Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő,így ciki?

m1aya3
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 13:23

Sziasztok!

 

Jövő augusztus elejére tervezzük az esküvőnket.Minimum 70 fő lenne a vendég (ebben nincsenek benne a haverok,munkatársak,barátnők stb) - csak a rokonok.

 

Párom rokonai elvárják,hogy nagy lagzink legyen - olyan eszem-iszom,zenekar,vőfély stb....

Viszont erre nekünk biztos,hogy nem lesz pénzünk - főleg,hogy nekünk senki sem fog beleadni.

 

Ezért arra gondoltunk,hogy a polgári,majd templomi ceremónia után a plébánia termében egy kis süteménnyel és üditővel kedvesgetnénk a vendégeknek.Az esti vacsorára pedig csak a szülők s testvérek lennének meghívva.

 

Szerintetek nem cicki,ha nem lesz lagzi,mikor ennyire elvárják?

Milyen süteményeket tálalnátok fel? Úgy gondoltam,hogy sokat itthon is meg lehetne sütni; pl: linzer,vanilíás kifli, kokuszgolyó... (ebben anyu is besegítene)

 

Illetve még a meghívón is gondolkodtam,hogy saját magam készítem el.Esetleg ebben is adhatnátok ötleteket?!

 

Addig is továb bőngészem a netet ötletek után (meghívó,dekoráció,sütik)

 

  1. 2010. szeptember 26. 14:3851.

    Čn sokáig irtóztam még a férjhezmenés gondolatától is, mert nem akartam nagy esküvöt és nálunk nagy a család. Sok falusi lagziban voltam már gyerekként is és utáltam ott lenni. Én végül is semmilyet se akartam..Aztán mégis férjhez mentem. 2 tanu volt és az anyakönyv vezetöt megkértem, hogy 10 percnél ne legyen hosszabb az egész. Mivel karácsony következett utána az anyósékhoz mentünk. Volt gyertyafényes vacsora és ünnepi beszéd. Ez utóbbiért különösen haragudtam. Aztán a nászéjszakára megkaptuk a sógort és sógornöt szobatársnak..

    Az én rokonságom nagyon reklamált a szüleimnél. Zsaroltak is. Azt mondták majd küldenek ajándékot, ha bemutatom a kedves férjemet. Mivel messze vagyunk a rokonoktól ez nehézkes dolog és anyu ezeknek a rokonoknak a gyerekeinek már jóval korábban mindig küldött ajándékot. Végül is nem nekem adták volna ezt az ajándékot, hanem anyunak viszonozták volna a figyelmet. Engem annyira nem érdekeltek a morgások, az ajándékok. Aki elfogad ilyennek amilyen vagyok az elfogad, aki nem meg elkerül..Végül is én jól érzem így magam és soha nem csinálnék nagy dínom- dánomot, mert utálom. Felvállaltam a következményeket és kész. Nem kell mindig másnak megfelelni. Engem se kérdez meg soha senki egyik reggel sem, hogy neki mit szabad csinálnia és mit nem..

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  2. 2010. szeptember 26. 14:3850.

    Ha helyben van, akkor rendben.

    De úgy már nagyon nem, ha többszáz km-t kell autozni.
    Én úgy gondolom ha meghivtam ,akkor elötte már itthon vendégül látom. és utána a lagzin is.
    Ha pedig nem megy, akkor nem tartok, csak szűk körű lagzit.

     

     

    más a ballaság tudom.. a párom unokanővére marha nagy ballagást tartott a 8.ból ballagó lányának. 200km.

    Mivel nekem ugyanezt nem volt kedvem eljátszani, az ugyanabban évben ballagó fiamnak-- lettünk volna 100an. Oda nem mentünk, és nálunk is csak a nagyszülők voltak.

    Ahogy a nagy ballagáson is, májusban.

    Ha szűk kör, akkor az szük kör. Akkor nem válogatok, hogy kit hivok és kit nem a tágabb családból. Vagy mindenki, vagy senki.

