Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

CPAP készülék

bubóca
Létrehozva: 2010. október 13. 20:54

Sziasztok!

 

Sokáig gondolkodtam, elindítsam-e ezt a topikot. Azután döntött egy érv: a 6 év alatt, amióta az nlc-re járok, nagyon sok jó emberrel találkoztam, sok barátságot kötöttem.

 

Szeretném megkérdezni, van-e esetleg valakinek használaton kívüli CPAP (légsínterápiás) készüléke, melyet tudna nélkülözni, esetleg minimális árért eladná? Tudom, hogy a készülék nagyon drága, mert OEP támogatás mellett is 100 ezer Ft-ot kellene 1 hónapon belül fizetnem érte. Rokkantnyögdíjamból ezt nem tudom megtenni. 53 éves vagyok. 1 lányom van, aki 2 gyermeket nevel, ő nem tud segíteni nekem.

Súlyos érrendszeri betegségem mellett 6 éve küszködöm alvászavarral. Az orvosok gyógyszerrel próbáltak segíteni, eredménytelenül. Az állapotom egyre rosszabbodik. Alvajáró lettem, bolyongok félálomban, az ágyról előfordul, hogy 1 éjszaka 3-szor is leesek, mert álmomban felülök, amiről nem tudok. Többször mentők szállítottak az SBO-ra az esések következményeként. Nagy nehezen, sikerült kiharcolnom a háziorvosnál, hogy beutalót adjon az Alvásdiagnosztikai Laborba. A múlt héten kiderült, hogy a "vizsgálat súlyos fokú alvás fragmentációt mutató, obstruktív alvási apnoé szindrómát igazolt. A betegnél CPAP készülék beállítása javasolt." 

Azóta töprengek, mit is tehetnék? Nincs ennyi pénzem, nem is tudom összeszedni. Eszembe jutott, megkérdezlek benneteket, hátha valaki használt ilyen készüléket,  már nincs rá szüksége, és segítene. 

 

Bocsánat, ha kicsit hosszúra nyúlt a bevezető, de nincs tapasztalatom a nyilvánossághoz fordulva kérni. Számomra elég megalázó ez a helyzet. A kényszer viszont nagy úr.

 

Jó egészséget és további szép estét kívánok Mindenkinek!

  1. 2018. július 19. 18:0531.

    jó napot kívánok Érdekelne a CPA készülék ára. köszönöm

    előzmény:
    mokka2 (28)
    2015-05-12  15:14
  2. 2017. március 26. 14:3030.

    Sziasztok ! 


    Érdeklődni szeretnék , hogy van-e olyan személy ismeretségi körötökben , akinek a CPAP készülék azért nem volt jó , mert a súlyos alvási apnoe mellett arcidegzsábája is van  és a készülék használata belobbantja azt ?

  3. 2015. szeptember 15. 14:0929.

    Érdeklődnék, hogy megvan-e még a CPAP készülék, és milyen gyártmányú / típusú?


     


    Dr Bruck Péter 20/9146954

    előzmény:
    mokka2 (28)
    2015-05-12  15:14
  4. 2015. május 12. 15:1428.

    Sziasztok!


    Van egy felesleges CPAP készülékem. Már nincs rá szüksége anyósomnak, ezért adnánk el. Nagyon keveset használta, kb. 1-2 hetet, de sajnos nem tudta megszokni :(. Van, akit esetleg érdekelne?

  5. 2013. július 4. 18:4627.
    Sziasztok! Azóta mi újság veletek?

Címlap

top