Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színház tanácstalanoknak

Catara
Létrehozva: 2010. október 30. 11:04

Tudom van egy pár régebbi színházas topik, de sajnos nem igazán pörögnek és aktualitásukat is elvesztették.

Így gondoltam jó lenne egy ilyen topik, ahol leírhatnánk mennyire tetszett ill. nem tetszett valamelyik darab, amit mostanában játszanak és láttunk.

 

Én például ebben a színházi évadban még nem jutottam el színházba és elég tanácstalan vagyok, hogy mire is lenne érdemes jegyet venni. A darabok címéből sajnos nem tudom eldönteni, hogy tetszene e, vagy sem, viszont ha olvashatnék a darabokról néhány nézői véleményt akkor az biztos sokat segítene a választásban.

(Engem személy szerint minden érdekel, a klasszikus daraboktól a könnyedebb, vidám darabokig, lehet dráma, vígjáték, musical...stb)

 

Tehát, ki mit ajánl? Kinek mi tetszett (illetve nem tetszett)mostanában?

Várom (várjuk) a véleményeket:)

  1. 2011. január 23. 11:0051.

    A Balfácánt vacsorára nekem nem tetszett, mármint maga a témája, az előadásról egy rossz szavam se lehet.

    A férjem vett rá jegyet, és csak a darab elején jöttem rá, hogy ezt láttam valamikor filmen, és már akkor is bosszantott.

    Nem szeretem, mikor valakit sodornak az események, és semmit sem tesz ellene, mikor még tehetne. A végén persze összecsapnak a feje fölött a hullámok.

     

    Én a főhős helyében kivágtam volna a "vendéget", mint a macskát, oszt' függöny. Még a kabátot se lenne érdemes a ruhatárba beadni.

     

    Persze csak viccelek, a darab évek óta telt házzal megy, fejet hajtok a közvélemény előtt. De hát nem tetszhet mindenkinek minden. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (47)
    2011-01-23  09:31
  2. 2011. január 23. 10:2650.

    Az Augusztus Oklahomában c. darabot még a bemutató környékén láttam, akkoriban oda volt bérletünk, de akkor nem játszott benne Eszenyi.

     

    Nagyon jó volt benne Pap Vera, meg is lepett, mert ilyen nagyívű, drámai szerepben még sosem láttam, nem is tudtam elképzelni. Börcsök Enikő is remek volt benne, és tulajdonképpen mindenki, de Pap Vera fenomenális! (Remélem, nem az ő szerepét vette át Eszenyi. Éppenséggel el tudnám benne képzelni, bár nehéz ezt a szerepet nem túljátszani, túlrikácsolni, és Eszenyi (szerintem) erre hajlamos...

     

    A kellékest  is láttam anno, de március elején újra megnézem, már megvan a jegyem. Úgy hallom, ebben a szezonban játsszák utoljára. Kern Andrást nagyon szeretem, mindig élmény színpadon látni. Sajnálhatja, aki csak a Heti Hetesből és egyéb tévéműsorokból ismeri, nem is sejti, milyen remek színész.

     

     

    "Kulka imádók előnyben"

     

    A következő darab, amit megnézek - ha közbe nem jön valami, mert ezügyben könnyen csábítható vagyok - a Radnótiban A kripli.

    Ezt a darabot többen is ajánlották a topikban.
    A Hat hét, hat táncot is láttam, remek.

    A Hegedűs a háztetőn mostani változatát nem láttam, és valahogy nem is vágyom rá, hogy a film és két nagyon jó színpadi feldolgozás után most Reviczky Gáborral is megnézzem. Még az őskorban láttam az "új" Kongresszusi Központban, Bessenyei Ferenc főszereplésével, majd sok évvel később a Madách-ban, Dunai Tamás játszotta Tevjét. Itt az volt a hab a tortán, hogy a Budapest Klezmer Band adta az élő zenei kíséretet. (Dupla öröm, akárcsak a Vodku a tegnap látott Alkonyban.)

     

    előzmény:
    xerox27 (33)
    2011-01-22  22:58
  3. 2011. január 23. 09:5149.

    Szia!

