Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülnél otthon kisbabát?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 8. 11:14
Kedves fórumozók!  Szeretnénk írni  a Nők Lapjában a legújabb, balul elsült  otthonszülés hátteréről, majd  az alternatív módszer törvényi szabályozásának szükségességéről. Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre: Ti szívesen világra hoznátok-e otthon a kisbabátokat? És ha nem, miért? köszönjük előre is a kommentjeiteket, Koronczay Lilla
  1. 2010. november 24. 10:49201.

    Nem szülnék, mint ahogy a fogamat sem a lódoktorral huzatom ki, és az influenzámat sem a füvesasszonnyal kezeltetem, sőt piócákat sem ragasztok magamra.

    Örülök neki, hogy a kórházban minden készenlétben áll arra az esetre ha komplikáció lépne fel. Megnyugtat az érzés és bízom a doktorok tudásában.

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  2. 2010. november 23. 13:06200.
    Kedves Koronczay Lilla! Én már későn reagálok a kérdésre, de még csak most találtam meg ezt a fórumot, de mindenképpen hozzászeretnék szólni az otthon szülés kérdéshez.Tizenöt éve szültem a fiamat kórházban. A terhesség alatt minden rendben volt. A szülés is rendben lefolyt,de az "utómunkálatoknál" sajnos észrevette az orvosom, hogy valami nincs renden. Nagyon nagy volt a vérzés bármit csináltak nem csillapodott. Én az egészből nem érzékeltem semmit, mert a sok vérveszteség miatt elaltattak és a műtőben tértem csak magamhoz. Másnap mikor már minden rendbe volt az orvosom akkor mondta el, hogy mi volt a baj. Azóta szültem még egy lányt tizenhárom éve és egy kisfiút másfél éve. Semmi komplikáció nem volt. Én ezek után nem vállalnám az otthon szülést. A kórházban eltöltött napok és körülmények egyáltalán nem olyan borzasztóak. Egész életemben hálás leszek a választott orvosomnak, hogy kiállt mellettem, szembeszállt a felette álló orvossal az életemért. A főorvos ugyanis a nagy vérveszteség miatt kiakarta venni a méhemet. Köszönöm szépen, hogy ezt mind leírhattam!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  3. 2010. november 10. 15:03199.

    Azért azt ne felejtsük el, hogy a kórházi szülésnél az OEP fizet a kórháznak minden beavatkozásért + a járulékos költségek egységnyi része.

    Az otthonszülés az államnak gyakorlatilag ingyen van, mert semmit nem finanszíroz belőle - mindent a szülőknek kell fizetni.

    Szülőként nemsok különbség van az otthonszülés költségei és a kórházi között, mert mindkettnél különböző mértékben a zsebükbe kell nyúlni.

    Ezért lenne jó, ha végre rendeznék az otthonszülés szabályait, mert ha az OEP fizetne a bábáknak, biztos csökkennének a szülők kiadásai (pl. nem kéne megvenni az antiD-t, amit alapból járna rh összeférhetetlenség esetén. Így meg közel 30 ezer Ft)

     

    előzmény:
    Lióra (197)
    2010-11-10  00:06
  4. 2010. november 10. 11:49198.

    Kedves Mindenki!

     

    Olvastam a hozzászólásokat, és úgy tűnik, mindenkinek határozott véleménye van - kinek ez, kinek az. Ez szerintem alapvetően jó. Viszont amikor egyesek elkezdenek ítélkezni, az talán már nem annyira jó... Ezt főleg a kórház pártiaknál figyeltem meg. Nekem két lányom van, és anno kórházban szültem, igaz ennek már jó pár éve. Hát nem volt egy élmény, inkább rémálomnak mondanám. Azonban nem emiatt gondoltam úgy, hogy írnék. Az ok az, hogy időközben lányaim felnőttek és ők is gyermeket vártak. A nagyobbik lányom több év után esett teherbe és a kórházban meghalt a babájuk! Azóta sincs gyermekük. Másik lányom első unokánkat kórházban szülte és nagyon megviselte a dolog, emiatt döntöttek úgy a férjével, hogy második gyermeküknél az otthonszülést választják. Amit utóbb egy nagyon-nagyon jó döntésnek gondol az egész családunk! Szóval ilyen esetben melyik lányomat kellene elítélnem?! Akinek kórházban meghalt a gyermeke, vagy aki otthon megszülte a második gyermekét - aki egészséges és még a lányom is egy élményként élte meg a szülést...?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  5. 2010. november 10. 00:06197.

