Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te beoltatod magad?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 29. 14:25

Kedves fórumozók! 

 

Talán olvastatok már róla, hogy az  Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása alapján az idei szezonális influenza elleni oltóanyagba a tavalyi pandémiás H1N1 törzs is belekerült, így lehetőség van arra, hogy – elsősorban - az idősebb emberek és a krónikus betegek egy oltással szerezzenek védettséget mindkét típusú influenza ellen. Mielőtt írnánk erről a Nők Lapjában, kíváncsiak vagyunk a véleményetekre:  ti szeretnétek-e beoltatni magatokat egy ilyen komplex-oltással? 

Köszönjük a hozzászólásokat: 
Koronczay Lilla

  1. 2012. Április 24. 17:45426.
    Felelni persze kérdésekre nem voltál hajlandó... hogy tudod-e milyen érzés kanyarósnak lenni, szamárköhögésben fuldokolni és párévesen megérteni, hogy kis barátnőd nem jön haza a kórházból, mert belehalt a paralízisbe?!
    előzmény:
    tesztcsik (424)
    2012-04-24  17:34
  2. 2012. Április 24. 17:42425.

    Én meg nem szeretném, ha egy oltásellenző gyereke megfertőzné az enyémeket, akik még nem kaptak oltást! Tudod elég alávaló nézet, amit már olvastam tőlük, hogy nem kell oltás, elvégre szinte megszünt  a betegség, amiért( majdnem) mindenki kap.

    Azért ha már ilyen "szellemesen" próbáltál visszavágni, megnézném, ahogy nem engeded a gyerekednek beadni a Sabin cseppet. Vagy annál is bízol, hogy a sok hülye oltató miatt úgysem lesz járvány?!

    előzmény:
    tesztcsik (424)
    2012-04-24  17:34
  3. 2012. Április 24. 17:34424.
    A másik oldalon:
    -Nem szeretném a lökött oltások miatt veszélyeztetni a jövő nemzedékét!
    előzmény:
    eda-1952 (423)
    2012-04-15  19:36
  4. 2012. Április 15. 19:36423.

    Azért nem mondanám, hogy felesleges volt az izgalma. Te voltál kanyarós? Ha valós a születési évszámod, akkor nem. Ha lennének emlékeid  a kanyaróról, akkor gondolkodás nélkül oltatnád a gyereked.

     

    Tadzsikisztán? Miért ne, lehet mástól is, de nem értek hozzá. DE itt Magyarországon nem a mástól volt a paralízis járvány, az utolsó nagyobb járvány 1959-ben volt. A szomszéd kislány, akivel játszottam, s akit elvittek orvoshoz, mert úgy tűnt megfázott, egy hét múlva halott volt. Abban az évben született egy kedves ismerősünk, aki az újszülött osztályon kapta el, mert édesanyja halála miatt tovább maradt ott. Az ő paralízisen átesett korosztálya még él, sérülten, vagy ágyhoz kötve, bénán, gépen. Akarja ezt valaki?! Adalék: 1957 és 1959-ben valamivel több, mint 4000 gyerek kapta el a paralízist.

    Voltam kanyarós, szamárköhögéses, sőt bárányhimlős is. Nagyon örültem, hogy a gyermekeim ezek ellen már védve voltak jó eséllyel. És nem akarom, hogy az unokáim valami lökött oltásellenesség miatt veszélyben legyenek.

    előzmény:
    tesztcsik (418)
    2012-04-03  08:05
  5. 2012. Április 15. 18:57422.
    Minden évben beoltatom magam és a fiamat is. Fontosnak tartom!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  6. Torolt_felhasznalo_206258
    Torolt_felhasznalo_206258
    2012. Április 15. 18:45421.
    nincs az a pénz, amiért beoltatnám magam.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  7. 2012. Április 3. 08:15420.
     Vastagon kenve jo a szunyogok ellen,simava teszi a bört,jo a hajhullas es a derekfajdalom ellen!Nem is tudtad????
    előzmény:
    Miacida (417)
    2012-04-01  17:49
  8. 2012. Április 3. 08:13419.

    Miért oltatunk GYERMEKBÉNULÁS ellen?......................talán nem is vírus okozza???  

     

    http://vedooltas.com/sajat-tanulmanyok/gyermekbe nulas-tadzsikisztan-2010.html 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  9. 2012. Április 3. 08:05418.

    Szia!

     

    Teljesen felesleges volt az izgalmad!

