Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karcsubb Karacsonyt!

MPiggy
Létrehozva: 2010. október 21. 20:04

Nincs uj a Nap alatt, nincsenek uj fogyokurak. Mar mindent tudunk, mindent kiprobaltunk..legalabb is egy-ket hetre, igaz? Aztan elkeseredett szivvel lemondtunk a sikerrol. Kudarc kudarc utan-igy mulnak az evek.

 

Most persze magamrol beszelek, de gondolom vannak masok is hasonlo cipoben.

 

Ez a bizonyos "bombabiztos" fogyokura sem uj- szenhidrat-szegeny a javabol. Emiatt nem is konnyu betartani, hiaba allitja a szakerto az ellenkezojet.

 

De nem lehetetlen. Hogy sikerrel jar-e az meg nem biztos.. .azaz biztos akkor, ha kivetelesen ezt es most kovetjuk is. Nem 90 napig, nem 120 napig-addig amig megszabadulunk a folosleges kiloktol-aztan modositjuk es kialakitunk egy egeszseges es konnyeden kovetheto etrendet-eletrendet.

 

Varhatnank januar elsejeig is- de sokkal jobb lenne mar Karacsonyra Karcsuva valni.

 

 Legalabb is egy kicsit, hogy hordhatova, netan kenyelmesse valjanak azok a ruhak ott a szekreny melyeben amiket joideje nem tudunk folvenni.

 

Mindent megfontoltam, mindent meggondoltam...nosza, tarts velem!

 

Nem igerem, hogy jo topik gazda leszek, az idom keves mostanaban, de igerem probalok valaszolni es allni azok kritikajat akik majd vitatjak. No nem azert mert kiprobaltak, csak ugy altalaban. Mert maskepp tartjak helyesnek, mert maskeppen gondoljak. Vagy csak tamaskodnak, megszokasbol.

 

 

A fogyokura lenyege a cukor es kemenyito tartalmu elelmiszerek  szinte teljes eliminalasa, de legalabb is minimalisra csokkentese. Igy a kenyer, a tesztafelek, rizs es krumpli feketelistan vannak.

Meg a gyumolcs is megszoritassal es ritkan kerulhet fogyasztasra ha belegondolsz az is cukor.

 

Csak viz fogyasztasa megengedett. idealisan napi 2-3 liter (!)

 

 A megengedett elelmiszerek, nyersanyagok listaja a kovetkezo: ( napi bevitelunk a zoldsegekre epuljon-barmilyen formaban elkeszitve, igen keves feherje  es minimalis zsirfele hozzadasaval)

 

1. ERTEKES FEHERJEK :

 

marhahus, serteshus, baromfi, hal, tojas, sajt

 

2. ALACSONY CUKOR ES KEMENYITO TARTALMU ZOLDSEGEK  :

 

sparga,brokkoli,karfiol,kaposzta,articso ka,zeller,karalabe,gomba,

 

hagymafelek, salatak, spenot, paradicsom, sargarepa, zoldpaprika, uborka

 

3. TERMESZETES ZSIROK:

 

avokado,kokusz,vaj,tejszin, magok, dio-mogyoro,olaljbogyo es olivaolaj, repceolaj, tejfol

 

 

  1. 2010. november 25. 13:3699.

     

     

     

     

    Ma pedig: 

     

     

     

     

    Sok boldog névnapot kívánok. 

     

    Éva

    előzmény:
    MPiggy (98)
    2010-11-25  05:59
  2. 2010. november 25. 05:5998.
    Gyonyoru az orchidea-koszonom szepen!!!
    előzmény:
    ezüstfátyol (94)
    2010-11-23  17:27
  3. 2010. november 25. 05:5797.

    Ha nem "segitesz" fogalmam nem lett volna mi az a "kari". Huhhhhhh...brrrrrr.....es jajjjj.

    Most mar csak azt nem tudom milyen lehet az a "ilagszinvonalu" kezeles. 

    előzmény:
    klára13 (95)
    2010-11-23  17:38
  4. 2010. november 23. 19:1696.

    Igen nagyon szépek a pincék. 

    A belső berendezésük is szép , még a régi parasztbútorokkal , több generációt is kiszolgált.  A muskátlis ablak is ide illik.  

     

    Érdekes ebéded volt, nem is igérhetjük meg magunknak sem, hogy soha többet nem eszünk szénhidrátot, néha kicsit megszorítjuk, néha picit enyhitünk a szigoron.