    Tehát Áginak is fizetni kell.

    (Ok,tudom,most jön az,hogy nem neki,hanem az Alapítványnak,hehe,ugyanaz),meg fizetni kell a  tanfolyamért,kazettákért,dvd-kért stb.Szóval annyira jön ki mint egy kórházi szülés,de nem kórháziak  a körülmények ,hanem  aSzületésház,ahol van 1 lavór,meg 1 lepedő.

    Tényleg a Születésház mitől otthonszülés?:))

    Otthonszülő nőknél mindig az én van:én,én,ego,ego,élmény legyen,én legyek  aközéppontban.

    Szül nálam a baba biztonsága a középpont. 

    Ha választani kell az én lelkem érzékenyésge és a gyerekem biztonsága között,akkor nálam a második az első.

    Ha úgy beszéltek volna velem szüléskor,mint részeg szódás a lovával,akkor is kórházi szülés párti vagyok,mert a gyerek biztonsága a fő és nem az én lelkivilágom.

    Ma már vidéki kiskórházakban is van bordásfal,medence, franciaágy, rigófüttyös fityfenye .

    előzmény:
    Szorsa (184)
    2010-10-10  18:10
  6. 2010. november 9. 23:29196.

    Hollandiában ha jól tudom,minden bába diplomás,nálunk még csak 1-2 éve kanpnak diplomát a szülésznők.

    Sajnos,az a baj,hogy senki nem tudja megmodnani,melyik lesznek  a problémás szülések,épp elégszer hallottam már,hogy tökéletes terhesség,tökéletesen induló szülés,aztán olyan komplikáció lépett fel,amire senki nem számított. 

    Akik nem érzik magukat biztonságban  szüléskor,azok miért fogadják el az esetleges kórházi ellátást,ha mégis arra kerül a sor?Amíg Magyarországon életveszélyes állapotban lévő emberek vannak műtéti várólistán,addig nem pár altermama a döntő. 

    előzmény:
    vila (195)
    2010-11-08  14:00
  7. 2010. november 8. 14:00195.

    Egy éve még valószínűleg a vaskalapos otthonszülést ellenzők táborát gyarapítottam volna, azóta viszont majdhogynem otthonszülés-párti aktivista lettem.

    Történt, hogy a nagylányom az első unokát várva bejelentette, hogy ő bizony otthon szül. Ezután kezdtük el győzködni egymást, hogy miért igen, miért nem. A bábát és a bábai modellt megismerve kezdtem hinni az otthonszülésben és mivel a lányomat saját nőgyógyásza is biztatta, sőt biztosította arról, hogy gond esetén azonnal rendelkezésre áll a kórházban, már én is csak a szokásos anyai és nagyanyai aggodalommal kísértem az eseményeket. A szülés végül az eredeti tervekkel ellentétben az én jelenlétem nélkül zajlott, de az első héten az én felügyeletem alatt pihente ki a szülés fáradalmait az ifjú anya.

    Hiszek abban, hogy a mai magyar terhesgondozás és szűrési rendszer mellett igenis van lehetőség arra, hogy csak a problémamentesnek igérkező szülések történjenek otthon és ha végre megszületne a szabályozás, akkor a megfelelő háttér is rendelkezésre állhatna.

    Attól félek, hogy az otthonszülést ellenzők és a mellette lévők két malomban őrölnek. Nem érthetik egymást, mert más-más szemlélettel nézik ugyanazt az eseménysort. A nagy többség a szülést medikalizáló hagyományt ismeri, vagyis a szülésben a kockázatot kereső és találó orvosét, a másik oldal viszont azt az élettani folyamatot látja, amiben a eseménytelen várandósságot zavarmentes vajúdás és komplikációmentes szülés követi. E két tábor hogy is érthetné meg egymást?

