom sokáig halogattam, hogy megnézzem. Már a címe és az összefoglaló történet sem kelette fel különösebben a figyelmemet, sőt inkább elvette tőle a kedvemet.

    Na ezért is jó ez a topik!:) Mert így, hogy ajánlottátok elmentem és megnéztem, és egy felejhetetlen élménnyel lettem gazdagabb. Ezt a darabot látni kell, leírni, elmesélni nem lehet.

     

    Úgy hallottam, hogy már csak év végéig játszák - már 10éve műsoron van ha jól tudom. Ha valaki még meg szeretné nézni sietnie kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. november 12. 11:3874.

    Az Édentől keletre c. darabot láttam múlt héten az Új Színházban. Nem egy könnyű darab, talán a regényt vagy a belőle készült filmet ismeritek.

     

    A rendezés elég érdekes volt, Szikora János a színpad két szélén ülő gospel énekesekkel akarta a "snitteket" kifejezni. Ez szándéka szerint segítette a váltásokat, szerintem viszont mindannyiszor megakasztotta a cselekményt. Azon nem érdemes vitatkozni, hogy melyikünknek van igaza. Egyébként  az énekesek kitűnőek voltak, szeretem a gospelt is, Szikorát is, de most nem jöttek be az ötletei. Ő tervezte a díszletet is, a színpad kb. felét egy "földhányás" foglalta el. Nem tudok rájönni, miből lehetett, mert színre, állagra, "viselkedésre" olyan volt, mint egy rakás háztartási szén, de biztosan nem az volt, mert nem lettek koszosak, szénporosak a színészek, mikor ezen feküdtek, fetrengtek vagy túrtak benne könyékig. Nem lehetetett túl kényelmes, az egyszer biztos.

     

    De ezek csak külsőségek, a cselekmény adott, a szereplők pedig nagyon jók voltak, és ez a lényeg. Gáspár Sándort már nem is érdemes említeni, mert ő mindenben remek, de a többiek is méltó partnerei voltak. Talán Petrik Andreát emelném ki, akit én még csak kis szerepben láttam a Radnótiban, és számomra most derült ki, milyen jó színésznő.

    És persze hiába volt kitűnő az általam ismeretlen Schruff Milán, a fő-főszereplő Caleb alakítója, összeszorult a szívem, mikor eszembe jutott, hogy nemrég még Huszár Zsolt játszotta ezt a szerepet. Béke poraira!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. november 12. 10:3873.

    Nem a hagyományos értelemben vett színházi előadás, de nagyon jól szórakoztam október közepén a Budapest Bár műsorán. A Hoppá! című CD-jük anyagát mutatják be, de nem csak kiállnak és eléneklik/eljátsszák - az se lenne rossz! -, hanem egy kis keretjátékot írtak köré. A színpad egy piactér, újságosbódéval, pecsenyesültővel, kocsmával, egyebekkel, és az ott dolgozó, járkáló emberek fakadnak dalra. Hallgatni is jó ezek a remek zenészeket, de így volt teljes az élvezet. 

     

    Azért nem írtam be eddig, mert mikor a jegyet vettem, úgy hirdették, hogy a főpróbára, az általam látott előadásra (a régi MOM Művelődési Központ, nem a Pláza!) lehetett jegyet váltani, illetve pár nappal később a MüPa-ban is előadják ugyanezt, jótékonycélú előadásként. Ennyi. Nem lett volna értelme "ajánlani" azt, ami elmúlt. Most viszont látom a november-decemberi műsorokban, hogy többször is előadják. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. október 20. 09:0572.
    A Portugál című darabot (Katona József színház) látta már valaki közületek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. október 18. 10:0271.

    Sziasztok!

    Újra itt a színházszezon! Ideje kicsit fellendíteni a topicot

     

    Én épp most keresgélek magunknak valami vidám, humoros darabot, amin jókat lehet nevetni...Valami ilyesmihez lenne most hangulatom.

    Még nem döntöttem egyik mellett sem, de amint meg lesz beszámolok:)..addig is örömmel fogadom az 'ajánlásokat'.

     

    Estleg a Centrál színház két új előadását látta már valaki közűletek? (Egy nyár éj mosolya, Francia rúdugrás)

     

    Szép napot mindenkinek!:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. október 14. 09:3170.

