Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élhetetlen Magyarország

vava66
Létrehozva: 2010. október 23. 18:18

Hali !

Irogattam a heti 1-2 órából q...va jól megélek topikba.

Nem irigylem a gazdagokat. Dehogy nem DD!

Most tervezem ,hogy lépek ebből az országból ,mert itt nekem nem terem babér.

Ti is lépnétek?Hová érdemes??44 éves vagyok ,de simán legyűröm a 20 évest...

  1. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. október 25. 13:27326.

    Valoszinuleg helytallo a megallapitasod. Te egy eros kapcsolatu csaladbol jottel, raadasul a gyereked szamara is fontosak ezek a kapcsolatok es elmenyek Mo gal es a rokonsaggal kapcsolatban. 

    Valoszinu hogy akinek lazak a csaladi kapcsolatai konnyebben beilleszkedik mert nagyon keves dolog van ami huzza hazafele, akar emlek akar elo rokonsag, baratok. 

     

    Nalunk nincs gyerek, ill. amikor meg elt, es otthon laktunk akkor  sem  volt felhotlen a viszony, kulonosen az anyammal nem.

     

    Oszinten szolva ki nem allhatom es o sem engem, annyit sem jelent mint egy idegen.

    Az en nagyim meg a ferjem nagymamai aranyosak voltak, ok szerettek bennunket es mi is oket, de ok mar regen meghaltak, talan 3 evre ra hogy mi eljottunk.  Barataink pedig itt lettek, otthon egy baratnom volt azzal megmaradt a kapcsolat voltak is nalunk mert a lanyuk ide jott ferjhez . De a legjobb baratnoim itteniek, nem magyarok.

    előzmény:
    Caithleen (325)
    2010-10-25  13:19
  2. 2010. október 25. 13:19325.

    Az idofuggveny nem feltetlenul igaz. Mar csak azert sem, mert pont azert elok a kapcsolataim ma is, mert elejetol kezdve probalom apolni oket. Mi 9. eve vagyunk kf-on (megszakitassal).

     

    Hat ezt szomoruan olvasom, hogy igazabol ennyire rossz volt csaladon belul a helyzet nalatok, hogy nem is hianyoznak. Megfigyeleseim szerint pont azok tudnak kulfoldon leginkabb megragadni, es kevesbe nehezen (vagy epp abszolut jol) megelni, akiknek a kozvetlen csaladjukkal, kulonosen az anyukajukkal nem volt felhotlen a kapcsolatuk.

     

    En azok koze tartozom, akik eros es megtarto csaladbol jonnek, es szerencsere ezt a kisfiam fele is tudom tovabbadni. mert ettol egy ember (minden ember!) gazdagabb... szerintem.

     

    Anyukamnak is nagy elmeny volt kijonni hozzank a vilag masik vegere. Ez viszont max egy egyszeri elmeny szerintem. Nekem (sot anyunak es a gyereknek is) nagyobb dolog, hogy a kisfiam minden nyaron ott rugja a borfocit az utcan, ahol en is felnottem. Vagy hogy a Tiszan tanulgat kajakozni nyaranta. Vagy egy ilyen egyszeru dolog, hogy epp most jottunk vissza Mo-rol oszi szunetrol, es (tobbek kozott) 3 napig bebiszittelhettem az ocsem 4 honapos kislanyat... Nekem, nekunk ezek a dolgok a fontosak, ettol vagyunk egyensulyban.

     

    Az, hogy gyakran megyunk haza, nem zarja ki, hogy mashova is utazgassunk, megmutassuk a vilagot a kisfiunknak:-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (322)
    2010-10-25  12:42
  3. 2010. október 25. 13:06324.

    "En mindenkit arra szoktam biztatni, hogy menjen, es probalja ki, kulonosen, ha nincs mit veszitenie otthon, es foleg akkor, ha csak magaert felelos.

