Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő,így ciki?

m1aya3
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 13:23

Sziasztok!

 

Jövő augusztus elejére tervezzük az esküvőnket.Minimum 70 fő lenne a vendég (ebben nincsenek benne a haverok,munkatársak,barátnők stb) - csak a rokonok.

 

Párom rokonai elvárják,hogy nagy lagzink legyen - olyan eszem-iszom,zenekar,vőfély stb....

Viszont erre nekünk biztos,hogy nem lesz pénzünk - főleg,hogy nekünk senki sem fog beleadni.

 

Ezért arra gondoltunk,hogy a polgári,majd templomi ceremónia után a plébánia termében egy kis süteménnyel és üditővel kedvesgetnénk a vendégeknek.Az esti vacsorára pedig csak a szülők s testvérek lennének meghívva.

 

Szerintetek nem cicki,ha nem lesz lagzi,mikor ennyire elvárják?

Milyen süteményeket tálalnátok fel? Úgy gondoltam,hogy sokat itthon is meg lehetne sütni; pl: linzer,vanilíás kifli, kokuszgolyó... (ebben anyu is besegítene)

 

Illetve még a meghívón is gondolkodtam,hogy saját magam készítem el.Esetleg ebben is adhatnátok ötleteket?!

 

Addig is továb bőngészem a netet ötletek után (meghívó,dekoráció,sütik)

 

  1. 2010. szeptember 26. 15:2376.

    ez a "velünk együtt örüljenek" - ez annyira teccik!

    valójában:

    1) akit meghívnak, az sztem legtöbbször 

    a, a háta közepére nem kívánja az esküvőt, utazással, puccal, nászajándékvásárlással és/vagy menyasszonytánccal egyetemben

    b) ha van is kedve elmenni, akkor sem a pár miatt, hanem az ingyen zaba, pia+buli miatt

    2) akinek az esküvője, annak meg a vendégsereg nem azért kell h Vele örüljenek, hanem h legyen kinek mutogatni a ruhát-dekort-puccot-flancot, meg h jóóóó sokan megcsodálják, h "ilyen szép menyasszonyt/ruhát/tortát etc. még életükben nem láttak" 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189301 (68)
    2010-09-26  15:02
  2. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2010. szeptember 26. 15:2375.

    Nézd csak, találtam egy-két képet:

     

    (ezeket én készítettem, illetve az elsőt a férjemmel, de a neten annyi megvalósítható ötlet van, csak keress rá google-n, és válogass a képek közül )

     

    Jó tervezgetést!

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  3. 2010. szeptember 26. 15:1674.
    Szia! Szerintem nagyon szép dolog, hogy ennyire szem előtt tartod az elvárásokat. De egyet te feledj, ez a TI NAPOTOK!!! Úgy csináld, hogy nektek jó legyen és ezt mindenkinek meg kell értenie, aki nem tudja az meg sem érdemli, hogy ott legyen. Lehetetlenség mindenkinek megfelelni. Valamint egy kis szűkkörű, csendes esküvő nagyon hangulatos és romantikus tud lenni. Nekem személy szerint jobban tetszik, mint egy hatalmas nagy mulatós, iszunk még belénk fér... :) Ez a megszokott, ez egy régi maradi szokás, ideje változtatni. Minek több száz ember, akikkel előtte sem és utána sem kb. 10 évig nem találkozol... Sokan ezt csinálják, mindenkit meghívnak. Ne idegeskedj, hogy mit gondolnak, koncentrálj a pozitívumokra és a nagy napra! :)  Sok boldogságot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_214448
    Torolt_felhasznalo_214448
    2010. szeptember 26. 15:1173.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (70)
    2010-09-26  15:06
  5. 2010. szeptember 26. 15:0972.

    ez a te esküvőd, nem a rokonoké!

    Mi nem is hívtunk senkit akivel nem vagyunk sűrűbb kacsolatban, tehát akiről hónapok óta nem is hallottunk az kiesett, max megsértődik és nem hív meg az övére. Viszont meghívtam azokat a barátokat, akikkel jó érzem magam, és jól is sikerült minden. A barátnőméknél meg a kötelező rokonok meghívása után már nem maradt pénz a barátok meghívására, nem is sikerült olyan jól.

    MEg ez nem arról szól, hogy a ti pénzeteken ők leigyák magukat. Cska magadra hallgass, te és a párod kiket szerettek, ki állnak közel hozzátok.