     

    MMR OLTÁS: 


     

    kanyaró (morbilli)A betegség leírása:
    Bevezető, nem specifikus tünetek: magas láz, nátha, rosszullét, kötőhártya-gyulladás, fényérzékenység, erős köhögés.Kialakult, a betegségre típusos tünetek: a fejtől kezdődően az egész testre szétterjedő, fokozatosan összefolyó, apró piros kiütésekkel járó bőr- és nyálkahártya-elváltozások. A kiütések általában nem viszketőek. Jellegzetessége a Koplik folt, mely az őrlőfogaknál kialakuló, piros alapon kékes-piszkosszürke elszíneződés (1 nap alatt eltűnik).A vírus hordozói: kizárólag emberben okoz betegséget.A terjedés útja: elsősorban légúti cseppfertőzés, de ritkán (néhány napig) tárgyak is közvetíthetik a vírust.Lappangási idő: 8-14 nap.A betegség lefolyása: a kiütések megjelenésétől számítva 1-3 hét alatt maradandó elváltozás hátrahagyása nélkül magától gyógyul.Szövődmények: gyakoriságuk és súlyosságuk nagymértékben függ a szervezet általános állapotától, a kortól (csecsemőkben és felnőttekben gyakoribbak) és a megfelelő kezelés hiányától: középfülgyulladás, hörghurut, tüdőgyulladás, lázgörcs. Nagyon ritkán: agyvelőgyulladás, halál.Kezelés: A-vitamin, homeopátia, nagy kockázatú esetekben gamma globulin, bakteriális szövődmény esetén antibiotikum is szóba jön, gyógyszeres lázcsillapítás nem javasolt, mivel a szövődmények számát sokszorosára emeli.A továbbterjedés: a beteg fertőzőképes a nem specifikus tünetek kezdetétől a kiütések megjelenése utáni 7. napig.A járványok: a kanyaró erősen fertőző. Az oltások bevezetése előtt gyakorlatilag a teljes felnőtt népesség átesett a betegségen. A leggyakrabban az 5-10 éves korosztály fertőződött meg. A betegség kiállása életre szóló immunitást adott. A kanyaró az oltások bevezetése előtti elterjedtségéről kimutatták, hogy a XIX. század végétől az addigi magas gyakoriságú betegség fokozatosan (lényegesen) csökkent. A kórházban kezelt kanyarós betegeknek jóval magasabb volt a halálozása az otthon kezeltekénél.És ami a lényeg!!:Hivatalos álláspont:
    A vakcináció után hosszú távon magasabb ellenanyag-szinteket lehet kimutatni, mint a természetes betegség kiállása után.

    A vakcina hatására gyakorlatilag eltűnt a kanyaró betegség.

    A WHO szerint védőoltásokkal a betegség teljes mértékben  . Tudományos ellenérvek:
    A betegség kiállása mégis életreszóló védettséget ad, az oltást pedig azért ismételgetik, mert ezt nem teszi. Kérdés, hogy akkor miért ezzel a módszerrel mérjük a védettséget? A védőoltás bevezetése után a megbetegedések inkább a veszélyeztetett korosztályokat érintik. A halálozások száma növekedett. A betegséget kiállt anyák a csecsemőiknek (akiket ma sem lehet védőoltással védeni) nem tudják az anyatejen keresztül a veszélyeztetett hónapokban az ellenanyagokat átadni.

    Egy olyan közösségben, ahol jó az általános higiénia, tiszta az ivóvíz, megfelelő a tápláltság, a vitaminellátottság, és helyes a kezelés, a kanyaró szövődményei extrém ritkák. A kanyaró betegség kiállása számos későbbi betegség elszenvedésének csökkenti a valószínűségét: pikkelysömör, légúti fertőzések, rákos betegségek, szklerózis multiplex, allergiás betegségek.

    A tapasztalat azt mutatja, hogy a vírus a kétszer oltottakban is gyakran tovább él és fertőzőképes marad, így egy idő után járványokat idéz elő az oltottak körében is. Látszólagos ellentmondás, hogy amennyire növekszik az oltással szerzett védelem a népességben, annál valószínűbben alakulnak ki kanyaró járványok. Ennek az az oka, hogy a valódi kanyaró vírussal egyre kevésbé találkozhatnak az emberek, így az életre szóló védettség elmarad.  

