Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülnél otthon kisbabát?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 8. 11:14
Kedves fórumozók!  Szeretnénk írni  a Nők Lapjában a legújabb, balul elsült  otthonszülés hátteréről, majd  az alternatív módszer törvényi szabályozásának szükségességéről. Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre: Ti szívesen világra hoznátok-e otthon a kisbabátokat? És ha nem, miért? köszönjük előre is a kommentjeiteket, Koronczay Lilla
  1. 2012. február 22. 21:26326.

    No és még valami, ha már új vagy itt: mindkét lányomat régen szültem és kórházban, semmi plusz macera, szép és gyors szülések voltak. DE: ha otthon szülöm őket és mondjuk nem 5 percre vagyunk a kórháztól, akkor meghalok, a szülés utáni problémák miatt.

    Éppen elég cikket közöl az nlc a témáról...)))

    előzmény:
    gyongyomsari (324)
    2012-02-22  19:07
  2. 2012. február 22. 21:18325.

    Ne a Blikkből tájékozódj, bár ez is egy cikk. Laikusként is utána lehet nézni, hogy mennyire ritka a hasüregi terhesség. Minden részvétem szegény gyászoló apának és nagyapának, de ugyan miért emeli ki, hogy egészséges volt a magzat? Ha észreveszik, hogy nem a méh falán belül, hanem kívül van, attól tartok, akkor hiába egészséges----de majd jön valaki hozzáértő és elmagyarázza.

    És ne haragudj, de G.Á.nél nem egy babáról volt szó és elsősorban arról volt volt és van szó, hogy eltiltása alatt is dolgozott.

    A statisztika pedig amire hivatkozol, úgy és abban a formában nem igaz. (adjál nekem elég adatot és olyan statisztikát csinálok belőle, amilyent akarsz---és ezt majdnem szó  szerint lehet venni.)

    előzmény:
    gyongyomsari (324)
    2012-02-22  19:07
  3. 2012. február 22. 19:07324.

    Kedves Mindenki, aki itt fórumozik!

     

    A kislányomat kórházban, a fiamat otthon szültem. Mindkettő csodálatos élmény volt, hálás vagyok, hogy részem lehetett benne. Az otthonszülés természetes dolog, és ha a statisztikát nézzük, sokkal veszélytelenebb és biztonságosabb, mint kórházban tenni ugyanezt. Mielőtt bárki vagdalkozni kezd az otthonszülős családok ellen, javaslom, hogy '. tartsa tiszteletben a másik ember döntését 2. mielőtt ítélne, nézzen körül, olvasson utána, milyen feltételekkel vállalnak a magyar bábák otthonszülést.

    Szívből köszönöm annak a szakmailag is felkészült, és emberileg is a maximumot adó bábának a segítségét, aki a fiam születésénél angyali türelemmel volt mellettem, és a végtelen nyugalmával megadta nekem azt a biztonságot, amiben megszületett a fiam. Szégyellem, hogy nem tudom ezt neki név szerint megköszönni, mert félő, hogy ugyanúgy meghurcolják őt, ahogy teszik ezt Geréb Ágnessel is.

    Geréb Ági egy becsületes, lelkiismeretes, szakmailag felkészült bába, aki ellen koncepciós per zajlik azért, mert szembe mert szállni a hálapénz-központú magyar szülészorvos társadalommal. 
    Soha egyetlen anyuka halála nem száradt a lelkén, mégis méltatlanul meghurcolják őt ország-világ előtt. Teszik ezt a hazai és a nemzetközi tiltakozások ellenére, annak ellenére, hogy az Egészségügyi Világszervezet, a WHO vezetői és Ági mellett állnak és neki adnak igazat. 
    Nézzétek meg az alábbi cikket, nézzétek meg, milyen "büntetést"v kap egy magyar férfi orvos, ha bizonyíthatóan súlyos, halált okozó, foglalkoztatás körében elkövetett gondatlanságban vétkes. És utána gondolkozzatok el, hogy Ági 2 év letöltendőt kapott egy olyan baba életéért, akit egy kórházban sem lehetett volna megmenteni, akkor sem, ha ott születik és helyben azonnali a segítség. 

