Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diétás kaják és sütik

szemirámisz
Létrehozva: 2010. szeptember 27. 11:32

Olyan topikot szeretnék, ahol mindenféle diétás kaja, főétel és süti is helyet kaphat.

Gondolkodtam,hogy melyik csatornát válasszam, mehetett volna az életmód vagy egészség csatornába is ez a téma... 

A lényeg, hogy nem fogyókúrás topikot szeretnék, hanem olyat, ahol tippeket adhatunk egymásnak, hogy mivel válthatjuk ki a cukrot vagy a finomlisztet, stb.

 

Nagyon sokan vannak cukorbetegek, laktóz intolerenciával vagy glutén érzékenységgel küzdők. Talán hasznos lenne, ha segítenénk egymásnak a már bevált receptjeinkkel.

Tudom,hogy a neten sok minden megtalálható, de talán jó lenne, ha itt egy csokorba gyűjtve lennének a már kipróbált receptek.

 

Várom az ötleteket, hogyan süssünk-főzzünk egészségesen! Cukor nélküli édesség, teljeskiőrlésű lisztből készült tészták, sütik,kenyerek...

 

Szóval jöhet minden, a lényeg,hogy olyasmi legyen, amit mi már elkészítettünk. Hiszen így tudunk csak segíteni egymásnak, kicserélni a tapasztalatainkat.

 

Ha fotó is van róla, az még jobb!

  1. 2011. május 13. 20:041101.

    Szia Timi!

    Ha van egyéb recepted,ami tejet kérne,szerintem megpróbálhatod kókusztejjel,ugyanazt.

    A laktózérzékenységen segíthet még,ha valaki csak nehezen emészti,de elviseli a laktózt,ha yoghurttal helyettesíted az édes,és nehezen emészthető tejet.

    Abban kissé már megerjedt,így emészthetőbb lett a laktóz.

    Van sok recept,ami egyáltalán nem tartalmaz tejet,tejterméket.A vajat lehet helyettesíteni növényi zsíradékkal,(margarin,pl.),a tejszínt meg növényi "tejszínnel"

     

     

    előzmény:
    timi30 (1100)
    2011-05-13  16:49
  2. 2011. május 13. 16:491100.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni

    laktózérzékenynek  való sütireceptet keresek.

    Előre is köszi Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. május 13. 10:221099.

    Hello Lanyok!

     

    Szeretnek ajanlani mindenkinek egy 100% tk durum lisztböl keszült tesztat, amelynek viszont egyaltalan nincs tk ize! Eddig is tapasztaltam, hogy nagyon nagyon a különbsegek tk es tk között, van majdnem ehetetlen is, masikakon meg alig erzödik a tk iz. Hat ez SZUPER, olyan, mint a feher teszta szinte. Többfajta alakban kaphato, en most - tegnap - a kiskockat probaltam ki, de legközelebb bevasarolok az egesz palettabol :-) A fiaim eszre sem vettek, hogy tk tesztat esznek :-)

    Recheis marka es nagyon-nagyon fini (mint a sima, feher teszta). En Intersparban vettem itt Ausztriaban, nem tudom, Mo.-on is kaphato-e, de valoszinü.

    előzmény:
    szemirámisz (1098)
    2011-05-13  09:14
  4. 2011. május 13. 09:141098.

    Sziasztok!

     

    Nézzétek el nekem, mint topik-tulajdonosnak, hogy mostanában kicsit ritkábban jovok. Nem foztem-sutottem semmi újat, de azért ti csak hozzátok a recepteket, nagyon orulok neki!

    Azt hiszem,hogy elég sokan osszegyultunk itt, biztos mindig van valaki,aki hasznát veszik az itt felrakott receptnek, információnak.

     

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. Április 28. 20:191097.
    Azt tudtam, hogy jó a xylit, csak azt nem, hogy sűríteni lehet-e vele, de most már azt is tudom. Azt régóta tudom, hogy kelesztésre, és karamelliztálásra nem alkalmas.
    előzmény:
    TücsökBogár (1094)
    2011-04-28  12:38
  6. 2011. Április 28. 14:141096.
    köszönjük
    előzmény:
    Jeva85 (1095)
    2011-04-28  14:08
  7. 2011. Április 28. 14:081095.

    Sziasztok!

    Van sok diétás receptem, megosztom veletek, talán haasznotokra válik!:

    http://www.hotdog.hu/magazin/magazin.hot?m_id=391 75

    Üdv:

    Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. Április 28. 12:381094.

    Sziasztok!

     

    Én azt hiszem írtam is itt, hogy használjatok a cukor helyett xilitet, karamell fagyit nem lehet belőle készíteni, de házi sűrített tejet igen, illetve a sima sűrített tejjel is összekeverhető, mivel oldódik, és sűrűbb állagúvá teszi.

