Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Termékbemutató előadás

tibia
Létrehozva: 2010. szeptember 28. 15:52

Te már voltál ilyenen? Esetleg kirándulással egybekötött áruismertetőn is?

Mi a tapasztalatod? Vásároltál valamit?

  1. 2013. november 24. 14:3551.

    Abszolút megértelek. :-(

     

    Tudom, sok előző topikon betámadták az itt panaszkodó gyerekeket (felnőtt gyerekek...), hogy biztos örökségvadászok, azért sajnálják szegény idős szüleiktől az effajta "szórakozást". 

     

    Hát nem! Az átverésektől, a randa lehúzásoktól akarják megvédeni az idős szüleiket, akik már nem rendelkeznek olyan belátóképességgel, ill. nem gyanakodnak rögtön átverésre. 

     

    pedig ezek a rohadt cégek pont őket célozzák meg.

     

    Én itt a helyi (kerületi) művháznak is beszóltam már, hogy miért adnak helyet ilyen parasztvakításos előadásoknak.... De nem hatotta meg őket, nem érdekelte a facility managementet, hogy ez átverés. Ők csak a helységbérleti díjat látják, hogy annyival is jobb a cashflowjuk.... :-((( 

     

     

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (43)
    2013-11-24  13:04
  2. 2013. november 24. 14:3150.

    Aki elmegy ilyen termékbemutatóra, nem gondolkozik ilyen logikusan mint te vagy én....

     

    Ezzel együtt őket, a viszonylag csekélyebb értelemmel megáldottakat sem szabadna "leírni" a fogyasztóvédelemnek.  Mivel ők fokozottan kiszolgáltatottak a csalók számára. :-( 

     

    A termékbemutatók közül is a legfelháborítóbbak az egészségügyi felmérésnek ÁLCÁZOTT tukmálós előadások.

     

    Hány topik volt már itt az NLC-n közel egymilliós masszázságyról, meg hasonló parasztvakításokról...!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377645 (42)
    2013-11-24  12:58
  3. 2013. november 24. 14:2749.
    Azt még nem is mertem megkérdezni anyutól, hogy ha részletre vesz valami vackot, akkor öröklöm-e az adóságot, vagy van benne hitelbiztosítás.
    előzmény:
    nyugger (47)
    2013-11-24  14:12
  4. 2013. november 24. 14:1948.

    Pár link, amit érdemes lenne kinyomtatni és az idősek elé tenni, ha már ők nem neteznek.

     


    http://propeller.hu/itthon/1797370-lerantj uk-a-leplet-a-hires-biokeramia-takarokrol

    http://www.fogyasztok.hu/cikk/20100125/fogyasztovedelmi- ellenorzes-arubemutatokon


    http://propeller.hu/itthon/1 784391-800-900-os-arressel-dolgoznak-a-buszos

     

    Szemelvény az utóbbiból:

    Én egy ilyen cégnél dolgozom előadóként biokerámia ágyneműt, masszázsfotelt és edényeket fogalmazunk. Igen van a terméken bőségesen haszon, akár 8-10 szeres is...

    Talán abba is igazuk van, hogy eltúlozzuk a termékeink hatékonyságát, de hát ezek reklámbemutatók. A Tv-ben is túloznak a reklámok. Ráadásul sok embernek ezek nagyon jó programok, aki pedig vesz – hát csak az vesz akinek sok felesleges pénze van. 

  5. 2013. november 24. 14:1247.

    Az én anyukám nemhogy nem veszi észre az átverést, hanem ha mondom neki, akkor én vagyok a rossz. Úgyhogy nem is bolygatom a lelkivilágukat.

    Így most meg vannak győződve, micsoda remek cuccokat vettek és hogy megérte!

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (43)
    2013-11-24  13:04
  6. 2013. november 24. 14:0746.

     

    Ennyire.

    83 és 87 évesek a szüleim. 

    A tájékozottságuk nulla. Belátásuk nincs. Mindent elhisznek, amit  az előadásokon bedumálnak nekik.

     

    "A Kft. kereskedelmi gyakorlata a nyugdíjasok körét célozta meg, akik az érintett termék és tájékoztatás által különösen érzékeny és sérülékeny fogyasztóknak tekinthetők.”

    előzmény:
    Csendike (38)
    2013-11-24  12:29
  7. 2013. november 24. 13:5245.

