Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő,így ciki?

m1aya3
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 13:23

Sziasztok!

 

Jövő augusztus elejére tervezzük az esküvőnket.Minimum 70 fő lenne a vendég (ebben nincsenek benne a haverok,munkatársak,barátnők stb) - csak a rokonok.

 

Párom rokonai elvárják,hogy nagy lagzink legyen - olyan eszem-iszom,zenekar,vőfély stb....

Viszont erre nekünk biztos,hogy nem lesz pénzünk - főleg,hogy nekünk senki sem fog beleadni.

 

Ezért arra gondoltunk,hogy a polgári,majd templomi ceremónia után a plébánia termében egy kis süteménnyel és üditővel kedvesgetnénk a vendégeknek.Az esti vacsorára pedig csak a szülők s testvérek lennének meghívva.

 

Szerintetek nem cicki,ha nem lesz lagzi,mikor ennyire elvárják?

Milyen süteményeket tálalnátok fel? Úgy gondoltam,hogy sokat itthon is meg lehetne sütni; pl: linzer,vanilíás kifli, kokuszgolyó... (ebben anyu is besegítene)

 

Illetve még a meghívón is gondolkodtam,hogy saját magam készítem el.Esetleg ebben is adhatnátok ötleteket?!

 

Addig is továb bőngészem a netet ötletek után (meghívó,dekoráció,sütik)

 

  1. 2010. szeptember 26. 14:0926.

    sztem meg nem fura

    sokkal inkább van hangulata, mint egy bérelt hodálynak

     

     

    előzmény:
    picicicc (17)
    2010-09-26  13:51
  2. 2010. szeptember 26. 14:0525.

    Én is varratni szeretném maj a ruhát.Már kaptam is egy varrónő telszámát,aki most nemrég készítette el egy ismerős ruháját.Olcsóbb,mintha bérelnék,meg nekem nem is kell agyon díszitett-csicsás ruha,hanem vmi egyszerű,de mégis szép.

    Öltönyt mi is majd a piacon nézünk.Már nézegettük ott,s nagy a választék.

    Ennek a sütteés dolognak még utánna nézek majd.

    előzmény:
    Vitosa (20)
    2010-09-26  13:56
  3. 2010. szeptember 26. 14:0224.

    Szia!

     

    Nekünk 2 hete volt az 5. házassági évfordulónk:)

     

    32-en voltunk, kis költségvetésű lagzink volt.

    1.: a meghívót magam készítettem. Már írták a selyemszalaggal átkötést, egyszerű és szép. Választasz valami szép papírt, legyen 100 Ft/ív, abból kijön 4 db. A szalagot megveszed rövidáru boltban, feltekered és átkötöd egy masnival. Kinyomtatod otthon, vagy másoltatod.

    2.: olyan helyet kerestünk, ahol jól főznek, nem drágán és mi vihettük az italokat, amit nagykerben vettünk meg. Sütit süttettünk környékbeli nénikkel, akik ilyet szoktak vállalni.

    3.: Torta: ne mondjátok meg a cukrászdában, hogy esküvőre kell! Ha ezt meghallják, kb duplájába kerül! (tapasztalat!!!) Mi azt mondtuk, hogy osztálytalálkozóra szeretnénk:)

    4.: ugyanez a virággal! Ha azt mondod, hogy ilyen és ilyen csokrot szeretnél ajándékba, akkor feleannyi mintha megmondod hogy menyasszonyi csokor lesz!

    5.: nem béreltem ruhát, hanem Bécsben vettem meg ruhaszalonban. Mondjuk én akkor kint dolgoztam, könnyű dolgom volt. A fehér ruhám, cipőm és táska hozzá, és egy mályva szinű selyemruha+ fekete cipő + 2 harisnya együtt került 60 ezer forintba összesen:D

     

    És egy tipp: mi helyben, az étteremben kötöttünk házasságot, odarendeltük az anyakönyvvezetőt! Sokkal olcsóbb egyrészt, mintha ott kötnétek, hiszen nem kell külön fizetni a pezsgőért, zenéért meg mindenért!!! És sokkal hangulatosabb is:)

     

    Sok boldogságot nektek!

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  4. 2010. szeptember 26. 14:0123.