     

    A képen  látszik,  hogy unokáimnak is jól esett a serotonin, -  az első csoki evés.

    Nem kapnak   sokszor, anyukájuk nagyon szigorúan felügyeli az étkezést. 

     

    előzmény:
    klára13 (89)
    2010-11-23  11:18
  5. 2010. november 23. 17:3895.
      Nagyon csábító, Kati. Sajnos, nálunk idén is karácsony lesz kari helyett. Gondolom, karivacsorátokon lesz cuki, ubi, kapi, süti, fagyi, gyümi, sali, husi és egyebek. Sikeres gügyögést és akciót kívánok a karisokkal!
    előzmény:
    GiziKati (93)
    2010-11-23  12:30
  6. 2010. november 23. 17:2794.

    Szervusz Katinka! 

     

    Akkor picit megkésve, boldog születés napot kívánok.

    Isten éltessen sokáig. 

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (88)
    2010-11-23  05:39
  7. 2010. november 23. 12:3093.

    Sziasztok! Ki akar egy kis kényeztetést adni vagy kapni karira? Van egy bérlet, amit szeretnék eladni én nem tudom felhasználni, viszont nagyon klassz! Physiomins testkezelésre vonatkozik - néhány szó róla:  csúcstechnológiás gépekkel, ilágszínvonalú módszerekkel, tengeri hatóanyagokkal kezelnek - méretbeni csökkenés, jelentős testfogyás érhető el (havi 6 kiló mínusz) Csökkennek a stressz-tünetek, tisztul a test és a bőr, nő a vitalitás, gyorsul a nyirokkeringés és az anyagcsere, gyorsul a cellulitisz redukció. Beindulnak a szervezet természetes öngyógyító folyamatai. 18 kezeléses bérlet (alphamins, ionophorese, drenaige)  63.000 forint helyett 53.000 forintért.  hívjatok, +36705065962, Kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  8. 2010. november 23. 12:1292.

    ..egi kezek...? Nekem ugy tunik a szomrokodo szomorufuz aljat egy halando metszo ollo kurtitotta meg. hiszen a foldig kene logni azoknak a banatos agaknak...

     

    A szuk nadrag szerintem sorscsapas. Onmagam gerjesztette... Ezt a bizonyos darabot a mult heten egyutt vettuk Zsofikaval, nagy kirandulasunk alkalmaval. O akadt ra az uzlet sarkabn egy markara, aminek neve "nem a lanyod farmerje!" azaz erett idomokra szabott es modositott vonalak...

    Akkor ugy tunt csakugyan- Heureka! jol nez ki es meg kenyelmes is. tegnap ez nem igazan valt be....Alig vartam a gyerekek vendegei elkoszonjenek, sebesen visszavedlettem  megbizhatobb, pizsamanak is batran hasznalhato darabomba.

     

    Igen, finomak voltak azok a szaloncukrok, nagyon is. Noverem folhajtott valahol szaloncukor receptet-vagy tiz eve mikor meg tobb ideje volt ilyesmire- Kuldott is nekem beloluk postan-jok voltak. De manapsag mar az uzletek is jokat arulnak.

    Most vihetek haza echte magyar gyartmanyt (Nestle??) az utca tuloldalan levo magyar delikatesz boltbol-mar a mult heten megjelent...Kulonos egy uzlet, kicsit nyomaszto. A vevok orakat toporognak valogatnak..beszelgetnek. MINDENKI magyar. Oreg is fiatal is... Mikor mar harmadszor tuntem fel a tulaj nem birta tovabb es kerdezoskodni kezdett ki vagyok, honnan csoppentem ide? ez meg csak rendjen....de mire eszbekaptam mar az o emigraciojanak komplikalt tortenetet meselte . Ami nem volt tulzottan erdekfeszito!!! Pedig a Veszprem megyei vadasztarsasagnak is dolgozott valaha ahova a nagykutyak jartak vadaszni az atkosban...etc..etc..etc...

     

    Most nem merek visszamenni azota se. pedig naponta van friss tepertos pogacsa!!! 

    .....................

     

    Nem megyek vissza aludni (se), tegnap ilyentajt almodtam egy ujabb remes eltevedest- a szokottnal is jobb volt felebredni belole..nagyon remenytelennek tuno helyzet volt (a reszletekre mar nem emlekszem) 

     

    előzmény:
    klára13 (91)
    2010-11-23  11:43
  9. 2010. november 23. 11:4391.

