Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te beoltatod magad?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 29. 14:25

Kedves fórumozók! 

 

Talán olvastatok már róla, hogy az  Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása alapján az idei szezonális influenza elleni oltóanyagba a tavalyi pandémiás H1N1 törzs is belekerült, így lehetőség van arra, hogy – elsősorban - az idősebb emberek és a krónikus betegek egy oltással szerezzenek védettséget mindkét típusú influenza ellen. Mielőtt írnánk erről a Nők Lapjában, kíváncsiak vagyunk a véleményetekre:  ti szeretnétek-e beoltatni magatokat egy ilyen komplex-oltással? 

Köszönjük a hozzászólásokat: 
Koronczay Lilla

  1. 2012. október 5. 09:44451.

    Én be is oltatom magam, hisz 3x kaptam el úgy az influenzát, hogy "rezgett a léc"! Tavaly csak tüdőgyuszit sikerült összeszednem.

     

    Bár sok olyan véleményt hallok környezetemben, hogy ártalmasak ezek a típusú védőoltások, de saját tapasztalatom az, hogy ha beoltatom magam nem viseli meg a szervezetemet egy-egy influenza járvány! 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  2. 2012. október 5. 09:33450.

    "Gondolom valamilyen statisztikai módszerrel kiszámítják, hogy melyik a legvalószínűbb vírus, amelyik fertőzni fog és azzal oltják be a népet."

     

     

    Hátakko' jóvan...

     

    Oltassátok csak magatokat. (Akinek nem inge...)

    előzmény:
    kivi39 (449)
    2012-10-05  09:17
  3. 2012. október 5. 09:17449.
    Ha az influenzáról beszélünk, akkor azért, mert egy nagyon változékony vírustörzs. Nem tudom pontosan, de úgy rémlik, hogy több száz fajtája is lehetséges. Minden évben más fajtával oltanak. Gondolom valamilyen statisztikai módszerrel kiszámítják, hogy melyik a legvalószínűbb vírus, amelyik fertőzni fog és azzal oltják be a népet. Tehát ez is életre szóló  védettséget ad, de csak az egyik fajta ellen.
    előzmény:
    cabron (447)
    2012-10-05  08:55
  4. 2012. október 5. 08:59448.
    Ne keverjük össze az egyszer beadandó és egész életre védettséget adó oltásokat az évente beadandóakkal.
    előzmény:
    eda-1952 (426)
    2012-04-24  17:45
  5. 2012. október 5. 08:55447.

    "Arrol nem is beszelve,hogy a vedöoltas legyengitett korokozo,amely immunvalaszt valt ki-tehat,ha ezutan talalkozik a szervezet a korokozoval,tudja,hogyan kell vedekeznie...es vedekezik.Ez a lenyege a vedöoltasoknak."

     

    Akkor miért kell évente beadni?

    előzmény:
    Heö2 (434)
    2012-05-18  15:07
  6. 2012. október 5. 08:36446.

    Azért mert van aki nem szívesen tömi magát gyógyszerekkel, miért kéne csak ezt a homeopátiás cukorgyöngyöt ennie?

     

    H1N1 oltást és hasonlókat meg nem igazán akarok beadatni magamnak, mivel a háziorvosom is azt mondta, aki szeretné magát beoltatni, menjen más orvoshoz, ő ilyet nem fog beadni. Kipróbálta magán és totál beteg lett, magasabb a higanyszintje (úgy emlékszem így mondta) mint a normális oltásoknak. 

     

    Amit meg írtál, nanorobotok, hát ott még nem tartunk, de a bemikrocsippezés majd úgyis eljön egyszer, hiszen a kutyáknál már elkezdték :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (444)
    2012-10-02  17:13
  7. 2012. október 2. 17:21445.
    NEM!!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  8. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. október 2. 17:13444.

    Dzsízösz... 

     

    Emberek, hallottatok már az FDA-ről?

     

    Gonosz gyógyszergyárak rajtunk gazdagodnak meg a mérgeikkel?

     

    Van egy MINIMÁLIS fogalmatok arról, hogy zajlik egy új szer engedélyezése???

     

    Amúgy, aki hülye, haljon meg. Használjon mindenki, aki így gondolkodik, homeopátiás cukorgolyókat, amikben legalább nincs semmi hatóanyag, úgyhogy rém drágán veheted a kristálycukrot :D

     

    Influenzaoltást meg nem szoktam adatni - no, nem a gyógyszergyárak meg a zsidók által belerakott nanorobotok miatt (muhaha), hanem azért, mert amúgy sem szoktam influenzás lenni soha. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  9. 2012. október 2. 16:56443.