    Amikor meg a lábuk már nem bírja, házhoz mennek hozzájuk.

     

    Az anyósom egy zuglói nyugdíjasházban él. 

     

    Fel jár hozzá egy csaj pedikűrözés cimszóval, és ordítva követeli, hogy vegye meg a bioptron lámpát, ötszázezerér, mert ha nem levágják a lábát, mert el van vékonyodva a bőre.

    Kidobni nem lehet, mert ha kidobja az ajtón, visszamászik az ablakon.

     

  8. Torolt_felhasznalo_377645
    Torolt_felhasznalo_377645
    2013. november 24. 13:2544.
    Uramisten. De sajnálom.
    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (43)
    2013-11-24  13:04
  9. 2013. november 24. 13:0443.

    Ők idős emberek, akik nem neteznek. Hiába az ezer cikk.

     

    Pl. hogy mennyire szemetek ezek a cégek. Anyunak volt egy előző levegőtisztítója, szintn ettől a cégtől. Felhívták, hogy filtert kéne benne cserélni, ami potom 80 000 ft. De, ha vesz egy újabbat, akkor kap mellé egy víztisztítót, amit be is szerelnek a mosogató alá. Ez a csere fél millába került. Persze anyu belement.  Beszerelték a víztisztítót, kihozták az új levegőtisztítót. Azt mondták beszámolják a régit az új árába, ez nem történt meg. Otthagyták a régit, mondván ha lesz rá vevőjük elviszik és a következő vásárlásból majd jóváírják. 

    Persze én csak utólag tudtam meg mindezt. Ha a filtercserét választotta volna megússza 80 000-ból, ami szintén baromi sok, de mégsem félmillió. De ha még vesz mellé egy viztisztítót külön akkor is olcsóbban jött volna ki. 

     

    Tudom én, hogy anyu könnyen befolyásolható, meg ugye végre történik vele valami. Na de erre építeni egy egész céget óriási szemétség. 

     

    Engem is felhívtak, mert a porszívóba, amit nem is használok szintén kéne egy  szűrőcsere szerintük. Aminek az lenne az ára, hogy hívjak a saját lakásomba pár embert, akik meghallgatják az idióta termékbemutatójukat. Nagyon meleg helyre küldtem őket. 

     

    Alapvetően nem érdekel mire költi anyu a pénzét. Nem ez a bajom ezzel az egésszel. Az a problémám, hogy egyfolytában átverik, és nem veszi észre. Olyan okos, értelmes volt régen, most meg.....

    előzmény:
    antironia (40)
    2013-11-24  12:31
  10. Torolt_felhasznalo_377645
    Torolt_felhasznalo_377645
    2013. november 24. 12:5842.

    Átverés új köntösben.

     

    Áh, kicsit sem ellentmondásos:

     

    " és az ígért vizsgálatok az orvos, az asszisztens hirtelen megbetegedése miatt elmaradnak. Helyette az egészség megőrzéséhez szükséges termékeket kívánnak bemutatni..."

     

    Aha, király egészségmegőrzéshez szükséges termékeket akarnak bemutatni, de a vizsgálatokat végző orvosok betegek. Hogy is van ez?

     

  11. 2013. november 24. 12:3641.
    Hatalmas büntetéssel, vagyonelkobzással.
    előzmény:
    antironia (39)
    2013-11-24  12:30
  12. 2013. november 24. 12:3140.

    Ezer ilyen történetet lehet találni a neten.

     

    De sajnos azok nem olvassák, akiket aztán bepaliznak a galád kufárok.

    előzmény:
    az örök Éva (35)
    2013-11-24  12:08
  13. 2013. november 24. 12:3039.

    Örökkön örökkéé hangsúlyozom, hogy ezeket a termékbemutatós előaásokat be kéne tiltani!

     

    Egytől egyig ÁTVERÉS - kivétel nélkül!!!!!

    előzmény:
    az örök Éva (32)
    2013-11-24  11:08
  14. 2013. november 24. 12:2938.

    Aki hülye, az hülye.

