Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te beoltatod magad?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 29. 14:25

Kedves fórumozók! 

 

Talán olvastatok már róla, hogy az  Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása alapján az idei szezonális influenza elleni oltóanyagba a tavalyi pandémiás H1N1 törzs is belekerült, így lehetőség van arra, hogy – elsősorban - az idősebb emberek és a krónikus betegek egy oltással szerezzenek védettséget mindkét típusú influenza ellen. Mielőtt írnánk erről a Nők Lapjában, kíváncsiak vagyunk a véleményetekre:  ti szeretnétek-e beoltatni magatokat egy ilyen komplex-oltással? 

Köszönjük a hozzászólásokat: 
Koronczay Lilla

  1. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2010. szeptember 29. 16:5576.

    Ha beteg leszel és beveszed a N.citrant meg a C.rexet vagy az Asp.nt vagy az Algo.nt vagy csak bármilyen lázcsillapítót, vagy ha bármilyen vitamint szedsz, akkor kit gazdagítasz?

    Melyikkel költesz többet?

    nem az oltás mellett akarok kampányolni, csak ezt sosem értem, hogy ilyenkor gazdagítom a gyógyszercéget, de ha beteg leszek és arra szedek valamit, akkor az miért nem gazdagítás, és az miért nem rossz?

    Még ha természetes eredetű szereket szedsz, echi.cea vagy lándzsás utifű, azt is gyógyszergyártók készítik ám!

    előzmény:
    Smoky.Eye33 (75)
    2010-09-29  16:45
  2. 2010. szeptember 29. 16:4575.
    Ugyan minek....tovább gazdagitani a gyógyszeripart?????
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  3. 2010. szeptember 29. 16:4074.
    nem
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  4. 2010. szeptember 29. 16:2073.
    Nem!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  5. 2010. szeptember 29. 16:1772.
    Azt olvastam, a kismamák a H1N1 esetén rizikó csoportba tartoznak, mivel nagyobb %-ban jelentkeztek náluk súlyos légzőrendszeri tünetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (65)
    2010-09-29  16:01
  6. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2010. szeptember 29. 16:1671.

    Én nem vitáznék, csak válaszolok a cikkírónak:

    Asztmás vagyok. Tavalyelőtt terhesen lettem beteg, nem influenza volt, de valami légszőszervi cucc, volt egy csúnya fulladásos rohamom, kórházban is voltam, durva gyógszerekkel kellett kezelniük, hogy ne fulladjak és kapjunk mindketten levegőt.

    Tavaly ősz elején megint beteg lettem, megint a hörgőimre ment, az asztmám miatt nagyon eldurvult, megint pár nap kórház, durva gyógyszerek, emiatt kellett abbahagynom a szoptatást.

    Ekkor döntöttük el, hogy beoltatjuk magunkat én is és a gyerek apukája is, mert ha én a durva tüdőgyulladásosnak ígért H1N1-et elkapom, annak tuti lélegeztető lesz a vége. A gyereket nem oltattuk, akkor még nem is lehetett, később találták ki, hogy az 1 év alattiakat is lehet.

    A lényeg: idén asszem csak én fogom beoltatni magam, én is csak azért, mert egyéb betegség miatt nekem igencsak kockázatos lenne, ha elkapnám. 2 évvel ezelőttig semmi bajom nem volt soha, de úgy néz ki, valami történt és már nem merek megkockázattni egy kórházasdit meg egy halálközeli élményt, hogy megfulladok.

    (Persze ugyanúgy más betegséget is elkaphatok, amitől hörgőgyulladást kaphatok, de a legfenyegetőbbeket inkább kizárom, ha lehet.)

     

    És a vitához csak annyit tennék hozzá statisztikaként, mi mindketten: beoltattuk magunkat és nem voltunk utána betegesebbek.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  7. 2010. szeptember 29. 16:1370.

    szia

     

    nem oltatom be magam.  tavaly se oltattam, jövőre se fogom.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  8. 2010. szeptember 29. 16:0769.

    Igen beoltatom magam !!