    Ahogy esküvőn is.

    Nem ciki a szük körű esküvő.

     

    Mondjuk kár, hogy már ennyibe kerül és így elszálltak az árak.

    Sajnos a tágabb család már csak akkor találkozik ha esküvő van vagy temetés. De lehet már akkor sem, mert nem tudja kifizetni az ember az árát.

    előzmény:
    Démétér (46)
    2010-09-26  14:31
  3. Torolt_felhasznalo_799545
    Torolt_felhasznalo_799545
    2010. szeptember 26. 14:3649.

    Én is láttam a műsort, utána kicsit el is gondolkodtam, hogy vajon az én esküvőmön is a hátam mögött ilyeneket mondtak a vendégek? Aztán a férjem jól helyrerakta az agyamat. Ezek a csajok azért szóltak le mindent, mert arra számítottak, hogy ha a másikat jól lepontozzák, akkor van esélyük nyerni...

    Mondjuk szerintem is volt olyasmi, amit nem szabad elküvetni (pl. ha 3-ra hívom oda a vendégeket, akkor én nem csak 6kor jelenek meg...) 

    előzmény:
    Démétér (42)
    2010-09-26  14:26
  4. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2010. szeptember 26. 14:3648.

    Szerintem sem ciki. Ez a Ti napotok, mindennek úgy kell lennie, ahogy Ti szeretnétek.

     

    Sütemény: lehet hókiflit készíteni, ez nem romlik meg, simán eláll akármilyen meleg van, és találtam egy fórumot Neked, itt biztos vannak jó ötletek még, csak nekem most hirtelen nem jut eszembe egyéb praktikus sütemény: kukk

     

    Meghívó: mi vettünk kreatív hobbyban vastagabb lapot, mint egy nyomtatólap, de vékonyabbat, mint a karton (otthoni nyomtatásra tökéletes volt), és miután megterveztük, kinyomtattuk. Kicsit sárgás-barnás színe volt, mintha régi lenne. Ezt körbeégettük óvatosan nyomtatás után.

    Függőlegesen dolgoztunk az A4-es lapon, utána úgy hajtottuk össze, hogy beleférjen a francia borítékba, ami ugyanilyen színű volt. Amikor összehajtogattuk, pecsétviaszba mártottunk hobby boltban vett betűket (a keresztneveink monogramja). De ha ez nincs, akkor is jól nézett volna ki.

     

    Sokféle meghívót készíthetsz házilag.

    Van az office depoban (bár biztos van máshol is, csak én itt láttam csomagolt kiszerelésben) rizspapír-szerű papír, nagyon szép, vékony, mint a nyomtatólap, most talán ilyet vennék, csak amikor a mi esküvőnk volt, nem láttam ilyet sehol.

    Vehetsz hozzá vagy hobby boltban, vagy méteráruboltban szalagot, azt ráragaszthatod. De a neten annyi ötletet találsz, és simán megvalósítható otthon is a legtöbb, csak idő kérdése :)

     

    Próbálok Neked képeket keresni.

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  5. 2010. szeptember 26. 14:3647.

    De miért ?

     

    Mint írta, nem jön távolból rokon, ismerős, tehát nem kell utazni.

     

    Magán a szertartáson miért ne lehetne ott mindenki, és csak a szűk család menne vacsorázni ? Millió esküvő ilyen.

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (44)
    2010-09-26  14:28
  6. 2010. szeptember 26. 14:3146.
    ??!! Miért? Engem többször hívott már távoli rokon, ismerős, munkatárs csak a szertartásra. Semmi bajom nem volt a dologgal: ha érdekelt, meg volt rá időm, elmentem, ha nem, akkor gratuláltam és nem mentem. 
    előzmény:
    Lillaréka (44)
    2010-09-26  14:28
  7. 2010. szeptember 26. 14:2945.
    Most képzeld el, hogy ezek a párok "ezt őrzik meg" emlékként, de a videókazettán/DVD-n is (gondolom, minden jóindulatú rokon felvette nekik a TV-műsorból videóra). Pfujj!
    előzmény:
    Démétér (42)
    2010-09-26  14:26
  8. 2010. szeptember 26. 14:2844.