     

    Tej- és tojásmentes  Hamburgertvalakinek?

    előzmény:
    veracsek (1093)
    2011-04-26  20:12
  9. 2011. Április 26. 20:121093.

    Szervusztok!

     

    Válaszolt a xylovit szakértő a sűrített tejre vonatkozó kérdésemre:

     

     Sűrített tejjel készítenék valamit, de a cukrozatlan sűrített tej folyékonyabb, mint a cukrozott. Lehet-e xilittel kicsit besűríteni, vagy a normál tejből házilag sűrítettet készíteni? 


    Kérdésére azt javaslom, hogy próbálja meg besűríteni jobban a cukrozatlan sűrített tejet a Xilovittel, ahogy a cukor, ez is szív magába nedvességet. Tejből házilag viszont nagyon körülményes a sűrítést elvégezni, nagyon sokáig azonos hőmérsékleten főzni, úgy, hogy ne égjen le, ezért az első megoldást javaslom. A xylovit, vagy xylit, vagy nyírfacukor rokon nevek, tehát úgy néz ki, hogy lehet tovább sűríteni azzal is. 
    előzmény:
    wg (1084)
    2011-04-24  23:27
  10. 2011. Április 26. 07:481092.

    Cseppet sem bántottál meg, hová gondolsz!

     

    Csak sajnáltam, hogy nem sikerült segítenem, mert azt hittem, technikai a gondod, nem pedig a böngésződben van valami, ami megakadályozza a link feltevését. Nem tudom, milyent használsz, én az nlc-t mindig a Google Chrome-mal nézem, és ezzel lehet linkeket bemásolni (legalábbis nálam).

    előzmény:
    wg (1090)
    2011-04-26  02:49
  11. wg
    wg
    2011. Április 26. 03:001091.

    Es hogy a topic temajahoz is hozzaszoljak, ma este a fiuknak zabpehelyfelfujtat csinaltam. Szerintem nagyon finom lett, es igazan dietasra is atalakithato. Ha mondjunk a tehentejet lecsereljuk valamilyen novenyi tejre.

    A receptet Antal Vali oldalan talaltam (http://antalvali.com/boszorkanykonyha/zabpehely-felfujt.ht ml)

     

    Zabpehely-felfujt / Lyssa

    Hozzávalók:

    6dl bio tej (helyettesíthető növényi tejjel is)16 evőkanál zabpehelyméz, vagy xilit4 db bio tojás

    Elkészítés:

    A tejet fel kell tenni melegedni, és amikor már elég meleg - nem kell hogy forrjon - bele kell tenni a zabpelyhet. Utána le is lehet zárni a gázt, de kell egy fedő, vagy fólia az edényre, hogy gőzben puhuljon meg a zabpehely. Ezt félretesszük hűlni.Közben szétválasztjuk a tojásokat, a fehérjét felverjük kemény habbá, egy csipet sóval.Ha a zabpelyhes keverék kihűlt, akkor először a sárgájákat, a xilitet, vagy mézet keverjük hozzá, (én tettem bele egy csipet fahéjat is), utána lazán belekeverjük a tojások felvert fehérjét is.Oliva olajjal kikent tepsibe, vagy kerámia edénybe öntjük, és pirosra sütjük.

    Én párolt fahéjas almával tálaltam, de lehet hozzá lekvárt, pudingot, bármilyen szószt adni ízlés szerint. Bele lehet keverni, akár diót, szárított gyümölcsöt, vagy mazsolát.

    ***

    Az en megjegyzesem annyi lenne, hogy:

    - ha valaki rendes tejbol csinalja, nyugodtam lehet a 6dl-bol 2-t, de akar 3-at is vizzel helyettesiteni

    - a tehentej helyett gyakran hasznalok kokuszreszelekbol sajat keszitesu kokusztejet (szinten antalvalis recept, ha valaki keri, beirom) - igy igazan jo dietazoknak, IR-eseknek is!

    -en piteformaban sutottem

    - steviat es mezet hasznaltam edesiteskent (nem magamnak, hanem elsosorban a gyerekeimnek keszitettem, ezert ment bele a mez is)

    - es a gyerekek lekvart kaptak hozza.

    Ja, es nagyon finom, mindenki elegedett volt vele. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. wg
    wg
    2011. Április 26. 02:491090.

    Jaj, nem akartalak megbantani! Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de ertettem en, es tenyleg ertekeltem-ertekelem, hogy probaltal segiteni!

    Inkabb az nlc-n mergelodom, valoszinu az en bongeszommel nem megy a linkeles, es ha mashogy probalkozom, akkor meg tortenik a bosszankodas, mert ugy sem sikerul....

