Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülnél otthon kisbabát?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 8. 11:14
Kedves fórumozók!  Szeretnénk írni  a Nők Lapjában a legújabb, balul elsült  otthonszülés hátteréről, majd  az alternatív módszer törvényi szabályozásának szükségességéről. Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre: Ti szívesen világra hoznátok-e otthon a kisbabátokat? És ha nem, miért? köszönjük előre is a kommentjeiteket, Koronczay Lilla
  1. 2010. október 8. 12:1426.

    Na most a 16. és a 17. hsz tök ellentmond egymásnak. :) 

    Hát, nem került szóba annó, hogy akár haza is mehetnék, ha akarnék...

     

    És igen, lehet, hogy praktikus, hogy ott van kéznél az összes személyzet meg felszerelés az első napokban, de nekem az,  hogy 4 napig alig aludtam, mert kényelmetlen és összebújásra alkalmatlan volt az ágy, meg hajnalban ébresztettek, ha kellett, ha nem, meg éjjel csapkodta a huzat a vasajtót a folyosón, na ez az éjjeli vajúdás után úgy kellett, mint üvegesnek a hasraesés. 

    Miután hazaengedtek, a fél napot átaludtam. És jééé, máris könnyebb volt szoptatni, pelenkázni, éjjel felkelni a babához. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515057 (16)
    2010-10-08  11:59
  2. 2010. október 8. 12:1125.
    Évek óta haza lehet menni 1 nap után.
    előzmény:
    limun (23)
    2010-10-08  12:10
  3. 2010. október 8. 12:1124.
    Épp amiatt halt meg egy csecsemő, mert sarlatánGÁ úgy gondolta, hogy nem dugdos csöveket........nem szívta le a csecsemő orrából a váladékot.
    előzmény:
    Pimpőke (19)
    2010-10-08  12:02
  4. 2010. október 8. 12:1023.

    Egyetértek. Jó lenne kórházban szülni és utána minél hamarabb haza menni. Angliában haza engednek ha nincs semmi gond akár még aznap (persze csak komplikációmentes sima szülés esetén). A babát nem neked kell visszacipelni félholtan hanem házhoz meg a védőnő és mindent csekkol amit kell, téged is. Az én gyerkőcöm a kórházban szedett össze nagyon durva fertőzést - ha nem kell egy hétig ott dekkolnunk valószínűleg nem így történik. A segítség mindig közel kell hogy legyen ezért soha nem vállalnám be az otthon szülést. Soha nem lehet előre látni hogy mi történik, adódhat váratlan vészhelyzet is.

    előzmény:
    Hheny (12)
    2010-10-08  11:55
  5. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 12:1022.

    Neked tényleg nincs más dolgod, mint más kórházat keresned.

    Ahol én szültem a kutya nem ugráltatot, mindenki mosolygot már csak éppen a fenekemet nem nyalták ki.  Amint kint volt a baba, bebugyolálták és rá rakták a mellkasomra. A doki leült egy székre, a gyermekágyasok arrébb álltak és nagyon hosszú ideig mustrálhattuk a gyerkekünket, hogy kire is vártunk annyit

    Persze voltak szabályok, voltak dolgok amik nekünk rémisztően hatottak, de a babánk érdekeit szolgálták. A gyermekágyon nekem is voltak problémáim, de meguntam, hogy hülyének néznek és felemeltem a hangom, hogy már pedig én ezt és ezt nem hagyom. Szóltam hogy ne teáztassák a gyerket, visszaküldtem a nővérrel, hogy folyik a szar a pelusból és még felelősségre is vontam, hogy hogy képzeli ezt. Mehettek sírni a főorvosnak , de ők húzták a rövidebbet.

    előzmény:
    Marharépa (14)
    2010-10-08  11:57
  6. 2010. október 8. 12:0421.
    Teljesen egyetértek minden szavaddal! És külön öröm, hogy négy gyeremek szülése után ez a vélemyényed. Ha valaki tapasztalt a témában, hát te!
    előzmény:
    gyo67 (18)
    2010-10-08  12:01
  7. 2010. október 8. 12:0420.