    Nem ertem, amikor itt magukbol kikelve lihegnek emberek, hogy "jaj, nehogy azt hidd, hogy..., jaj, mekkorat fogsz koppanni", stb."

     

    Mindenkit? :-))

     

    Az igaz, hogy ilyen alternáló bölcsességeknek, miszerint "azért kint is nehéz" meg "azért kint csak könnyebb"  sok értelme nincs.

     

    De én azért megkérdezném az illetőt pár dologról, mi a foglalkozása, beszéli-e a nyelvet és milyen szinten, JÁRT- e már egyáltalán abban az országban, ahová készül.  Honnan szerzi a munkavállalással kapcsolatos információt?  Mennyi időre menne, milyen céllal? Örökre kint maradni? Vagy csak valamire gyűjteni? Stb. stb.

     

    Otthon rengeteg  mese kering a nyugati élet szépségéről, kényelméről, ami évtizedek alatt a közös tudatalattiban felhalmozódott, sokan amikor hazalátogatnak, rá is tesznek egy nagy lapáttal. A valóság pedig az, hogy ott is helyt kell állni napi szinten mindenben, és  kiszolgáltatott, helyismerettel nem rendelkező külföldinek ez mindig nehezeb, pláne ha nem is látja a társadalom szívesen.

     

    Az itteni magyar munkavállaló ismerőseim legalább fele 1-3 éven belül hazamegy, és egy részük az után, hogy összes csalódottságát és frusztráltságát leverte az idióta angolokon.

     

    Vagy nézze meg bárki a Svédországban élő magyar orvosok blogjait, hogy panaszkodnak szinte mindenre, szidják a svédeket, az eü-et, amiben dolgoznak, az iskolarendszert, hogy a svédek milyen hülyék, mert balra indexelnek a körforgalomban (!), hogy nem mindenkinek tetszik, hogy a külföldi pszichiáter szakorvosok nem beszélnek rendesen svédül, és egyáltalán: hogy nem méltányolja senki a felsőbbrendű magyar kollégákat. 

     

    És rájöttem, nem is kell rajta csodálkozni - akik kb. ilyen paraméterekkel állnak hozzá, hogy na, nekem elegem van Magyarországból, "lépek"  sértődötten,  drámai hangon, azok ugyanilyen stílusban fognak  drámázni, ha valami nem úgy alakul, ahogy ők a nyugati életet elképzelték.

     

     

    Másrészt Te is szoktál olyanokat írni, hogy ha nem teljesen olyan körülmények közé  és olyan paraméterekkel jönnél, mint ahogy jöttél, bizony nem vágnál bele te sem.  Akkor  miért biztatnál mindenkit, ha nem tudsz róluk semmit, sem az igényeikről, sem a lehetőségeikről?

    előzmény:
    Caithleen (302)
    2010-10-25  11:35
  4. 2010. október 25. 12:56323.

    Hollandokat valoban nem olvastam:-)

    Ezek szerint nem kaptal relevans valaszokat a kerdeseidre pl. megelhetesi koltsegekkel kapcsolatban. Ezen csodalkozom, mert az angliai forumokon mi rendszeresen szamszeruen leirtuk az ilyesmit, sot tobbszor talalkoztam ilyennel az altalanos kf-i forumokon is.

    Masik: nagyon sok ember keres meg priviben, ha nem akar nyilvanosban erdeklodni konkretumokrol. En meg soha nem hagytam ilyen levelet megvalaszolatlanul. Sokkal tobb es akar szemelyesebb infot is lehet igy cserelni. Szoval ha mar NLC-s kozvelemenykutatas, akkor szerintem itt is lehet kapni ertelmes segitseget.

     

    Nem biztos, hogy azert nem talalkozol olyan magyarokkal, akiknek bejott, es tenyleg nagyon jol megy, mert nincsenek ilyenek... Lehet, hogy mas korokben forognak esetleg.

