Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthonszülés - veszélyes nosztalgia

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. október 7. 19:13
\"Az otthonszülés jelensége, intézménye - mondhatni most már - számomra tipikusan az elméletben nagyszerű, gyakorlatban már korántsem annyira dolgok közé tartozik.\" Für Anikó különvéleménye...

Tovább a cikkre...
  1. mox
    mox
    2010. október 8. 11:1751.

    A baj az, hogy halvány lila fogalmad nincs sem az otthonszülésről, sem az Ágiról, és ennek ellenére ilyen sarkosan és elítélően nyilatkozol..."

     

     

    Az otthonszülésről azoknak nincs fogalma, akik mernek otthon szülni.

    Ha lenne, eszükbe sem jutna...

     

    előzmény:
    Whippy (40)
    2010-10-08  10:08
  2. 2010. október 8. 11:1350.

    "hogy két évtized nem volt elég arra, hogy bölcs honatyáink és honanyáink létrehozzanak egy törvényt az otthonszülésről...."

     

    - nem is.  Arról sem hoznak az istennek sem törvény hogy lehessen autóban utazni biztonsági öv nélkül.  Pedig mennyivel kényelmesebb, nincs mozgásában korlátozva az ember a kocsiban.

    Olyan sötét vagy, hogy a feketelyuk esemény horizonytja hozzád képest reflektor.

    előzmény:
    Whippy (44)
    2010-10-08  10:47
  3. 2010. október 8. 11:1049.

    Pontosan erről van szó !!

     

    Vannak dolgok, amihez nem kell törvény, elég hozzá a józan paraszti ész. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (45)
    2010-10-08  10:54
  4. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 11:1048.
    Ezt hívják úgy hogy sorozatgyilkos!
    előzmény:
    bababetű (47)
    2010-10-08  11:09
  5. 2010. október 8. 11:0947.

    Azt, hogy EL VAN TILTVA a nőgyógyászattól 3 évre. 

    2007-ben tiltották el, ez a sarlatán meg ugyanúgy mészárol tovább. 

     

    előzmény:
    Whippy (44)
    2010-10-08  10:47
  6. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 10:5646.

    Azt gondolom minden otthon szülő nő elvárja, hogy a mentő 5 percen belül ott legyen a házánál ha baj van , de az már nem divat, hogy a segítség miatt ez a folyamat a kórházba folyon le!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (45)
    2010-10-08  10:54
  7. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 10:5445.

    Neked sikeres szülésed volt nála?

     

    Mire akartok törvényt? A törvény az szabályoz, de életet nem ment!

    Kimondatlanul is ott szül egy nő ahol akar, mit akartok ezen szabályozni? Lehet ordítani a telefonba amikor a mentőt hívjátok, hogy meghalt a baba, meghalt a baba. Erre nem kell szabályozás!

     

     

    előzmény:
    Whippy (44)
    2010-10-08  10:47
  8. 2010. október 8. 10:4744.
    Milyen törvényt? Hisz éppen az a baj, hogy két évtized nem volt elég arra, hogy bölcs honatyáink és honanyáink létrehozzanak egy törvényt az otthonszülésről....
    előzmény:
    bababetű (43)
    2010-10-08  10:45
  9. 2010. október 8. 10:4543.

    Erről van szó.

     

    Törvényt sért, kivételesen most nem gyilkolt, de ez nem rajta múlott.

    előzmény:
    Belekotty (41)
    2010-10-08  10:18
  10. 2010. október 8. 10:2442.

    Veled ellentétben én nem tudok olyan dolgokról véleményt nyilvánítani, amelyekről nincs elegendő információm. Márpedig erről a konkrét ügyről szinte semmi biztosat nem tudok.

     

    Te mit tudsz róla?

    előzmény:
    Belekotty (41)
    2010-10-08  10:18
  11. 2010. október 8. 10:1841.
    Akkor csak azt válaszold meg nekem, Geréb Sarlatán Ágnes miért nem tudta a csecsemőt újraéleszteni - holott szülész nőgyógyász, igaz ettől eltiltották már - miért kellettek ehhez a mentősök?
    előzmény:
    Whippy (40)
    2010-10-08  10:08
  12. 2010. október 8. 10:0840.