    Szülnék, persze hogy szülnék, ha még tehetném...

     

    Nagyon rá lehet szokni az otthonszülésre :-))

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  8. 2010. október 8. 12:0219.
    Inkább dugdossanak csöveket az újszölöttem nyílásaiba, minthogy BÁRMI baja legyen, azért mert nem dugdosnak.
    előzmény:
    Marharépa (14)
    2010-10-08  11:57
  9. 2010. október 8. 12:0118.

    Négy gyerekes anyuka vagyok,terhességeim teljesen normális keretek között voltak,de ahány szülés,annyiféle volt.Vajúdtam már 16 órát és 29 percet is,míg meglett a baba.Mindenki azt gondolja,minél többet szülsz,annál könnyebb.Hát nem így van.Nekem pont a negyedik babám volt az,aki nem volt hajlandó befordulni,és farral szültem meg.

     

    Tehát akármilyen szemszögből,oldalról perspektívából nézem a kérdést,a válaszom az,hogy NEM ! Felszerelt környezetben már korházakban is úgy ahogy de az anya kérését teljesítik,ott lehet Apuka,nagymam,szomszédasszony,akár a száz tagú cigányzenekar is,ha megfizetik a szülők.A szülés nem buli,nem lehet elbagatellizálni.Életekről van szó,nem keleti kényelemről...tehát,ha valaki úgy dönt,hogy gyereket akar szülni,az ne az otthoni környezet megteremtése miatt rinyáljon,hanem akkor és ott,mikor eljött az ideje,hagyja,hogy profi módon segítsenek az egészséges utód világrajöttében.

     

    Ha nem akar valaki korházba szülni mert nem bízik az orvosokban,az akkor terhesség gondozásra se jár? Vagy neki azt is otthon csinálják? Nem értem a logikáját,hogy lehet valaki annyira felelőtlen,hogy csak a saját kényelmét,vágyát nézi,és emiatt lehet,hogy halálra ítéli úgy magát mint a gyerekét..

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  10. 2010. október 8. 12:0017.

    Lehet. Nagyon régóta.

    Zavartalan szülés után néhány órával az anyuka és a baba is hazamehet a kórházból az anya kérésére.

    (Úgy rémlik talán 4 óra múlva, császárnál pedig 12 óra. Pontosan már nem emlékszem, de a kórházi szülésfelkészítőn elmondták.)

    előzmény:
    Hheny (12)
    2010-10-08  11:55
  11. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. október 8. 11:5916.

    Mindenhol lehet ilyet kérni,ambuláns szülésnek nevezik.

     

    Kérdés, lesz -e erőd,kedved és vérnyomásod másnap harmadnak és negyed nap visszavinni időre a kisbabát a különbözö vizsgálatok elvégzésére, vagy esetleg téged haza engednek de őt átirányitják egy gyerekkorházba,ahol ezeket elvégzik-persze hely nem lesz,h te is befeküdj mellé,igy a szoptatás már necces..

     

    Nem olyan rossz az a 4 nap és kell is.

     

    Szerintem.

     

     

    előzmény:
    Hheny (12)
    2010-10-08  11:55
  12. 2010. október 8. 11:5815.

    sziasztok !

     

    én még nem szültem, majd csak jövőre fogok, de semmiképp sem tenném kockára a születendő gyermekem egészségét az én kényelmem miatt.... nem tudom ki hogy van vele, de inkább befekszem a korházba és rábízom magam a szakemberekre akiknek az a dolga amúgy is,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  13. 2010. október 8. 11:5714.

    Én nagyon szívesen szülnék otthon. Nagyon vonzónak tűnik, hogy nyugalomban érezhetném magam, nyugisan koncentrálhatnék erre a természetes folyamatra. Hogy a gyerekem is nyugalomban, "méltósággal" érkezhessen és zavartalanul ismerkedhessünk egymással. Hogy olyan segítőm lehetne, aki végig ott van velem, és képletesen szólva nem a szikét lengetné, hanem igazán segítené a folyamatot, rám és a babára koncentrálna.