    Nyugdíjas doktornéni vagyok, mindebűn évben beoltattam magam azóta, mióta 38 éve egy betegem meghalt influenzában

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  9. 2010. szeptember 29. 16:0768.
    gigi uígy voltam én is, babát akartunk , életemben először beoltattam magam. Semmi mellékhatás nem jelentkezett, most 35 hetes terhes vagyok, és lekopogom megúsztam a megfázást is. Sztem a babádnál más ok lehetett /Azért azt nem gondolom, hogy engedélyezték volna a szert, akármekkora érdek is fűződik hozzá, hogyha a magzatra veszélyes lett volna. Főleg hogy mindenki azt szajkózta,elsősorban a leendő kismamák, kismamák oltassák magukat. Ha ilyen előfordult volna,nehéz lett volna eltussolni a mai világban. Na meg most kismamaként szembesülök vele, hogy 10-ből 9 szerre már csak elővigyázatból, levédve magukat a gyógyszergyártók ráírják a tájékoztatóra, terhesek ne szedjék. Volt , hogy ennek ellenére be kellett szednem a gyógyszert, a doki meg csak legyintett rá, mondván alapból írják rá, senkinek nem hiányzik a per a nyakába. Na most ha ezekre ráírják, gondolod, hogy egy világméretű szérumnál erre nem gondolnak?/
    előzmény:
    gigi713 (55)
    2010-09-29  15:22
  10. 2010. szeptember 29. 16:0767.
    Nem.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  11. 2010. szeptember 29. 16:0366.

    "Van egy szervezet, ami minden évben előre megmondja, hogy szerinte ez meg az a törzs lesz jelen. Aztán a következő hónapokban majd kiderül. Ez így működik. Nagy eséllyel, egyszerre több törzs is jelen van minden ősszel és télen."

     

    Aztán ha az van ha nem azt kapod amiből ők profitálnak.De hatalmasat.

     

     

    előzmény:
    AlmaLatina (61)
    2010-09-29  15:56
  12. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. szeptember 29. 16:0165.

    Ez igaz, de egyik esetben sem az oltástól betegedett meg.

     

    Ezzel szemben van rá esély, hogy épp az oltás mentette meg a haláltól.

     

    (Te is írtad, hogy a kismamák rizikócsoportba tartoznak.)

    előzmény:
    AlmaLatina (61)
    2010-09-29  15:56
  13. 2010. szeptember 29. 16:0064.
    Nem fogom sem magam se a családomat beoltatni.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  14. 2010. szeptember 29. 15:5963.
    én igen eddig minden évben megtettem.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  15. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. szeptember 29. 15:5862.

    Szerintem ez így nem teljesen oké.

     

    Egyrészt az immunrendszert felesleges gyakran mutálódó vírusokkal edzésben tartani. Az immunrendszert más is edzésben tartja, a gyakran mutálódó vírusokkal szemben meg hasonlóan védtelen lesz minden évben.

     

    "Aztán meg azt fogjuk észrevenni, hogy soha nem látott, nagyon kemény mutánsok ütik fel a fejüket. Ha ez a gondolatmenet helyes volna, az kinek a felelőssége volna?"

     

    De szerintem nem helyes. A nagyon kemény mutánsok így is-úgy is jöhetnek.

     

    "Az utolsó ok: ha tömegek beadatják maguknak az influenza elleni oltóanyagot, akkor azok a tömegek nem lesznek influenzásak, tehát a vírus nem lesz jelen, hogy megfertőzzön engem, mivel senki a környezetemben nem lesz influenzás. Az oltóanyag kockázatát pedig viseljék ők."

     

    Igen, csakhogy ahogy nő azoknak a száma, akik ilyen "hárítóan" gondolkoznak, úgy nő annak az esélye, hogy egy vírus aratni fog körükben. És most nem feltétlenül az influenzavírusra gondolok.

    előzmény:
    AlmaLatina (57)
    2010-09-29  15:31
  16. 2010. szeptember 29. 15:5661.

    - Máik lehetőség pedig az, hogy az illető nem is volt influenzás.

     

    - Harmadik lehetőség, az illető inluenzás volt, de egy teljesen ártalmatlan másik törzs által fertőződött, amihez az oltóanyagnak semmilyen köze nem volt.

