Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő,így ciki?

m1aya3
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 13:23

Sziasztok!

 

Jövő augusztus elejére tervezzük az esküvőnket.Minimum 70 fő lenne a vendég (ebben nincsenek benne a haverok,munkatársak,barátnők stb) - csak a rokonok.

 

Párom rokonai elvárják,hogy nagy lagzink legyen - olyan eszem-iszom,zenekar,vőfély stb....

Viszont erre nekünk biztos,hogy nem lesz pénzünk - főleg,hogy nekünk senki sem fog beleadni.

 

Ezért arra gondoltunk,hogy a polgári,majd templomi ceremónia után a plébánia termében egy kis süteménnyel és üditővel kedvesgetnénk a vendégeknek.Az esti vacsorára pedig csak a szülők s testvérek lennének meghívva.

 

Szerintetek nem cicki,ha nem lesz lagzi,mikor ennyire elvárják?

Milyen süteményeket tálalnátok fel? Úgy gondoltam,hogy sokat itthon is meg lehetne sütni; pl: linzer,vanilíás kifli, kokuszgolyó... (ebben anyu is besegítene)

 

Illetve még a meghívón is gondolkodtam,hogy saját magam készítem el.Esetleg ebben is adhatnátok ötleteket?!

 

Addig is továb bőngészem a netet ötletek után (meghívó,dekoráció,sütik)

 

  1. 2010. szeptember 26. 19:27101.
    Szerintem ez nemígy van. Ha valaki kis esküvőt akar, akkor eleve nem várják el, hogy mindenkit meghívjon, még ha korábban ők voltak is annak a rokonnak, barátnak az esküvőjén. Különben nekem is kis esküvőm volt, 40 fős, csak a család és a szűk rokonság, és két baráti pár, ettől függetlenül engem meghívott későbben két osztálytársam is az esküvőjére, mert ők nagyot rendeztek, és "belefértünk" mi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493377 (98)
    2010-09-26  19:18
  2. dri
    dri
    2010. szeptember 26. 19:24100.

    Nem csak nekem fura amit írtál... egy esküvőt nem kell és nem illik viszonozni. A meghívást az ajándékkal köszönöd meg. ENNYI. Sokszor már az is több, mint amit ott megeszel (plusz menysszonytánc ugye)

     

    Azért mert valahol a többszáz fős muri  a divat, még nem feltétlenül kell Pesten is milliós kiadásba verni magát az embernek.

     

    Ráadásul faluhelyen még mindig nagy az összetartás, ha lagzi van a szomszéd Julcsa is levág pár tyukot... 

     

    Régen rossz, ha valaki azért tart 150fős lagzit, hogy aztán majd őt is jobbra-balra meghívják. Vice versa. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493377 (98)
    2010-09-26  19:18
  3. 2010. szeptember 26. 19:2199.

    Szia !

    Szerintem egyaltalan nem ciki . Mindenki addig nyujtozkodjon ameddig a takaroja er .Ha anyagilag nem segitenek a lagzit illetoen akkor nem lehetnek elvarasaik .Gondolom senki sem varja el toletek , hogy a hazassagotokat egybol hitel felvetellel kezdjetek !

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  4. Torolt_felhasznalo_493377
    Torolt_felhasznalo_493377
    2010. szeptember 26. 19:1898.

    mit nem lehet ezen érteni ?

     

    akik meghívtak az eslüvőjükre, azokat én is meghívom

     

     

    akiknek mág nem volt, majd még meghívhatnak

     

    én 120 fős lagzikba szoktam járni, de nekem nem is lesz eslüvőm :) 

     ( de én kicsiben viszonzom)

     

    előzmény:
    dri (92)
    2010-09-26  18:53
  5. 2010. szeptember 26. 19:0497.

    Jól csinálod!

     

    előzmény:
    m1aya3 (95)
    2010-09-26  18:57
  6. 2010. szeptember 26. 19:0396.

    Szerintem azért nem gratulált, mert annyira fáradt lehetett!