    Én Veled értek egyet...

    Nekünk  is többszáz kmres körzetben van a rokonságunk.

    anno nagy lagzit tartottunk, 20 éve.

    De nálam fiatalabb unokatesóknál volt olyan, aki nem hivta meg a rokonságot, csak a szülőket és a tesóját.

    Nem sértödtünk meg, mert ő nem tartott lagzit.
    Tényleg bunkóság, kis szendvics, meg pár süti után elvárni, hogy úljön be a kocsijába és huzzon haza.

    Akkor nem kell meghivni .

    Esetleg lehet egy késöbbi időpontban egy családi grillpartit tartani.

     

    előzmény:
    Lightgrey (18)
    2010-09-26  13:54
  5. 2010. szeptember 26. 13:5922.

    Hu, ez durva..

    Dehat ezek szerint tenyleg letezik ilyen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799545 (19)
    2010-09-26  13:55
  6. 2010. szeptember 26. 13:5721.

    Szerintem meg az a pofatlansag, ha valakinek megfordul a fejeben az, hogy el sem megy egy eskuvore, mert mondjuk nem lesz 3 fogasos ettermi ebed vagy vacsora utana.

    Szerencsere nem vagyunk egyformak...

    előzmény:
    Lightgrey (18)
    2010-09-26  13:54
  7. 2010. szeptember 26. 13:5620.

    Az esküvő rólatok szól! A vendégeknek nincs beleszólása abba, hogy ti mit engedhettek meg magatoknak. Meg lehet mondani nekik, hogy sajnos nem fér bele a költségvetésetekbe egy nagy esküvő.

     

    A rokonaim, barátaim között többen is kis esküvőt tartottak. Ez mindenkinek a saját döntése.

     

    Ami a sütit illeti, ha magatok akarjátok csinálni, akkor jól fel kell kötnötök az alsóneműt! Az öcsém esküvőjére mi sütöttünk, hát többé bele nem vágnék az biztos. Egy hétig ki sem mozdultunk anyuval a konyhából. Rekeszekben vittük a sütit az étterembe.

    A saját esküvőmre kerestünk egy asszonyt, aki nem túl drágán megsütötte az aprósütit. Finom volt, megfizethető, és ami a lényeg, az esküvőm előtti hét nem a konyháról szólt. Szerintem nézz utána, mennyiből jönne ki, ha ti sütnétek, és mennyiből ha keresnétek egy ilyen asszonyt. Mindenfelé találni ilyen sütő asszonyokat!

     

    Az esküvői meghívót mi nyomdában csináltattuk, de megkerestük azt, ahol az ár-érték arány megfelelő volt. Nem választottunk egy agyondiszített meghívót (nekem nem is tetszenek azok), hanem egy olyat, amin egy sárkánylány és egy sárkányfiú volt esküvői öltözetben. Ez olyan jellemző ránk (a játékosság, viccesség), és miután egyszerű volt, nem volt drága. 

     

    A ruhámat varrattam, rendes eskövői ruha volt (hosszú, tüllel, fátyollal, stb.), de így kb. 20 e-ből megvolt (jó ez nem ma volt, de ma is olcsóbb varratni). A férjem zakóját a piacon vettük, egy nagyon szép sötétzöld zakót, egy spanyol övet és egy spanyol nyakkendőt. Nagyon jól nézett ki, és ez sem került egy vagyonba, ráadásul azóta is hordta. 

     

    Sok helyen meg lehet fogni a pénzt, csak oda kell figyelni. Mi úgy döntöttünk, csak azokat hívjuk meg az esküvőre, akik valóban valamilyen módon az életünk részei. Ezer éve nem látott rokont nem. Ezért csak a közvetlen rokonok (mondjuk ez csak az én családomban kb. 40 fő), barátok és munkatársak. Így voltunk kb. 70-en. Vőfély és sok egyéb szerintem felesleges ceremónia, pénzkidobás nélkül is nagyon jó volt a lagzi, mindenki jól érezte magát. 

     

    Sok boldogságot!