      Gömbölyűre nyírt bokraim mindig Marthank jut eszembe. Tegnap említették valamivel kapcsolatban a tévében. Börtönt emlegettek. Te tudod, miről volt szó, Katica?

     

      Ezt a nagy fát égi kezek nyírták gömbölyűre Balatonalmádiban.

    előzmény:
    MPiggy (88)
    2010-11-23  05:39
  10. 2010. november 23. 11:3890.

      Katica, nagyon jól van az, ha szűk a farmer. Ez így dukál.

      Emlékszem, a hetvenes években, amikor fantasztikus menő darab volt az ecserin méregdrágán vásárolt valódi farmernadrág - nekem helyette kisfiaim voltak! - felvette a boldog tulajdonos, és beleült a melegvizes kádba, utána hagyta megszáradni magán, szorosan alakra szorulva. 

      A karácsonyban valóban az a legszebb, hogy elővarázsolják az emlékeket. Anyám is főzte a szaloncukrot, finomabb volt, mint a legflancosabb gyári, gyúródeszkán dolgozott vele,  sóhajtozva emlegetve, hogy ehhez márványlap dukálna. Lehet, hogy főzök az idén.... de ha főzök, mind megeszem én magam, lazán (a Te szavad!) engedve a csábításnak.

      Anyám arról beszélt, hogy az első világháború után - apjuk odalett, négy apró árvát hagyva maga után  -, a karácsonyfán papírba csomagolt kenyérhéj volt a "szaloncukor".  Gyerekfejjel ez nem hatott meg, most, jobban értve az életet, annál inkább.

      Katica, a kenyér is szénhidrát, hiszen tudod! Jogos a boldogság, minek kellene csokoládé! Engem is boldoggá tenne - de sosem hozok haza, kenyérsütőm lapátját pedig kidobtam.  Véletlenül. És néha kenyérrel álmodom...

    előzmény:
    MPiggy (88)
    2010-11-23  05:39
  11. 2010. november 23. 11:1889.

      Csodálatosak ezek az öreg pincék, valóban, Ezüstfátyol. Kicsike ajtajuk, amelyen csak lehajtott fejjel lehet belépni - a népi praktikum bizonyságai. Minél kevesebb hő menjen ki és be. Mert a bor állandóságot szeret - mint mi szeretnénk! - azaz állandóan közel azonos hőmérsékletet.

      Az a csirke isteni! Jaj...  De csak fél adagot belőle?! Aligha sikerül.

      Most éppen ebédelek - konyhai faliórámon meghagytam a nyári időt,  s nagyon megértettem magamat rá pillantva minden értelmet nélkülözve,  hogy  íme, ebéd időben éhes vagyok. Éppen reggelim után kutakodtam hiába, a kefir után. Így aztán azt az étkezést vidáman átlépve elkészítettem kevéssé diétás ebédemet: vízben zabpehely kis mézzel ízesítve, összefőzve mákkal. S mert édesebben kívántam, a mákkal összedaráltam édesítő tablettát. Most nagyon elégedetten falatozom - érzelmileg zűrös napjaim vannak, ezért lelkiismeret furdalás nélkül átadom magamat a szénhidrát teremtette boldogsághormon kényeztetésének. 

     

      Közös barátunk,  Gyula, örvendezve hívta fel figyelmemet ottjártamkor a szép, vidám, novemberi muskátlikra.  

      

    előzmény:
    ezüstfátyol (87)
    2010-11-22  17:39
  12. 2010. november 23. 05:3988.

    Haliho-hahooo! Klaranak igaza van, foladtam a valodi dietazast-tegnapelott volt tan hogy eldicsekedtem a masik topikon-ime megis leadtam valamicsket a kevesebb ovatosabb evessel. koran buszkelkedtem, ma egesznap nyugosen eszleltem par deka maris visszkuszott, estre mar alig fertem eddig kenyelmes (nek tuno) ujdonas farmernadragomban. A gyerekek a kedvemert indiai etterembol hozattak vacsorat, sot lanyom minden tiltakozasom ellenere tortat is sutott (Szent Cecilia napjan szulettem..hat ezert...)

     

    Mindebbol kitunik mennyire hamar visszabillen az egyensuly rossz iranyba.nahat!

     

    latod en csokoladet szinte sosem eszem ( a tortaszeletet is csak udvariassagbol!) igy a serotonin udvos hatasa nalam sosem erezheto...Ami nekem "boldogsag" az a pihe-puha finom friss kenyer vagy egy szelet vajas piritos, a tetejere gondosan raapplikalt  sajttal.