    http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/megussza-a z-orvos-a-lanyom-halalat-2004866

     

    Nagyon jó volna, ha a Nők Lapja indítana egy cikksorozatot az otthonszülés ügyében, hátha ugyanolyan szenzációs eredméynt érne el, mint ahogy azt korábban a petesejt adományozás ügyében már megtette.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_444414
    Torolt_felhasznalo_444414
    2012. január 15. 14:51323.
    nem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. november 30. 21:08322.
    Egyébként szerintem egy szép és háborítatlan szülés is lehet kórházban. Nekem az volt... ezt orvosa és kórháza válogatja. Szét kell nézni.
    előzmény:
    dobkrisztina (320)
    2011-10-29  16:33
  6. 2011. november 30. 21:05321.

    5 hónapja szültem a második gyerekem és nagyon nagyon nem akartam otthon szülni. Nem is szültem. A kórházban volt egy nő, akit úgy császároztak meg, hogy a baba feje már a csatornában volt........ beragadt...... na ezt otthon hogy oldja meg bárki is? Szerintem ő nem azért sírt volna, hogy fáj a varrás, hanem azért, hogy temetést kell intéznie. Pici koporsót.

    Soha nem jutott eszembe az otthonszülés. Mindkét szülésem jó volt, az első kifejezetten meghitt, boldog és tökéletes volt. A második csak azért nem, mert annyira gyorsan jött a lányom, hogy majdnem a taxiban szültem. Nem értem én sem az otthonszülőket. Én biztos betiltanám nagyon szigorúan. Persze, kórházban is lehet gond. De olyan statisztikát megnéznék, hogy hány gyerek életét (vagy anyáét) mentették meg csak azzal, hogy kórházban szült. Biztos nagy az arány.

    előzmény:
    dobkrisztina (320)
    2011-10-29  16:33
  7. 2011. október 29. 16:33320.

    Mi a második babát várjuk, nem szülnék otthon én sem és fel sem merült bennem az elsőnél sem.

    Lehet mi primitíven gondolkodunk akik ellenzik, biztos jó élmény nem vadidegen helyen, idegenek között szülni, családdal..

    De nekem is a gyerekem egészsége, élete fontosabb.

    Nem egy ismerősömnél derült ki szülés közben enyhe agyvérzést kapott a baba....

    Nem beszélve arról, hogy nálunk nem vette volna senki észre, hogy lelassult a szívhangja, már nem is lenne a mi manócskánk.....

    Nem mernék otthon szülni soha!

     

    előzmény:
    dhyana (313)
    2011-09-30  14:35
  8. 2011. október 24. 18:25319.

    Nem, soha :)

    Számomra fontos, hogy azt érezzem, bármi baj van, azonnal van lehetőség arra, hogy segítsenek ezt több km-re a kórháztól nem érezném biztosnak.

     

    Ettől függetlenül nem ítélem el azt, aki úgy vág bele, hogy miért lenne baj, nem lesz semmi, mehet otthon is (csak nem értem meg...).

     