    Én voltam egy, a tervezetthez hasonló süteményezős esküvőn, és nem volt gáz. Nekem a sajátomról hiányzott volna a zene, de ott akkor jó volt, és mindenki elfogadta, hogy az ifjú pár így akarta/ennyire tellett, és így is szép volt. Vacsorázni cska a szűk család ment, mindenki más illedelmesen távozott.Nyilván nem volt az évszázad bulija, de sértődés nem volt.

    Ja és az ilyen elvárós rokonok szoktak utána a legtöbbe kerülni és a legkevesebbet hozni (ajándék, menyasszonytéánc)

    mi pl megmondtuk mindenkinek, hogy már 5 éve együtt élünk, berendezett lakásunk van, mindenki csak pénzt hozzon ajándékba. Egy kivétellen mindenki azt hozott, így kb nullszaldós lett a buli. És nem volt személytelen sem, a borítkba tett képeslapokat a jókívánságokkal albumba ragasztottam, mindenkitől van két szép sor, és nincs három kenyérpirító, sem szalvétatartó.

    Szóval ne hagyd magad befolyásolni!

    A legjobbakat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. szeptember 26. 15:0871.

    Hát ez bizony így van...

    Ha egy körből meghívsz valakit, akkor abból a körből meg kell hívni a többieket is.. ill illik.

    Tehát vagy mindenki, vagy senki abból a bizonyos körből.

    Ha a szülők tesóit vagy unokatesóit meghivja az ember, akkor sztem illik az összeset.

    Vagy pedig senkit sem hivok meg.
    Ha egy városban él velük az ember, akkor lehet tényleg csak az esküvőre és a lagziba nem. De utaztatni őket már nem illik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189301 (66)
    2010-09-26  14:57
  7. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. szeptember 26. 15:0670.

    Erre szoktam azt mondani rendkivul finoman es noiesen, hogy mas farkaval konnyu a csalant verni. Ha ti fedezitek a koltsegeket, akkor termeszetes, hogy olyan eskuvo lesz, amilyet ti ketten szeretnetek es anyagilag fel tudtok vallalni, nagyon sajnalom, hogy ebbol egyaltalan problema is adodhat barhol.

     

    Szerintem kedves otlet, hogy a plebanian vendegul latnatok a nasznepet, ez is mar egyfajta gesztus, amit csakis es kifejezetten az o kedvukert tesztek meg. Egy pillanatig sem erdemes aggodnod ezen az egeszen :-)

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  8. 2010. szeptember 26. 15:0269.

    Szerintem meg, ha eldöntötted akkor már ne legyen lelkiismeret furdalásod.

    Viszont a helyedben a sütivel sem idegelném magam.

    Szük körű esküvő és kész.
    Nem anyós napja... hanem a tiétek.

     

    előzmény:
    m1aya3 (63)
    2010-09-26  14:54
  9. Torolt_felhasznalo_189301
    Torolt_felhasznalo_189301
    2010. szeptember 26. 15:0268.
    Erről jut még eszembe, ahogy írtad (egyébként nagyon tetszik a hozzáállásod): volt egy baráti házaspár, aki mondta, hogy nem tudnak eljönni, végülis kiderült, hogy olyan anyagi helyzetben vannak, hogy nem tudják bevállalni a nászajándékot. Mondtuk nekik, hogy nem azért lettek meghívva, hogy ajándékot hozzanak, hanem azért, hogy velünk együtt örüljenek, legyenek velünk. Pláne, hogy a srác révén kerültünk össze. Egyszerűen az volt fontos, hogy ott legyenek, akiket meghívtunk, nem az, hogy ki mit hoz... :)
    előzmény:
    m1aya3 (63)
    2010-09-26  14:54
  10. 2010. szeptember 26. 14:5967.
    Nem csodálom :) Különösen mert a szolgáltatóknak - mint Dagobert bácsinak - dollárjelbe ugrik a szeme, ha meghallják az esküvő szót.
    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2010-09-26  14:57
  11. Torolt_felhasznalo_189301
    Torolt_felhasznalo_189301
    2010. szeptember 26. 14:5766.

    Szia!

    Szerintem az a fontos elsősorban, hogy nektek jó legyen. Ez a ti napotok, ti döntsetek, ne más (pláne ne a ti zsebetekről...). Azt hívjátok meg, akit ti szeretnétek. Az meg ne érdekeljen, hogy ki duzzog. Sajnos mindig akad valaki, akinek nem tetszik valami.