    Ha valaki nem akar nagy lagzit, az ne tartson. De ne is csináljon úgy, mintha tartana.

    akkor csak simán a szülők, testvérek legyenek ott, egy családi vacsorán.

    A tág rokonságot meg lehet értesiteni valami kedves levélben, hogy Xhó y napján összeházasodtunk.

     

    előzmény:
    tulipan23 (32)
    2010-09-26  14:13
  9. 2010. szeptember 26. 14:2743.

    Szerintem sem ciki! Most voltunke egy ilyenen, mi a vasorára nem voltunk meghívva, de nem zavart.

     

    Barátnőmék anno előtte egy házibulit szerveztek a barátoknak, marha jó volt, a szűk család ment el a vacsira aznap. A templom pedig tele volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 26. 14:2642.

    Szia!

    (Elnézést az offért - vagy talán nem is annyira off...

    Az volt a furcsa, hogy jó néhány esküvős fórumot látogattam: mindenhol támogató-barátságos volt a hangulat. Ez a műsor meg egy tragédia. Mindent, de mindent leszóltak: aki szegényebb volt, aki gazdagabb volt, akinek egyszerű volt a ruhája, akinek díszes volt a ruhája, akinek magyaros volt a kajája, akinek egyáltalán nem volt az... Iszonyú volt hallgatni is.) 

    előzmény:
    Werbunga (39)
    2010-09-26  14:23
  11. 2010. szeptember 26. 14:2541.

    Szia!

    Nem ciki, manapság sokan csinálják így. Én csak azt nem értem, hogy akkor most 70 rokon plusz barátok (azaz alaphangon minimum 100 vendég) lesz, vagy költséghatékony, kis esküvő?

    Az esküvőtök olyan lesz, amilyennek ti szeretnétek. Főleg, ha ti finanszírozzátok az egészet. Ami nagyon fontos: olvasgass esküvős fórumokat, tájékozódj róla, hogy mit szokás (vagy inkább mit lehet) egy esküvőn csinálni, aztán alaposan, pontról pontra beszéljétek meg a pároddal, hogy mit szeretnétek, mi fontos nektek és mi nem, illetve hogy mennyit tudtok rászánni. Nekünk pl. vőfély és zenekar nem kellett, és csak 39-en voltunk, viszont ragaszkodtam a székszoknyához és a marcipános tortához.

    A költségvetésre 10-15 %-ot hagyjatok rá, ennyivel a legalaposabb tervezés mellett is túl fogjátok lépni. A vendéglistát is rágjátok át. Mi a fenének akartok olyan embereket meghívni, akik előre megmondták, hogy nem áldoznak az alkalomra? Aki szeret titeket, az legalább a vacsi árát odaadja ajándékként vagy bedobja a menyasszonytáncba, ezt így illik. Ha a párod családja vőfélyt és nagy lagzit akar, akkor fizessék ki. Ha nem, akkor olyan lesz, amilyet ti szeretnétek és megengedhettek magatoknak. Csak az számít, hogy ti ketten eldöntsétek, hogy mit akartok, és azt keresztülvigyétek. Ne hagyd magad semmire rávenni amit nem akarsz

    Ha nem lesz lagzi, azt a meghívóban jelezzétek. Az üdítőt és a sütit nevezd állófogadásnak, abból mindenkinek egyértelmű, hogy nuku hajnalig mulatás. 