    Szia, Rozi!

    Kösz a reklámot, de ez a topik nem erről szól. Újdonság biztosan akad az új bemutatók között. Olyat se nagyon láttam még, hogy egy színház vagy egyéb társulás földbe döngölné a saját produkcióit.

     

    Itt a topikon nézőként mondjuk el a véleményünket  az általunk látott darabokról. Ajánljuk vagy nem. Függetlenül a megjelent kritikáktól, esetleges díjakról. A saját benyomásainkat osztjuk meg a többiekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-10-13  21:25
  8. 2011. augusztus 7. 09:5069.

    jó későn keveredtem ide, most találtam meg a topikot.

     

    a hegedűst... én is láttam. egyetlen egy bajom volt vele. nem véletlen, hogy a musicalszínészség egy külön szakma. mert egyszerre énekelni és táncolni bizony nagyon nehéz. a vígszínház társulatának ebben a darabban nem sikerült. ráadásul szerintem az énekléssel Halász Juditon kívül senki nem boldogult igazán. ennek a darabnak a színrevitelét én egy kísérletnek érzem, miszerint a víg is tud musical játszani, nemcsak a madách. szerény véleményem szerint meg kéne hagyni a madách-nak, mert ebben nem volt jó a víg.

     

    viszont ajánlom a vígben mindenkinek az augusztus oklahomában c. darabot. Papp Vera valami hihetetlen nagyot alakít benne. az egész darab végig fogva tart, nem enged, a végén legszívesebben állva tapsoltam volna... 

    előzmény:
    Catara (54)
    2011-01-23  15:13
  9. 2011. augusztus 7. 09:3368.

    Talán nincs túl sok haszna az ajánlásomnak, hiszen a szóban forgó darabot összesen kétszer játsszák a Margitszigeten, ebből egy előadás már lement.

    De ha valaki siet - és nem rettenti el az idei nyár szélsőséges, esős időjárása - még kaphat jegyet a Robin Hood c. musical augusztus 12-i előadására.

     

    A szerzőpár teljes bizalmamat élvezte, néhány szereplővel kapcsolatban viszont voltak fenntartásaim (előítéleteim...). Nem volt igazam. 

    Remek volt, pörgő, szellemes, látványos.

     

    Logikusnak tűnne a kérdés, miért "éri meg" ennyi energiát fektetni egy produkcióba, tudván, hogy csak néhány estét ér meg. Talán ezért terjedt el, hogy a színházak "kiviszik" a sikerdarabjaikat a nyári szabadtéri színpadokra. Soha nem érik el azt a hatást, mert egészen más rendezést és előadásmódot igényel a helyszín. Nagy térben, a szabad ég alatt soha nem hat úgy a szöveg, mint a zárt falak között.

    Ezért nem lenne szerencsés, ha ezt a remek musicalt "bevinnék" egy kőszínházba, ahol nem lenne tér a sok fáklyás és egyéb "tüzes" közreműködőnek, a nagy verekedéseknek. A zene bent is jól szólna, de elveszne a sava-borsa ennek a remek, szabad térre termett előadásnak.

     

    Aki teheti, nézze meg jövő pénteken!

    Aki nem, annak jusson eszébe jövőre! Talán a sikerre való tekintettel megint eljátsszák egy-két alkalommal... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 26. 07:1467.

    "A Jettikés és a Castongos videóról kiderült, hogy ez kikhez fűződik :)  "

     

     

    Nagyon örülök, hogy kiderült, bizonyára egy ország aggódott, hogy kiderül-e valaha. Szerencsére az élet már csak ilyen, végül minden kiderül.

     

    Örültem a másik tucatnyi topikban is, ahol olvastam ezt és a sorban fölötte lévő hozzászólásodat is. Lehet, hogy több helyen is előfordult, bocs, ha valamit kihagytam. Belenéztem ugyanis néhány, színházról szóló topikba, de mindenütt ezekbe a "hírekbe" ütköztem. 

     

    Rendes tőled, hogy ennyire szíveden viseled a videók és egyéb "jópofa" dolgok ajánlását. Esetleg nyithatnál a tárgyban egy külön topikot, a színházi ajánlók, beszámolók céljából nyitott és topikok pedig foglalkozhatnának azzal, amiért létrehozták őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-06-03  10:56
  11. 2011. május 22. 07:5866.