     

    előzmény:
    tapsa (320)
    2010-10-25  12:33
  5. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. október 25. 12:42322.

    Ez attol fugg milyen a kapcsolat a csaladoddal, mennyire hianyzik neked Mo stb. 

    Meg valoszinuleg ido fuggvenye is mert 23 ev hosszu ido engem mar a baratok stb . sokkal inkabb kot ide mint oda. A rokonaink meg otthon sem hianyoztak kulonosebben pedig ott csak 100 vagy 150 km volt a tavolsag.

     

    Lehet hogy ha a nagymamam elne akkor hazamennek de csak hozza a tobbiekhez nem.De ezt nem tudom mert pl. amikor kihozattuk a nagybatyamat fel evre neki sokkal nagyobb elmenyt tudtunkadni ezzel mintha meglatogattuk volna otthon. En ismertem Mo ot o nem latt Ausztraliat igy ez sokkal kedvezobb megoldas volt mindenki szamara.

     

    Ami meg befolyasol sok mindent az emberenkent valtozo: a honvagy. Ha van akkor mennek gyakran, ha nincs akkor inkabb mashova utaznak sokan kirandulni. 

    előzmény:
    Caithleen (319)
    2010-10-25  12:28
  6. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. október 25. 12:36321.

    Tudod nekunk is egy eletunk van es azt akarjuk kenyelmesen es lehetoleg boldogan elni. En nem vagyok kivancsi arra hogy azt lessek kinek mit viszek. Amikor otthon jartunk, akkor is nagyon nevleges volt az ajandek az egesz amit vittunk nem haladta meg a 200 dollar erteket. 

     

    En nem vagyok fejostehen, sosem kertem toluk semmit , nem erzem hogy barkit el kellene halmoznom ajandekokkal.

     

    Tobbszor nem fogunk menni, mar 10 evvel ezelott is nagyon idegennek ereztem Mo ot sok szempontbol, es itt rengeteg csodaszep hely van ahol meg nem jartunk, boven van mit felfedezni.

     

    Nem mondom hogy  miert jartok, ti tudjatok de szerintem kicsit szukebbre kellene fogni es inkabb magatokra gondolni az anyagiak szempontjabol.

     

    Az auto aran ti is sok szep elmennyel tudtok gazdagodni az uj orszagban, hiszen ott szandekozzatok elni az eleteteket veglegesen.

     

    Hollandiaban ti fogtok kerni allampolgarsagot? 

    előzmény:
    tapsa (318)
    2010-10-25  12:27
  7. 2010. október 25. 12:33320.

    hollandiai magyarok fóruma :)

    nem hibáztatok senkit, nyilván saját döntés volt, de nekem akkor nagyon hiányzott az, hogy tudjam, hogy kint mennyiből lehet megélni. Mert a magyarországi számokat ismeri az ember, tudja, hogy mennyit ér valójában egy fizetés, de ha otthon keresel mondjuk nyolcvan ezer forintot, és utána azt mondják, külföldön kereshetsz 1500-at, azt hiszed, hú, de jó,  80 ezer helyett több, mint 400 ezer forint? Hát hirtelen azt hiszed, annyit is fogsz tudni belőle külteni, mint Magyarországon költenél 400 ezerből... aztán rájössz, hogy az értéke kb. annyi, mint otthon mondjuk 120 ezer forintnak.

    Amúgy érdekes, sokan írják, hogy külföldön sokan keresnek többet, mint mondjuk én. De az az igazság, hogy itt kint sem találkoztam még ennél jóval többet kereső magyarral, olyannal igen, aki sokkal kevesebbet kap, meg néha még aludnia sincs hol. De valahogy nem sikerült megismerni egy milliomos magyart sem a környéken :) Persze biztos vannak, de se nem fóruomoznak, se nem forgolódnak a mi "köreinkben" :) Szóval én utólag tapasztaltam meg azt, amit most leírtam, sokkal pozitívabban álltam a kérdéshez kiérkezésünk előtt, talán ezért is van a csalódás. 

    előzmény:
    Caithleen (316)
    2010-10-25  12:23
  8. 2010. október 25. 12:28319.