     

    Most legalabb 2 nap kell hogy kiheverjem a plusz centiket-hihetetlen es bosszanto de igy van.

    A te gyerekkori karacsonyod szinte szorul szora idezi az en emlekeimet-belertve a szaloncukor kesziteset. Egesz evben gyujtogettuk a sztaniolpapirokat a csomagolasukhoz. ha oszinte akarok lenni bevallom ez leginkabb a legsotetebb otvenes evekben lehetett, amikor joszerivel semmit sem vettunk uzletben. Tobb okbol is. De a Karacsony mindig szep volt...a szenteste fenyeivel. Vacsorazni csak nagyon keves hideget szoktunk- de kaptunk a bejglibol kostolot.

    előzmény:
    ezüstfátyol (83)
    2010-11-22  09:29
  13. 2010. november 22. 17:3987.

    A mult idéző pincék mit sem változtak és még a mandula sor is a helyén van.

     

    Ma én is sült  csirkét ebédeltem almás cékla salátával. 

     

    Egy finom,  könnyü recept:

     

    Csirkemellet vékony szeletekre vágunk. Egy kis jénai tálat oliva olajjal átkenünk, ráteszünk egy sor csirkkemell szeletet.  A szeleteket izesitjük vegetával, zöldpetrezselyemmel, kevés tört fokhagymával,sóval  borssal,  vékony karikára vágott póréhagyma szeletekkel beboritjuk.

    Megint egy sor hús és ízesités ugyanúgy mint az elöbb.  

    Kb 2 dl tejszínt öntünk a husra, fólia alatt pároljuk, majd amikor már majdnem puha levesszük a fóliát, tetejét megszórjuk reszelt sajttal és pirosra sütjük.  Hidegen, melegen is finom. Legjobb köret hozzá a burgonya püré, de mi ezt most elhagyjuk. Talán helyettesíthetjük sült zöldségekkel, salátával.    

    Kipróbáltam többször is, -  finom. 

     

    Hős vagy hogy ma kimentél a kertbe. 

    előzmény:
    klára13 (86)
    2010-11-22  12:31
  14. 2010. november 22. 12:3186.

      De jó, hogy említed a lenmagolajat, Ezüstfátyol! Beiktatom, egyelőre őrölt lenmag formájában, nekem így áll rendelkezésemre. Megteszi, egy kis rost plusz még jó is, bár van elég a zabpehelyben.

      Ma megfeledkeztem a reggeliről. Most már ebédidő lesz, két csirkecombot vettem elő, megsütöm, mert talán utolsó lehetőség a mai nap, hogy felhozzam épen a dús, kövér levelű ruccolákat a kertből. Ezt szánom a pecsenyéhez, s ha kis energiát és figyelmet és időt is szánok rá, akkor nagyon finom lehet. Majd mindjárt igyekszem.

       Most jöttem fel a kertből, dolgozgattam a szemerkélő esőben. Szedtem a faleveleket, néhol még mindig ott tanyáznak a borostyánok és egyéb talajtakarók között. S vízelvezetőt ástam. Nagyon élveztem. Mint gyermekkorunkban játszottunk a homokban: árkot készítettünk a kis vödörben hordott víznek. Azt most felesleges lenne hordani. Folyik az ereszcsatornából.

        Tegnap kezem be került egy kis könyv: Karcsúsító ételek. Majd  idézek  belőle. 

     

     

      Régi szép emlékek idézői az örvényesi pincék.

    előzmény:
    ezüstfátyol (84)
    2010-11-22  09:49
  15. 2010. november 22. 12:1085.
    lenolaj= lenmagolaj
    előzmény:
    ezüstfátyol (84)
    2010-11-22  09:49
  16. 2010. november 22. 09:4984.

    Kicsit sokára értem ide, de sűrű volt a program.Azért meg vagyok.

    A " boldogság hormon " hiánya bizony nagyon kellemetlen, és mos társul a szürkeséggel, a fénytelenséggel,próbára teszi idegeinket. Sok ember hajlamos a téli depresszióra, néha bizony néha  engem is megvisel. 

    Próbálom fénnyel, cserepes virágzó növényekkel   enyhíteni , de napfény hiányát nem kárpótólják.