    Az Esőembert láttuk tegnap. Azt hiszem, különösebb ismertetőt nem igényel, a topikon is többen ajánlották már. Aki színházban nem látta, az is ismeri a történetet a filmből.

     

    Kulka remek volt, mint mindig, és számomra kellemes meglepetés Nagy Ervin, akit még nem láttam színpadon. Nagyon jól játszik, szóval nem csak az egyik ügyeletes szépfiú. 

    Garas Dezsőt mindig öröm látni, akármilyen nyúlfarknyi szerepben is.

     

    Itt szeretném felhívni a figyelmet a Pataky Művelődési Központ kupolatermére. Itt vendégszerepelt tegnap a Belvárosi Színház, és mondhatom, sokkal jobban jártunk, mint ha az eredeti helyszínen láttuk volna.  Nagyon szép, jó akusztikájú, kb. 200 fős terem, elég meredeken emelkedő nézőtérrel, vagyis hátulról is jól lehet látni. Közlekedés szempontjából sincs rossz helyen, a belvárosból a 9-es busszal el lehet érni, és a Blaháról vagy az Örsről jövő villamosok is előtte állnak meg.

    Nem kapok jutalékot a reklámért  , csak a lelkiismeret-furdalásomat szeretném vele enyhíteni, mert sosem jut eszembe ez a helyszín, most is csak véletlenül láttam meg valahol a hirdetésüket.  Évekkel ezelőtt már voltam itt egyszer, Kishonti Ildikó musical-osztályának vizsgaelődásán, és akkor is elámultam, hogy micsoda remek színházterem. De mivel nincs benne a "színházműsorban", amit az ember folyamatosan böngészni szokott, kiesik a látókörből.  

     

    A jegy 3900 Ft volt (3. sor), ami szerintem egy elfogadható ár. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. Április 8. 18:3665.

    sziasztok!

    Múlt héten láttam életem egyik leghumorosabb daranját: Avenue Q - A mi utcánk.

    Tudtam, hogy jó lesz, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire!

    Főleg azért sem, mert, hogy a darab a Muppetshow-hoz, ill. Sesamestreet-hez hasonló stílusú, vagyis színészek, bábok, és az őket mozgató bábozók (akik szintén színészek és a bábok hangjai, mozgatói egyben) egyszerre vannak a színpadon.

    Hihetetlenül humoros, szellemes előadás, nagyon jó zenével, profi énekhangokkal, rendkívül tehetséges fiatal színészekkel.

    A bábok ellenére az elődás nem gyerekeknek szól...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. március 21. 14:1764.
    Erről hallott valaki valamit? NYÁRON, ESTE FÉL TIZENEGYKOR Március 3-án volt 15 éve, hogy meghalt Marguerite Duras, március 24-25-26-án pedig a Trafóban lesz látható a Nyáron, este fél tizenegykor című kisregényének színpadi változata.  

    http://litera.hu/lathatas/nyaron-este-fel-tizenegykor

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. március 20. 08:4763.

    Az öldöklés istenét láttuk tegnap a Vígben.

     

    Megnyert minden díjat, amit csak lehet. Szégyelltem is magam ezt olvasva, biztosan bennem van a hiba, hogy nekem nem jött be.

     

    Talán kicsit sok volt benne a nyíltszíni hányás. Nem tudom, hogy csinálták, de teljes volt az "illúzió". Egy idő után erős késztetést éreztem, hogy én is beterítsem a karzatról a nagyérdeműt.

     

    Voltak jó poénok és általános érvényű bölcsességek, de valahogy csak jöttek egymás után, és nem állt össze egy darabba az egész. Többször volt olyan érzésem, hogy csak ismétlik magukat, talán centire /percre/ fizették a forgatókönyvet.

    A színészek egytől egyig nagyon jók voltak: Epres Attila és Börcsök Enikő hozta a szokásos jó formáját, Eszenyi felülműlta önmagát, úgy tűnik, végleg leszokott a sipákolásról (kopogjuk le!). Kernről pedig beszélni sem kell, ő egyszerűen tökéletes a színpadon.

     

    Jó másfél óra, szünet nélkül. Talán hogy a végére is maradjon a telt ház...

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. március 5. 14:4562.