    Ezzel nagyon egyetertek.

    Mi pont ezert koltoztunk vissza a deli feltekerol egy 4 eves kaland utan. Nekunk Anglia egy elfogadhato kompromisszum.

    Az viszont nem, hogy a hazankkal, ezzel egyutt a csaladunkkal szakitsunk csak azert, mert van egy jo kulfoldi munkalehetoseg. Mert egy emailes/skype-os kapcsolattartas csak "mu"kapcsolat. A gyerekem ne kepernyerol ismerje mar a nagyszuleit. Szuleim, testvereim, rokonaim ne csak virtualisan legyenek mar.

    Europan belul biztositva van, hogy evente 2x-3x hazamegyunk (ilyenkor hetekre), es a csaladtagok is rendszeresen latogatnak bennunket.

    előzmény:
    tapsa (308)
    2010-10-25  11:58
  9. 2010. október 25. 12:27318.
    ez így bátor döntés volt a részetekről, szerintem. talán így érdemes csinálni. tudom magamról is, és az itteni magyar ismerőseimről is, hogy állandó téma, hogy ki mikor megy Magyarországra, mit visz, mit hoz... nekem pl. alapvető, hogy amikor elmegyünk Magyarországra, akkor anyukámnak meg anyósoméknak minimimum egyszer "nagybevásárolunk" - veszünk nekik mosóportól kezdve szalámin át mindent, persze ezt a családnak, azaz nem egy főre, hát az se semmi. De valahogy úgy gondolom, én így kompenzálom azt, hogy nem vagyok ott velük, amikor év közben szükségük lenne ránk. De kétségkívül sokat meg lehetne takarítani, ha ez nem lenne. Tavaly is kiszámoltam, pont egy autó árát költöttük el a magyarországi kiruccanásainkra. És ami a vicc, hogy magunknak szinte nem is hoztunk semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (314)
    2010-10-25  12:14
  10. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. október 25. 12:24317.

    Úgy csinálja,hogy többet keres.Gondolom.

     

    1500 Euro nem olyan sok pénz,sokan keresnek ennél többet+gondolom azért vannak ott is mindenféle támogatások pl.gyerekeseknek.

     

     

    Neked jó,hogy ebből a nem túl nagy fizuból még félre is tudsz tenni,átszámolva kb. 80e Ft-ot.

     

     

    Itthon a legtöbb családnak esélytelen ez,hitelek mellett és ezen árak mellett,mert a kiadások(ruházat,kaja stb) kb  ugyanazok mint Hollandiában.

     

     

    Szóval addig jó,amíg átlag fizuból félretudsz tenni akár egy picikét is.

    előzmény:
    tapsa (301)
    2010-10-25  11:26
  11. 2010. október 25. 12:23316.

    En 8 eve forumozok, azert megneznem azt a topikot, ahol korbekerdezoskodtel, es mindenki mondta, hogy "menjel, mert szuperjo lesz". Ilyennel ugyanis meg itt nem nagyon talalkoztam, he-he...

    Ugye, nem haragszol meg, ha arra, hogy megis elsosorban egy esetleges NLC-s biztatasra ugrottal bele a kf-i szerencseprobaba, azt mondom, hogy eleg nagy meggondolatlansag volt. Arra meg, hogy beleugrottal valamibe, nem sikerult, es most masok a hibasok (akik allitolag felbiztattak) inkabb nem mondok semmit... (Ha biztatunk: hibasak vagyunk, ha tantoritunk, akkor meg irigy, segitsegre nem hajlando "kf-i magyarok"... Hm.)