     

    Ezzel tökéletesen egyetértek.

    De ennyire meghülyülni???????????????????

    előzmény:
    nyugger (29)
    2011-06-01  15:49
  15. 2013. november 24. 12:2837.

    De hogy lehet az, hogy sokadszorra????????????

     

     Egyszer elképzelhető ( bár ezt iskétlem), de többször..............

    előzmény:
    az örök Éva (32)
    2013-11-24  11:08
  16. 2013. november 24. 12:2636.

    Mi egyszer pont a Csolnok.i panzióban ebédeltünk, amikor kiderült hogy a másik teremben árubemutató zajlik.

    Hangos és feszült hangú meggyőzés volt, ez teljesen ki is hallatszott a teremből.

     

    Órákig tartott.

     

    Utána mint ahogy a  juhászkutya  vigyáz a bárányokra, az előadó mindenki sarkában ott volt.

    Figyelte, ki mikor és merre megy.

    Kaptak ezek a szerencsétlen emberek egy szelet ránotthúst és sültburgonyát, céklával.( Amúgy a hely konyhája kitűnő, de nem is róluk van szó).

    Mindössze negyed órát adtak a mamikáknak/papikáknak az ebédre és már vitték is vissza őket a másik terembe ahol folytatódott a műsor.

    Buszos kirándulás volt, de én nem nevezném ezt annak, hiszen az egséz természetvédelmi területből a viilágon semmit sem láttak.

    Ráadásul az egyik családtag a toalettben beszédbe elegyedett egy nénival várakozás közben, és  ő mondta, hogy nagyon szigorú az előadó.

    ennyit a termékbemutetós hatalmas átverésről.

     

    Fel nem foghatom, hogy ha  ilyen mindenféle vackokat  akarnak venni mi a penészért utaznak el ezek Dorogig.

     

    Hát igen, van aki szereti ha  nyomás alatt van.

    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52
  17. 2013. november 24. 12:0835.

    Találtam a biokerámia ágynemű-becsapásról egy blogot:

     

    http://szkeptikus.blog.hu/2010/05/27/alom_tura

     

     

    Vegyünk szemügyre ebből néhány mondatot!

    Biztos, hogy korrekt dolog pl. egy párnát „egészségügyi eszköznek” minősíteni?„Hőkezelésnek” tekinthető-e, ha a saját testem melegét használja fel a párna bizonyos „hatások” kiváltására?A hő megtartása ill. vezetése nem ellentétes fogalmak? Az egyiket inkább hőszigetelésre, a másikat pont az ellenkezőjére szokták használni!Mit is érnek el a szálak méretének lecsökkentésével? A textilanyagot?Hogyan fejtik ki a „szálak” az erős bakteriális hatást, ha nem is érintkeznek a testemen lévő bacikkal? Hiszen azok a szálak mélyen a párna besejében találhatók!„A készülék (?) ... a Microwave szál által keltett hosszú hullámhosszú infravörös sugarakat tartalmaz” - vajon ez az állítás normális ésszel értelmezhető-e?A párna „a hosszú hullámhosszú infravörös sugarak külső sugarait (IRA) megszünteti”. Vajon milyen „infravörös sugárzás külső sugarai” érik éjjel a testemet, melyet a fejem alatt elhelyezkedő párna megszüntet?Mitől „bio” az a „biokerámia”?„Mellékhatások nem ismertek” – még jó... De vajon bármilyen hatást megismertek-e? Vannak-e a párna használatával kapcsolatos klinikai eredmények? Ennek nem bukkantam nyomára. Ehhez képest a szóba jöhető betegségek felsorolása igazán impozánsnak mondható...És a legszebb: „az energiaszint növelése serkenti a gyógyulást”. Milyen energiaszint? Mihez képest? És hogyan mérték, kinek vagy minek az energiaszintjét? Milyen mérésekből vonták le ezt a következtetést? Vagy az „energiaszint” szó hányaveti használatával már minden eladható? Persze az „immunrendszer regenerálódása” se rossz...Hogy ezt hogyan lehet igazolni, engem érdekelne a legjobban...

     

  18. 2013. november 24. 12:0534.

    Ez borzasztó!

