Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülnél otthon kisbabát?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 8. 11:14
Kedves fórumozók!  Szeretnénk írni  a Nők Lapjában a legújabb, balul elsült  otthonszülés hátteréről, majd  az alternatív módszer törvényi szabályozásának szükségességéről. Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre: Ti szívesen világra hoznátok-e otthon a kisbabátokat? És ha nem, miért? köszönjük előre is a kommentjeiteket, Koronczay Lilla
  1. 2011. szeptember 20. 11:39301.

    Latod, akik Gerebnel szulnek, nem igy gondoljak. Ok ugy gondoljak, beszorult a baba, Gereb lelepett, a  mentok mar nem tudtak segiteni. Ok ezt ugy magyarazzak, a baba akarta ezt igy. Es szulik a kovetkezot, otthon. Mig ok maguk is ra nem mennek a babaval egyutt. Azt mondjak, nem vagyunk egyformak. Tenyleg nem.

    Nekem meg elmeletileg sem tetszik az otthonszules. Szerintem em valo a vajudas sem a nappali sem a haloszobamba. Szules kozben engem nem erdekel sem a zenei mufaj se a tapeta arnyalata. A babam a fontos, aki miatt ezuttal mostantol 18 evre feladom az addigi kenyelmemet. A szulere nagyon is ervenyes Murphy torvenye, ahol komplikacio adodhat, adodik is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172537 (300)
    2011-09-20  08:32
  2. Torolt_felhasznalo_172537
    Torolt_felhasznalo_172537
    2011. szeptember 20. 08:32300.

    Érdekes téma ez az otthon szülés. 

    Én biztosan félnék, mindíg lehetnek előre nem várt fordulatok, kórházba érni pedig idő, ami egy újszülött esetében döntő fontosságú.

    Soha nem heverném ki ha emiatt meghalna a babám 

     

    előzmény:
    Sissi52 (299)
    2011-09-19  11:28
  3. 2011. szeptember 19. 11:28299.
    Ez az, hogy mi van a fejben. Az az anya is ugy nyilatkozott, akinek igy fulladt meg a kisbabaja, hogy masodszor is otthon szulne. Hogy mi van a labnal, a mellekelt abra mutatja.
    előzmény:
    BBÉVI (298)
    2011-09-19  09:31
  4. 2011. szeptember 19. 09:31298.
    Egyszer én is megkérdeztem egy nőgyógy-t,hogy ha nő lenne szülne? A válasz az volt h csak azt ne......Érdekes. Ezek szerint tényleg nem mindegy h fejvégről v lábvégről közelíti meg az ember a "problémát"
    előzmény:
    Sissi52 (294)
    2011-09-18  19:35
  5. 2011. szeptember 18. 20:39297.

    Attol, hogy valami elado, meg nem muszaj megvenni. Mindentol fuggetlenul.

    Az az anya is biztonsagban erezte magat, meg a gyereket is, a gyerek aztan maskent dontott es szepen megfulladt.

    előzmény:
    dhyana (286)
    2011-09-14  21:58
  6. 2011. szeptember 18. 19:44296.
    Jav: otthon, semmi
    előzmény:
    Sissi52 (294)
    2011-09-18  19:35
  7. 2011. szeptember 18. 19:40295.
    Határozottan NEM a válaszom. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy aki kórházon kívül akar szülni tegye. Felelősségel tartozik a döntéséért, így a következményeit is vállalja. Épp ezért felháborító, amit a Geréb Ágnessel csináltak....ott voltak az anyukák is, akik saját maguk döntöttek úgy, hogy a bábaasszonnyal szülnek, senki nem fenyegette őket lelövéssel, stb. SAJÁT MAGUK DÖNTÖTTEK ÚGY, HOGY NEM KÓRHÁZBAN SZÜLNEK.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  8. 2011. szeptember 18. 19:35294.
    Egyszer megkerdeztek egy hires szuleszorvost, aki egesz eleteben egyebet sem dolgozott, csak gyerekeket segitett a vilagra, hogy o ha no lenne, szivesen szulne-e gyermeket. Az orvos azt valaszolta, hogy Isten ments, nem tenne ki magat ekkora eletveszelynek. Es akkor ti nok csak szuljetek otthon, kint a viragos mezon. En nem mondom, hogy ne, ha azt akarjatok, csupan a gyermeket sajnalom. Jo mulatast.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  9. 2011. szeptember 18. 19:26293.

    Pl egy komplikacio, megszuletett a baba, es nem sir fel. Nem, nem es nem. Vagy ami a nagy anyankkal Gereb anyaval is megesett, hogy a baba beszorult, se be se ki es meg is fulladt.