     

    Igen picit leült a topik, bár azért most mintha picit éledezne megint:)

     

    Én ha látok valamit, akkor mindig beszámolok itt róla pár mondatban, na de ugye színházba sem jár minden nap az ember, én kb egyszer kétszer jutok el havonta (így a téli hónapokban) ,de arról mindig írok itt.

     

    A jövő héten pl. a MIKVE-t nézzük meg, majd februárban a Hat hét hat tánc című előadást tervezzük.

     

    Mindkettőről jön a beszámoló!:)

    előzmény:
    gerdamama (32)
    2011-01-22  22:34
  4. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 23. 09:3948.

    Egyetértek.

    előzmény:
    gerdamama (45)
    2011-01-23  09:19
  5. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 23. 09:3147.

    Szia!

     

    Köszönöm a segítséget.

     Én is csak ezt találtam.Valami felnőtteknek való  programot keresek

    hétfő délelőttre.

     

    Lehetne éppen más is, csak nem találok semmit.

     

    De ez is nagyon jó amit írtál, mert a gyereket is el akarom vinni a Bábszinházba, tehát jó az ötlet.

     

     

    Más.

     

    Utoljára a Balfácánt vacsorára c.darabot láttam a Józef Attilában, decemberben.Nekem tetszett.Könnyű ,szórakoztató volt

     

     

    előzmény:
    gerdamama (43)
    2011-01-23  08:10
  6. 2011. január 23. 09:3046.

    A József és a színes, szélesvásznú álomkabátnak még az eredeti változatát láttam, Paudits Béla volt a címszereplő. (Mármint József, nem a kabát...) Remek volt benne, óriási sikerrel ment, és azért kellett levenni évad közben, mert Paudits hirtelen elhatározta, hogy szakmát vált. Sajnáltam, hogy befejezte, és azt is, hogy sorra befuccsoltak a tervei, és egy megkeseredett ember lett belőle.

     

    A mostani előadást nem láttam, bevallom, éppen a megasztárosok felvonultatása rettentett vissza. Lehet, hogy igazságtalan vagyok és előítéletes?


     

    előzmény:
    soroya (44)
    2011-01-23  08:46
  7. 2011. január 23. 09:1945.

    "...  bunkóra sikerült a hozzászólásod."

     

    Köszönöm, igyekeztem. Tudod, aki bottal köszön, annak doronggal felelnek.

    Nem érzem úgy, hogy "tanultam valamit", csak mert kijavítottad egy meglehetősen kommersz helyesírási hibámat, amit véletlenül ejtettem. Nem jellemző rám sem a bunkóság, sem a helyesirási hibáktól hemzsegő hozzászólások.

     

    A netikett (ha tudnád, mi az...) viszont tiltja, de legalábbis rossz néven veszi a te áldásos tevékenységedet. Azt, hogy érdemi hozzászólásokat mellőzve, kizárólag a partner helyesírásával foglalkozzon a beszélgető.

     

    Ez csupán illetlenség, de hogy valaki eleve ilyen nicket válasszon, és kizárólag kötekedés és kioktatás céljából látogassa végig - témájuktól függetlenül - a topikokat, az már betegség. Biztos, hogy az az öntelt és pökhendi, aki ezt visszautasítja?

    Az állítólagos férfiakról pedig, akik éjjel-nappal egy női lap fórumán lógnak és ott osztják az észt, megvan a privát elképzelésem, de ezt inkább megtartom magamnak. 

     

    Engem nem kell sajnálni, tartalmas, szép életem van civilben, és a fórumra is beszélgetni járok. Kellemes emberekkel, érdekes témákról. 

    Ez a topik például a színházról szól. Ha be akarsz kapcsolódni, tedd azt, ha nem, akkor hagyjál bennünket békén!

     

     

     

     

    előzmény:
    helyesírás (40)
    2011-01-22  23:34
  8. 2011. január 23. 08:4644.

    Sziasztok!

     

    Szabad csatlakozni?

     

    xerox: én láttam a Játék a kastélyban című darabaot. Vidám, bohókás, nevettetős volt, nagyon tetszett. A legfelső emeleten, középen ültünk, mert csak az előadás napján döntöttük  el, hogy megyünk, csak úgy spontán, és már csak oda volt jegy. Szerintem nem rossz hely az sem.