    A joghurtos, zabpelyhes reggelit én is kipróbáltam, nagyon finom, sőt én vettem a natur patikában lenolajat is / receptben irva vagyon / , nem ront az ízén, viszont nagyon jókat olvastam  róla itt a neten.  Ami talán nekünk is jó, hogy zsírégető, anyagcsere serkentő , vérnyomás csökkentő, izületi bántalmakra jó hatással van, szív és érrendszerre kedvezően hat stb. 

    Ami nekünk nagyon fontos:  

    A jókedv forrása is
    Manapság már számos súlyos betegség visszafordítható - vagy ami még jobb megelőzhető - ha ezek a speciális olajak visszakerülnek az étrendünkbe. Ki gondolná, hogy az étrendünkben bekövetkező minimális változás hatására megszűnhetnek olyan problémáink, mint a száraz bőr, vagy a fájós izületek.
    Az omega - 3 zsírsavak segítenek az asztma és az allergia leküzdésében, a szív-, rák-és cukorbetegségek megelőzésében. Ezek a zsírok az "agy eledelei", jobb kedvre derítenek, természetünk morgósból mosolygóssá változhat. 

    Jó lenne....

    előzmény:
    klára13 (82)
    2010-11-19  10:56
  17. 2010. november 22. 09:2983.

    Csak sikerült ide érnem, de kicsit sűrü volt az elmult időszakban  az elfoglaltságom.

    Bízom benne, hogy mostanára már teljesen egészséges vagy, elmult a kellemetlen köhögés.

    Nálunk most a kicsik köhögtek, talán elkerülhetetlen ebben az öszi-téli időszakban.

    A karácsonyi trendekről én is olvastam  egy-két topikban, a baráti körben is ismerek olyan háziasszonyt aki ezt végigcsinálja,kalapot le elötte. Általában azért a fiatalok körében dívik a különleges fa díszítés, / tollak, boák, lepkék, madarak bohócok  ülnek a fenyőfán, fekete karácsonyfa díszek stb / Persze szíve-joga, ha örömét leli benne csinálja./

    Nálunk gyerekkoromban nagyon szép karácsonyok voltak, igazi fenyőfa és igazi gyertyák. / nálam most is így van , az égősor mellett gyertyák is vannak / , de  Szenteste  a vacsora   hidegtálakból állt. Úgy emlékszem francia és burgonya saláta volt, töltött tojás, sütemények. A vigilia jegyében.  Másnap aztán nagyon fínom ebéd. A sok apró sütemény mézes, dióskifli, linzerek, már előzőleg elkészültek. Volt olyan év, hogy Anyukám a szalon cukrot is maga készítette, az éjjeli szekrény márvány lapján kellett felvágni .

    Persze változnak az idők, de talán sikerült átadni a karácsonyi hagyományokat, mert a fiam és a menyem is hasonlóan gondolkodik.

    A karácsonyi vacsorát én szoktam készíteni. Igy aztán ....

    Ami a fogyást illeti, kicsit nehezen megy, ráadásul a hét végén egy családi összejövetelen voltam, nahát feladtam kicsit a diétázást, így sikerült 70 dekát visszaszednem, no majd ezen a héten szigorúbb  leszek magammal.  

     

    előzmény:
    MPiggy (80)
    2010-11-14  05:15
  18. 2010. november 19. 10:5682.

        Szervusz, Ezüstfátyol!

        Sajnos most értem ide, reménykedem, hogy megvagy még.

        Katica az ikrekkel nagyon elfoglalt, diétájával foglalkozni egyelőre se kedve, se ereje - írja a Gyűjtsük álmainkat!-ban. Megérthetjük. Hozzátenném, hogy neki nincs is rá szüksége, mert karcsú.

        Nagyon elfoglalt voltam - mintha százezer éve lett volna a libavacsora. Jó volt, színes volt, örömteli volt. 

         Egyre csak eszembe jutottál, hogy első esetben beszéltük meg nyíltan a fórumon, milyen lelki buktatói vannak a diétáknak. Nevezetesen, a rosszkedv, ami már-már búskomorságba hajlik. Erre rímelt az ismeretterjesztésből szerzett tudásom. Tudjuk, hogy a csokoládéfüggőség szerotonin, azaz boldogsághormon függőség. Arra azonban nem gondoltam, hogy minden szénhidrát e fontos hormon termelődését idézi elő.

       Hogyan tovább tehát? 

       Gondoljuk ki.

       Az biztos, hogy a napi félórás biciklizést betartom jobban a jövőben.  

       Kerülöm a cukrot bármilyen formában. A fehér rizst és fehér lisztet száműzöm életemből.