    Othonszules azoknak a noknek jo, akik ugy szulnek, mint a nyulak. Hogy inkabb szul, minthogy dolgozzon, egyet nyom, semi se faj, es mar johet is a kovetkezo bebi.

    előzmény:
    dhyana (290)
    2011-09-18  18:31
  10. 2011. szeptember 18. 19:18292.

    Hm, hogy szulnek-e otton kisbabat? Miert? Mi egyeb mast lehet meg szulni? Persze, hogy nem, ha hulye lennek. Az orvos beletenyelerelt a hasamba. Koszonet erte. Keptelen lettem volna maskepp megszulni. O maga mondta, hogy segit, mert tokre elfaradtam.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  11. 2011. szeptember 18. 18:52291.

    A komplikaciokban az a furcsa, hogy gyakran pont a korhazi beavatkozasok idezik elo. Illetve az, hogy a vajjudas nincsen megfeleloen kiserve. 

     

    Raadasul a komplikaciok kezelesenek is vannak termeszetes modjai - amit valamiert sajnos a letobb korhazban nem alkalmaznak.

     

    Szerintem a  legtobb otthonszules parti ezen indokok alapjan (is) kivan haboritatlanul szulni. Merthogy a legtobb korhaz/orvos ezt nem teszi lehetove.

     

    Itt is hany olyan no van, aki aldja az orvos nevet, akitol egybol kapott egy jo adag oxitocint, aztan agyba-fobe szakadt,de milyen szepen osszevarrtak. Vagy persze, jajdejo, hogy hasbakonyokolt es kinyomta a doki a mar rossz allapotban levo babat merthogy nem voltak kontrakciok - mert esetleg rosszul adagoltak az epiduralt... stb...

     

    En nem azt mondom, hogy tthon kell/ jo szulni, hanem amig nincs alapveto szemleletvaltas, teljesen megertem aki ebbol inkabb nem ker... 

     

    előzmény:
    Stella73 (281)
    2011-09-09  12:31
  12. 2011. szeptember 18. 18:31290.

    Komplikáció?! Szerintem az nagy kérdés, hogy mi okozza a komplikációt? Ha már a várandósság alatt kiderül akkor nem is vállalják a bábák a szüléskísérést. Szerintem elnézve az ismerősök szüléseit a legtöbb komplikációt a kórház és az ottani "szaksegítség" ad. Miért hisztek vakon egy fehérköpenyesnek? Hány borzalom történik a kórházakban? Én magamban hiszek, mert én szülök, nem annak, aki nem is fog, ráadásul a szakkönyvek segítségével szerezte tudását. Vannak persze szülészek, akik emberiek és gyönyörű szüléseket vezettek, de az ő számuk megszámlálható. 

    Azt hiszem a születést/szülést nem lehet munkaként végezni, csak hivatás szerűen.

    Mindenki szüljön ott ahol, akar, és ne ítélkezzen felette senki!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. szeptember 17. 13:23289.
    Hmmm... 
    előzmény:
    dhyana (286)
    2011-09-14  21:58
  14. 2011. szeptember 17. 13:02288.
    nem akarnék. több veszély van benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. szeptember 15. 23:48287.

    Szerintem nem szabadság, inkább szimpla felelőtlenség.

    Egy gyermek életével, jövőjével nem szabad játszani. Egy élet múlhat azon, ha valami komplikáció van, és nincs ott egyből a segítség lehetősége.

    előzmény:
    dhyana (286)
    2011-09-14  21:58
  16. 2011. szeptember 14. 21:58286.

    Szerintem az nem önzőség, ha valaki otthon akar szülni. Hanem szabadság. Attól még nem felelőtlenség, ha valaki úgy hiszi legjobbnak (a babának és magának is), hogy háborítatlanul otthon hozza világra gyermekét, mert ő ott érzi magát biztonságban.

    Az otthonszülés kérdése csakis a szabadságról szól. Nem kell mindenkinek otthon szülni, nem is fog, senki nem is kényszeríthet senkit erre, semmilyen mozgalom nem hirdeti ezt.

    Azt mondják, hogy ott szülj ahol biztonságban érzed magad, mert akkor a baba is biztonságban érzi magát. Ha neked ez a kórház akkor szülj ott, mert az a legjobb, de senki ne mondja meg a másiknak, hogy neki hol a legjobb!

    Ha tehetem a jövőben is otthon fogom szülni a gyermekeimet. 

     

    Hátha érdekel valakit mindentől függetlenül:

    http://elj.hu/cikk/bio-baba-es-gyermek-d3-vi tamin-csepp

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. szeptember 12. 22:04285.
    határozottan nem!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  18. 2011. szeptember 9. 22:42284.

    NEM SOHA !!ANNYIRA ÖNZŐ NEM LEHET AZ EMBER,HOGY CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A SAJÁT ÉRDEKEIT TEGYE FONTOSSÁ!!