     

    Szoval koszi a segitseget!

    előzmény:
    veracsek (1088)
    2011-04-25  18:19
  13. 2011. Április 25. 19:001089.
    Így is megtaláltam, már jártam azon az oldalon, csak vannak olyan dolgok, amiket nem ismerek, ahogy írtad! Azért nagyon hasznos lesz, elmentettem.
    előzmény:
    wg (1087)
    2011-04-25  18:11
  14. 2011. Április 25. 18:191088.

    Értem!

     Megpróbáltam segíteni, mert az én topik társaim közül sokaknak én magyaráztam el pár technikai dolgot, tekintettel arra, hogy az egy nyugdíjas korú társaság, velem együtt, és nem értünk úgy a számítógéphez, mint az unokáink.

    Meg fogom nézni, mert nagyon szeretnék itthon gyártani ehető fagylaltot, de gép és cukor nélkül. 

    előzmény:
    wg (1087)
    2011-04-25  18:11
  15. wg
    wg
    2011. Április 25. 18:111087.

    Szia!

     

    Termeszetesen az egyszeru bemasolas sem megy, az volt az elso amit kiprobaltam. Ha igy szeretnek linket betenni, a hozzaszolasom el sem megy, arra hivatkozva, hogy tulleptem a megadott karaktermennyiseget. (Pedig csak a link van a hozzaszolasomban....)

     

    Azert gondoltam, hogy eleg annyi is, ha megemlitem a blog nevet, mert a google-ba beirva, azonnal megjelenik. De tulajdonkeppen be is potyoghetem, vegul is nem tart semmibol. Es a blog szerintem nagyon jo, ennyit boven megerdemel!!! (A kozoket vegyetek ki belole, ugy masoljatok ki.)

     

    Szoval: http:// pocakpanna.blogspot. com

    A receptek kozott megtalalod a fagyit! Szerintem erdemes megnezni a az osszeset, bongeszni kozottuk, nekem nagyon tetszenek.

    Ha egy-egy hozzavalot tul egzotikusnak, be nem szerezhetonek, draganak stb. tartunk, akkor is nagyon jo oteleteket lehet ott kapni! Es lehet a sajat izlesunk szerint varialni a recepteket.

     

     

    előzmény:
    veracsek (1086)
    2011-04-25  09:02
  16. 2011. Április 25. 09:021086.

    Szervusz!

    Ha nem tudsz linket betenni szabályosan, akkor egyszerűen jobb egér-másolással másold le azt a linket, amit ide akarsz hozni, itt pedig a hsz-ben jobb egér-beillesztéssel tedd ide. Azzal már mi is meg tudjuk nézni, amit mutatni akarsz.

     

    Szomorú vagyok, mert én is éppen fagylaltot készítenék, cukrozatlan sűrített tejből, de sejtettem, hogy az nem lenne jó állagú, ezért írtam egy dietetikusnak, hogy adjon tanácsot. Ha lesz valami érdemleges válasz, azt megírom Nektek is. 

    előzmény:
    wg (1084)
    2011-04-24  23:27
  17. 2011. Április 25. 05:271085.

    Sziasztok!

    Azt igen,csak lehetne kapni!Itt azt sem tudják,mi a tönköly,és tk.lisztből nem készítenek semmi csemegét.

    De ez a borzasztó nagy kimarhulásunk eredménye,mert gyermekkoromban emlékszem,falun csak tk.lisztből sütötték a kenyeret,és csak kalácsot fehér lisztből,mi,itt városon is barna kenyeret ettünk,azon nőttünk fel...

    Most messze a környéken nincsen malom,és ahol van,ott nem adják el nekem a lisztet,csak nagyban...nevetséges,milyen urak lettünk! 

    előzmény:
    Stella73 (1083)
    2011-04-24  15:50
  18. wg
    wg
    2011. Április 24. 23:271084.

    No, kiprobaltam a fagyit a nem suru suritett tejbol is. De mas ne tegye!!!! Ugyanis nem sikerult. Nem surusodott be, az egesz teljesen folyos maradt. Hat, ez van....

    Ha majd vegre itt is meleg lesz, es en is fagyira vagyom, pocakpanna blogjan levo fagyit fogom megcsinalni! (Hat igen, most linkelnek, ha tudnek )

    előzmény:
    wg (1081)
    2011-04-24  03:03
  19. 2011. Április 24. 15:501083.
    Nincs, az emberek nem szeretik, és ha nincsenek rákényszerítve a fogyasztására, akkor nem is eszik. Pasim most sózott rám egy szinte érintetlen csomag tk kenyeret, Svájcban vette, mikor jött hazafelé. Nem ízlik Neki, pedig meglehetősen egészségmániás. Szerintem hordj Magadnál 1-2 csomag tk. tönköly ropit mindig.
    előzmény:
    PUSZKATA (1077)
    2011-04-21  06:28
  20. 2011. Április 24. 09:571082.