    Sütit én nem sütnék, az tuti. Nem lesz rá időd, és a saját esküvődön olyan leszel, mint akit a kutya szájából húztak ki. Lagzi esetében vendégenként 10 deka édes és 10 deka sós sütit szokás számolni, ez 100 emberre 10+10 kiló, nézz körül a környéketeken, hol a legolcsóbb. Mi 1800 forintért vettük az édes sütik kilóját, de csak 4,5 kilót, ezért nem filléreztem. Van ennél olcsóbb hely, és még bőven van időd nézelődni. Házisütit csak akkor vállalj be, ha nem neked kell megcsinálni, vagy legalább van aki segít. 

    A tortán úgy tudsz spórolni, ha vajkrémeset rendelsz marcipánbevonatos helyett. Vannak ilyen apró trükkök, és még tényleg van időd bőven, mindent járj körül alaposan. 

     

    Ami a meghívót illeti: nekünk palackposta meghívónk volt. Kémcső kb 50 Ft (orvosellátó boltból), dugó 40 Ft (borászboltból), halványlila papír 15 Ft/db (2 meghívóra volt elég), szalag filléres cucc, nyomtatás itthon lézernyomtatóval. Pausszal is csinálhatod, 20 forintért már kapsz azt is, de nekem nem tetszett a végeredmény, szerintem az csak színes szöveggel mutat jól, a nyomtatónk viszont feketefehér. Egy meghívó kb. 10 forint volt, de nagyon mutatós

     

    Ötletekért nézz szét a hazasodunk.hu-n.

    Katy

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  12. 2010. szeptember 26. 14:2540.

    Miért, kinek "élete legszebb napja" lesz ez??? A Tied és a párodé vagy a rokonságé???

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  13. 2010. szeptember 26. 14:2339.

    Jaj, szia! Azt hittem, már nem is jársz erre!

     

    Belenéztem ebbe a borzadályba, de mivel eddig is esküvőellenes voltam, így ettől sem lett nagyobb kedvem a cécóhoz.

    Mint a bazári majmok... sok rosszindulatú, irigy némberrel körülvéve. Pont ezen gondolkodtam, hogy vajon mi érhet meg annyit, hogy olcsó, vásári komédiát csinálnak egyesek a "nagy napból"?!?!

    előzmény:
    Démétér (27)
    2010-09-26  14:09
  14. 2010. szeptember 26. 14:2138.

    Sziasztok!

     

    NEM CIKI!

    Sőt, nekem pl. majdhogynem borsódzik a hátam a  hagyományos lagzitól. Eszem-iszom, fél banda részeg, csupa izzadság... brüüüü

    Persze van másmilyen is.

     

    Szóval a miénk kicsi volt, péntek délután fehér ruha, egyebek, gyönyörű templom, vendégek, de a vacsin (ami 5 körül volt) csak a család, kb. 25 fővel. Este 9-ig kajcsi-süti, jó hangulatban, háttér zene, beszélgetés, nevetgélés. 

     

    És a 130 km-re lakó barátnőim (nem egyik babával) is eljöttek, nem a kaja, süti vonzotta ide őket. Persze nem is kaptunk annyi ajándékot, mintha hetedhétországra szóló lagzink lett volna, de nekünk így volt a jó!

     

    G.

    előzmény:
    Lightgrey (10)
    2010-09-26  13:39
  15. 2010. szeptember 26. 14:1837.
    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  16. 2010. szeptember 26. 14:1836.

    Ne aggód emiatt !

     

    Dehogy ciki !!!

     

    Nem az eszem-iszom, dorbézolás a lényeg. Akinek meg az, menjen vendéglőbe......

     

    Ahogy elgondoltad, úgy teljesen jó.

     

    EZ A NAP KETTŐTÖKRŐL SZÓL , nem a rokonok elvárásairól !

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  17. 2010. szeptember 26. 14:1735.
    Nekem is anyu mondta,hogyha tényleg komolyan gondoljuk,akkor időben menjünk be,mert fél éves várakozási idő van.... (tisztára olyan mintha vmilyen orvosi kivizsgálásra jelentkezne be az ember)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833420 (29)
    2010-09-26  14:12
  18. Torolt_felhasznalo_657006
    Torolt_felhasznalo_657006
    2010. szeptember 26. 14:1634.