     

    Szültem kórházban, és nem volt nagy élmény se nekem, se a kisbabámnak. A gyermekágyon töltött pár nap életem legrosszabbja volt kb. És egyáltalán nem tetszik, ahogy medikalizálják a szülést, egyszerű technikai, megoldandó problémaként kezelve. Pedig az egy elvileg bababarát blabla szülészet volt.

     

    Viszont mivel nyúl vagyok, nem fogok otthon szülni. Magyarországon semmiképp. Mert van egy nem is pici kockázati faktora, és itt nincs közel a segítség. Úgyhogy legközelebbre keresek majd egy biztonságos de szuper emberbarát kórházat, ahol remélhetőleg nem azzal üdvözlik az újszülöttet, hogy csöveket dugdosnak a testnyílásaiba...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  14. 2010. október 8. 11:5613.

    NEM.

     

    Azért nem, mert a legfontosabb számomra az, hogy a gyerek EGÉSZSÉGES legyen, és BIZTONSÁGBAN legyünk mindketten szülés közben.

     

    Ez nálam azt jelenti, hogy orvosi gárda, megfelelő szakértelem, megfelelő berendezések IDŐBEN álljanak készen, ha esetleg komplikáció lépne fel.

     

    Ha ez nincs biztosítva, akkor az otthon szülés = a mezőkőn való szüléssel. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  15. 2010. október 8. 11:5512.

    Nekem nem a szülés volt a rossz a kórházban, hanem az utána következő 4 nap. Tehát ha lehetne, kórházban szeretnék szülni, majd utána hazamenni, és otthon lábadozni a gyermekágyból. 

    Ilyet lehet valahol kérni? :)  

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  16. 2010. október 8. 11:5211.

    Ha rajtam múlna: TERMÉSZETESEN NEM.

     

    Hisztiből kockára tenni a gyerekem életét nem az én stílusom.

    Főképp, mivel vannak ebben az országban a kórházakban emberi, megértő, törődő szülészorvosok (csak meg kell őket keresni), és van olyan kórház, ahol maximálisan kényelmes, otthonos, háborítatlan környezetben lehet szülni. Viszont ott van kéznél a segítség, műszerezettség, ha baj van.

    A saját életével felőlem játsszon az, aki akar, de egy újszülött életével játszani bűncselekmény.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  17. 2010. október 8. 11:5110.
    A mai magyar helyzetek mellett semmiképp. Persze, ha pl skandináv országban élnék elgondolkodnék rajta.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  18. 2010. október 8. 11:499.
    Mondjuk én már sehol se szeretnék szülni, de otthon meg pláne nem.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  19. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 11:488.

    Kedves Lilla!

     

    Elég visszás dolog lenne, ha most ebben a témában cikkeznétek. Csak ha beírom itt az nlc a keresőbe, hogy otthonszülés ebben a témában csak az idei évben 7 topik született. Na ott van a válasz a kérdésedre, hogy hány fórumozó támogatja  és hány ellenzi az otthonszülést.

     

    a kérdésedre válaszolva: A világ legnagyobb felelőtlensége az, hogy az orvostudomány mai állása alapján valaki mellőzve az életmentő gyógyszerek, műszerek és szaktudással rendelkezők segítségét  otthon adjon életet egy babának.

     

    Nem hogy nem engedélyezném, de ha bizonyítható, hogy előre megfontolt szándékkal szült otthon , azt gondatlan veszélyeztetés miatt még büntetném is.

    Még a nálunk jobban fejlett országokba sincs megoldva semmi.  Csupán van egy törvény, ami engedélyezi az otthonszülést, ha erre egy orvos engedélyt ad és a terhesség komplikációtól mentes volt.