     

    Es ha jobban elolvasod, amit irtam, akkor en is azt mondtam, hogy nekunk kulfoldon eloknek pont ott van relevanciank, hogy elmeseljuk a SAJAT tapasztalatainkat, buktatokat, stb, igy segithetunk, nem a karogassal. Azt nem mondtam sehol, hogy esz nelkul biztassunk, vagy hallgassunk, mint a kuka.

    előzmény:
    tapsa (304)
    2010-10-25  11:43
  12. 2010. október 25. 12:17315.

    Igen, de a legjobb barátnőd valószínűleg félreértette.

    Az állami kórházban nincsenek a szülésnek költségei, csak magánkórházban, amire ezek szerint az illető magánbiztosítása nem terjedt ki.  

     

    Ez HOLTbiztos.  :-))

    előzmény:
    Kisegér (305)
    2010-10-25  11:49
  13. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. október 25. 12:14314.

    Nem, nem hianyoznak. Anyammal nem tul rozsas a kapcsolatom. Amikor a nagymamam meghalt meg nem voltam allampolgar  igy nem utaztam haza. De kulonben is az igazsag hogy a nagymamam iranti szeretet attol nem lett kevesebb hogy nem voltam ott. Az neki mar nem szamit, es en mindig szeretettel es halaval gondolok ra amig csak elek.

     

    Az anyosom, meg a ferjem nagyszulei is azota haltak meg amiota eljottunk azokra sem mentunk haza.

     

    Egy nagybatyam van akit szeretek ot kihozattuk velunk volt egy fel evet, jovore megint jon 3 honapra. A tobbi rokonaimmal nem nagyon van kapcsolatunk , a ferjem testvereivel meg akkor megszakadt a viszony amikor eljottunk, valoszinuleg nem helyeseltek, nem tudom nem is erdekel.Vannak unokatestvereim a ferjemnek szinten, de mivel nincs kapcsolatunk v eluk igy az orokosunk is egy idegen ausztral fiatal lany lesz egy baratunk lanya. 

    előzmény:
    tapsa (310)
    2010-10-25  12:04
  14. 2010. október 25. 12:13313.
    Attól, hogy nem veszik észre, még nem szabályos.
    előzmény:
    Kisegér (306)
    2010-10-25  11:50
  15. 2010. október 25. 12:13312.

    Figyelj, nyugodtan hidd el a legjobb baratnodnek.

     

    En mindossze 5 eve elek itt, es speciel (mas-mas teruleten ugyan, de) az egeszsegugybol elunk a ferjemmel (nem is rosszul:-)).

    De lehet, hogy igazad van, es a babysitter baratnodnek pontosabbak az informacioi...

     

    Masik "pontos" informaciodhoz esetleg olvasd el ezt kiegesziteskeppen:

     

    31. Külföldön - különösen az EU-ban - dolgozók járulékfizetési kötelezettsége Magyarországon (külföldön munkaviszonyban álló, Magyarországon egyéni vállalkozó járulékkötelezettsége belföldön)2010.02.09.

    Az EGT tagállamokban foglalkoztatottak esetében az a rendelkezés érvényesül, hogy egyszerre csak egy tagállamban terjed ki a magánszemélyre a biztosítás, mégpedig főszabályként abban a tagállamban, ahol a munkát végzi. Más tagállamban munkaviszonyban, Magyarországon ezzel egyidőben egyéni vállalkozói jogviszonyban álló magánszemély a munkaviszony helye szerinti tagállamban fizeti meg a járulékokat. Ez esetben egyéni vállalkozóként járulék nem terheli, ehhez be kell szereznie a munkaviszony alapján történő munkavégzés helye szerinti tagállam illetékes hatóságától az E101-es igazolást. A biztosítási kötelezettség megszűnése miatt be kell adni a 10T1041-es nyomtatványt.

    (Forras: APEH portal)

    előzmény:
    Kisegér (305)
    2010-10-25  11:49
  16. 2010. október 25. 12:08311.