    Mi tavaly voltunk meghívva a párom kolleginájának az esküvőjére úgy, hogy a házasságkötő terembe mentünk, ott volt sütizés (volt házi süti is meg cukrász is többféle, főleg falatkás, nem kémes, amit kényelmesen tud enni az ember, úgy, mint pl a falukban a vonulás alatt, amit az asszonyok osztogatnak), aztán ők elmentek ebédelni. Nekik így volt jó. A házasságkötőbe sem mindenkit hívott meg, csak akit tényleg szeretett volna ott látni (néhányan az ismerősök közül azóta is mondták nekünk, hogy de miért nem? hát mert ők így szerették volna és kész).

    Mi is szelektáltunk. Összesen 37-en voltunk a lagziban, ami végülis egy vacsora volt. Nem mi fizettük, de eleve így volt tervezve, hogy őket hívjuk meg (eredetileg mi fizettük volna, hosszú történet). Azt mi is megkaptuk, hogy illett volna meghívni ezt meg azt... De hogy mást ne említsek, ha a párom meghívta volna a főnökét, akkor a közvetlen munkatársait is illett volna, meg a másikat is és a harmadikat, így kb plusz 20 ember lett volna csak a szűk munkahelyéről... Meg az én főnököm, kollegináim stb, aztán a szűk 40 főből lett volna 100 fő...

    Érezzétek jól magatokat, és ne azt nézzétek, hogy ki mit mond... :)

    Sok boldogságot!

     

    Panna

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  12. 2010. szeptember 26. 14:5765.

    Így van..

    tudod a párom unokatesója meg is sértödött, hogy nem tartottunk nagy nyolcadikas ballagást és nem mentünk el az ő lányáéra.

    Aztán nem tartottam most májusban sem az érettségi elött.
    ok- ez kisebb valami mint egy esküvő.

    Viszont tuti, ha odakerülnek a gyerekeim, nem fogom azt mondani, hogy mi unokatesóiknak is hivjuk meg majd.
    Max ha addig nyerek a lottón. :-)

     

    előzmény:
    Démétér (60)
    2010-09-26  14:50
  13. Torolt_felhasznalo_799545
    Torolt_felhasznalo_799545
    2010. szeptember 26. 14:5664.
    HElyes a hozzáállásod, teljesen egyet értek veled.
    előzmény:
    m1aya3 (63)
    2010-09-26  14:54
  14. 2010. szeptember 26. 14:5463.

    Valahogy nincs kedvem ahhoz,hogy nagy lagzit tartsunk...a társaság fele vedeljen,a másik fele meg zabáljon....Anyósomnak úgysem fog ez tetszeni,de megmondom neki,hogy ennyire tellik,s ha segíteni szeretne,akkor esetleg süthetne majd egy-két sütit....Ha a lagzi elmaradása miatt nem jönnek el sokan:nem érdekel,ha nem kapunk ajándékokat:nem érdekel.Nem azért szeretnék esküvőt,hogy mindenféle ajándékokat,meg pénzt kapjunk - főleg,hogy nem lesz lagzi.Voltunk már párom rokonságában elég sok esküvőn - ott szülők fizettek mindent,jó is volt meg nem is,de mindig vittünk ajándékot + pénz menyecsketáncba.

    Inkább vágyom erre a kis állófogadásra,mint egy ereszd el a hajamat lagzira....Akinek meg ez nem tetszik majd,nem kell,hogy eljöjjön....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. szeptember 26. 14:5362.

    Elnézést kérek az offért!

    Nektek is nehéz belépni és vacakol a privi?

    Újra kellett telepíteni a gépet. Esetleg ez lehet a baj?

    Aki tud valamit, az írjon privit, hogy ne "bomlasszam" tovább a topicot!

    Köszönöm!

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  16. 2010. szeptember 26. 14:5061.

    Mi is kisebb esküvőt tartotunk, 42 fő volt összesen. A férjem szüleinek a házában volt a vacsi, és mindent mi csináltunk, a tortákat kivéve. Így nem került sokba és nagyon meghitt volt, mindenkivel tudtam beszélgetni, átlátható volt. És végülis nem arról szólt az esküvőm, h a konyhából ki sem látok. Anyukám, anyósom, sógornőm és én sütöttük a sütiket, és 3 nap alatt minden kész volt, úgyhogy ha zeretsz sütni, hajrá. Mi is sk meghívót készítettünk szalaggal, a ruhát vettem egy alkalmi ruhaszalonban,olcsóbban, mintha béreltem volna, kb 20ezer, uram öltönye még ennyi sem. Volt 3 fogásos vacsi, sütik, torták, italok, mindenki jól érezte magát, volt aki túl jól is, mert ásnap kérdezgette,h nem viselkedtt-e rondán:). Szóval kicsiben is lehet szép és emlékezetes az esküvő

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  17. 2010. szeptember 26. 14:5060.
    Igazad van, csak sajnos erre mondom: aki meg akar sértődni, az meg tud. Aki le akarja szólni: le tudja. Ez van. Az ember tartsa úgy, ahogy szeretné, és álljon ki bátran a döntése mellett. Ennél többet nem tehetünk :)
    előzmény:
    Lillaréka (58)
    2010-09-26  14:48
  18. 2010. szeptember 26. 14:4959.