      Most már beiktattam a Kata által közzétett fantasztikus reggelit: kefir fél citrom levével, mézzel és zabpehellyel.  Nagyon finom és jó közérzetet idéz elő. Egyelőre kicsikét TÖBB mézzel, de olyan jólesik!

      Te mire jutottál, Ezüstfátyol?

      

    előzmény:
    ezüstfátyol (77)
    2010-11-12  08:00
  19. 2010. november 17. 09:0781.

      Jobban van torkod, Katica?

      Dajkálhatod már a két Napsugarat? 

      A napokban kijelentettem, hogy a tévézés elsilányítja az életet.  Kiegészítenem kell: az ócska filmdömpingre gondoltam, és a kereskedelmi csatornák ostoba produkcióira, mint a Való világ és egyebek. Mert lehet fontos és jó információkat is szerezni, hála az ismeretterjesztő csatornák dokumentum filmjeinek. 

       Ilyet láttam tegnap este, és  megosztom Veled a szerzett ismeretet, és jó helyen teszem ezt, mert az étkezéssel kapcsolatos.

       Az alvás 10 titka
    (10 things you need to know about sleep) sorozat 8. része volt. 

     

    "Aludni mindenkinek kell, és aludni nagyon könnyűnek tűnik: az ember elfárad, lefekszik, alszik, aztán reggel frissen, kipihenten ébred és újult erővel lát neki a szokásos tennivalóknak. Mégis egyre többen vannak azok, akik nem képesek csukva tartani a szemüket és pihenni. Nekik gyűjtöttük össze a tíz legfontosabb tudnivalót arról, hogy mi minden akadályozhatja éjszakai nyugalmukat."

     

      Az utazással járó időeltolódásról volt szó többek között. Kísérleteztek az időzónák átlépése okozta jelenségek leküzdésének érekében, és bemutatták, hogy megtalálták a megoldást.

      Ha valaki 16 órán át koplal, így utazik, a célállomásra úgy érkezik meg, hogy agyának étkezési központja a helyi idő szerint működik. Ha ekkor az itteni körülményeknek megfelelően jóllakik, tehát például elfogyaszt egy  gazdag angol reggelit, akkor az egész szervezete elfogadja az új napszakot, és a helyi időnek megfelelően, teljesen normálisan elálmosodik, este. Bár ahonnét indult, ott még éppen hajnal van.

       Túlságosan egyszerű, hogy gyanakvás nélkül elfogadjuk! Aztán bizonyítottak. Két autóversenyző indult el, egyikük koplalása már megkezdődött a reptérre való induláskor. Az úton szunyókált, és vizet ihatott bármennyit, de egyetlen falatot sem vett szájába. Másikuk vígan lakmározott, első osztály lehetett, mert étterem volt a gépen, és gazdag ételválaszték. 

      Amint megérkeztek - reggel volt Angliában -, a koplaló jól  bereggelizett. Utána friss volt és jó közérzetű. Este időben elálmosodott, és reggel pihenten ébredt. A másik versenyző álmatlan volt, felébredt többször, és reggel fáradt és kialvatlan volt, érezte az akklimatizáció miden nyűgét. 

       Ti jutottatok azonnal eszembe, hogy évente kétszer kell elviselnetek az időzóna különbség  okozta kellemetlenségeket, és ideérkezésetek után az első három értékes napot többé-kevésbé rossz közérzetben töltitek, nyilván. Persze lehet, hogy Nektek is van valamilyen bevált és hatékony trükkötök. De ha másképpen lenne, talán érdemes volna ennek az ügynek utána néznetek, mert, gondolom, e rövid beszámoló aligha győz meg két orvost, akik a testi jelenségek jó ismerői. 

    előzmény:
    MPiggy (80)
    2010-11-14  05:15
  20. 2010. november 14. 05:1580.

    Ez igy mar erteho, kosoznom. Gondoltam, hogy a libafogyasztas nem fugg ossze a szenteletu puspok letezesevel. Nem igazabol-csak egybeesik a nevnappal. Mi gyerekkoromban nem hiszem, hogy pont igy idozitettuk volna a libanadar elfogyasztasat, tobb koze lehetett a novemberi csaladi nevnapok meguleseben (apam neve Imre, anyame Erzsebet, altalaban mindketto vendegjarast jelentett/

    de az is lehet csak az en memoriamban van EZ az osszefugges.