    Bocs hogy ezt mondom, de ez mese habbal

    Ausztriába sem könnyü kijutni, és föleg mezögazdasgi munkára vagy vendéglátásba keresnek embereket. Sokszor feketén és gondolom mondani sem kell, hogy nem 8 órás munkaidöbe. Tény, hogy jobban lehet keresni, mint itthon, de messze nem annyival, mint amirölö itt te képzelegsz.

    előzmény:
    fitospanni (293)
    2010-10-25  05:06
  17. 2010. október 25. 12:04310.
    és nem hiányoznak a vérrokonaid? Tudom, hülye kérdés, de ha esetleg mondjuk meghalt a nagyszülőd, akkor a temetésre sem mentél haza?....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (309)
    2010-10-25  12:03
  18. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. október 25. 12:03309.
    Kapcsolat emailben telefonon. Mi egyszer jartunk otthon 23 ev alatt de ez nem altalanos, en is tudom. En Ausztraliaban elek nem az EU ban.
    előzmény:
    tapsa (308)
    2010-10-25  11:58
  19. 2010. október 25. 11:58308.
    Hát, azért az ember a szüleit, testvéreit csak szeretné látni évente legalább egyszer, én meg tőlük aztán végképp nem várhatom el, hogy ők vegyenek repülőjegyet a saját fizetésükből, egy nagymama, idősebb  édesanya talán nem is ülne már fel a repülőre... persze, lehet, hogy másoknak ez annyira nem számít, én állandó frászban vagyok, hogy ha pl. anyukámmal, vagy más rokonnal valami történne, akkor mi lenne, hogy tudnék hazamenni esetleg segíteni, vagy mit tudnék csinálni. Szerintem az már régen rossz, ha az ember azon spórol, hogy inkább nem látja a vér szerinti családját évekig... vagy ti ezt hogyan oldjátok meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (307)
    2010-10-25  11:54
  20. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. október 25. 11:54307.

    Bocs, de nagyon sok ember otthon nem ugy javittatja a meghibasodott akrmiket a lakasaban hogy havert meg ismerost hiv ingyen/olcson, hanem szerelot stb. vesz igenybe.

     

    Aztan akik tobb szaz km re laknak egymastol vagy eppen olyan csaladjuk van hogy nincs segitseguk azoknak is maguknak kell megoldani a gondot.

     

    Nem a tavolsag vagy a honvagy szepiti meg nalad a Mo i dolgokat?

     

    Ahogy leirtad  eleg sok sporolas aran jartok haza evente tobbszor is. Nem kotekedni akarok, de tenyleg muszaj ilyen sokszor hazajarnotok ha nehez osszerakni ra a penzt?

    En azt gondolom ha EU ban elnek sem jarnek folyton haza, hiszen a kapcsolattartasnak van ma mar olcsobb es napi szinten tarthato formaja is. 

    előzmény:
    tapsa (304)
    2010-10-25  11:43
  21. 2010. október 25. 11:50306.
    Na ezt viszont abszolút nem így van! Én évekig fizettem itthon is és külföldön is, és most a testvérem is ezt csinálja!
    előzmény:
    Caithleen (303)
    2010-10-25  11:42
  22. 2010. október 25. 11:49305.

    Bocs, ha ezzel megbántanálak, de a legjobb barátnőmnek azért csak elhiszem, amit mond. 

    A lebeszélésről pedig annyit, hogy én senkit nem beszélek le, már csak azért sem, mert én is dolgoztam több külföldi országban is. Aki akar menjen. Ezt írtam az előbb is!!