     

    Tapintatosan, lassan, és folyamatosan győzzétek meg az igazatokról!

    előzmény:
    m1aya3 (90)
    2010-09-26  18:38
  7. 2010. szeptember 26. 18:5795.
    Mindenképpen ráírjuk a meghívóra,hogy állófogadás lesz.Személyes átadásnál pedig külön felhívom majd a figyelmet arra,hogy nem lagzi lesz,hanem egy szolid kis állófogadás.
    előzmény:
    csutak51 (93)
    2010-09-26  18:54
  8. 2010. szeptember 26. 18:5794.

    A párod megpróbálhatja visszafogni anyukája tanácsadási kedvét; hatékonyabb - ha anyukád és a párod anyukája jól megértik egymást - ha anyukád beszéli le a párod anyukáját a beleszólásokról. Ill. ha sikerülne anyósoddal megértetni, h a fiacskája felnőtt, maga is el tudja dönteni, h mit szeretne, felnőtt gyerek anyjának szerepe arra redukálódik, h elmondja, mit gondol+tanácsol, aztán nem sértődik meg, ha másképpen történnek a dolgok. Tapasztalatból tudom, h nagyon nehéz nem "osztani az észt" kérdés nélkül, de meg lehet tanulni - ill. a fiatalokkal meg lehet beszélni, h "nekem jogom van elmondani a véleményemet, aztán ti azt kezdtek vele, amit akartok". Gyerek nem sértődik meg, mert felmenő beledumál a dolgaiba, és felmenő nem haragszik, ha gyerek egészen másképp cselekszik. Ez így többnyire működik :)

     

    Sok boldogságot, jó egészséget kívánok Nektek, no és azt, h tudjátok megvalósítani az álmaitokat :)

    előzmény:
    m1aya3 (90)
    2010-09-26  18:38
  9. 2010. szeptember 26. 18:5493.

    A párod szüleivel üljetek le, és győzzétek meg őket, miért is nem akartok (szerintem helyesen!) nagy lagzit.

     

    Aki megszól ezért, az legyen annak a baja!

     

    A meghívást nem elfogadni illetlenség, ha meg elfogadja, kritizálni is!

     

    A meghívóra én ráírnám, mire számítsanak, tehát hogy szeretettel várjátok őket az esküvőre, és az azt követő állófogadásra, ahol frissítőkkel, és süteménnyel várjátok őket.

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  10. dri
    dri
    2010. szeptember 26. 18:5392.

    ?????????????

     

    Hogy lehet minden esküvőt viszonozni????? Nem értelek... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493377 (88)
    2010-09-26  18:05
  11. 2010. szeptember 26. 18:4191.

    Ha meghívottként ment esküvőre, oda, gondolom, vitt ajándékot, tehát a meghívás viszonozva!

    Mit is kellene akkor "viszonoznia" most???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493377 (88)
    2010-09-26  18:05
  12. 2010. szeptember 26. 18:3890.

    Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólást!

    Az már biztos,hogy beleszólást nem hagyok majd - tanácsokat lehet mondani.Viszont nem fogok még egyszer úgy járni,mint ami az eljegyzésünkkor volt;anyós mindenbe beleszólt,így azon a napon már csak azt vártam mikor lesz vége,nem éreztem jól magam egyáltalán (sőt,anyós még csak nem is gratulált nekünk). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. szeptember 26. 18:2789.

    Nem ciki, lesz, akinek nem tetszik, de nyilván nem fogja helyettetek kifizetni, tehát ez van.

    Jó tervezgetést!

    (én falusi vagyok/voltam nálunk minden sütit házilag sütnek, egy héttel előtte kezdődik a sütés - igaz nagyobb lagzinál - , csak a tortákat rendeljük, szóval simán lehet sütni otthon)

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  14. Torolt_felhasznalo_493377
    Torolt_felhasznalo_493377
    2010. szeptember 26. 18:0588.

    egyáltalán nem ciki,

    viszont azt mi nem tudhatjuk, hogy eddig Te milyen esküvőre voltál meghívva, mert azokat azért illik viszonozni...