        Határozott NEM! Soha semmilyen oltást nem adatok be magamnak, pedig krónikus betegségben szenvedek (cukorbetegség) és egészségügyben is dologozom. És eddig nem is kaptam el semmilyen betegséget! Még a madárinfluenzát sem, pedig nem egy ilyen pácienssel volt közvetlen kapcsolatom. 
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  10. 2012. szeptember 11. 16:47442.
    Nem! Semmi hasonló oltást nem vagyok hajlandó beadatni magamnak.
  11. 2012. július 6. 13:57441.
    Leszel kedves nemetül belinkelni,akkor el tudom olvasni.Köszi.:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924713 (437)
    2012-06-30  06:33
  12. 2012. július 5. 16:55440.

    Nem!

     

    Szomoru, hogy a gyerekeink vedtelenek a gyogyszergyartok tamadasaval szemben.  

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  13. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2012. július 3. 17:38439.

    Jelentem, én idősebb ember vagyok.

    Jelentem, éveken keresztül beoltattam magam influenza-elleni oltással, többször szezonálissal, és madárinfluenza ellen is. Becsülettel megkaptam minden évben az esedékes influenzát =ez azóta van, amióta  egyáltalán az oltási kampány müködik/ 40 fokos láz, ügyelet, a diagnózis: virusos influenza. Gyógyszer rá nincs, ki kell feküdni!/

    Tavaly valahol olvastam, hogy az egész  influenza-elleni oltás: KAMU, csak a gyógyszergyártóknak, és a kapcsolódó haszonhajhászoknak jövedelmez, a betegeknek kimondottan káros. Nosza, rajta, "elfelejtettem" beoltódni.

    Szorongva vártam az eredményt: LÁSS CSUDÁT, elkerült idáig /tavaly ősz óta/ az influenza.

    LEHET,HOGY A KÉT DOLOG KÖZÖTT ÖSSZEFÜGGÉS VAN? 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  14. 2012. június 30. 06:40438.
    Nem.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  15. Torolt_felhasznalo_924713
    Torolt_felhasznalo_924713
    2012. június 30. 06:33437.

     MMR: A mother's victory. The vast majority of doctors say there is no link between the triple jab and autism, but could an Italian court case reignite this controversial debate?Landmark ruling in an Italian court has said Valentino Bocca's autism was provoked by the MMR jab he had at aged nine monthsHis parents have already been awarded Ł140,000 and could be paid an additional Ł800,000 in their case against the Italian government
    The case could set a precedent for many similar civil proceedings

    Read more:  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2160054/ MMR-A-mothers-victory-The-vast-majority-doctors-say-link-tri ple-jab-autism-Italian-court-case-reignite-controversial-deb ate.html 
    előzmény:
    Heö2 (434)
    2012-05-18  15:07
  16. 2012. május 18. 18:13436.

    Na persze. Antal Vali valószínűleg nem említi meg a tehénhimlő és a himlő esetét.

    A mai napig nem értem, hogy én miért nem kaptam el a paralizist a szomszéd kislánytól ...ha elkapom, akkor most vagy nem irogatnék itt, vagy béna lenne a lábam, vagy én is lélegeztető géppel élnék.

    Az ember persze mindig fél...féltem a gyerekeimnél, meg az unokáimnál is még hatványozottabban. De hát kell, hogy a betegségtől ne kelljen félni. 

    előzmény:
    Heö2 (434)
    2012-05-18  15:07
  17. 2012. május 18. 15:39435.

    Oltása válogatja.

    Nem minden oltás egyforma, attól, hogy 1-2-3-... számú vírus ellen ígér védettséget, nem ugyanazt tartalmazza, nem is egyforma tisztaságú, nálunk (miért nem csodálkozom?) olyan H1N1 elleni nem túlzottan tisztított oltással lehetett "ingyen" oltatni, amit a németek kirpóbáltak és a lázak, melléhatások egyéb fajtái miatt nem mertek maguknak tömegesen továbbadni. Hát megkaptuk ajándékba-na jó, olcsón- és kötelező lett.

    Sokan ágynakestek. Pedig nem volt járvány. Csak pánikkeltés. 