    A kérdésre a válasz: ha az otthonom alkalmas lenne az otthonszülésre, akkor igen.

    Szomorúan nézem, ahogy az otthonszülést ellenzők egyre durvább módját választják a "meggyőzésnek". Remélem, néha a moderátorok is ránéznek egy-egy jóizlést sértő bejegyzésre.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  8. 2010. november 8. 10:10194.

    A világon nagyon sok országban engedélyezett az otthonszülés, és egyetlen helyen sem áll a ház elött a mentő. Ez is egy tévhit. Még Hollandiában sem. Az otthonszülés biztonságát nem a mentő adja, hanem a bábai modell.

    A bábai modell pedig arról szól, hogy amíg lehet, nem avatkozunk bele a folyamatokba. Nem gyorsítjuk fel a folyamatokat, ami legtöbbször komplikációkhoz vezetne. Így a promlémák is lassabban alakulnak ki. Mivel a bába folyamatosan jelen van, ezért álltalában van idő reágálni, bizonyos praktikákat bevetni, vagy kórházba menni. Van néhány olyan komplikáció, ami nagyon hirtelen alakul ki, ilyen például a vállelakadás. De ilyen esetekben kórházban sem az a megoldás, hogy irány a műtő, hanem van néhány műfogás, amit végig kell próbál, és vagy sikerül kidzabadítani a vállat, vagy nem.

    Azt is fontos tudni, hogy a bábák nem üres kézzel mennek szüléshez, hanem komoly felszereléssel, amely tartalmaz a szívhangvizsgálótól, az újraélesztőig sok mindent. A bábák pedig nagyon jól képzettek, tudnak például lélegeztetni, mint ahogy ezt az utolsó hirhedt esetnél is megtették.

     

    Szerintem, ha kórházban történik valami baj, akkor sem a kórház épületét utálod meg. Így van ez szerintem otthon is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (190)
    2010-11-06  16:31
  9. 2010. november 8. 06:33193.

    Igazából jelen pillanatban nem az otthonszülésről szól ez a cikk, hanem a szűlőházban lefolytatott szülésről. Mert inkább azok véleményét halljuk szerintem akik születésházban szültek vagy szülnének.

     Én személy szerint nem szülnék a saját lakásomon. Inkább a kórház.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  10. 2010. november 7. 22:11192.

    Az a nagy különbség, hogy ha eltörik a lábam, az betegség, ha problémamentes a várrandósságom, akkor az nem betegség.  Az otthonszüléssel nem vállalunk fel önként egészségügyi veszélyeket. El kéne már végre hinni a tényeket, miszerint a szaksegítséggel végzett tervezett otthonszülés nem veszélyesebb, mint a kórházi szülés, viszont sokkal kevesebb beavatkozással jár!!!!!

    A szakszerű orvosi ellátást akkor veszem igénybe, amikor szükség van rá! Amíg nincs szükség rá, addig a szakszerű bábai ellátást veszem igénybe.

     

    Sajos a kórházi felkészítőkön nem nagyon világosítják fel a kismamákat arról, hogy a szülés az veszélyes üzem! Igen, sajnos kórházban és otthon is bele lehet halni a szülésbe. (Mo-n évente 2-3 anya hal meg szülésben. 2009-ben 6 anya halt meg szülés körüli időszakban, a szülésével kapcsolatos események miatt. Ezek mindegyike kórházban!! Ilyen az utóbbi 22 éven a szaksegítséggel végzett osz.-nél nem fordult elő) Igen, sajnos kórházban, és otthon is belehalhata baba a szülésbe. Ha kórházban történik tragédia, akkor arról soha nem hallunk, pedig soooookkal többször van ilyen, mint az otthonszüléseknél. Mégis, ha osz.-nél történik valami, akkor aznnal ez folyik a csapból is! Ezért alakul ki az emberekben az a téves nézet, hogy otthon több a komplikáció, mint kórházban.