    Mi ezt úgy oldottuk meg,hogy meghívót csak annak küldtünk,akit vendégül is láttunk,így nem lett sértődés.20-an voltunk,de a templomi ill,polgári esküvő nyilvános volt,tehát oda bárki bejöhetett,akár az utcáról.Így ott voltak a haverok is,de ha mindenkit vendégül láttunk volna,lettünk volna vagy 200-an:-DD

    A meghívót én is sk csináltam,ruhát béreltünk,de kiegészítőket,cipőt kölcsön kaptam.Csokrom és egyéb virágokat ismerős virágkötő csinálta.Sütit,tortát hoztak a vendégek.A vacsora étteremben volt,de terembérletet,díszítést ,pincért nem kellett fizetni,csak a fogyasztást,és lehetett bevinni röviditalt,hp-t,zenét,viszont volt élő zene is.Fotós volt,ismerős pedig videózott.Nekünk 3 hónapunk volt,hogy megszervezzük,de nagyon jól sikerült,és érdemes volt az olcsóbb lehetőségeknek utána járni.Így is felejthetetlen volt.

    Jó szervezést és sok boldogságot!

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  19. 2010. szeptember 26. 14:1533.
    Végülis ha a párod rokonai várják el, akkor a párod tudja megmondani igazán, hogy mi ciki és mi nem.
    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  20. 2010. szeptember 26. 14:1332.

    Szerintem egy eskuvonek nem arrol kene szolnia, hogy ki mit var el...

    Ha meghivok valakit en nem varom el, hogy eljojjon. Ha van kedve es erdeklem, valamint megteheti akkor jojjon, szivesen latom. Nem varom el az ajandekot...

    A vendegeknek nem kele elvarniuk a nagy lagzit nagy kajaval meg minden....

    Nem elvarasokrol kene szolnia annak a napnak. 

    Hanem arrol, hogy ket ember osszekoti hivatalosan is az eletet.

     

    előzmény:
    Lillaréka (23)
    2010-09-26  14:01
  21. 2010. szeptember 26. 14:1231.

    Azért gondoltunk erre,mert így egyrészt nem kellene egy külön termet csak erre kibérelni.

    Ott van a templom mögött,van parkolási lehetőség,s a lekész nem dob ki minket fél óra múlva.

    Szoktak mindenféle rendezvényeket tartani ott,amik több óráig vagy akár egész nap tartanak.

    előzmény:
    picicicc (17)
    2010-09-26  13:51
  22. 2010. szeptember 26. 14:1230.

    Hát a mi plébániánk nem túl ünnepélyes, a terem kicsi, sötét és olyan szomorú hely. De minden plébánia más.

     

     

    előzmény:
    regan (26)
    2010-09-26  14:09
  23. Torolt_felhasznalo_833420
    Torolt_felhasznalo_833420
    2010. szeptember 26. 14:1229.

    Nem 3 hónap?

    előzmény:
    m1aya3 (9)
    2010-09-26  13:36
  24. 2010. szeptember 26. 14:0928.
    Persze nekünk is vannak olyan rokonaink akik messzebb laknak.Nekik is küldünk azért meghívót majd,de azt mindenképp közölni fogjuk,hogy nem tartunk lagzit.S nem fogunk megsértődni,ha nem jönnek el,de legalább tudni fogják,hogy mi összekötöttük az életünket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. szeptember 26. 14:0927.

    Dehogy ciki! Teljesen természetes, és ugyanúgy lehet szép és hangulatos, mint bármilyen más esküvő.

    (Ha pedig valaki le akarja szólni: le tud szólni bármilyet. Eszembe jut a viasatos 4 esküvő, és a bicska nyílik ki a zsebemben :)))

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23

Címlap

top