    Azt viszont nem szeretem, ha úgy állítják be, hogy M.on minden sz@r, máshol meg minden hawai, dizsi, napfény.  (Ezt nem rád írtam, mert Te pont nem ezt tetted!)

    előzmény:
    Caithleen (302)
    2010-10-25  11:35
  23. 2010. október 25. 11:43304.

    hát, szerintem azért el kell mondani. Egyrészt, amikor én jöttem ki, előtte körbekérdezősködtem itt, és mindenki azt mondta, hogy menj, mit veszíthetsz, de jó ott kint, stb, stb... aztán itt élve szembesülök azzal, hogy lehet, hogy otthon boldogabb lennék, csak még egyszer újrakezdeni, akár otthon... ahhoz már egyszerűen nincs kedvem, erőm, stb.

    Csak a bürokrácia, a kiköltözés, az otthoni ügyek lezárása, az itteniek elindítésa, mint akár az orvosi dolgok, legalább egy évet felemésztettek, ha nem többet, és nagyon sok utánajárás, szabadság ment rá ezekre a dolgokra. Szóval szerintem jobb, ha az ember az elején tisztában van a nehézségekkel is - na meg azzal, hogy ha otthon elromlik a csap, tuti, hogy van egy olyan rokon, magyar ismerős, barát, aki esetleg jobb áron vagy ingyen segít megjavítani - de itt nincs még az elején annyi ismerős, azaz szerelőt kell hívni, olyan dolgokért is, amiért otthon nem kellett volna... itt nincs nagymama, keresztanya, aki vigyázzon a gyerekre, be kell adni a méregdrága oviba/bölcsibe ha dolgozni akarsz, és igen, ha ki kell rúgni valakit egy leépítéskor, akkor te jutsz elsőként az eszükbe, mert te vagy külföldi, így 200 %-osan kell dolgozni, hogy ne forduljon ilyen elő... nem olyan egyszerű ez. 

    előzmény:
    Caithleen (302)
    2010-10-25  11:35
  24. 2010. október 25. 11:42303.
    Lehet, hogy te nem igy tudod, de elviekben nem fizethetsz ket orszagban tb jarulekot. Nekunk ezt az infot az OEP-nel adtak.
    előzmény:
    Kisegér (300)
    2010-10-25  11:11
  25. 2010. október 25. 11:35302.

    Szia, ne haragudj, hogy megkerdojelezem, amit irtal az angol allampolgarsagu norol, aki szuleshez hitelt kellett felvegyen.

    Ez csak akkor lehetseges, ha a holgy ugy dontott magankorhazban akar szulni az ingyenesen elerheto NHS korhaz helyett. De akkor ez az o szemelyes valasztasa volt, nem pedig az egyetlen lehetoseg.

     

    En ugyan otthon szultem, de az itt elo magyar/nemet/orosz ismeroseim kozul joparan mar itt, A-ban. Abszolute ingyen az NHS keretein belul. Pedig nem is allampolgarok, csak itt elo adofizetok.

     

    En nem dicserem az angol egeszsegugyet, felre ne erts, sot azt mondom, nagyon sok problemaval kuzd, es meg most is sokkal jobbnak tartom a magyarorszagi ellatast. De azert fals infokat ne terjesszunk mar az itteni rendszerrol...

     

    En mindenkit arra szoktam biztatni, hogy menjen, es probalja ki, kulonosen, ha nincs mit veszitenie otthon, es foleg akkor, ha csak magaert felelos.

    Nem ertem, amikor itt magukbol kikelve lihegnek emberek, hogy "jaj, nehogy azt hidd, hogy..., jaj, mekkorat fogsz koppanni", stb.

    Miert kellene nekunk megvedenunk masokat egy-egy (rossz vagy nem is olyan rossz) dontestol? Amit mi tehetunk az az, hogy elmondjuk a tapasztalatainkat. Valaszolunk esetleges kerdesekre. Megoszthatjuk, mi mit csinalnank maskent a mai eszunkkel.

    Ha van kedvunk, persze. Nem kotelezo. A tobbinek nem sok ertelmet latom.

    előzmény:
    Kisegér (299)
    2010-10-25  11:07

Címlap

top