Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családi gyermekfelügyelet?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 16. 00:05

Kedves fórumozók!


A későbbiekben szeretnénk írni a Nők Lapjában a népesedési kerekasztal témáiról. Például arról, hogy a bölcsődék -amikből amúgy is kevés van - illetve az óvodák mellett más, rugalmasabb szolgáltatásokra is szükség lenne.
Kíváncsiak lennénk a Te  mit gondolsz erről? Például:

 

"Rábíznád-e a gyerekedet családi gyermekfelügyeletre?"

 

Avagy vállalnád-e, hogy mások bölcsődés, óvodás korú gyerekeire vigyáznál a magadéval együtt főállásban, ha az állam ezt a szolgáltatást támogatná?

 

köszönjük előre is a hozzászólásaitokat.

 

Koronczay Lilla

  1. 2013. január 30. 21:0456.
    Na ja, de ott a gyerek egyik a sokbol. Az egyszemelyes felugyeletet meg kell fizetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401565 (43)
    2011-06-17  12:29
  2. 2012. november 30. 14:3455.

    Én, a magam részéről sokat gondolkodtam már olyan dolgon, hogy szívesen vigyáznék, illetve nem csak vigyáznék, felügyelnék gyermekre, vagy gyermekekre.

    Már csaka zért is, mert a végzettségem is ilyen irányú.

    Nem lennék egyedül, jó programokat szervezhetnék, kézműveskedhetnénk, volna kirándulás, mese, játék. Főleg akkor volna ez jó, ha lenne szülő, aki ezt igénybe venné...

    Sokszor olvasom különböző topikokban, hogy mekkora probléma a gyerekek felügyelete nyáron, szünetekben.

    Na jó, én egyedülálló vagyok, sajnos nekem ezt biztos nem honorálná az állam.../és lehet, hogy mások sem/

    De könyörgöm, ha otthonról tudnának egy kis uzsit, vagy elemózsiát hozni a gyerkőcök, akkor miért ne lehetne ez is egy megoldás?

    Csak néha jó volna segíteni...

    Eddíg többnyire rokongyerekere, barátok gyerekeire vigyáztam, soha nem mondták,hogy nem jönnek többet, sőt!!!

    Ez van...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  3. 2012. augusztus 16. 12:5754.

    En itt Angliaban kenyszerbol vettem igenybe ilyen gyermekfelvigyazot (child minder), nincs jo tapasztalatom veluk kapcsolatban, bar az en fiam osszesen 3 alkalommal volt 2 kulonbozo helyen evekkel ezelott.

    Azota 2 baratnom nagyon negativ tapasztalatait is ateltem kozvetve, szoval nekem nem szimpatikus a rendszer.

    (Szerintem ez az altalam leirt child minding kulonben mas, mint amit Magyarorszagon csanakent emlegetunk. Vagy nem?)

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-16  00:05
  4. 2012. augusztus 14. 22:5553.

    ezt nem itt kéne felmérned

    a csecsemő gondozó és ápolonő,elég tág fogalom szerintem

    igény biztos van rá

     

    hogy ezt háznál is volna aki megtudná fizetni itthon magyarországon-hát nem hiszem

    egy réteg,talán

    de ez itt nem nagyon divat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_901969 (51)
    2012-04-12  02:06
  5. 2012. május 11. 12:3552.

    Helló szép napot mindenkinek!

     

    Én egy három gyermeket egyedül nevelő apuka vagyok mert  

    sajnos az aynuka lelépett!Segítségre lenne szükségem ami 

    abból állna hogy heti öt nap és napi három óra délután négy től este hétig

    ha tud valaki segíteni nagyon megköszönném!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top