     

    És mi mit tudunk csinálni?!

     

    Csak nézzük tehetetlenül, mert amíg a lábuk bírja, és mozdulni tudnak, addig elmennek ezekre a minden földi jóval kecsegtető előadásokra, ahol több órás rábeszélés hatására ájultan írják alá az adásvételi papírokat.

    Ráadásul megvannak győződve, mekkora jó fogást csináltak!

     

    Nem mondhatom nekik, hogy ne menjetek termékbemutatókra, mert hülyék vagytok!

    Nem is fogják fel, mennyire!

     

    Én már nem szólok nekik, mert csak megbántanám őket. De nagyon-nagyon szomorú vagyok.

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (33)
    2013-11-24  11:34
  19. 2013. november 24. 11:3433.

    A szüleid kezet foghatnak az én anyukámmal. Most vett nekem karácsonyra 3 db-os edénygarnitúrát 150 000-ért. Olyan pipa vagyok rá. Egyrészt nem is nagyon kell ilyen nekem, másrészt meg kidobott pénz. Mondtam neki, hogy ennyi pénzért ezer értelmes dolgot lehetne venni, erre megsértődött. Ettől viszont most nekem van lelkiismeretfurdalásom, mert Ő jót akart én meg megbántottam.

    Azt mondta anyu, hogy ilyen edény minden háztartásba kell. 

    Van neki biotron lámpája, víztisztítója, levegőtisztítója. Ez mind jó dolog, de az áruk borzasztó ennél a cégnél. 

    Vett nekem porszítót pár éve potom 150 000-ért, mikor nincs egy darab szőnyegem sem. 

    Fiamnak vett takarót 100 000-ért, amit nem is használ, mert túl meleg. 

     

    Sokszor nem tudom már, hogy sírjak vagy nevessek.

    Szerintem már nem is mondja meg sokszor, hogy mit vett, mert tudja, hogy nem kéne, aztán csak a vita van miatta. 

    Ezerszer mondtam már neki, hogy ebből a pénzből inkább utazgatna, az sokkal értelmesebb, mint ez a sok méregdrága holmi. 

    előzmény:
    az örök Éva (32)
    2013-11-24  11:08
  20. 2013. november 24. 11:0832.

    Szegény szerencsétlen szüleim!

    Sírhatnékom van.

    Annyira sajnálom őket, hogy már megint, sokadszorra becsapták őket és elszedték a pénzüket. Jobban mondva önként adták oda.

     

    150 000 Ft-ot egy biokerámia garnitúráért!

     

    Nekem akartak valami nagy ajándékot venni születésnapomra. 

    A termékbemutatón úgy látták, ez az ágynemű nagyon jó, egészségvédő termék (ezt órákig bizonygatták is nekik a szokásos handabandával). Aki nem veszi meg, magával tol ki.

    És akkor megvették, hogy mindörökre egészséges legyek.

    Tudom, hogy nincs sok pénzük, számolgatni kell, a nyugdíjukból futja-e a részletekre.

     

    Én meg most megpróbálom eladni, mert nekem semmi szükségem nincs rá.

    Még megvan a pár évvel ezelőtti gyapjúágynemű-korszak minden darabja, azokat is alig tudom hol tárolni. Akkor az volt a sláger.

     

    Esetleg ha kell valakinek egy biokerámia paplan, párna, derékalj, írjon privit.

    60 ezerért viheti.

     

    előzmény:
    KissEtele (27)
    2011-03-29  20:33
  21. 2012. Április 2. 14:1131.

    Magamtól sose mennék, csak és kizárólag azért megyek, hogy a nyugdíjas anyámat visszatartsam, miután már néhány alkalommal bedőlt, és sok pénzért vett bóvli vackot. Ezért inkább elkísérem, mert menni meg nagyon akar, lehet, a társaság miatt. Legutóbb két hete voltunk, mert 'ingyen' kávéteszteléssel összekötött termékbemutató volt, belépő 250 Ft. (Emiatt már nem is volt ingyen a kapott csomag kávé, kicsit kipótolva veszek egy minőségibb csomaggal.) A termékek, amivel kecsegtettek minket: takarítógép, ami gőzt is fejleszt, akinek ilyene nincs, csupa mocsok és baktérium között él, ehhez ajándékba ingyen adtak 1 légkeveréses főzőedényt, noname, ami önállóan 50,000 Ft (ilyen edényt vettem tavaly hauser márkájút, garanciával, blokkal 9,900 Ft-ért), további ajándék ingyen egy mobil hűtő-fűtő berendezés (mobilklíma) ami önmagában 70,000,- Ft (beindítva kisebb helikopter hangjával működött, és gagyi műanyag volt, kinézetre is bóvli). A takarítógép csak ott, csak nekünk hihetetlen akciósan 180,000,- Ft. 