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  15. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2010. szeptember 26. 17:5987.

    Gratulálok a döntéshez! Azt írtad, családot is szeretnétek, ehhez is sok sikert.

     

    Nem ciki! Úgysem fogsz mindenkinek megfelelni -sőt!- jól gondold meg, hogy hány embernek és kiknek szeretnél tetszeni. 

     

    Esküvőre több embert hívtunk, volt aki 200 km-t utazott és hozott egy CD-t ajándékba, volt akitől egy saját gyűjtésű (fillérjébe nem került) ásványt kaptunk, ezek voltak a legkedvesebb ajándékok, amiket hoztak olyanok, akik a 15 fős vacsira nem is voltak hivatalosak. De eljöttek és velünk örültek.

    Nekünk volt legény- és lánybúcsúnk, egyben. Hát ezért is volt, aki megszólt, hogy nem engedtem a férjemnek a görbe estét. Pedig csak arról volt szó, hogy volt olyan fiú barátom, akivel szívesen buliztam volna, de a férjem már nem hívta volna el. 40 fős, farmeros gulyásleveses buli volt, amire mindenki úgy emlékszik, hogy évek óta nem rúgott ki a hámból ennyire.

     

    Úgy csináld, ahogyan jól érzitek majd magatokat. Nincs idétlenebb egy feszengős párnál.

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. szeptember 26. 17:4686.

    Igazad van.Butaság beleszólni a szülőnek, mert más generáció - más hagyományok...stb, csak feszültséget szül. A mi lagzinkat is a szülők finanszírozták, de nem hagytam beleszólást, sem a lebonyolításba, sem a menübe, sem a ruhákba, sem pedig a meghívottak névsorába. Nem akartam elszállni és 70-100 főt meghívni, ezért kicsi de szép esküvőt tartottunk. Elfogatdam tippeket, ötleteket, de 99%-ban úgy zajlott a nagy nap, ahogy kitaláltam (a vőlegény meg bólogatott).

    És nem volt sértődés. Miért is lett volna? Régnemlátott rokonokat nem voltam hajlandó meghívni. Vőlegény bolond, antiszociális nagyanyját szintén. (sőt ezt kifejezetten a szülei mondták, hogy nehogy szóljanak a nagyinak) Aki ott volt jól érezte magát, ez a lényeg. (előtte azért 1 héttel csináltunk egy nagy kerti bulit csak barátoknak, mert mindenkit nem akartunk az esküvőre meghívni)

     

     

     

    előzmény:
    glorianna (85)
    2010-09-26  17:29
  17. 2010. szeptember 26. 17:2985.

    Szia :)

     

    A Ti esküvőtök, tehát olyan legyen, amilyet Ti szeretnétek. 

    Annakidején a  párommal engedtünk a szülői nyomásnak, lett nagy lagzi, meg is romlott a viszony hosszú időre a felmenőkkel, kifejezetten a lagzi előkészületei/lezajlása/elszámolása miatt. Anyámékkal később rendeződtek a dolgok, de anyóspajtás még ma is haragszik (pedig a fia már nem is él :() Ebből okulva, a gyerekeim esküvőjébe még fél szóval sem voltam hajlandó beleszólni, és lelkes anyatársakat is igyekeztem fékezni, azzal, h ha igazán szeretik a  gyereküket, akkor meghagyják neki az esküvőjét olyannak, amilyennek szeretné. Szerintem még akkor sem kellene a szülőknek megszabni, h milyen legyen a fiatalok esküvője, ha az utolsó fogpiszkálóig mindent a szülők finanszíroznának. 

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  18. 2010. szeptember 26. 17:1184.

    Ha nincs pénzetek nagy lagzira , inkább ne hivjatok 70 főt. Ezek mind közeli rokonok ? Most gondold el, ők majd vesznek neked ajándékot, lehet  (sőt biztos) hogy nagy értékben, te meg majd egy süti után hazaküldöd őket? Inkább legyen csak az a 17 fő, akit tényleg meg tudsz vendégelni.