     

     "Kórház vs. kórházon kívül: kockázatmérlegelés, a végén egy döntéssel.
    Kórházi kockázat: MRSA-fertőzés vagy más antibiotikum-rezisztens fertőzés, ami a lakásodban nincs, a kórházban van; túl hamar elvégzett vagy szükségtelen beavatkozás tragikus következménnyel (mindenki megkapta a tájékoztatást, hogy az iv oxitocintól a magzat agyvérzést kaphat odabent? ez ritkán fordul elő, de szabályozott országokban otthonszüléses halál is ritkán van...); kórházi kockázatnak számít az összes szükségtelen császár, az összes rövid és hosszú távú szövődményével, megvágott magzattól méhkivételig; kórházi kockázat az intézményi tartózkodás összes általános kockázata, tbc-fertőzött nővértől szalmonellás ételen át felrobbanó szellőzőberendezésig, piszkos és mások bacijaival, idegen látogatók köhögésével teli gyermekágyas mosdóval, kórteremmel, kötelezően és a szülő tudta nélkül hozzátáplált kisbabákkal, ennek nyomán jelentkező esetleges allergiákkal stb. - mind valós példák.
    Otthonszülési kockázat is van; szükségtelen beavatkozás biztos nem lesz, de gerincbe adott fájdalomcsillapítás se; akit traumatizál a fizikai fájdalom, az egy otthonszülésben ugyanúgy traumatizálódhat, pláne ha aztán kórházi transzfer és császár a vége. Ha beavatkozás kell, akkor előbb végig kell szenvedni a transzfert, kinek van kedve párperces fájásokkal autóba, mentőbe ülni? Ha újraélesztés kell, esetleg nem fog összejönni.

    A mérleg együtt számít. Egészséges és problémamentes terhességgel a legnagyobb rizikó nem a születés utáni újraélesztés, hanem az életveszélyes állapothoz vezető bakteriális fertőzés. Vagyis, alacsony rizikójú terhességgel a kórházi ellátás nagyobb valószínűséggel végződik valamilyen szövődménnyel, mint a kórházon kívüli. Azzal, hogy beléptél az ajtón, súlyos fertőzési kockázatnak tetted ki a magzatot, annak beleegyezése nélkül.

    De hát ez már csak ilyen: szülni és születni életveszélyes. Jogunk van hozzá, hogy ezzel tisztában legyünk, és az orvostudományra ne úgy nézzünk, mint istenek gyülekezetére, a szent természetre meg ne úgy, mint a tökéletesség esszenciájára. Mindenki gondolkozzon és válasszon. Ha van miből..."

    http://felicitasz.blog.hu/
    előzmény:
    barraildi (188)
    2010-11-03  13:06
  11. 2010. november 7. 11:10191.

    Én inkább kórházban szülnék otthonasan. Saját magam tempójában, szülésznő felügyeletével és ha nagyon kell, orvosi segítséggel. És olyan pózba, ahogy nekem és a babának jól esik.

    És ez már 1-2 kórházban meg is valósult, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2010. november 6. 16:31190.
    Nem, nem szülnék otthon.
    Ha tetszik, ha nem otthonszülésről csak akkor lehet szó, ha kint áll a ház előtt egy mentőautó, aki gáz esetén segít.
    Elhiszem, hogy van, aki szerint ez alapból járna, de szerintem ez egy luxustársadalomban kivitelezhető, meg majd ha nem összesen 1 millióan fizetünk TB-t.

    Másrészt, mit csinálok, ha történik valami baj, vagy ha csak egyszerűen rossz élmény lesz a szülés, mert van ilyen. Akkor eladjuk a lakást?
    Hiába emelik piedesztálra az otthonszülést és az otthonszülőket, akik ezáltal nem lesznek se depressziósak, se semmi, mert annyira természetesek, hogy átlagos rákfenék nem hatnak rájuk.

    Sajnos kórházban szülni pedig szintén nem jó. Sokszor megindítják a szülést, csak azért mert nem akarnak kockáztatni. Nem is kimondottan "kényelmes" hiányzik az a fajta biztonságérzet, ami nem az ellátásra, hanem valami egész másra vonatkozik.