    Dietetikustól idézet:

     

     "a teljes kiőrlésű MELLETT a zablisztet, durumlisztet és tönkölybúzalisztet azok jó tulajdonságai miatt emeltem ki. Pl. a zabliszt (akár teljes kiőrlésű, akár nem) sok ú.n. béta-glükánt tartalmaz, ami egy rostféle, és csökkenti a liszt GI-jét. Valamint lényegesen kevesebb szénhidrátot, és több fehérjét tartalmaz, mint a finomított búzaliszt. A durumliszt (akár teljes kiőrlésű, akár nem) jobb GI-vel rendelkezik (mint a finomított búzaliszt, mindig ez a hasonlítási alap a liszeknél), olyannyira, hogy cukorbetegeknek ezt a lisztet illetve a durumtésztát ajánlják rutinszerűen a dietetikusok. Természetesen ha ezekből is a teljes kiőrlésűt választod, akkor az még jobb megoldás, mint a sima zabliszt, durumliszt, hiszen amit leírtam általánosságban a teljes kiőrlésű lisztekről, ezen lisztek esetében is áll. )"

     

    Én mindig keverve használom a különböző liszteket, és ha éppen van, akkor Update lisztet, vagy lisztmix-et is teszek hozzá. 

     

     

    előzmény:
    szemirámisz (1079)
    2011-04-22  13:00
  21. wg
    wg
    2011. Április 24. 03:031081.

    Szia Hexilein!

     

    No, mire jutottal Milchmächen ügyben?

    Kepzeld, en ma megcsinaltam az igazi sürü (es perce cukrozott) süritett tejbol Tücsökbogar nutellas csokifagyijat, es hat, meg kellett kostolnom!

    Eszemeletlen finom! Pedig en kevesebb nutellat tettem bele - az itt nagy kincs, ugyhogy sporolok vele -, raktam hozza egy kis mogyorokremet is (nem sokat, mert kisse sos az ize), es megis, osszessegeben nagyon-nagyon finom lett. A ferjem is nagyon elegedett, pedig eleinte szkeptikusan morgott...

     

    A krem nagyon jol besurusodott, ugyhogy most mar tuti, hogy meg fogom probalni a nem olyan suru, "lötyögös" femdobozos cukrozatlan "suritett" tejbol is! Szerintem, ha hozzateszem a tejszint, akkor az is kelloen be fog surusodni. Kivancsi vagyok ra. Ha talalok meg tejszint a hutoben, mar holnap kiprobalom, de ezuttal vaniliaskent (pedig biztos vagyok benne, hogy a csokis nutellasat izben nem lehet überelni ). Majd megirom, sikerult-e.

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (1073)
    2011-04-14  13:33
  22. 2011. Április 22. 13:011080.
    KELLEMES HÚSVÉTI UNNEPEKET MINDENKINEK !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. Április 22. 13:001079.

    Koszi a recit Tucsok, istenien néz k, és tuti,hogy nagyon finom !

     

     Sziszi, a durumliszt épp csak egy hajszálnyival jobb a finomlisztnél.

    Keress teljeskiorlésut ebbol a fajtábol, vagy tk. tonkolylisztet, azok a legjobbak.

    előzmény:
    TücsökBogár (1078)
    2011-04-22  12:23
  24. 2011. Április 22. 12:231078.

    Sziasztok!

     

    Szeretném megmutatni ezt az ananász sorbetet, ezt egészen biztosan el tudjátok készíteni cukor nélkül is! 

    előzmény:
    szemirámisz (1)
    2010-09-27  11:32
  25. 2011. Április 21. 06:281077.

    Most elmondom nektek,itt a fórumon,mi birizgálja a fejecskémet,agyacskámat...

    A múltkor a városban járva,ügyintézés közben,természetesen,mint bárki más,megéheztem.

    Az orvosom szerint azt nekem nem szabad tűrni,mert utánna jön a nagy zabálás.Éhségérzetkor rögtön enni kell valamit.

    Sehol,de sehol sem találtam,jártamban,keltemben az egy gyümölcsön kívül diétás kosztot,kifejezetten cukor,és fehérliszt nélküli dolgot az üzletekben.

    Volt régebb próbálkozás salátabárra,tönkrement...kifejezetten diétás termékeket kínáló sütőde,vagy cukrászda sehol nincs egyébként nem is apró városunkban...

    A hagyományos cukrászdákban ki van írva:T.k.lisztből készült zsemlés szendvics kapható.Természetesen mindenütt ki van húzva,tehát "épp"nincs.

    Vajon,ennyire nincs igény rá?(költői kérdés) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top