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  9. 2011. október 24. 18:13318.
    Soha nem szülnék otthon. Egy problémamentes terhesség után, ha otthon, orvosi segítség nélkül  szültem volna meg a kisfiamat, akkor már egyikünk sem élne. Ha valakinek fontosabb a szülőszoba színe, berendezése, mint az, hogy egészséges babája szülessen, akkor az ne akarjon gyereket!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. október 13. 04:01317.
    Ha az otthonszules zaszlovivoje egy igenytelen lompos noszemely,akkor nem ertem miert haborodsz fel,inkabb szoljal a barataidnak ugyan mar mossak ki neha neha a hajat es talan fodraszhoz is ellatogathatna,en inkabb azt nem ertem ,hogy van bizalma egy normalis anyanak aki felelos edesanyakent varja a gyermeket egy ilyen fazonu nohoz.A legtobbunk az ilyenek melle meg a buszon sem ul le.Termeszetesen a legfontosabb kerdes a biztonsag amit otthon keptelenseg megadni,varatlan helyzetek  mindenkinel adodhatnak,szoval otthonszulni soha!!!
    előzmény:
    dhyana (313)
    2011-09-30  14:35
  11. 2011. október 13. 03:53316.
    Azt,hogy az otthonszulesrol szerinted ,,primitivan,,szolunk ,nos azt kikerem magamnak a tobbiek neveben is.Mi az ellenzok,pont a biztonsag teljes hianya miatt gondoljuk azt,hogy igenis a korhaz a biztonsagos a baba es a mama erdekeben,hisz varatlan komplikaciok egy sima mezeinek indult szulesnel is fellephetnek.A masik ha ma G A  az otthonszules zaszlovivoje ,talan valaki szolhatna neki a barataitok kozul,hogy ugyan mar mossa ki neha a hajat es talan  a fodraszhoz is elmehetne,a lompos ruhazkodasarol mar nem is szolok,nos nem vet jo fenyt az ugyetekre ha a zaszlovivotok ilyen igenytelen !
    előzmény:
    dhyana (313)
    2011-09-30  14:35
  12. 2011. október 11. 02:03315.

    Ki van zárva.  Nagyon könnyen, komplikáció nélkül szültem mindkét lányom, de lehettem volna kevésbé szerencsés. A nagyim mindent elkövetett, hogy kórházban szüljön anno, nem értem ezeket ezeket agyament dolgokat. Nem a környezet, az egészség a legfontosabb. a jó hangulat vagy az élet a tét sokszor, hát érdekli a kutyát a hangulat, csak egészséges legyen, majd jó lesz neki, ha magamhoz ölelem és megnézték, egészséges-e. Még második babával sem vettem volna észre. hogy vmi baj van 2 óra után, meghalt volna kórház nélkül, otthon szüléssel. Spontán szülés közbeni fertőzés, nem miattam, már nem volt idő beöntésre. Otthon sem lett volna és akkor megal? Nem vett levegőt.

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  13. 2011. október 7. 09:10314.
    Eszembe nem jutna!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. szeptember 30. 14:35313.

    Sajnálom, hogy az aki még nem szült otthon, csak ennyire primitíven tud nyilatkozni arról, amiről fogalma sincs és valószínűleg nem is lesz.