     

    Legujabb fejcsovalasomat dinomdanom ugyeben egyebkent nem a Marton nap koruli ujkeletu hagyomanyok okoztak-hiszen az onmagaban kedves szep dolog-hanem az ujabb es ujabb karacsonyi topikokban latott etkezesi hajciho beindulasa okozta.

    Az egyik topikba kivancsisagbol beneztem-cime Karacsonyfa es menu-vagy valami ilyesmi- amibol is kiderul nemcsak az aajandekozasban, hanem a fak disziteseben, es a terulj terulj asztalkamban is felelmetes leptekkel halad elore kis orszagunk.

    Foltehetoen EN vagyok elmaradott, nyugos...es tulzott kritizalasi hajlammal megaldott oregasszony, aki nem erti miert kell nyaklo nelkul "unnepelni"?

     

    A fak evrol evre "szint" valtoztatnak, hol narancssarga, hol ezust, hol biborszin a meno..a karacsonyfadisz-keszito ipar oromere es hasznara....Ugyanakkor nem eleg egyszeruen JOKAT finomat fozni immar, csaladot jollakatni. A harom napos darido Szenteste kezdodoik tobbfogasos halkulonlegessegekkel, hustalakkal, majd pihenes nelkul  masnap folytatodik , harmadnap meg nem all... Nem szamit  ha az egesz korabbi hetet a konyhaban tolti a haz asszonya.

    Vajon tudja meg valaki MIERT is kerult hal az asztalunkra Vigilia napjan...? A mienkre ugyan nem, Edesanyam meg a szagat sem allhatta. 

     

    Oh, nem nyafogok tovabb..mindenkinek maganugye mikeppen unnepel.

     

    Ezenkozben vidaman kohogok legidosebb lanyom latogatvan- versenyt a tobbi csaladtaggal. itt lehet..szabad.

    Elnezest a szokotnal is tobb melleutes miatt, nagyon rosszul van megvilagitva a klaviatura...

    előzmény:
    ezüstfátyol (79)
    2010-11-13  16:47
  21. 2010. november 13. 16:4779.

    Google a barátunktól: 

     

     

     

    Márton, egy római tribunus i.sz. 316-ban született fia 18 éves korában apja kívánságára a légió katonája lett, s a legenda szerint 18 éves volt, amikor palástját odaadta egy didergő koldusnak. Nem sokkal később Amiens-ben megkeresztelkedett, otthagyta a sereget és misszionárius lett, majd 371-ben a Loire menti Torus püspökévé választották.

    A hagyomány szerint Márton elbújt a nagy megtiszteltetés elől a libák között, de a nagy gágogás elárulta. Úgy tudni, meggyőző és hiteles püspök volt, aki az imádságot és a lelkészséget össze tudta egyeztetni a jótékonysággal. Időszámításunk után 397-ben hunyt el. Halála után váratlanul igen népszerűvé vált: ő az első keresztény szent, aki nem mártírként emelkedett az oltárokra, Franciaországban pedig az 5-6. század fordulóján egyenesen nemzeti szentként tisztelték.

     

    A Márton-napi liba-lakomáról szóló első írásos beszámoló 1171-ből származik. Ám akkoriban ez nem annyira a szentéletű püspököt eláruló szárnyasokkal függött össze, hanem azzal, hogy Szent Márton napja jelentette a paraszti év végét, a cselédek ilyenkor kapták meg évi bérüket és hozzá ráadásként egy libát, mert a szárnyasok nyáron felduzzadt hadát a tél beállta előtt meg kellett tizedelni. Ám e szokás gyökerei is mélyebbre, az aratási időszak végén álló pogány állatvágási ünnepekre nyúlnak vissza, amelyeket a kereszténység így vett át.

     

    Mielőbbi gyógyulás, köhögés mentes napokat.

    előzmény:
    MPiggy (78)
    2010-11-13  04:11
  22. 2010. november 13. 04:1178.

    Van ugyan egy Karacsonyi-adventi nepsozkasokkal foglakozo konyvem meg a szocilista sajto jovoltabol, de most nincs keznel. Az eppen a Marton napi hagyomanyokkal kezdodik-mivel szinte az a teli unnepkor elinditoja. De most megsem jut eszembe-miert is kell akkor libat enni? Minek kosoznheto a Martonok  ilyen becsben tartasa vajon...? A madar talan azert kerult ilyenkor az asztalra, ment a tavasszal kikelt libust ekkorra tomte meg a jo haziasszony, hogy izes porhanyos es kiados lakomava valhasson. De miert pont EZEN a napon??