    BÁRMILYEN KOMPLIKÁCIÓ LEHET,AMIRE NEM SZÁMÍT AZ EMBER,DE MEGTÖRTÉNHET SAJNOS.....

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  19. 2011. szeptember 9. 12:48283.

    Nem,soha nem gondoltam az otthonszülesre.

    Nekem a korhaz a biztonsagot jelenti.

    A fiam 2004-ben született 16 oras vajudas utan,sürgössegi csaszarral,mert rossz fejtartasa volt (ezt aztan nem lehet elöre kiszamolni) es leesett a szivhangja.Sehogy nem tudott volna a vilagra jönni csaszar nelkül,mindketten ottmaradtunk volna.

    Masodik babamat egy masik korhazban szültem.A lanyom 6 evvel kesöbb született negy ora alatt,mindenfele beavatkozas nelkül (infuziot kaptam,folyadekpotlasra es persze gatvarras volt,de ennyi),termeszetesen.Mindenki türelmes volt,kedves (marhara nem erdekelt a szülöszoba szine meg ilyenek),profi es hatarozott.Maximalisan biztonsagban ereztem magam,mindketten kontroll alatt voltunk,baj eseten tudtak mindent es azonnal reagaltak volna.

    Semmiert nem cserelnem el ezt az elmenyt.Es utana is szüksegem volt a pihenesre,örültem,hogy pihenhettem,a növerek ellattak a babat,hogy helybe jött a reggeli-ebed-vacsora.Pedig a felidöig otthon vajudtam a lanyommal,ugy gondoltam,en erzem,hogy mikor eleg,mikor van szüksegem a korhaz biztonsagara(10 percre lakunk a korhaztol) es a sajat kadamban vajudgattam,megvolt a nyugalmam is.Pont idöben ertünk be,ez igy volt tökeletes,ahogy törtent.

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  20. 2011. szeptember 9. 12:33282.
    Egy egyedi vélemény: én még a szülést magát is meggondolnám (minden szépsége és fenköltsége ellenére), nemhogy otthon.....Az nekem olyan,mint biztosító kötél nélkül átkelni egy szakadék fölött egy 2 centis kötélen......
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  21. 2011. szeptember 9. 12:31281.

    SOHA! 

    Ha már egyszer van lehetőség arra, hogy olyan helyen szüljek, ahol minden feltétel adott egy esetleges komplikáció gyors és biztonságos elhárítására, akkor miért kockáztatnám a gyermekem egészségét?

     

    Persze, öreganyáink is otthon szültek, DE!!! nem volt alternatívájuk.

     

    Inkább a szülőszobákat kellene olyanra alakítani, hogy kényelmesen és kellemesen érezze magát benne a kismama.

     

     

    Amúgy, szerintem, aki volt olyan igazán életveszélyben a gyerekével együtt szülés alatt, annak ilyen sose fog az eszébe jutni. Ez csak azoknak fordul meg a fejében, akinek túl könnyű szülése volt, és maradt ideje-ereje azon fennakadni, hogy juj, ezt kapott-azt kapott....amazt meg nem és milyen erős volt a fény, és beletenyerelt az orvos a hasába. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  22. 2011. szeptember 9. 12:22280.

    Otthon soha!!!Bármi történhet!!Második babámat várom,de én biztonságban érzem magam egy kórházban,ahol mindenre felvannak készülve.

    Mikor az elsőt szültem 2007-ben,egy barátnőm babájának nst közben vették észre,hogy lassul,majd leáll a szívhang.Azonnal műtő,majd 4 órán át figyelték a babát,hogy megmarad e.Kérdem,én,otthon,mi történt volna???

    -meghal a baba,mert mire kiér a mentő,már késő.

    Én nem kockáztatnék a szebb,családiasabb környezetért.Nekem végig csukva volt a szemem,úgyhogy nem különösen érdekelt.

     

    Ui:mindenkinek egyéni joga van a választáshoz!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. szeptember 8. 22:18279.

    Sziasztok!

     

    Nem szülnék otthon, nem kockáztatnám a baba, de a saját életemet sem,  sosem lehet tudni, hogyan alakul egy szülés, bármikor felléphet valami komplikáció,  még úgy sem vállalnám, hogy mi történetesen,  autóval kb 5 percre lakunk egy kórháztól.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  24. 2011. szeptember 8. 20:55278.
    Nem. Bármi történhet és azért egy kórházban mindenre felvannak készülve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. augusztus 28. 08:56277.
    Én igen, már meg is tettem kétszer. A kérdés második fele így rám nem vonatkozik, mert csak olyat tudok, hogy miért IGEN.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14

Címlap

top