    Nem az a baj drága Belekotty, hogy férfi vagy...

     

    A baj az, hogy halvány lila fogalmad nincs sem az otthonszülésről, sem az Ágiról, és ennek ellenére ilyen sarkosan és elítélően nyilatkozol...

     

    De ha ez megvígasztal, ezzel nem vagy egyedül, sőt sajnálatos módon Ti vagytok többen itt a Fórumon (is) :-(((

    előzmény:
    Belekotty (38)
    2010-10-08  08:39
  13. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 09:0939.

    Én nem vagyok orvos. De megkaptam ugyanazt a bánásmódott szerintem, mint az ex feleséged. Apás szülés volt, amelyik orvos arra járt kedveskedet, pedig volt fogadott orvosom. A növérek jöttek mentek mosojogtak. stb. Kell ennél több? Ha ez nem lett volna, akkor is a biztonság érzésem legalább ott volt, hogy baj esetén rögtön segítenek a gyerekemen!

     

    Vesztettem el két fiút is kórházi körülmények között koraszülés miatt. Az orvosok hülyére törték magukat, hogy megmaradjanak a babáim, de az élet nem ezt szánta nekem. Nem haragszom senkire. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Belekotty (38)
    2010-10-08  08:39
  14. 2010. október 8. 08:3938.

    Férfi létemre Beleszólnék.

    Volt feleségem orvos és természetesen eszébe nem jutott otthon szülni.

    No persze élvezte mindazt a kivételt, amit egy orvos élvez a kórházban, kollégák és nővérek kitüntetett figyelmét, lehetőséget az apás szülésre.

    Ott voltam, végignéztem.  A monitor rendellenes magzati szívhangokat jelzett, a nővérek azonnal riasztották az orvosokat.  Három orvos rövid tanakodása következett, majd 5 perc alatt  - még egyszer - ÖT PERC ALATT megcsászározták.  Utólag az szülész elmondta, a gyerek összenyomta a köldök zsinórt, 10 perc tököléssel agysérült, 15 perc esetén halott lett volna.  Természetes egy fillért nem fogadott el senki, de mint tudjuk orvosok egymástól nem kérnek pénzt.

    Hangsúlyozom, a volt feleségem a világ összes elérhető vizsgálatát elvégeztette, maximálian felkészült és semmilyen problémára nem utalt semmi előzetesen.

     

    Azonos történet az "unokaöcsémmel".  Sógornőmnél hétvégén elfolyt a magzatvíz.  Az ügyeletes orvos felhívta a főorvost, aki megtiltotta a császárt.  Hétfőre a gyerek halott volt, holott vasárnap reggel még a műszerek szívhangokat jelezte.

     

    A fiam él a császárnak köszönhetően, az "unokaöcsém" halott a hiánya miatt.

     

    Geréb Sarlatán Ágnes egy újszülöttet nem tudott újraéleszteni, ahhoz a mentősök kellettek.  Császározni hogy fog ha kell?  Rohadjon rá a kuruzslóra a lakat!

     

    Az a nő aki a saját kényelmét - mert nem szereti a kórházat és a vele járó kellemetlenségeket -  előrébb helyezi a születendő gyereke biztonságánál, az ne szüljön, hanem tartson macskát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_932379
    Torolt_felhasznalo_932379
    2010. október 8. 08:3637.