    Mindig érdemes objektíven tájékozódni, hogy milyen oltást kapunk. Élő, gyengített vírus, elpusztított vírus, vagy tisztított , a kórokozónak a tokjában levő antigéneket tartalmazó nagy tisztaságú, szűrt oltás e az, amit adnak. (szinte biztos, hogy az ingyenesen is kapható oltás nem a legjobb, legtisztább, legbiztonságosabb) Gyakran erősen allergizáló tojásfehérjében "gazdag" az oltás, ami külön betegséget okozhat. És a járvány....nem biztos, hogy járvány van, ha a TV ettől hangos és a sztármagazin azt írja! ÁNTSZ-jelentés tartalmazza, hogy van e járvány, hányan betegedtek meg, az addig adott oltások mellékhatása és hatása milyen volt.

    Egy még, ami sztem fontos: ha kisebb, körülírt területen párszázan megbetegdtek-nem jelent országos járványhelyzetet, és ha járvány van, az nem biztos, hogy mindenki megbetegszik benne. Az sem tuti, hogy ugyanaz a vírus felelős minden lázért télen, ami ellen oltás van. Tavalyról maradtan akár.

    Szóval a vírust a természet lágy ölén nem feltétlenül kapjuk meg. De ha belémszúrták az élő, ilyen olyan vírust, az totálbiztos, hogy bent van, ha nem elég gyenge a vírus, ha nem elég tisztított az oltás, akkor talán rosszabb helyzetet teremt.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  18. 2012. május 18. 15:07434.

    Arrol nem is beszelve,hogy a vedöoltas legyengitett korokozo,amely immunvalaszt valt ki-tehat,ha ezutan talalkozik a szervezet a korokozoval,tudja,hogyan kell vedekeznie...es vedekezik.Ez a lenyege a vedöoltasoknak.

    Teljesen egyetertek veled,inkabb a vedöoltas rizikoja,mint egy jarvany (es ismerem a torokszorito dilemmat,mert a lanyom 18 honapos es most esik at az alapoltasokon).

    En apoltam meg paralizisben lebenult,lelegeztetögepen elö embereket.Ök voltak az utolso csoport,"hibas" Sabin cseppeket kaptak... 

    előzmény:
    eda-1952 (433)
    2012-05-18  13:22
  19. 2012. május 18. 13:22433.

    Olvastam róla, mit tesznek a cukorbetegekkel.De tudod ettől függetlenül alapból nem kedvelem az Antal Vali linkjeit... és az ilyen tudományos szövegeket:

    " Amint azt Dr. Russell Blaylock egy interjúban elmondta, a vakcinák nem csak nem működnek, ám valójában károsítják a szervezet veleszületett immunitását. Ahelyett, hogy megtanítanák a szervezetet arra, hogy hogyan reagáljanak a fertőzésekkel szemben, az oltóanyagok valóban gátolják az immunrendszer azon képességét, hogy TH2 típusú citokineket állitson elő és ezáltal visszaszorítsa a celluláris immunitást, amely a test természetes védekező mechanizmusa lenne halálos vírusok és baktériumok ellen."

    Csak ismételni tudom magam, hogy egyik legrégibb emlékem a szamárköhögés, amint fuldokolva,köhögve és hányva rohangálok fel a konyhában 3 évesen, anyu meg a lavórral utánam...((( Ezen az áron ne tanulja meg a gyerekek szervezete, hogy védekezzen bármi ellen...((( És meséltem hogy halt meg kis barátnőm paralízisben. Ha már akkor lett volna itthon Sabin csepp, akkor ma már ő is nagymama lenne.

    Azt meg laikusként is megkérdőjelezem, hogy az ember szervezete oltások híján megtanulja a védekezést a halálos vírusok és baktériumok ellen. De ezt te sem gondolod komolyan, ugye? Az a sok millió ember, aki belehalt  a pestisbe, himlőbe, paralízisbe...torokgyíkba...ők nem kaptak védőoltást, hol volt a természetes védekező mechaniznus? 

    előzmény:
    tesztcsik (430)
    2012-05-18  12:54
  20. 2012. május 18. 12:56432.
    Standard oltások hatására a kölyök majmok az autizmus tüneteit kezdik mutatni2012, május 12 - 19:07 — epermami

    Ha az oltások egyáltalán nem játszanak szerepet a gyermekkori autizmus kialakulásában, amit számos egészségügyi hatóság állít mind a mai napig, akkor miért van az, hogy a legnépszerűbb oltóanyaggal beoltott főemlősök láthatóan az autizmus tüneteit mutatják?

    Ez az a kérdés, amivel a University of Pittsburgh (UP), Pennsylvania, tudósai foglalkoznak nemrég készitett tanulmányukban. Rájöttek arra ugyanis, hogy sok csecsemőkori majom mutatott autizmusra jellemző tüneteket miután standard dózisú gyermekkori védőoltásokat kaptak.