     

    Nekem ami még nagyon tetszett az a Madáchba a József és a színesszélesvásznú álomkabát. A Puskás Peti alakította Józsefet, Gáspár Laci volt a Fáraó. Na ez egy fergeteges előadás volt.! A szereposztás változó. Itt érdemes a drágább jegyet venni a földszintre, középre, mert az egész színpadot "belakják a művészek", és minden cm2-n történik valami az egész előadás alatt., ezáltal hihetetlen látványos is. Gyűjtök rá, hogy mégegyszer megnézzem. 

     

    Centrál színház: Nézőművészeti Főiskola. Először féltem, mert kortárs darab, nekem azok nem mindig érthetőek. Viszont ha valaki akar 2 órát, úgy nevetni, hogy folyik a könnye és majd bepisil, akkor ott a helye.   Olyan darab és olyan remekül előadva, hogy minden mást elfelejtesz,teljesen kikapcsolsz, és ha később rágondolsz még akkor is nevetsz! Szóval szuper!

     

    Mint ahogy a Karinthyba az Őrült nők ketrece is az! 

     

    József Attila: Made in Hungária! óriási, szuper, elképesztő! Aki szereti a rock end roll-t ne hagyja ki!!!!!

     

     Most ennyi jutott eszembe, főleg, hogy többet járok koncertre, mint színházba.

     

    Bár mit is néztek, nagyon jó szórakozást kívánok!

    előzmény:
    xerox27 (33)
    2011-01-22  22:58
  9. 2011. január 23. 08:1043.

    Bábszínház - szerintem nem erre gondoltál.

     

    Holnap délelőtt 11-kor A brémai muzsikusokat adják, de minden délelőtt van műsor.

    Babakoncert (egyórás műsor, a lényege a nevében) a Művészetek Palotájában 11.30-kor.

     

    Végigpörgettem a Jegymester ajánlatok időrendben rovatát, ezen szinte minden színház rajta van, de nem találtam semmit.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (42)
    2011-01-22  23:54
  10. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 22. 23:5442.

    Sziasztok!

     

    Tudja - e valaki, hogy délelőtti előadások vannak - e hétköznaponként?

     

    Például 24- én hétfőn.

     

     

    Jó lenne valami jó kis mulatságos darab.

    idézet:
    Csendike (42)
    2011-01-22 23:49:59

    Budapesten.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (41)
    2011-01-22  23:49
  11. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. január 22. 23:4941.

    Sziasztok!

     

    Tudja - e valaki, hogy délelőtti előadások vannak - e hétköznaponként?

     

    Például 24- én hétfőn.

     

     

    Jó lenne valami jó kis mulatságos darab.

    előzmény:
    Catara (1)
    2010-10-30  11:04
  12. 2011. január 22. 23:3440.

     

    Képzeld el, hogy jól vagyok. Lehet, hogy neked nincs társaságod: mindenki magából indul ki.

     

    Viszont jó bunkóra sikerült a hozzászólásod...

     

    Ahelyett, hogy örülnél, és megköszönnéd, hogy valaki kijavít!!!

     

    Köszönd meg, hogy ma is tanultál valamit, és szállj le a magas lóról!

    Föl nem foghatom, hogy valaki a tudatlanságát ilyen pökhendi, támadó stílussal próbálja leplezni. Csak sajnálni tudlak.

    előzmény:
    gerdamama (39)
    2011-01-22  23:25
  13. 2011. január 22. 23:2539.

    Egyébként jól vagy?

    Sz@r lehet neked így szombat este, hogy egy ilyen érdemi hozzászólást három címzettnek is el kell küldened.

    Talán nem véletlenül nincs társaságod.

    Remélem, megnyugodva hajtod álomra a fejed, tudván, hogy ennyire okos vagy.

    Még biztos nem ejtettél egyetlen hejesirási hibátt se. (Én se gyagran, de azér előfordul.)

     

    Jóccakát, szép álmokat!

    előzmény:
    helyesírás (36)
    2011-01-22  23:10
  14. 2011. január 22. 23:1738.

    Ma láttuk a Radnóti Színházban Iszaak Babel Alkony című darabját.

    Egy kicsit mást vártam, elég komor, sötét darab, de máshogy, mint ahogy elképzeltem. 