     

    Szüljön mindenki ott ahol akar, a terhek amik megmaradnak egy baba elvesztése miatt azok ugyis az anya lelkét nyomják majd egy életen át!

     

    Most olvastam. 23 éves nő, otthon szült. A babája életben maradt ő viszont elvérzett. Ez egy fejlett országban volt, ahol szabályozva van a kérdés. A cikk szerint az anya megmenthető lett volna, ha a bába bevallja a kiérkező mentősöknek, hogy baj volt a méhlepény leválásánál.  Mindegy, hogy orvos vagy bába a baj így is úgyis bekövetkezhet, de minek támogatni a hülyeséget!

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  20. 2010. október 8. 11:377.

    Hacsak nincs vészhelyzet SOHA nem szülnék otthon. SOHA nem tenném ki a gyerekemet SEMMILYEN veszélynek önként.

    És mérhetetlenül felelőtlennek tartom azon anyákat akik otthon akarnak szülni, a SAJÁT kényelmük érdekében. 

    Ezek a nők valamiféle eltorzult ideáktól vezérelve veszélybe sodorják gyermekeiket. 

    Ez nem a középkor, de nem is a 19 sz. van orvos, kórház! 

     

    Nagyon nagyon elítélem az otthon szülő nőket.

     

    Geréb Ágnes pedig életfogytig börtönben lenne a helye! Nem más ő mint egy gyilkos, aki gyenge nőket befolyásolva folytatja boszorkánykodását.

     

    ÉS VÉGRE VALAHOL SZERETNÉM NYILTAN IS ELMONDANI ERRŐL A VÉLEMÉNYEM.

     

    HA VALAKI ÚGY ÉRZI CSINÁLJUK EGY BÖRTÖNBE GERÉB ÁGNESSEL MOZGALMAT. 

     

    Kedves Nők Lapja, szívesen elmondom bárhol a véleményem!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. október 8. 11:356.

    Semmiképpen sem.

    Mondom ezt 2 gyönyörü terhesség és szülés után,ahol az elsőnél elkélt az orvos a másodiknál a szülésznő is elég volt.

     

    DE ha kellett volna ott volt KÉZNÉL az összes segitő és eszköz,hogy se én se a babám ne legyen veszélyben ezek hiánya miatt.

     

    Én igy érzem magam biztonságban,sosem fogom megérteni,hogy más hogyan mer vagy merne BÁRKIVEL is otthon szülni, a Bárkivel meg pláne ,de ez már más téma.

     

    Tehát a válasz NEM.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  22. 2010. október 8. 11:345.

    Jóóól van, most az újságírók is megkapják azt, amit a 'pór nép' - fölöslegesen, előzetes rákeresés nélkül mi a búbánatnak kell az ezredik topikot nyitogatni?

     

     

    Na de a témához: nem, nem szülnék otthon. Viszont megkeresem - amint aktuális lesz - a lehető legotthonosabb kórházat, mert fontos számomra, hogy abban a fontos pillanatban (hosszú-hosszú órákban) a baba egészsége után az én kényelmem legyen a második helyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_167397
    Torolt_felhasznalo_167397
    2010. október 8. 11:254.

    A minap GÁ kapcsán indultak topikok ebben a témában,

    sőt korábban is időnként mindig feljon ez a téma

    keress rá.  biztos h. 10nél jóval több otthonszülős fórum van.

     

    Azokban olvashatsz véleményeket bőven.

     

     

    semmi értelme most egy hatszázadiknak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  24. 2010. október 8. 11:223.

    Előre tervezetten semmiképpen sem. Bármilyen komplikáció előfordulhat, és akár perceken is múlhat az anya vagy a baba élete.

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  25. 2010. október 8. 11:222.

    Nem kötekedés képpen de van egy topik már ami 2 napja megy szerintem abban elég sokan nyilatkoztak és elegendő anyag lenne....

    na mindegy.

     

    Én nem szülnék otthon, mert kockázatosnak tartom. Bármikor felléphet komplikáció amin a bába nem tud segíteni.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14

Címlap

top