     

     

    "A döntés szabadságát fontosnak tartók nem értik, hogy miért nincs joga a szülőnek dönteni a kockázat fenti lehetőségei között? "

    Forrás:http://www.nebancs.hu/polio-gyermekben ulas/polio-oltas-soetetben.html

    előzmény:
    gyöngy76 (406)
    2012-01-08  22:59
  10. 2012. Április 1. 17:49417.
    Uhh... Megérjük még azt is, hogy a kaki is jó lesz valamire...
    előzmény:
    biagiotti (412)
    2012-03-15  10:06
  11. 2012. március 24. 08:33416.

    Erröl van szo,ertem en...ha mar beteg es issza a pisit,akkor mitöl lesz neki jobb?

    Azt kene megerteni,hogyan müködnek a vedöoltasok,akkor nem irna ilyen baromsagot.

    Amugy felölem igya,ha jolesik,csak segiteni nem fog ilyen teren. 

    előzmény:
    kruse (415)
    2012-03-23  20:43
  12. 2012. március 23. 20:43415.

    Én úgy veszem ki a soraiból, hogy ő issza a saját vizeletét. 
    Bocsánat, ha rosszul gondolom! 

     

     

    előzmény:
    Heö2 (414)
    2012-03-20  13:15
  13. 2012. március 20. 13:15414.

    Ha mar megbetegedtel,akkot mar ba**hatod a vizeletterapiadat.Ugyanis,akkor teged mar nem ved,max azt,aki issza a pisidet (ezt meg ketlem).

    Ha mar megbetegedtel,akkor minek a "vakcina",a szervezeted eppen küzd a betegseggel...?Adsz a sz**nak egy pofont. 

    előzmény:
    biagiotti (412)
    2012-03-15  10:06
  14. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. március 20. 11:18413.
    Ettől összepisiltem magam.
    előzmény:
    biagiotti (412)
    2012-03-15  10:06
  15. 2012. március 15. 10:06412.
    Biztos, hogy nem oltatom be magam de a család többi tagja sem szeretné mi a vizelet-terápiában hiszünk! Ha megbetegednénk pár csepp  a sajáttodból és meg is van a vakcina ugyanis ez gyengített vírus kis mennyiségben. Pont mint egy oltás! Mégis csak a sajátom és nincs mellékhatása!!! Ingyen van ! Ez az egy oldal foglalkozik vele kiterjedten és úgy, hogy tényleg a saját tapasztalataikat írják le. www.gyogyitovizelet.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. március 14. 21:05411.
    Mint volt EÜ dolgozó Énhive vagyok minden  védőoltásnak.A gyermekeimnek is beadattam minden védöoltást a nem kötelezöt is.kékvirág10
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577142 (399)
    2012-01-05  18:50
  17. 2012. január 27. 12:25410.
    Igen, én is hallottam már orvostól h az a kezelés majnem hatástalan.....akkor itt a hiteles példa, h mégsem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324086 (407)
    2012-01-13  19:26
  18. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. január 15. 17:32409.
    Már most elérted, hogy irritál a nicked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444414 (408)
    2012-01-15  14:49
  19. Torolt_felhasznalo_444414
    Torolt_felhasznalo_444414
    2012. január 15. 14:49408.
    nem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_324086
    Torolt_felhasznalo_324086
    2012. január 13. 19:26407.

    Az influenza oltásról annyit, hogy tavaly a rokonságban beoltatta magát az egyik család, főleg a kisbabára való tekintettel. Az eredmény csupán csak annyi volt,hogy rá 1 hónapra a férfi elment a kórházba azzal a panasszal, hogy zsibbad a tarkója. Azt mondták neki, hogy biztosan megfázott, vagy huzatot kapott. Rá másnapra érezte, hogy a keze és a szája is zsibbadt. Megint elment a kórházba, és akkor is haza küldték. Következő nap már nem tudott vezetni, mert már a lába is zsibbadt. Aznap este már lélegeztető gépre került és az életéért küzdöttek. Lebénult a keze, lába, szája és már levegőt is alig kapott. Azért imádkoztunk,hogy nehogy a szívizomra is rámenjen, mert akkor a vérkeringése összeomlik és meghal. Szerencsére a felesége korábban egészségügyben dolgozott és valamilyen szinten volt ismerete az idegen kifejezések és szavak terén, és értette, amit az orvos mond - diagnózist. És rövid után járást követően (mert idő nem volt gondolkodni, mert az orvosok majdhogy nem feladták a küzdelmet és tétlenül figyelték, ahogy óráról-órára romlik az állapota) a felesége rátalált a megoldásra - plazmaferézis.