    Aztán ajánlottak még talpmasszás gépet, ami szintén hihetetlen jó, az előadó nagymamája tesztelte, ezért aztán rossz nem lehet, csak 70,000,- Ft, ennyi pénzért ingyen van, vegyük-vigyük. (Hasonló termék az árgépen max 20,000,- Ft) Ehhez ajándék egy elektromos pizzasütő.

    Ezután jöttek a csodaszerek: Q-mitudoménmi, ami multivitamin, 30 napi adag 10,000,-Ft, csonterő akármi 12,000,-/30 nap, szemerő akármi 12,000,-/30 nap. Szerintem a patikában lényegesen olcsóbban hozzá lehet jutni ezekhez, ennek már utána se néztem. Valamelyikhez volt még ajándéknak (asszem a takarítógéphez) egy gyapjú garnitúra, ami tapintásra is megállapíthatóan semmilyen kapcsolatban nem állt birkával.

    És a társaság -zömmel idős emberek- el voltak ájulva, sóvárogtak, bőszen próbálgattak.

    A garanciával, jótállással kapcsolatos kérdéseimre az addig nagyon kedves fiatalember szűkszavúan, foghegyről válaszolt, főleg, miután látta, hogy nem fogunk vásárolni. Bár anyámnak nagyon csillogott a szeme, hogy mi a véleményem, de sikerült lebeszélnem.

    De ha máskor is el akar menni, inkább vele megyek. 

    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52
  22. 2012. Április 2. 13:2930.

     

    Szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani

     

    Vágó István: Vigyázat, CSALÓK! 

     

    című  könyvét, amelyben a szerző

     

    "észérvekkel és szarkasztikus humorát segítségül híva cáfolja napjaink kuruzslóinak és szemfényvesztőinek állításait és kérdőjelezi meg "segítő szándékuk" hasznát és hitelességét. Rávilágít hiszékenységünk veszélyeire."

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. június 1. 15:4929.

    Jajistenem!

    Elmentem egy ilyen akcióra, igazából a szüleim miatt. 

    Anyukám hívott, nem utazós, adnak egy ebédet és pár krémet ajándékba, amit én nekik is adtam. Tulajdonképpen rájuk akartam vigyázni, nehogy valami baromságot összevásároljanak már megint, jó drágán, ahogy szokták.

    De most nem is vásároltak volna, mert már mindenük megvan: a lámpa, főzőlap, rozsdamentes edény, gyapjúágynemű, stb. úgyhogy szerencsére nem kellett velük kardoskodni. Bár apukámnak nagyon tetszett valami mágneses bizbasz potom 1 millióért, őt még el kell tántorítanom a hülyeségtől, eszébe ne jusson megvenni.

     

    5 órát tartott az előadás!

     

    Az az egy tál kis pörkölt rizzsel nem ért meg ennyi szenvedést (az ajándék kenőcs szintén nulla).

    Az előadó harmincas, nagyon kellemetlenül sipító hangú férfi pedig doktorként mutatkozott be. Kétségeim vannak efelől, mivel  igencsak műveletlen beyomást keltett a sok suk-sükölés, iszok stb. szavajárása.

    Persze tőlem aztán lehetett akárki, a legbántóbb az volt, hogy folyamatosan hülyének nézte a hallgatóságot. Mintha óvodások lennénk, akiknek szájba kell rágni a mondnaivalót.