    Jaj, nagyon örülök ennek a topiknak! Különösen azért, mert nekem sajnos az utóbbi időben nem voltak fergeteges színházi élményeim... De most elolvasva a hsz-eket, kaptam pár ötletet! De ha van még tippetek, ne tartsátok vissza! ;) Bohózatok (amennyiben tényleg viccesek), illetve kmolyabb, elgondolkodtató darabok is jöhetnek (amennyiben nem giccsesek)...

     

    Én is beszámolok az utóbbi időben látott darabokról: 

     

    Először az Örkényben láttam Molnár Ferenc: A testőr c. darabját. Mácsai Pál - Kerekes Éva... Az elején elég nehezen "indult be" a darab, a végére már elég jó lett, de valahogy mégsem tetszett igazán. Vígjáték, de sokszor inkább kínosan feszegtem a széken a poénoknál, nem tudtam nevetni rajtuk. (Bár a hiba biztos az én készülékemben van, mert mások nevettek akkor is...) Mácsai alakjtása, a hírneve ellenére, sokkal kevésbé tetszett, mint Kerekes Éváé, számomra ő volt egyedül igazá jó a darabban.

     

    Ezután jött a Még egyszer hátulról, az Új Színházban. Hát, bevallom, az első felvonás után hazamentünk... Ami kár volt, mert állítólag amennyire rossz az eleje, olyan jó lesz a végére! Szóval, ha ti mentek, kitartás... Mi nem bírtuk az egyik szereplő sipákolását, a poénokat erőltetettnek találtuk, a székeket pedig baromi kényelmetlennek...

     

    Harmadjára a János vitéz a Nemzetiben (fiatalabb szereposztás. A három közül ez volt a legjobb! Egy-két apróság nem tetszett benne, de összességében nagyon színvonalas előadás volt. Amit furcsálltam, hogy elég sok 9-12 év körüli kisgyerek volt, szerintem nekik annyira "nem való" a darab végén 1-2 rész, de hát tudom, hogy a mai gyerekek már elég korán tisztában vannak a dolgokkal...

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04
  16. 2011. március 5. 13:1361.

    Itt van egy rövid kis videoajánló is hozzá :-)

     

    http://www.youtube.com/watch?v=PjDGjH1DNYA

     

    előzmény:
    baratunkrene (60)
    2011-03-05  13:12
  17. 2011. március 5. 13:1260.

    Én ezt javaslom Nektek... reklám ide, reklám oda...

     

    http://www.cityweekend.hu/budapest/events/11129/

     

    Barátunk René a címe, március 25-én és 26-án este 19:00-kor a budapesti Szerb Színházban.

     

    Kétszereplős komédia 24 karakterrel Szenzációs!!!!Szórakoztató, nevettető és mégis elgondolkodtató....

     

    A két szereplő, Derzsi György, akit a Társulatból ismerhettek valamint Benkő Géza, a Jóban Rosszban Száraz Emilje :-)))

     

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04
  18. 2011. február 19. 08:1159.

    Sehol senki?

    Nem színház és nem beszámoló. Ajánlat azoknak, akiknek még nincs programjuk mára.

     

    Schubert-maraton lesz a MüPa-ban, egész nap. Kb. egy órás szakaszokra osztva, 900 Ft-os egységáron kapható a jegy. (Nagyban olcsóbb.)

    Apucit is el lehet vonszolni, akkor is, ha nem nagy zenerajongó, mert ennyit ő is "kibír".  De egyedül is "el lehet szaladni" napközben.

     

    Annak is érdemes kihasználni ezt a remek alkalmat, aki azért nem járt még a nagy hangversenyteremben, mert horror áron kaphatók a jegyek általában.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. február 12. 23:4858.

    A kriplit láttam ma este a Radnótiban.

    Többen ajánlották már itt a topikon, én is beállok a sorba. 

     

    Csak annyit tennék hozzá az igazság kedvéért, hogy mindenki Kulkát dícséri, én is nagyon szeretem. Kétségtelenül ő a sztár, de legalább olyan jó volt a címszereplő Lengyel Tamás. Még sosem láttam színpadon, nem is néztem ki belőle, hogy ilyen remek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. február 10. 13:5757.

    A MIKVE-t többen is ajánlottátok. Megnéztem!