     

    Az ismertető szerint "Az Alkony 1913-ban játszódik Ogyessza zsidó negyedében, és főszereplője Mendel Krik, a dörzsölt gengszter, aki az orosz irodalom legendás antihőse, és számos maffiózó- illetve keresztapa történet előképe lett."

    Lehet, hogy az eredeti műben ez így van, de a színházi feldolgozásban Mendel Krik (Cserhalmi György remek alakításában) csöppet sem gengszter, inkább egy nagypofájú, nagytermészetű paraszt, aki terrorizálja a családját és a kocsisát, ha úgy hozza a kedve, szétveri a kocsmát, és persze hajkurássza a fiatal csajokat. Ez még igencsak messze van a gengszterségtől, főleg a maffiózótól. Az idősebbik fia, a következő generáció már más, az ő stílusában már megjelenik a keresztapa-stílus.

     

    Nagy vonzerő volt számunkra régi kedvencünk, a Vodku zenekar, és most sem csalódtunk bennük. Ők is főszereplők, végigzenélik és éneklik a darabot. Régen sokszor voltunk a koncertjükön, jártuk a kedvükért a kocsmákat szorgosan  Kezdetben Vodku v Glotku néven szerepeltek, ezt már lerövidítették, talán az eredetit nehéz néhány vodka után kimondani. 

    Időközben az "új" énekesnőjük is sokat fejlődött, ma már kifejezetten tetszett az előadásmódja, pedig anno nagyon szomorúak voltunk, mikor az elődje kismama lett és kivált a csapatból. 

     

    Megemlítem még, hogy a darab közel két órás, szünet nélkül. 

    WC, perec, Martini előadás előtt intézendő!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. január 22. 23:1237.

     

    Egyébként - hogy érdemben is hozzászóljak - örülök az ismertetőknek!

    előzmény:
    gerdamama (32)
    2011-01-22  22:34
  16. 2011. január 22. 23:1036.

     

    És még mindig:

     

     

    játsszák (játsz+ják)

    előzmény:
    xerox27 (33)
    2011-01-22  22:58
  17. 2011. január 22. 23:1035.

     

    Bocs, ezt már nem lehet tovább bírni:

     

    játsszák (játsz+ják)

    előzmény:
    gerdamama (32)
    2011-01-22  22:34
  18. 2011. január 22. 23:0934.

     

    játsszák (játsz+ják)

    előzmény:
    Catara (28)
    2010-11-24  09:30
  19. 2011. január 22. 22:5833.

    Sziasztok!

     

    Én is ajánlanék pár darabot:

     

    Nemzeti Szinház:

    -Tizenkét dühös ember (Kulka imádók előnyben) Fantasztikus darab, csak keveset játszák és kevesen is férnek el bent, mert a nem a nagyszínpadon  játszák.

    - Vesztegzár a Grand Hotelben 

    - Lear király

     

     

    Vigszinház: 

    - Sok hűhó semmiért

    -  Augusztus oklahomába ( Eszenyit én amúgy nem bírtam ,de ebben nagyon jó volt és ezután szívesen néznék majd még darbot, amit ő csinál, és amiben játszik)

     

    Pesti Színház:

     - A kellékes

     

    A hat hét, hat táncot és is nagyon ajánlom, mert csodás.

     

    Kérlek meséljetek a Vígszínházban játszott alábbi darabokról tapasztalatokat , milyen maga a darab, hol érdemes ülni, stb. Figaró házasságáról, a Hegedűs a háztetőnről, a Játék a kastélyban című darabokról.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. január 22. 22:3432.

    Kicsit leült a topik, pedig itt van a szezon kellős közepe.

     

    A decemberben látottakról nincs ajánlat, csak beszámoló, mert egyik produkciót sem játszák folyamatosan.  Magyarul nem tudó vendégünk kedvéért "századszor" is megnéztük A Denevért, ezúttal az Operaházban. Ismét jót szórakoztunk a történeten és élveztük a remek zenét. 

     

    Ezen kívül a Nemzeti Táncszínházban (a Várban) láttuk A tánczmester című előadást. Ez a színház valahogy mindig kimarad, hála a bőséges prózai kínálatnak... Ez esetben is az volt a fő szempont, hogy "ne kelljen érteni". Volt egy kis keretjáték, egy falusi tánciskola, ahol a bakkecskeként ugrabugráló legényekből és botladozó lányokból elegánsan táncoló hölgyeket és urakat faragott nagy nehezen "a tánczmester". 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2010. december 22. 14:2231.