    Mi jövőre tervezzük a gyermekprojektet...
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  13. 2010. november 5. 23:01189.
    Én kórházpárti vagyok de nem ítélem el az otthon szülni akarókat mindenkinek joga van megválasztani hol szül.Szabályozásra lenne szükség, meg a megfelelő háttérre, itt gondolok a jólképzett bábákra nem a segítőkre, és , hogy tudják hova forduljanak probléma esetén .Azt pedig végképp nem értem miert kell Geréb Ágnest láncon vezetni a rendőröknek , tessék nekem megmondani hány orvost vittek el akórházból ilyen módon mikor orvosi műhibát követett el?
    előzmény:
    barraildi (188)
    2010-11-03  13:06
  14. 2010. november 3. 13:06188.

    Szerintem, aki ezt megteszi az nagyon felelőtlen. Nem értem, hogy miért vállalja valaki önként annak a veszélyét, hogy egészségügyi baja lesz önmagának, vagy a gyermekének. Esetleg nem is csak valami probléma jön létre ezzel a döntéssel, hanem vagy az édesanya, vagy a baba bele is hal. Hallottam olyan emberről, aki az otthon szülés mellett döntött, és megkérdeztem, hogy mi volt az indoka. Azt felelte, hogy idegenkedik a kórházi környezettől. És ha mentővel viszik be, mert balesete történt és eltört a lába? Akkor is inkább otton marad...ááá nem kell begipszelni a lábam.

    Komolyan nem értem, hogy hogy lehet valaki ennyire felelőtlen, hogy otthon szül...

    Magyarázza el valaki, aki így döntött (vagy előre láthatólag így fog dönteni), hogy mik azok az indokok, ami miatt elutasítja a szakszerű orvosi ellátást egy ilyen fontos pillanatban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  15. 2010. november 3. 08:55187.
    Soha nem lennék ilyen felelőtlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  16. 2010. november 3. 07:47186.

    Egy gyermekem van . Azért nincs még egy-kető mert még egy  kórházi szülésnek nem szerettem volna  kiteni magam.

    Harminc hat órán töltötem szülőágyon ,elfojt magzat vizzel mentem be. 

    Amig a hozzá tartozóim nem fizeték ki a "baba árárt", nem nagyon törödtek velem.

    Aztán infuzió és két órán belül vége lett a másfélnapos hanyat mozdulatlanul fekvésnek és a vizhiánynak is.

    Hozzá tartozó jelenlétéről nem is mondták ,hogy lehetséges.

    A szülöszobában ami két helységből állt összesen 12 szülést hallotam ,részben ,ha a paraván ugy állt ,akkor láttam végig.

    Ami halálfélelemmel töltött el.

    Rémtörténet volt az egész,fájdalom csillapitásra azt mondták nem lehet, mert akkor nincs fájás,annélkül meg tágulás.

    Mind ez 1979 -ben történt ,de azóta is csodálkozva figyelem ,hogy van olyan aki kétszer,háromszor  is szül.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  17. 2010. október 12. 19:58185.

    Ha-ha.

    Most mondta a híradó, hogy elrendelték Geréb Ágnes elmeorvosi vizsgálatát.

    Ez a nő laikus ránézésre sem normális.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  18. 2010. október 10. 18:10184.

    Nem vagyok otthonszülős propagandista, de itt vagyok, és  vicces vagyok, szóval remélem építő eszmecsere lesz közöttünk és nem durva szópárbaj!

     

    Tarifa:

    kórházi szülés:hát ahogyén most olvasgatom a különböző babafórumokat 50-100e forint között vannak az árak, meg mondjuk ha magánrendelésre megy akkor kb. 10x a 9 hónap alatt, az 5-10e forint között változik, attól függ mennyire felkapott a doki.

    otthonszülés:  számlát adnak, ami ugyebár adóztatható, tehát itt is van némi különbség a zsebbe hálapénztől. 

    Egyszeri nagyobb összeg a tanfolyam díjja, ami tudtommal, most 50e forint a szülésnek nincs tarifája, ki mennyit gondol az utalja az Alternatal Alapítvány számlájára. 

    Szerintme teljesen korrektek az árak!

     

    előzmény:
    nyugger (180)
    2010-10-09  21:02
  19. 2010. október 10. 13:07183.