    Úgy látom ma már mindenki mindenről alkothat véleményt 0 tapasztalattal, mert ez a "szólás szabadság"! GRATUlálok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. szeptember 28. 13:50312.
    Nem, semmiképp.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. szeptember 26. 15:37311.
    Én már nem fogok szülni de van 2 gyerekem és nem tudom miért is harcolnak a mai "modern nők " az otthon szülésért. Nem szebb dolog korházba ,biztonságba megszülni a gyereket , bármi történik ott a segitség majd az egy életre szoló élményt átélni hogy szép kis polyában haza vinni biztonságban a gyereket ? Felelőtlenség az otthon szülés szerintem is ...
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  17. 2011. szeptember 26. 15:14310.
    Én nem szülnék otthon. Bármilyen komplikáció felléphet, ki segít rajtam? A kórházak felszereltségét, az orvosok tudását otthon senki nem tudja pótolni.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  18. 2011. szeptember 26. 15:07309.
    Én azok táborához tartozom, akik nem szülnének otthon...
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  19. 2011. szeptember 25. 19:10308.
    Szuloagy? Gereb nem kolt agyra, nala a foldon szulnek, o meg gugol, es micsoda csoda az a no, nahat, o legugol. Pinceben szulni a foldon,a, mi nem ertjuk ezt. Ugy, ahogy divat lett az otthonszules a TV elott a rekamen, a tapeta mintazatat nezegetve, ugyanugy divat lett ujra a raolvasas meg a szerelmi kotes, amit asszem az 1100-as evekben maglyahalallal buntettek. De ma demokracia van, mindenki abban hisz, amiben akar. Kinek mennyi esze van....Haboritatlan szules. Szerintuk egy orvos ne avatkozzon az o szulesukbe, az a maganugyuk. Nem egeszen igaz, mert egy uj eletert tartoznak felelosseggel. Ja,es ha szules kozben meghal a babajuk, hat meghal, ok ugy magyarazzak,az a gyerek dontese volt. Ja, a gyerek ugy dontott, 9 honapig culhodik odabent,majd mikor ki kell jonni, egszeruen ongyilkos lesz. Meg a gyerek valasztotta oket, ilyen szulot. Ja, sajat felelossegteljes tudataban.
    előzmény:
    lillyett (307)
    2011-09-24  15:25
  20. 2011. szeptember 24. 15:25307.
    Amit irtal azzal teljesen egyetertek,olyan lompos ,apolatlan ,kosznyider asszonyt a szuloagyam kozelebe sem engednek.Anno amikor en szultem  emlekszem jol a szuleszeten a fonoverre ,mint akit a skatulyabol huztak elo.Gyonyoruen elkeszitett kontyot viselt,mindig kellemes kolni illatu,vasalt kemenyitett hofeher egyenruhaban volt.Kedves volt es segitokesz,mar a megjelenesevel is batorsagot  kaptunk.Mar nem el,de leirnam a nevet Kassaine Ancika.
    előzmény:
    Sissi52 (306)
    2011-09-21  11:37
  21. 2011. szeptember 21. 11:37306.
    A Gerebnel szules meg az otthonszules az ket kulonbozo dolog. Az otthonszules az az ember otthonaban tortenik az en ertelmezesem szerint, nem Gereb pincejeben, ahol, mint a videojan lattam, pucer pasasok meg nok setalnak fel-ala, mindenki pucer ott. Csupan Gereb van egy otthonkaban, az apolatlan haja aztan log bele mindenbe, na ott aztan van mibe belelognia. Sajnalom, de keptelen vagyok nezni az alszent kepet. Egymasnak vadidegen emberek, gyerekek puccoskodnak ott.  Gereb meg annyit csinal a 300 ezer forintert, hogy nezi azt a kismamat, aki eppen szul. Ha komplikacio akad, o azonnal lelep. Sokan arrol aradoznak, ok azert fizettek Gerebnek, mert a Gereb az legugol a pinceben a foldon szulo kismamahoz. Aztan az ujszulottet olyan ocska barna torolkozobe tekertek, hogy a kutyam ala nem tennem.
    előzmény:
    Szilvisz (304)
    2011-09-21  10:44
  22. 2011. szeptember 21. 10:45305.
    Ezzel nem értek egyet!
    előzmény:
    dhyana (286)
    2011-09-14  21:58
  23. 2011. szeptember 21. 10:44304.
    Csak egy buta felelőtlen nő szűlne a Gerébnél!
    előzmény:
    Sissi52 (301)
    2011-09-20  11:39
  24. 2011. szeptember 21. 10:42303.

    Soha nem szűlnék otthon! Soha nem kockáztatnám a babám biztonságát a saját kényelmem miatt!

    Másnak sem javaslom!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_172537
    Torolt_felhasznalo_172537
    2011. szeptember 20. 16:48302.

    Most lehet sokan maradinak vagy konzervatívnak fognak tartani, de én úgy gondolom, nagyanyáink otthon szültek, anyáink szülőotthonban, mi pedig már abban a csodálatos helyzetben lehetünk, hogy egy klinikán tehetjük mindezt. Legyünk ezért hálásak, hogy most élhetünk és meg tudják menteni a PIC-ben a koraszülött csöppségeket is. Ne akarjunk visszafelé haladni. Bár szerintem ez egy "divat" csupán.

     

    előzmény:
    Sissi52 (301)
    2011-09-20  11:39

Címlap

top