     

    Akkor lehet az influenzát diagnosztizálni, ha kimutatják mintából a vírust. Egy átlag inluenzás tünetekkel az orvosnál jelentkezőnél nem készítenek ilyesfajta vizsgálatot, hanem a feltételezhetően inluenza kezelését adják. Még csak azt sem tudják, milyen vírustörzs van éppen jelen a sok influenza közül. Van egy szervezet, ami minden évben előre megmondja, hogy szerinte ez meg az a törzs lesz jelen. Aztán a következő hónapokban majd kiderül. Ez így működik. Nagy eséllyel, egyszerre több törzs is jelen van minden ősszel és télen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (60)
    2010-09-29  15:46
  17. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. szeptember 29. 15:4660.
    Épp fordítva van, mint ahogy gondolod: valószínűleg azért voltak enyhébb tüneteid, mert bár megbetegedtél, de az oltás valamennyire hatott. (Ezt többször, több fórumon elmondták anno, hogy 1. nem 100%-osan véd az oltás, 2. de ha megbetegedsz, akkor enyhébb lefolyású lesz.) Ez azt jelenti, hogy ha nem lettél volna beoltva, könnyen azoknak a kismamáknak a sorsára jutottál volna, akiknek haláltusájáról és haláláról értesültünk a médiából.
    előzmény:
    gigi713 (55)
    2010-09-29  15:22
  18. Torolt_felhasznalo_164594
    Torolt_felhasznalo_164594
    2010. szeptember 29. 15:4459.
    ó jajj:-(
    előzmény:
    gigi713 (55)
    2010-09-29  15:22
  19. 2010. szeptember 29. 15:3158.
    Mi nem fogjuk beoltatni magunkat nem voltunk tavaly se betegek.van mellékhatása a z oltásnak is nem kell az nekünk.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  20. 2010. szeptember 29. 15:3157.

    Nem.

     

    Szerintem igen sokan vannak tisztában azzal, hogy az influenza elleni védőoltás egy üzlet és óriási pénzeket keresnek vele. Itt senkit nem érdekel az emberek egészsége. Itt mindenkit a pénz érdekel. Jön az ősz, és a gyógyszeripar ismét éhes a sok bevételre. Sokan olvashatták a médiában megjelenő cikkeket (főként külföldi média, a magyar az valahogy nem taglalta a témát oly nagy mértékben) is arról, hogy az influenza veszélye nagyon eltulzó volt, és maga a világszervezet is magyarázkodásra kényszerült, mert a dolog nem csupán "ciki" lett, de még vizsgálódások is indultak az ügyben, miszerint is csalás történt, ugyanis az ajánlásukra megvásároltattak különböző országokkal horror mennyiségű oltóanyagot, ami aztán nem lett mind eladva, és láss csodát, nem haltak meg tömegek.

     

    Azonkívül én egyéni okokból sem adatnám be magamnak sosem. Az influenza az egy influenza, és nem több. Az emberi szervezetnek meg van egy immunrendszere, ami képes ellene védekezni. 40 éves vagyok és életem során biztos sokszor voltam influenzás, nem egy nagy dolog. De mindannyiszor is megbetegedtem, az immunrendszerem annyiszor kényszerült dolgozni. Az immunrendszer számára pedig igen fontosak ezek a találkozások. Vannak olyan emberek, akik nem egészségesek vagy egyes mutánsok esetén valamilyen rizikócsoportba fognak tartozni (kismamák a H1N1 esetén) és nem tudnak még egy egyszerű influenza ellen sem védekezni. Az ő számukra nagyon klassz dolog, hogy van már ilyen oltóanyag is. 