    Az adatok elemzését Laura Hewitson és kollégái folytatták le az egyetemen. Amit ez a bátor kis úttörő csapat felfedezett, nagyon elgondolkodtató és ellentmond annak a sokak által képviselt véleménynek, miszerint az oltóanyagok biztonságosak és nem okoznak autizmust.

    Az eredményeket a nemzetközi autizmus kutató találkozón Londonban, Angliában tették közzé. Az eredmények kimutatták, hogy azok a fiatal makákó majmok akik az 1990-ben kidolgozott amerikai oltási menetrend szerint minden oltást megkaptak koruknak és súlyuknak megfelelő adagokban, az autizmus tüneteit kezdték el mutatni. A kontroll csoportban lévő, nem oltott társaik nem produkáltak ilyen tüneteket. Mindez arra utal, hogy szoros kapcsolat van a védőoltások és az autizmus kifejlődése között.

    Az oltóanyagok közt volt jópár olyan is, amely a Thimerosal nevü mérgező adalékanyagot tartalmazta. A Thimerosal egy higany alapú vegyület, amelynek hozzáadását megszüntették már néhány oltóanyag esetében, de még mindig jelen van az influenza oltásban és még pár más oltóanyagban. Szintén ellentmondásos volt az MMR védőoltás, a kanyaró, mumpsz és rubeola ellen védő vakcina hatása, amelyet újra és újra összefüggésbe hoznak az autizmussal és számos más súlyos és gyakran visszafordíthatatlan egészségügyi problémával gyermekek körében (http://www.greenhealthwatch.com )

    "Ez a kutatás kiemeli annak szükségességét, hogy több kritikus vizsgálat vált szükségessé a védőoltások területén, különös tekintettel a higanyra mint adalékanyagra és az autista gyerekek számának növekedésére ," mondta Lyn Redwood a SafeMinds igazgatója. A SafeMinds egy olyan közbiztonsági csoport, amely kizárólag azon munkálkodik, hogy kideritse az igazságot az oltások és autizmus kapcsolatáról. Jelenleg nagyszabású, elfogulatlan vizsgálatokat követelnek az amerikai kormánytól az autizmus és oltóanyagok közötti összefüggésről.

    Forrás:http://antalvali.com/hirek/standard-oltasok-hatasara-a-kolyok-majmok-az-autizmus-tuneteit-kezdik-mutatni.html?utm_source=av-hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel-12.05.18&evp=37753 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. május 18. 12:55431.
    Az oltás szükségességének alapelmélete végleg összeomlott!2012, május 10 - 22:17 — Alexa-.-

    Míg az orvosi, gyógyszerészeti és a védőoltás gyártó iparágak el vannak foglalva új oltóanyagok előállitásával, egy új tanulmány az Immunity folyóiratban teljesen dekonstruálja az eddigi oltási elméletet. Kiderül belőle ugyanis, hogy a szervezet természetes immunrendszerének, ami mind veleszületett és adaptív tényezőkből áll, nincs szüksége ellenanyag-termelő vakcinákra.

    Az elmélet a védőoltások mögött az, hogy az oltás fertőzést mimikálva ösztönzi a test B-sejteinek müködését. Ez egyike a fehérvérsejtek két fő tipusának, amelyek ellenanyagokat termelnek az adaptív immunrendszer részeként. Sokan úgy gondolják, hogy ezek az oltóanyag által indukált antitestek, amelyek egyébként részei az adaptív immunrendszernek, megtanítják a test immunrendszerét arra, hogy hogyan reagáljon a közvetlen fertőzésre mielőtt a test igazán megfertőződne.

    Azonban az új kutatás rávilágít arra a tényre, hogy a veleszületett immunitás fontos szerepet játszik a fertőzések elleni küzdelemben és talán sokkal fontosabb is mint az adaptív immunitás. A tesztekben az adaptív immunrendszer oltással szerzett antitestjei azt mutatták, hogy a fertőzésekkel szemben saját maguk nem tudják felvenni a harcot, amely következtében lényegében értelmét veszti az az elmélet, miszerint az oltóanyag által indukált antitestek szolgálnak jogos funkciót a fertőzéssel szembeni küzdelemben.