    Meg kell hogy mondjam, sok esetben nem is tévedett. Tele volt a terem 70-80 éves emberekkel, akik közül volt néhány, akikkel mindent be lehet etetni. Egy kis hókuszpókusz a számítógéppel sorsolás címén, hangzatos handabandázás az egészségről - és már veszik is a cuccokat, mint a cukrot.

    Mit lehet levonni tanulságként?

    Aki hülye, az hülye.

     

     

    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52
  24. 2011. Április 25. 22:2228.

    Én is nemrég voltam egy ilyen buszos kiránduláson, de most már eldöntöttem, hogy soha az életbe' többet nem megyek!

    Azért én nem fogok még egyszer hajnalok hajnalán felkelni, hogy utána a kecsegtető úticélból ne lássak semmit.

    7 órás előadás volt!

    Természetesen nem vásárolni mentem, de tudom, hogy ezeken a kirándulásokon a termékbemutatót végig kell szenvedni. Na de 7 órát?!

    A cél Hollókő volt, ahol még addig nem voltam, és nagyon szerettem volna látni. Hát ez most se sikerült, mert az egész világörökségi falura 40 percet adtak! Várastul, múzeumostul, templomostul, esetleg WC stb. mindennel együtt!

     

    Egyébként nem sokan vásároltak drága cuccokat. Talán az emberek kezdenek rájönni,  6-8-szoros árat nem érdemes kifizetni a cég dolgozóinak zsebébe. Akik persze az egész akciót úgy álítják be, hogy ők micsoda istenáldotta jótékonyak, ingyen adják az ajándékot és a kirándulást.

    Csak hát most már lassan mindenki tudja, hogy semmi sincs ingyen. Minden ingyenes utas költségét az fizeti, aki bármit is vesz a termékekből.

     

    Kisebb dolgokat (párna, krémek, csempekép és egyéb vickek-vackok) viszont elég sokan vettek, ezt ott készpénzben fizették, és senki nem kapott számlát!

    Vagy valami blokkot, semmit. Reggel a buszinduláskor is beszedtek mindenkitől 1390 Ft-ot, az is csak úgy ment zsebbe valakinek.

    Szóval, még adócsalókkal is állunk szemben.

    előzmény:
    KissEtele (26)
    2011-03-21  22:26
  25. 2011. március 29. 20:3327.

    Lerántjuk a leplet a híres biokerámia takarókról!

     

    Több termékbemutatós/árubemutatós cég termékpalettáján megtalálhatók a BIOKERÁMIA termékek (gyakran említik őket infravörös termékeknek). Ilyen termékek : biokerámia lepedő, takaró, párna, derékalj stb.

    Mindig is foglalkoztatott, hogy egy ilyen takarón mi kerül 80 ezer Ft.-ba, egy párna miért kerül 46.000 Ft.-ba pl. a Ziara Napfény Kft. bemutatóin.

    Megtaláltam az interneten, hogy a HUVIS nevű koreai cég Mirawave nevű biokerámia rostjait használják.

    Mi is ez : egy poliészterszál (műszál), amiben mikroszkópikus szemcséjű illit szemcsék  vannak. (Az illit a földön a leggyakoribb ásványok egyike, gyakorlatilag ezt tapossuk egész nap.) Ezeken a szemcséken pedig ezüst ionok vannak.

    Azt is megtaláltam, hogy ebből a biokerámia-műszálból  1kg (1000 gramm) kb. 12 Euróba, azaz 3600 Ft.-ba kerül.

    Egy párnában (500 gramm): kb. 1800 Ft értékű biokerámia-műszál van.

    Egy takaróban (1000 gramm): kb. 3600 Ft értékű biokerámia-műszál van

     

    Varrással és a pamut huzattal együtt egy takaró előállítási ára kb. bruttó 10.000 Ft, egy párnáé pedig bruttó 5000 Ft. (és akkor még nagyvonalúan számoltam)

     

    Ebből kiderül, hogy a termékforgalmazó a takarót 8 szoros , a párnát pedig 9 szeres haszonkulccsal értékesíti a bemutatókon.

     

    És ezek után még azt is merik állítani a mézes-mázos előadók, hogy “gyári áron haszon nélkül” adják, továbbá  “mi ezen nem keresünk semmit”, mert ez csak reklámbemutató.

     

    Ez ám a nagy átverés !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top