    AZ elmult napok kicsit gyorsan szaladtak, es nem is mindig szivderito bolodg egyetertesben-aminen csakis en vagyok az oka. Benathasodtam ugyanis, nem komoly, igazan nem az- csak eppen annyi "szaraz" kohoges es nemi rekedtseg, hogy az ifju anyat sokkolja. Mar csak az hianyzik, hogy a kicsik-vagy esetleg o maga megkapjon tolem valamifele korsagot. Nagy valszonuseggel Agnesnal szedtem ossze azon a bioznyos Halloween hetvegen amit veluk tolottem ket hete..ez szerintem meg tovabb fokozza rejtett ingerultseget.

     

    Ennekutanna napjaim meg nagyobb reszet tolottem a konyhaban, olyan tavol az aprosagoktol amennyire csak lehet. dajkalas, gugyoges szoba nem jott. En megertem, nagyon is-a fejemmel- de azert jocskan elrontotta a kitoro oromkodest. Ami egyebkent sem szokasom..es eszem agaban sem volt atvenni a szarazdada szerepet-az nem igazan az en dolgom.

     

    A kutyasetaltatas, elelmiszerbevasarol-keszites ugy ahogy igazolta jelenletem. Nem gyozik koszonni a terulj-terulj asztalkam ellatast...ez tagadhatatlan. DE az nem jon ossze a napi szelid kaoszban, hogy a jovo honap vacsorait is megcsinaljam, befagyasszam. ebbol a szempontbol a szeptemberi 1 het eredmeneysebb volt- amikor a delutan maganyaban szetdulhattam-alkothattam a konyhat, altalaban 2-3 (hasonszoru!!) etel elekszitesevel.

    DE ez most nem igy lesz-mar foladtam .

    Ez a hetvege a probako..delutan megint elvonatoztam Agnesekhez (mar nagyon megy nekem!) vasarnap estig ha fene fenet eszik is legyozom a kohogest. ( hogy mikeppen azt nem tudom) 

     

    Most veluk-naluk egyutt kohogunk Agnessel...tole varok valami csodaszert (ami foltehteoen nincs mert akkor o mar nem kohogne. Talaltam a gepen 2 hete keszult fotokat de sajnos tul nagyok ahhoz hogy fol tudjam rakni oket. A gyerekek elmentek vacsorazni-en voltam a bebiszitter..

     Hat igy telnek napjaim- a ket csalad kozott. 

    A picik aranyosak, esznek negy helyett is..es nonek mint a repa! Az ejszakai korai oraiban a legnyafisabbak-de ez altalaban igy van. Es az sem komoly. Azzal egyutt a gyakori etetes nem konnyu feladat-sokzor egsyzerre, azaz ltalaban egyszerre folyik es megis.

    Na, ideje nyugovora terni! hazajottek a "szulok".

    előzmény:
    klára13 (75)
    2010-11-11  15:39
  23. 2010. november 12. 08:0077.

    Jó reggelt kívánok!

     

    Remélem jól sikerült a tegnap este és finom volt a liba vacsora.

    Bevallom én megfelejtkeztem erről a fontos eseményről. 

    Ejnye-bejnye rosszul örzöm   a hagyományokat. 

     

    Klára,  én is nagyon rosszul viselem ezt az egyoldalu  táplálkozást. Már az ötödik napon morózus lettem, a hatodikon már kezem lábam kicsit remegett, ettem két sajtos piritóst és helyre állt az egyensúly.Kissé.

     

    Valamikor azt olvastam, hogy télen nem érdemes fogyókúrába kezdeni mert a szervezet ilyenkor a raktár készlet feltöltésén fáradozik, nem akar semmi kiüríteni.  Ez az elmélet számomra nagyon" tetszetős,"  lehet be kéne tartanunk? / Márciusi kezdést javasolt / Persze tudom, hogy ez nem teljesen igaz, de olyan jó hallani.

     

     Sok madárka él nálam, nagyon hideg teleken láttam cinkék bújtak az oduba. Sok fekete rigóm is van, volt akik itt születtek. Még nem töltöttem fel az etetőket, találnak magokat maguknak, a tujákban tanyáznak, imádják. Más madár is megfordul, egyik nyáron hatalmas fácánkakas pihet egy délutánt nálam.   

     

     A képeden valószínű " luxus-libák " próbálják helyre állítani zilált, mgtépett tollazatukat.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (75)
    2010-11-11  15:39

Címlap

top