    Hüvelyi szülésre készültünk az orvossal. Azonban a vajúdásom végén (18 óra után) a kislányom szívhangja szinte megszűnt. Nekem 0 erőm volt. Az orvosomnak azonnal döntenie kellett. Császár lett. Kiderült, hogy a pici feltekerte magát a köldökzsinórra. Az orvosom gyors beavatkozásának köszönhetően, és hogy a császár mellett döntött, nem lett oxigénhiányos a kislányom, azonban a Dévényi gyógytornát nem úsztuk meg, mert még így is minimálisan, de hipoton lett a kislányunk, mellett ugyanerre visszavezethetően refluxos. Mi lett volna hanem császároz meg a doki. Bele sem merek gondolni. Sokszor van létjogosultsága a császárnak. Az én doki pedig nagyon császár ellenes alapból. De van, hogy kell....

     

    Ha ugyanez még mellé otthon történik, na az végzetes lett volna.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (35)
    2010-10-08  08:20
  16. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 08:2436.

    Igen megadnám a jogot minden olyan nőnek, aki otthon akar szülni, de ha baj van nem biztosítanám az ingyenes orvosi ellátást. Ha képes egy dulájért fizetni, akkor fizesse meg annak az árát is, ami a gyermeke életének a megmentésére használtak.

     

    Mindenki annyira támogatja az otthonszülést, de ezek az emberek ha beteg a gyerekük ugyan úgy rohannak vele a kórházba , hogy életben maradjon, mint az átlagos kórházi szülőnök.

     

    Meg kell érteni, hogy egy a fontos és az az ÉLET!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (35)
    2010-10-08  08:20
  17. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 08:2035.

    Én laikus vagyok, nem vagyok orvos, de töltöttem jó pár napot terheságyon és vagy én nem feküdtem átlagosan normális nők szobájába vagy éppen akkor én voltam a kivétel.

     

    Napokkal a szülés után még nem hallottam olyan beszámolót az újdonsült kismamától , aki ne azzal hencegett volna, hogy baromira fájt és kért fájdalomcsillapítót, a császáros kismamák meg vígan kijelentgették, hogy így volt megbeszélve az orvossal, holott semmi indok nem volt a császára. Már kivülállónak és tök hülyének éreztem magam, hogy én barom nem vagyok normális tuti, hogy természetes úton szültem meg a lányom.

     

    A legnagyobb baj ott van, hogy egy tanulatlan ember is utasíthatja az orvost, hogy én ezt vagy azt kérem. 

    Egy csaj napokig képtelen volt rendesen ülni, mert elmondása szerint ő nem engedte a gátmetszést. Peche volt, mert ami lehetett elszakadt nála. Na ilyen emberek megérdemlik a sorsukat.

    előzmény:
    g.s.sz. (33)
    2010-10-08  07:40
  18. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 08:1134.

    Tudod szülési protokoll ide vagy oda a lényeg, hogy ha baj van az a baba rögtön segítséget kapjon, akárki is a vétkes. Erre viszont nincs mód otthonszülésnél.

     

    Nekem csodaszép kórházi szülésem volt. A kutya nem zaklatott feleslegesen, nem jártak utánam, hogy hol vagyok, mennyi időt töltök a fürdőbe vagy a mosdóba.  Egyszerűen megtettem amit kértek tőlem és semmi nem volt kényelmetlen vagy fájdalmas. Vágtak gátat és tudtam, hogy muszáj, pedig nem voltam egy siránkozós ember, egyszerűen nem fért ki a baba. A szülés alatt egy árva kiáltás nem hagyta el a szám.

     

    Egy dologért sosem adnám fel a kórházi szülést, az pedig a biztonság. 

    Nem kellett legalább azon gondolkodnom mi van ha baj lesz, mert ott voltak körülöttem akik segíteni tudtak.

    Egyszerűen el kell fogadni, hogy ott is emberek vannak és bizony van hogy tévednek és ez a tévedés ember életbe kerül. Mondom ezt úgy, hogy túl vagyok két halott koraszülött kisbabám. Nem akarok érte senkit hibáztatni. Hálás vagyok a szülésznőknek, hogy hagytak sírni a szülőszobán, amikor már minden remény elveszett, hogy a kezembe foghassam az élő kisbabámat.  Hálás vagyok a orvosomnak, hogy ott volt mellettem, hogy még a legnehezebb pillanatban is fogta a kezem és támogatot.