    Az otthon sütésről annyit: Te biztos nem fogsz ráérni az esküvőd előtti napon sütögetni, az tuti. Ha a családod vállalja, akkor OK.

     

    Az unokanővérem nem engedhette meg magának, hogy  nagy lagzit tartson. Kb. 10 meghívott volt. Mi nem voltunk meghívva. Hivatalos meghivót nem kaptunk, de telefonon  megmondta mikor lesz az esküvője, hogy ha akarunk elmehetünk megnézni. Természetesen ajándék nélkül. 

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. szeptember 26. 16:4283.

    Szia!

    Szerintem egyáltalán nem ciki, tök normális. Viszont ha már csináltok egy állófogadást, akkor ott ne sütivel tömjétek a népet. Gondolj bele, egy felnőtt férfi ahogy sütit majszol.....nem hinném, hogy nagy sikere lenne. Akkor inkább adjátok meg a módját, kis falatkákkal, hidegtállal, miniszendvicsekkel...stb És nemcsak üdítővel, hanem valami jófajta pezsgővel, borral, hogy koccintani is legyen mivel.

     

    Viszont ha már ezt megcsináljátok, akkor mi lesz a szülőkkel este? Ezt nem nagyon értem...leültök enni? Abban nem sok ünnepi van. Ennyi erővel, haza is mehettek és leültök a szűkcsaláddal dumálni, iszogatni pár órát. Erre felesleges étterembe menni, főleg ha nincs rá anyagi keret.   

    előzmény:
    m1aya3 (77)
    2010-09-26  15:24
  20. 2010. szeptember 26. 16:3582.
    Nem ciki.
    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  21. 2010. szeptember 26. 16:3381.

    Szia!

     

    Nálunk is hasonló volt a szituáció.

    De nem engedtünk a családi nyomásnak, és nagyon szűk körűt rendeztünk, 12-en voltunk szóval csak szülők és testvérek meg nagyika. Utána egy vacsora egy közeli csárdában és ennyi. Jól sikerült és a végén sértődés sem volt.

    Szerintem az a legfontosabb hogy olyan legyen, amilyet Ti magatok szeretnétek, ne olyan amilyet a család. Ez a Ti nagy napotok nem az övéké...

    Gratulálok! :)

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  22. 2010. szeptember 26. 16:2580.

    :o))

     

    Milyen igaz! 

    előzmény:
    regan (76)
    2010-09-26  15:23
  23. 2010. szeptember 26. 16:2079.

     

    Nekünk is kicsi esküvőnk lesz idén Novemberben :). Össz-vissz 15-20 közeli hozzátartozó lesz meghívva vacsira, a templomba talán kicsit többen leszünk. A családnak meg lett mondva, hogy mi ennyit tudunk rászánni, és így szeretnénk. Valahogy így bensőségesebbnek tűnik az egész..

    Szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik. Ne úgy ahogy mások elvárnák...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. szeptember 26. 16:1078.

    Szerintem ne hallgass senkire.Mindent úgy csinálj , úgy készülj ahogy Te gondolod és ahogy az anyagi lehetőségeid megengedik.

     

    Túlzásba esni , mert jönnek oda olyanok is akik többet várnának, hát szerintem balgaság.

     

    Tudomásul kell venniük , hogy meg vannak tisztelve ,hogy meghívtátok őket.Hogy amit ott feltálalnak azt kapják és ehhez mérten "normálisan" is kell viselkedniük.Hogy ki mit gondol , kit érdekel?

     

     

    Aki ezt nem látja be , hogy mindent szeretettel kínáltok és az örömötökben szívesen láttok ,az sajnálatra méltó ember.

     

    Az lényeg  hogy ez a Párod és  a Te napod , amire míg éltek emlékezni fogtok.

     

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  25. 2010. szeptember 26. 15:2477.

    Köszönöm szépen!

    Nagyon szépek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (75)
    2010-09-26  15:23

Címlap

top