     

    VICCES NÉNI VAGY!

    előzmény:
    Szorsa (182)
    2010-10-10  13:05
  20. 2010. október 10. 13:05182.

    Én igen szülnék otthon, már 6x meg is tettem! :)

    Nagyon jó élmény volt, felemelő, háborítatlan.

    Viszont ha azt kérdeznék, hogy szülnék e kórházban a válaszom NEM, félnék, nem érezném magamat sem, és a babámat sem biztonságba. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  21. 2010. október 9. 22:48181.
    Sziasztok! Én egyértelműen NEM szülnék otthon. Igaz, nem is próbáltam, bár az utolsónak majdnem sikerült a mentőben kibújni, de végülis ott is megvolt a kórház biztonsága, ugyanis odaértünk ugyan, csak nem nyitottak ajtót. :D (Álltunk a szülészet ajtajában a mentővel, egyik mentős kétségbeesetten próbált bejutni, a másik csak rámvigyorgott, a bezárt orvosi táskára meg a luxusnak egyáltalán nem mondható mentőben található "ágyra" mutatott és azt mondta: nem baj, itt is minden megvan hozzá.. és röhögtünk egy jót. Aztán persze sikerült bejutni egy perces fájásokkal, de akkor már felőlem lehettünk volna a Holdon is... de ez mellékszál, az érvek szempontjából nem is túl lényeges.) Szóval, én 5 szülésen vagyok túl. Mind az öt sima, komplikációmentes volt - azt leszámítva, hogy volt, amikor túlhordás miatt burkot repesztettek, volt, mikor a gyerek félúton meggondolta magát mikor már a magzatvíz is elfolyt, és felhúzódott annyira, hogy szó szerint ketten segítettek kinyomni, volt, hogy a gyerek kidugta az egyik vállát, aztán gondolt egyet és a másik kezével akarta először üdvözölni a nagyvilágot - szóval ezek az apró, a kórház biztonságában elhanyagolható dolgok, úgy gondolom, otthonszülésnél mind kerülhettek volna bármelyikünk életébe. Arról már nem is beszélve, hogy az 5-ből 4 esetben kellett az oxitocin is. Illetve természetesen nem tudom, hogy mi lett volna, ha nem kötik be, de így tényleg egyszerű, gyors és komplikációmntes volt mind. (Tudom hogy ez most nem a hálapénzes topik, de mellékszálként megjegyzem, mind az ötöt ügyeletesnél szültem, választott orvosom soha nem volt - de emiatt egyetlen alkalommal sem éreztem semmiféle hátrányos megkülönböztetést, sőt, volt olyan doki is, akihez utána bármikor visszajárhattam ha gondom volt, és nemcsak a magánrendelésére.) Szerintem -hangsúlyozom, szerintem - manapság nagy divat lett a szülést túlmisztifikálni. Normális élettani folyamat, nem elhanyagolható kockázatokkal. Épeszű ember a kockázatok (és nem a személyes vélt vagy valós kényelem) mérlegelése után hoz döntést arról, milyen módon hozza világra a gyermekét. Nem ítélem el azokat, akik otthon akarnak szülni, de nekem az nem a nyugalomról szólna, maga volna a rémálom. Igenis kényelmes kiszakadni egy kicsit az otthoni légkörből. Olyan közel talán soha nem voltam egyik gyermekemhez sem, mint amikor megszületett, és VELE ÉS CSAKIS VELE tudtam lenni a kórházi szobában- ez otthon, a tesók /barátok/rokonok stb. között ma is rendszeres kihívás. Nem mellesleg, ahogy már mások is írták: otthon a körülmények sem olyanok sok esetben, hogy nyugodt szívvel vállalható legyen. És nem tenném ki ennek a családom többi tagját. Látnak szülést így is a tévében eleget, nagyjából tudják miről szól, de ne hallgassák, ahogy ott szenvedek, még ha nekem az a szenvedés nem is a fájdalomról szól, ők csak ennyit érzékelnének belőle. Ha kérdeznek róla, megbeszéljük, de ne legyenek részesei, főleg ne akaratuk ellenére. A takarítást, házimunkát, az idegeneket a saját otthonban már sokan írták, ezek is a kórház mellett szólnak. Azt gondolom, sokan azért is csalódnak a kórházban, mert hihetetlen elvárásokkal indulnak neki a szülésnek. Ez lesz életed legcsodálatosabb élménye, blabla.. aztán felébrednek és nicsak: a falakról itt-ott hullik a csempe, a WC nem éppen higiénikus (apropó: kik is használják őket? hát nem a kismamák?), a szobán osztozni kell másokkal (húú, más is látja a narancsbőröm meg hogy nem vagyok épp címlaplány) és a szülésznő morog:szétteni nem fájt, most meg nyafogunk? És innentől kezdve mindent, de mindent az égvilágon tragédiaként élnek meg. Na, az ilyen hozzáállásból születik a legtöbb rémtörténet, amivel aztán még a legnyugodtabb természetű leendő anyukának is 200-ra lehet emelni a vérnyomását. Na, ez elég hosszú lett, ezért bocsi.. a lényeg: szerintem teljesen mindegy, hol szülünk "FIZIKAILAG", a lelki utazás bennünk zajlik és azt úgy fogjuk megélni, amilyenek mi magunk vagyunk. És ha emellett számításba vesszük a kockázati tényezőket is, akkor: inkább kórház, ha nem lehet akkor szakképzett személyzet..
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  22. 2010. október 9. 21:02180.