    Az orvosok azt mondták,hogy drága eljárás és úgysem hoz eredményt, furcsa módon többszöri kezelést követően, ha lassan is, nem romlott tovább az állapota. És nagyon lassan hétről-hétre javult valamelyest az állapota. Könyörgöm, arra van eszük, hogy az embert beoltogassák minden sz*rral, amikor meg a hibájukat kell helyrehozni, akkor meg az anyagiakról beszélnek. 

    Ugyanis nagy valószínűséggel az oltás miatt a vírus megtámadta az ideggyököket, és ez kihatott mind a mozgásra, illetve a légzésre is.

    Emellett a vírus valamit kivont a vérből is, és ezért volt szükség a plazma feltöltésre. Mára már 90 %-ban helyrejött (egy év elteltével). Még a száján lehet látni a beteség nyomait, mert még az arcmozgató idegek nem álltak helyre. 

     

    Ennyit az oltásról. Inkább a villamosszék. Én azokon tesztelném le a szérumokat, akik ezt forgalomba hozzák és terjesztik.

     

     

    A magánvéleményem pedig az,hogy az influenza vírus, vírusra pedig nincs gyógyszer. Ezért van a népi tanács, hogy pihenj, feküdj, sok tea, C-vitamin. Baktériumra való az antibiotikum, amit normális orvos vírusfertőzéskor nem ír fel. Az megint más, ha a vírus után - ahogy a gyerekorvos mondja, bezöldül az orrváladék - felülfertőződik az ember és akkor kap antibiotikumot. Szezon és fazon, de van különbség!

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-29  14:25
  21. 2012. január 8. 22:59406.

    Valóban, a "fejlett világban" egyes magánintézmények tanulói számára nem kötelező a kanyaró elleni oltás- ennek köszönhetően végig izgultam az éppen aktuálisan zajló közeli kanyarójárványt, hogy nem téved-e át a szomszédos országból egy kósza vírus hozzánk, megtalálva -az életkora miatt- még nem oltott gyermekemet.

     

     

    előzmény:
    tesztcsik (338)
    2012-01-03  10:01
  22. 2012. január 8. 13:43405.

    szia! 

    Jogos, igazából veled egyetértés miatt írtam a tiédre válaszként! Bocsi a félreértésért!

    natty

    előzmény:
    eda-1952 (403)
    2012-01-08  11:46
  23. 2012. január 8. 13:32404.

    Eda,szerintem is elütötte a hsz-t,ebben a hozzaszolasban talalhato meg az a megjegyzes,amit ö is idez (a jarvanyokkal kapcsolatos hiszteria).

     

     

    előzmény:
    olorsi (297)
    2012-01-02  20:52
  24. 2012. január 8. 11:46403.

    Nattyka, abban a hsz-ben én ezt írtam:

    "De azt azért nem merném mondani, hogy évek óta nem volt influenzajárvány, főleg a H1N1: nézd meg, milyen szomorú dolgot írt itt valaki. Én 2 embert ismertem, akik meghaltak benne, egyikük orvos volt...(( Annak, hogy kisebb és nem feltünő volt egy járvány, talán van némi része az oltásoknak is, legalábbis úgy gondolom."

    Ha jól emlékszem, pont rád gondoltam..((( Szerintem melléütöttél, ugye? Mert pont egyike vagyok azoknak, akik "harapnak", ha valaki olyan szinten oltásellenes, hogy ezzel bizony másokat veszélyeztet.

    előzmény:
    nattyka (402)
    2012-01-08  11:01
  25. 2012. január 8. 11:01402.

    szia

    Nekem halt meg a férjem az itt más által már másodszor is "hisztis" H1N1-ben. Legalább annyi....hogy nem minősíted így. Van akinek ez nagyon fájó.

    Amikor meghalt a férjem felvettem másokkal is a kapcsoaltot, akiknek feleségük halt meg (két kismama) és váltottam velük néhány üzenetet. Nem egyszerű a történet....

     

    4 hónap házasság után, amikor tele vagy tervekkel, elveszíteni a párodat influenzában kb. 15 nap alatt....(minden másban is persze), úgy hogy közben te magad is megbetegedsz és attól félsz, hogy még a kórházba sem fognak beengedni...

    1 hét betegség, minden nap orvos, tüdőszűrés közben, vérvétel, majd 6 nap után intenzíven és lélegeztetőgéppel...Ezt tette a "hisztis" H1N1.....Gondolkodj!

     

    Bocsi mindenkitől, még mindig felzaklat...

    előzmény:
    eda-1952 (299)
    2012-01-02  21:00

Címlap

top