     

     

     

    előzmény:
    g.s.sz. (33)
    2010-10-08  07:40
  19. 2010. október 8. 07:4033.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  20. 2010. október 8. 07:1932.

    Sziasztok!

     

    Ismerek olyan véleményt az otthonszülők körében, akik azt mondják, hogy a császármetszés azért történik, mert az orvosnak így kényelmesebb, vagy mert felgyorsították a szülés folyamatát infúzióval, és ezért került a baba rossz állapotba. Bezzeg ha hagynák a kismamát saját ütemében szülni elkerülhető lenne. Lehet ők a szerencsésebbek közé tartoznak, akiknek minden fittin, simán ment, úgy jöttek a fájások és úgy tágultak, ahogy az a nagykönyben meg van írva, és megadatott az a körülmény, amilyenről álmodtak, de igenis vannak olyanok akiknek ez nem megy. A kisfiam majdnem felakasztotta magát a köldökzsinórra, vákuumoztak, gátat vágtak,  megjártuk vele az alacsony apgar értékek miatt a Margit kórház fejlődés neurológiáját is, de ha nincs az a lelkiismeretes, és végtelen türelmes orvosom, ez a kis tünemény ma nem lehetne köztünk. A legtöbb szülészeten ha nincs probléma vajúdás alatt nyugodtan szabad sétálni, ha jól esik lezuhanyozni, zenét hallgatni. A kellemetlenségeket meg az idő úgyis megszépíti. 

    előzmény:
    Damil1 (27)
    2010-10-07  20:42
  21. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 8. 05:0531.
    Na én megnéztem ezt az oldalt. No komment!
    előzmény:
    tengerész22 (30)
    2010-10-07  21:57
  22. 2010. október 7. 21:5730.

    http://www.facebook.com/event.php?eid=155679531129961&v=wall&story_fbid=155719621125952

     

    én lennék a csúnya ellenzéki, a két gyermekét kórházban megszülő maradi elmebeteg szűklátókörű antiliberális hülye (SzA)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  23. 2010. október 7. 21:0429.
    Teljesen egyetértek. Az a sok vér és egyéb váladék nem a hitvesi ágyba való. De még a nappali kanapéjára, padlójára se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (22)
    2010-10-07  20:30
  24. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. október 7. 20:5228.

    Ilyen is van, de az ilyen ember már a hitében is fanatikus.

    Átlag ember, akinek nem annyira erős a hite, viszont szerintem ebbe totál megbolondul! Hozzáteszem meg is érdemli!

     

    Az ilyen fanatikusnak azért az alábbi gondolatmenetet érdemes szerintem átgondolni.

     

    Isten nem csak megteremtett minket, hanem tudást adott és ma is segít minket, ha ezt akarjuk hinni. Ebből kifolyólag Isten megteremtette a kórházat, az életmentő műszereket, a gyógyszereket pont azért, hogy az élet védelmét szolgálják már a fogantatás pillanatától. Na ezt tegye zsebre a fanatikus anyuka!

    Másként! Isten nem azért teremtette az embert, hogy elpusztítsa a születés pillanatába.

    Na de ez már vallási kérdés és ezzel nem akarok tovább foglalkozni! 

     

    előzmény:
    Papagena79 (26)
    2010-10-07  20:38
  25. 2010. október 7. 20:4227.

    Kivételesen a megjelent cikkel teljesen egyetértek. (Ilyen is van, na.)

     

    Annyit kérdeznék az otthonszülést pártolóktól még, hogy belegondoltak, ma hány szülés végződik császármetszéssel? Azért ezeknek a jó része indokolt, és csak töredékében volt olyan "kényelmes" a szülő nő, vagy az orvos, hogy ezt az utat válasszák.

    Ma kb. a szülések harmada császármetszéssel ér véget: otthonszülés esetén nagyjából ennyi baba és/vagy anya lenne halott vagy sérült.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-10-07  19:13

Címlap

top