     Nem bántam meg!

     

    Véleményem szerint inkább nőknek való darab, bár sok férfit is láttam a nézőtéren - így lehet ez csak az én privát véleményem. Azt tudom, hogy én örültem, hogy végül úgy döntöttem, hogy nem a párommal, hanem barátnőkkel nézem meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. február 10. 09:0756.

    A Szerdán tavasz lesz című retroperettet láttam tegnap.

     

    Maradjunk annyiban, hogy ha műsorváltozás miatt bármi mást adtak volna helyette, jobban jártunk volna.

     

    Enyhítő körülmény, hogy ajándékba kaptuk a jegyeket.

     

    Na, majd A kriplivel vígasztalódom szombaton.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 23. 15:4955.

    "Ami nem tetszett Reviczky Gábor éneklése...én úgy érzem ez nem az ő területe..."

     

    Igen, azt hiszem, ez a lényeg.

    A film és mindkét rendezés, amit színpadon láttam, egészen más volt, és mindegyik adott valami pluszt. Mindegyik nagyon jó volt, de erről a mostani változatról, ezekkel a szereplőkkel valahogy nem éreztem úgy, hogy meg kell néznem.

     

    Természetesen nem akarok róla lebeszélni senkit. Pláne, akinek nincs összehasonlítási alapja, ne hagyja ki. Nyilván nem mindenki olyan őskövület, mint én, és nem látta egy csomó darabnak az előző, meg az azt megelőző feldolgozását.

     

     

    előzmény:
    Catara (54)
    2011-01-23  15:13
  23. 2011. január 23. 15:1354.

    A Hegedűs a háztetőn-t én még tavasszal láttam (Reviczky Gáborral).

    Igazat adok Neked abban, hogy ha valaki látta már filmen, akkor sok újat nem fog tudni nyújtani az előadás.

    Én filmen többször láttam, igaz jó pár évvel ezelőtt, és nagyon nagyon tetszett.

    Most színpadon se volt rossz, bár olykor unatkoztam.

    Ami nem tetszett Reviczky Gábor éneklése...én úgy érzem ez nem az ő területe...

    előzmény:
    gerdamama (50)
    2011-01-23  10:26
  24. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 23. 13:1853.

    A Kellékest  kb novemberben láttam .

    Jó volt.

    Még most is emlegetjük a sztorikat egy , egy lámpafüggönynél vagy a balett kapcsán.

     

    Szórakoztató volt.

     

     

    Most is inkább ilyen szórakoztatót keresek ( nemcsak hétfőre) , mert egy jó kikapcsolódás a heti malom után.

    előzmény:
    gerdamama (52)
    2011-01-23  12:50
  25. 2011. január 23. 12:5052.

    Kérdezted, hogy hol érdemes ülni a Vígszínházban, és már írta is valaki, hogy bárhol.  

    Szerintem is mindenhonnan jól látni, persze előfordulhat, hogy egy égimeszelő ül előtted, az pech. 

     

    Viszont megragadom az alkalmat, hogy felhívjam a figyelmet a Radnóti erkélyére, ahonnan katasztrofális a kilátás.

    Múltkor erkély első sorban ültünk, középen, annál jobb hely a világon nincs, de onnan se láttuk a színpad egészét, ha kényelmesen hátradőltünk. 

     

    Tegnap egy sorral hátrább ültünk (középerkély 2. sor, ez még mindig a tuti kategória máshol). Úgy ültünk, mint aki karót nyelt, ha be akartuk látni a színpadot. Sajnos a zenészek, énekesek, akik nem csak zenéltek, hanem beöltözött, jelmezes szereplők voltak,  sokszor a zenekari árokban tartózkodtak, azt pedig csak úgy lehetett látni, ha kicsit felemelkedtünk és előre hajoltunk, de ezt nem csináltuk túl gyakran, mert a mögöttünk ülőkre is tekintettel illett lenni. 

    Az első sorból is derékig kihajoltak az előttünk ülők, mert még ők is csak úgy látták az énekeseket. Persze hallgatni is jó őket, de jobb lett volna, ha mindig látszanak is. Pont azért szeretek erkélyen ülni, hogy szemmel tarthassak mindenkit.

     

     

     

    előzmény:
    xerox27 (33)
    2011-01-22  22:58

Címlap

top