    Átfutottam a véleményeket, és úgy látom, az otthon szülő propagandisták nem szólaltak meg.

    Vajon miért? Nincsenek?

    Írjon már ide olyan is, aki a tévében hirdette a választás szabadságát, meg akik tüntettek Geréb Ágnes mellett!

    Kíváncsi lennék rá.

     

    A másik: mennyibe kerülhet egy  születésházi / otthonszülés?

    És mennyi most a kórházi hálapénz?

    Mert lehet, hogy akkora a különbség, hogy emiatt nem mennek  a kismamák kórházba?

    Na de  kitenni a gyereket (meg magát) életveszélynek, mint a középkorban...  hát nem tudom, mi viszi rá őket.

    előzmény:
    bababetű (175)
    2010-10-09  00:36
  23. 2010. október 9. 17:07179.

    Antoine Saint-Exupery  írta, hogy felelős vagy azért, amit megszelídítettél. Ergo: felelős vagy azért, akinek életet adsz, adtál.

    A Szülés az nem az én úri passzióm. Nem játékbabát vállal az, aki gyereket szül, hanem felelőséget vállal.

    A keresztény egyház szentesíti a házastársi esküt. Keresztségben a keresztszülő vállal felelőséget azért, hogy a szülő halála esetén felneveli és a tőle telhető legjobbat nyújtja a gyemeknek. Érdekes módon azt nem kell oltár előtt esküvel fogadni, hogy a szülő a saját gyerekét felneveli, és a tőle telhető legjobbat nyújtja neki. Azt hiszem ennek természetesnek kell lennie. És ebbe beletartozik az is, hogy bár a szülés abszolút természetes dolog, mindig akadhat baj, s a gyemekem érdekében választom a kórházat. Felelőségteljesen gondolkodva csak a kórház tekinthető a szülésre legalkalmasabb helynek. Ahol szakképzett, életüket a szülések levezetésére feltevő orvosok vannak. (Hálapénzes vitába ne menjünk bele!)

    Különben sincs egy szülési fájdalmakat átélő nőnek szüksége arra, hogy az egész rokonsága lássa, amikor szarban-húgyban-magzatvízben-vérben-könnyben úszva megszüli a gyerekét.

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  24. 2010. október 9. 12:10178.

    Nem engedném és a svzülőket akik ezt vállalják sem értem.

    Én ha a legjobbat szeretném a gyerekemnek akkor a legbiztonságosabb körülményeket szeretném amikor megszületik.

    Ez pedig nem otthon van. Azt se szeretném, hogy otthon műtsenek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (172)
    2010-10-08  20:37
  25. 2010. október 9. 09:42177.
    NEM: Mivel mindkét szülésemnél volt egy kis gond,és jó helyen voltam a kórházban.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14

Címlap

top