    Bárka Színház: Nehéz c. darab (Háy János) 

     

    Zseniális volt az  előadás! 

    Mucsi Zoltánban ismét nem csalódtam!

    Tragikomikum, bár inkább tragédia. Talán még a Tengeren c. darabnál is jobban tetszett!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. december 16. 14:4230.

    Szia!

     

    Ezt a darabot fiúknak, férfiaknak is ajánlod? Vagy inkább nőknek szól? 

    előzmény:
    regan (8)
    2010-10-30  11:56
  23. 2010. december 1. 21:2629.

    Bárka színház: Tengeren c. darab

     

    Nagyon ajánlom!

    Tragédia és komédia egybefonódása. Egy percig sem unatkoztam a darab közben! Mind az 5 színész: Ilyés Róbert, Mucsi Zoltán (Fővárosi Színházi díjat kapott ebben a darabban nyújtott alakításáért), Gados Béla, Dévai Balázs, Kálid Artúr  kivétel nélkül fantasztikusan játszottak. 

    Sokat nevettünk -szinte végig-, a vége sem lett tragédia, mégis ott lebegett végig az előadás alatt a szomorúság, a tragikum, a feszültség, elesettség... Egyszerre volt vidám és megrendítő. 

     

    Talán csak azoknak nem (nagyon) ajánlom:

    - akik nehezen viselik 3 órán át a kényelmetlen székeken az üldögélést (Én közéjük tartozom, mégis az előadás feledtette velem ezt a kényelmetlenséget!)

    - akik nehezen, vagy egyáltalán nem viselik el az igen trágár beszédet

    (Én is közéjük tartozom, mégis úgy éreztem ez a darab megkívánta ezt az olykor durva, károkodó  stílust, számomra nem volt zavaró, bár hangsúlyozom az életben nem így vagyok ezzel.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  24. 2010. november 24. 09:3028.

    Sziasztok!

     

    Tegnap láttam A vágy villamosát a Tivoliban. Tudom régóta játszák már (ez volt a 250. előadás), így biztos sokan közületek látták már.

    Bevallom nagyon nagy hatással volt rám a darab, olyannyira, hogy a végén - minden igyekezetem ellenére- két három könnycsepp is végigfutott gyorsan, észrevétlenül az arcomon (ilyen színházban velem még eddig nem fordult elő).

    Megdöbbentő, megrázó...nagyon tetszett! Gratulálok Eszenyi Enikőnek, fantasztikus volt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  25. 2010. november 14. 23:4827.

    Délután láttam a Naftalint a Radnóti Színpadon, mindenkinek ajánlom.

    Heltai vígjáték, egy "franciás" bohózat tulajdonképpen, de ez még semmire nem garancia, akár idegesítő is lehet a félreértések sorozata, hogy mindenki hülye és senki semmire nem jön rá. (Jártam már úgy vígjátékkal, hogy inkább bosszantott, mint szórakoztatott.) Itt viszont a színészek olyan önfeledten komédiáztak és lubickoltak a szerepükben, hogy mindent "bekajált" a néző, és végig röhögte a három felvonást. 

     

    Nagyon jók és szellemesek voltak a dal- és táncbetétek is.

     

    A remek szereplőgárdából Szervét Tibort kell kiemelni, akinek meg se kellett szólalnia, az arcjátéka és minden apró mozdulata nyiltszíni tapsot érdemelt.

     

    Kellemes meglepetés volt Csányi Sándor, akit még sosem láttam színpadon. Én nem rajongok érte annyira, mint a hölgyek többsége, ahhoz túl sok rajta a hajzselé. Hát itt aztán nyoma se volt a filmekből ismert szépfiúnak. Az előnytelen mintájú és szabású ruháinak köszönhetően még kövérebbnek és alacsonyabbnak is látszott, főleg a szép, sudár hölgyek között. Ő volt a balfácán férj, mellesleg ügyvéd, és kb. úgy is nézett ki, mint a Zamecsnik.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     

Címlap

top