     

    És akkor itt van az oltóanyag kérdése. Mit is oltanak belénk? 15 évet dolgoztam intenzív osztályom és azt tanultam belőle, hogy a gyógyszer az méreg. Az egyetlen eset, amikor szükség van rá, ha betegek vagyunk. Több eset NINCS. Persze ez nem vonatkozik olyan betegségekre, melyek nem legyőzhetőek vagy csak komoly szövődmények árán legyőzhetőek az ember számára, ilyenkor jöhet az oltóanyag, mint megelőzés. Én az influenzát nem sorolom ide. Az oltóanyagok is gyógyszerek, bárhogy és bármit is beszélnek, miszerint ilyen meg olyan veszélytelen stb. Semmilyen tapasztalat nincsen arra nézve, hogy abban az esetben, ha tömegek kapnak éveken át a világon egy olyan egyszerű dolog, mint az influenza ellen oltóanyag, akkor annak mi lesz a következménye. Attól tartok, pár évtized múlva meg fogjuk tudni, mert a pénz az nagy úr, úgy hogy mostantól ha tetszik, ha nem minden ősszel és télen ez lesz a nagy téma, ha halálra unjuk magunkat is. Az élet az a túlélésre játszik. Minden életforma. A bacik is. Bár a vírusok nem egészen élők, de én valahogy azt gondolom, ők sem fogják "ölbe tett kézzel nézni", ahogy lesöprik őket egy kis oltóanyaggal. Az influenza vírus nagyon gyors mutációra képes. Ha nem megy a dolog az egyik mutációval, majd menni fog a másikkal. Aztán meg azt fogjuk észrevenni, hogy soha nem látott, nagyon kemény mutánsok ütik fel a fejüket. Ha ez a gondolatmenet helyes volna, az kinek a felelőssége volna?

     

    Az utolsó ok: ha tömegek beadatják maguknak az influenza elleni oltóanyagot, akkor azok a tömegek nem lesznek influenzásak, tehát a vírus nem lesz jelen, hogy megfertőzzön engem, mivel senki a környezetemben nem lesz influenzás. Az oltóanyag kockázatát pedig viseljék ők.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  21. 2010. szeptember 29. 15:2356.

    Nem, mi indiánok bölényszőrt rágunk oltás helyett. :P

     

    Egyébként meg nem derült ki a tavalyi influenza időszak után, hogy felesleges volt riogatni a népet? Még talán be is perelték valamelyik gyógyszergyártó céget.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  22. 2010. szeptember 29. 15:2255.

    Tavaly dec. 21-én hosszas vívódás után, életemben először beoltattam magam, ráadásul H1N1 ellen. Kisbabát szerettünk volna és mivel híresztelték, hogy jön a "második hullám", féltem nehogy akkor essek bele, amikor az első 3 hónapban vagyok. Gondoltam, inkább előre beoltatom magam. Január 15 - 19 között valamikor teherbe is estem, majd január 20.-án beteg lettem. Onnantól 3 hétig infulenzaszerű tüneteim voltak, de csak hőemelkedéssel. Május 12-én kiderült, hogy súlyos fejlődési rendellenessége van a babának, ezért terhességmegszakítást kellett végezni (erősebb idegzetűeknek: meg kellett szűlni).

    Minden orvos hevesen tiltakozott, amikor szóba hoztam a H1N1 védőoltást. Mégis úgy gondolom, hogy van köze a dologhoz. Egy biztos, többé nem oltatom magam!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. szeptember 29. 15:1354.

    Megértem, hogy furcsa. De nincs összefüggés.

     

    Beolttattad magad mondjuk egy influenzavírus ellen. Megbetegedhettél a másik miatt.

    Ha mindkettő (H1N1 és szezonális) ellen beolttattad magad, megbetegedhettél náthától és másodlagos fertőzéstől, ahogy bárki másnak is volt erre esélye.

    Sőt, oltás esetén is megbetegedhettél influenzában, mert az oltás nem véd 100%-osan.

     

    Summa summárum: egyik esetben sem az oltás miatt betegedtél meg.

    előzmény:
    Flow*** (46)
    2010-09-29  15:04
  24. 2010. szeptember 29. 15:1153.

    Kezdődik megint a cirkusz, hogy valahogy sikerüljön elpasszolni az előző szezonról beragadt oltóanyagot.

     

     

    Nem oltatjuk magunkat, eszünk ágában sincs. Eddig sem oltattunk soha, ezután sem fogunk. Ja, és infuenzásak sem voltunk már legalább 10 éve.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  25. 2010. szeptember 29. 15:0852.
    Ez a lényeg. Az oltás nem a betegséget előzi meg, hanem az esetleges  halált. A betegséget csak tompítja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (43)
    2010-09-29  15:00

Címlap

top