    Teljesen egyetértek veled.

     

    Miert kell mindig mindent túlbonyolítani?  Miért érzik még mindig emberek úgy, hogy elvárásoknak kell megfelelni még ilyen kérdlsekben is? 

    előzmény:
    Démétér (54)
    2010-09-26  14:43
  19. 2010. szeptember 26. 14:4858.

    Ebben igazad van..

    De itt a topikinditó problémája, hogy elvárják tőlük a nagy lagzit.

    De ő nem tud tartani.

    Akkor inkább közölje, hogy bocsánat,- mi csak szük körű családi vacsorát szeretnénk.

     

    Én sem sértödöm meg, ha valaki csak az esküvőre hív. ha helyben vagy el is megyek. (erre nincs esély).

    De max gratuláló levelet küldenék, ha száz kmre lévő unokatesó csak az esküvőjére hivna.

    és nem sértödnék meg.

     

    előzmény:
    Démétér (54)
    2010-09-26  14:43
  20. 2010. szeptember 26. 14:4757.

    Ezt így könnyű mondani, de aztán évekig elviselni, hogy haragszanak...

    És kérdés, hogy ki a rokonság.. A szülők, vagy csak valami távoli nagynéni..

    előzmény:
    Gooltee (55)
    2010-09-26  14:44
  21. 2010. szeptember 26. 14:4556.
    Ne a rokonok dontsek mar el, hogy nektek milyen lagzitok legyen, plane ugy, hogy nem is biztos, hogy telik ra es meg ti erezzetek kellemetlenul magatokat! Ez a TI napotok, TI dontsetek el, hogy mit es hogyan akartok. Masok max. javaslattal johetnek, nem elvarasokkal!
    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  22. 2010. szeptember 26. 14:4455.

    Kit érdekelnek a rokonok elvárásai??

    Ki mekkorát villant? Kinek van nagyobb kocsija? kinek van nagyobb háza??

    Ki nem sz..ja le hogy mit várnak el a rokonok??

    Egyáltalán MI AZ HOGY ELVÁRNAK VALAMIT??????

    Nem a rokonok esküvője hanem a tiétek!!!

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  23. 2010. szeptember 26. 14:4354.
    De hát miért kéne annyit autózni? Ha megkérnek, hogy egy szertartásért menjek Moszkvába, akkor kedvesen gratulálok, és nem megyek. Lehet, hogy én látom túl egyszerűen a dolgokat.
    előzmény:
    Lillaréka (50)
    2010-09-26  14:38
  24. Torolt_felhasznalo_799545
    Torolt_felhasznalo_799545
    2010. szeptember 26. 14:4353.

    Attól függ, hol laktok. Vannak helyek, ahol már most beírnak ceruzával a jövő évi naptárba, ezért már 6 hónappal előtte hiába mész oda, mert nincs hely. És van olyan hely, ahol akár 1 hónappal is be tudsz jelentkezni, normális időpontra (ez alatt értem, hogy nem nagyon korán és nem túl későn kezdődne a szertartás)

    Abban is vannak különbségek, hogy hol kell fizetni, hol nem. Van ahol minden frincfrancért felszámolnak pénzt, pl. tudok olyan anyakönyvezetőt, aki hétköznap, munkaidőben ingyen összead, azon kívül (tehát szombaton is) 50-100 ezer forint közötti összegért... De pl. a pezsgőért, zenelejátszásért a legtöbb helyen kérnek pénzt.

    előzmény:
    m1aya3 (35)
    2010-09-26  14:17
  25. 2010. szeptember 26. 14:3852.

    Nehogy már a te esküvődön a rokonok mondják, meg, hogy mi legyen.

    Miért lenne ciki?

     

    Linzert pl simán tudsz készíteni akár 1 héttel előtte is, mert az sokáig eláll (aztán lagzi előtt 1- nappal össze lehet őket ragasztni). 

    Kókusz golyó is gyorsan megvan.

    Pogácsát tudsz rendelni cukrászdából is.

    Szendvicseket is lehet készíteni....stb...nem kell hetedhétországra szóló lakomát csapni.

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23

Címlap

top