Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülnél otthon kisbabát?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 8. 11:14
Kedves fórumozók!  Szeretnénk írni  a Nők Lapjában a legújabb, balul elsült  otthonszülés hátteréről, majd  az alternatív módszer törvényi szabályozásának szükségességéről. Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre: Ti szívesen világra hoznátok-e otthon a kisbabátokat? És ha nem, miért? köszönjük előre is a kommentjeiteket, Koronczay Lilla
  1. 2013. december 22. 18:23383.
    Tervezetten mar tul vagyunk, igy szulni nem fogok, de amikor tehettem volna akkor sem eltem vele. Gyerekem es magam biztonsagerzete miatt a hagyomanyos medicina felugyeletet tartottam jobbnak.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  2. 2013. december 21. 17:32382.
    Nem,semmiképpen sem szulnek direkt otthon. Az más,ha véletlen nincs idő eljutni a kórházba...:) Három gyermeknek adtam életet, szerencsére mindharomszor bőven volt időm beérni a kórházba. Én személy szerint jobban bízom egy képzett szuleszorvosban és szulesznoben ott,ahol a mai tudomány állása szerint megfelelő muto és orvostechnikai eszközök állnak rendelkezesre egy esetleges probléma elhárítására. Mert ott azonnal segíthetnek,ha erre ne adj' isten szükség lenne. Mindkét oldalon vannak ellenpéldak,tragédiák,de az orvostudományt megkérdőjelezni botorság és mindenképp nagyobb az esélye a komplikációk elhárításának esete kórházi környezetben,megfelelő szakgardaval. És ezért még fizetni sem kell,ahogyan sokan ostoban félnek az ügyeletes szuleszorvostol....
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  3. 2013. október 25. 11:12381.

    "Geréb doktornő paraxisában (9 ezer szülés, ebből 3 ezer otthon !) lényegesen kevesebb tragédia történt, mint a hazai kórházi gyakorlatban, tehát mind a mama, mind a baba számára ő a biztonságosabb."

     

    Csak azt az "apróságot" felejti el Kepes (akiben most nagyot csalódtam), hogy a kórházban mindenkit szülesztenek, legyen az bármilyen komplikált eset is, Geréb viszont (elvileg...) csak olyan eseteket vállalt el, ahol eleve nem áll fenn előre láthatóan komplikáció. Na ez az óriási különbség, és akkor már torz az egész statisztika.

    előzmény:
    gyongyur (341)
    2012-02-24  22:13
  4. 2013. szeptember 29. 14:53380.
    Én nem. félnék ha baj van nem elég gyors a segítség.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  5. 2013. szeptember 28. 08:47379.
    Talán olvass vissza: Nem emlékszem, hogy ebben a topikban, vagy másik hasonlóban, de többször le lett írva, hogy ki volt az a férfi szülészorvos, aki először beengedte az apukákat a szülőszobába. Googe-ban is megtalálod. Ahogy Virág írja, az meg egy másik dolog, hogy kinek a nevéhez kezdték el kötni----véleményem szerint azért, mert a hívei ezt hangoztatják.
    előzmény:
    lodarazs (377)
    2013-02-02  21:01
  6. 2013. február 19. 16:52378.

                                   SZia!

     

    Pécsett már 78-ban volt olyan orvos aki be engedte az apukát!!!!

     

    és biztosan más vidéki városokban is!!!!! AZ hogy a fent említett személy

     

    neve terjedt el hát istenem....  

    előzmény:
    lodarazs (377)
    2013-02-02  21:01
  7. 2013. február 2. 21:01377.

    Sajnos nem Gyöngyúr, hanem Te vagy tájékozatlan ebben a kérdésben.

     

    Az én legnagyobb gyerekeim már 20 év felett vannak, és igen, ők is kórházban születtek, és igen, apás szülés volt, és a hasamra tették őket, és igen, rooming-in-be kerülhettem utána, stb. DE igen, mindez Geréb Ágnes érdeme, mert ő kezdett ezekért a vívmányokért (különösen az apás-szülésért) küzdeni Mo-on még a 80-as évek második felében. Ezt a magyar szülészorvostársadalom jól tudja, pl azok az orvosok, akik aláírták a kegyelmi kérvényét többek között ezekre az érdemeire hivatkoztak, úgyhogy ezt az információt könnyen ellenőrizheted. 

     

    Javaslom, hogy nézz utána, mielőtt lehülyézel valakit, mert nem comme-il-faut ilyen stílusban kommunikálni. Még akkor is kínos így beszélni a másikkal, ha valóban hülyeséget írt/mondott, nemhogy abban az esetben, ha Te tévedsz...  

     

    Egyébként én sem véletlenül nem szültem itthon még 3 szövődménytelen szülés után sem, de azért nem állok be a sorba felelőtlenezni azokat, akik inkább otthon szülnek. Igen mélyen beivódott a magyar köztudatba az a tévedés, hogy a kórházban nagyobb biztonságban van az ember. A nemzetközi statisztikák nem ezt tükrözik, csak mások a kockázatai a kórházi szülésnek, mint az otthoninak. Én magam azért nem szültem itthon, mert nem akartam azt kockáztatni, hogy ha mégis be kell menni a kórházba, akkor megaláznak. Ha olyan lenne az itthoni attitűd is, mint a holland, akkor a negyediket itthon szültem volna. Korábban nem voltam még tisztában azzal, mi minden szól az otthonszülés mellett, magam sem értettem, miért akarna bárki is otthon szülni, mikor kórházban is lehet...

     

    De nem akarok most nagyon belemenni ebbe a parttalan vitába. Jól ismerem a por és kontra érveket, de azt is tudom, hogy a többség egyelőre képtelen elfogulatlanul tárgyalni ezt a kérdést Magyarországon, és ahol ekkora indulatok vannak, ott hiába hivatkozunk érvekre, statisztikai számokra...

     

    Csak arra akartalak figyelmeztetni, hogy kultúrember kulturáltan kommunikál... 

    előzmény:
    Lillaréka (360)
    2012-03-02  21:46

Címlap

top