    "Az eredmények ellentmondanak a jelenlegi nézetnek, miszerint az ellenanyag feltétlenül szükséges a virus legyőzéséhez, mint például a hólyagos szájgyulladás fertőzés esetében" – mondta Dr. H. von Andrian Uldrich a Harvard Medical School kutatója. "Fontos lesz tovább boncolgatni az antitestek és az interferonok szerepét hasonló, az idegrendszert megtámadó vírusok, mint a veszettség, a West-Nile vírus és agyvelőgyulladást okozó virusok elleni küzdelemben.

    Amint azt Dr. Russell Blaylock egy interjúban elmondta, a vakcinák nem csak nem működnek, ám valójában károsítják a szervezet veleszületett immunitását. Ahelyett, hogy megtanítanák a szervezetet arra, hogy hogyan reagáljanak a fertőzésekkel szemben, az oltóanyagok valóban gátolják az immunrendszer azon képességét, hogy TH2 típusú citokineket állitson elő és ezáltal visszaszorítsa a celluláris immunitást, amely a test természetes védekező mechanizmusa lenne halálos vírusok és baktériumok ellen.

    Tehát ismét. A mítoszt miszerint a védőoltások valamiféle jogos orvosi célra szolgálnának már áttörte a tudomány.

     

    Forrás:http://antalvali.com/hirek/az-oltas-szuksegessegenek-alapelmelete-vegleg-osszeomlott.html?utm_source=av-hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel-12.05.18&evp=37753 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. május 18. 12:54430.

    Szia!

    Köszönöm kedves soraidat!

     

    Fiam 1 tip. diabéteszes 3 éves kora óta.

    Igenis kötelességemnek érzem,hogy segítsek felnyitni a szülők szemét,hogy van amikor többet ártunk mint használunk.....és jogunk legyen eldönteni,hogy mit adunk gyermekeinknek!

    A törvény kötelezett az oltásra.....vírus infekció ergo : 1 es tip. diab. kiváltó okozója  -lehet- .
    Egyre több és több a sorstársunk................

    Persze a cukorbetegséget mint stigmát viseljük.....

    Állami támogatások egyre fogynak....ez most nem ide tartozik!!

     

    Millió és millió betegség kiváltója lehet.........ami hatalmas bevételt jelent a gyógyszergyáraknak.....  Ez egy ördögi kör!

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (429)
    2012-05-01  08:44
  23. 2012. május 1. 08:44429.

    Sajnálom, milyen krónikus betegség?És hogy ez nem udvariasság, elárulom neked, hogy enyém meg majdnem járógépet kapott injekciók miatt. (nem a hatóanyag, maga a szúrás, amit combba kapnak). DE nem kampányolok az injekció ellen. Nem maga a tárgy, vagy az oltás a hibás, hanem vannak gondatlan emberek az orvosok között. is. Családon belül is volt kanyarós eset, pont az oltás miatt, mert előtte nem vizsgálta meg a doki a gyereket. Annak idején nagyon csúnyán nézett rám a védőnő, amikor nem álltam be a sorba, hogy  a pici szájába  kanalazza  a Sabin cseppet, hanem előbb bementem az orvoshoz, vizsgálja meg, nézze meg a torkát.

    Nagyon szépen kérlek, ne érzéktelenségnek vedd: azért, mert a te kicsidnek valami baja lett, nem kívánhatod az oltások beszüntetését, aminek a következménye évente sokezer gyerek halála lehetne.

    De ha nem halálos a betegség, akkor is hidd el, jobb nem elkapni, írtam, hogy én hányon átestem és örülök, hogy a gyerekeimnek már nem kellett.

    előzmény:
    tesztcsik (428)
    2012-05-01  08:15
  24. 2012. május 1. 08:15428.

    Sajnos,mivel a törvény kötelez rá,beoltattam a KÖTELEZŐKKEL gyermekemet és épp egy kötelező védőoltástól lett

    élethosszig tartó krónikus beteg!

    előzmény:
    eda-1952 (425)
    2012-04-24  17:42
  25. Torolt_felhasznalo_498500
    Torolt_felhasznalo_498500
    2012. Április 25. 11:12427.
    A legenyhébbnek tartott gyerekbetegségnek is lehetnek nagyon súlyos szövődményei és egyik sem "írható le" véglegesen, főleg nem egy olyan aktív vírus esetében, mint a kanyaró okozója.  Szerintem inkább azok veszélyeztetik más emberek életét, egészségét, akik nem élnek a védekezés adta lehetőséggel és felelőtlenek azok a szülők, akik nem oltatják be gyerekeiket.
    előzmény:
    tesztcsik (424)
    2012-04-24  17:34

Címlap

top