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  8. Torolt_felhasznalo_799545
    Torolt_felhasznalo_799545
    2010. szeptember 26. 13:5519.
    Az én esküvőmön én egyszer éreztem úgy, hogy szájonvágnék valakit. Éppen fotóztunk a rokonokkal, amikor a fotós kijelentette, hogy most már megnyugodhatunk, hisz a lényegen már túl vagyunk. Erre valaki beszólt, hogy ez nem igaz, most jön csak a lényeg, hisz most jön a lakoma, mindenki ezért jött el. Persze visszafogtam magam, de azért jól visszamondtam, hogy ha csak a vacsi miatt jöttek, és nem miattunk, akkor már indulhatnak is haza (mondanom sem kell, utána senki nem mert szólni egy szót se...)
    előzmény:
    tulipan23 (15)
    2010-09-26  13:49
  9. 2010. szeptember 26. 13:5418.

    Nekünk két hete volt az esküvőnk. Nem lett volna pofám 200 km-ről érkező vendégeknek (akiknek ugye a benzinköltsége se két forint) azt mondani a szertartás után, hogy helló, egy kis süti, kis üdítő és irány megint levezetni a három órát. 

     

    Az a minimum, hogy ekkora út után normálisan vendégül látom őket.  

    előzmény:
    tulipan23 (15)
    2010-09-26  13:49
  10. 2010. szeptember 26. 13:5117.

    Szerintem jó ötlet, de én nem a plébánia termében tartanám..

    Szerintem az fura egy kicsit, ráadásul ott biztos nem lehet órákig maradni - és azért egy esküvőről nem illik, és nehéz is, csak úgy elküldeni az embereket.

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  11. 2010. szeptember 26. 13:4916.

    Köszi mindeninek a hozzászólásokat!

     

    Senki nem jönne messziről - környékbeli falukban laknak.

    Fotós meg fehér ruha lesz - legyenek szép emlékek.Persze ha megtehetném csapnék én nagy lagzit,de ezért nem szeretném adóságba verni magam....főleg,hogy esküvő után szeretnénk majd családot is.

     

    Sütni amúgy is szeretek,szóval ezzel nem lesz gond;max egy-két torta lesz,amit majd inkább készen veszek.így is velünk együtt majd 17-en leszünk a vacsin.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. szeptember 26. 13:4915.

     

    Ezek szerint te csak azert mesz el peldaul egy eskuvore, hogy aztan jokat egyel utana ? Vagy megis hogyan kell ezt ertelmezni? Ha nincs kaja es felhajtas akkor ezek szerint te nem is autoznal semennyit, meg akkor sem ha csaladtagrol van szo vagy baratrol? 

     

     

    előzmény:
    Lightgrey (10)
    2010-09-26  13:39
  13. 2010. szeptember 26. 13:4314.

    Szerintem nem ciki! Az lenne a ciki, ha csapnátok nagy banzájt, utána meg fizetenétek a hiteleket. ;)

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  14. 2010. szeptember 26. 13:4313.

    Szintem a rokonok ha annyira akarjak a lagzit akkor segitsenek be jo kis zsiros menyasszonytanc penzekkel. Nem varhat el senki semmiot ,ez a ti eskuvotok, nem a rokonoke...

    Amugy nagyon otletes vagy, biztos okos dolgokat tudsz kitalalni, a sutiket, ha ugyesek vagytok otthon is, ugy a hogy a meghivot is meg tudjatok csinalni.

    Szerintem egyartalan nem ciki, sot legyenek buzkek ratok hogy a mostani gazdasagi problemak kozepette ti szeretnetek hazasodni es szerintem az a lenyeg hogy nektek emlekezetes maradjon, hiszen nem a rokonok szorakoztatasa a lenyeg hanem a ti szerelmetek es boldogsagotok

     

    Sok boldogsagot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. szeptember 26. 13:4112.

    Miért lenne ciki? Kire nézve? A ti esküvőtök, úgy rendezitek, ahogy szeretnétek, vagy anyagilag megengedhető.

    Az lenne a "ciki" ha erőn felül nagy lagzit csapnátok, mert az az elvárás. Nagyon "ciki" lenne kinyögni a kötlségeket.

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  16. 2010. szeptember 26. 13:3911.

    tavaly kolléganőmék csináltak egy ilyen szolíd lagzit.

     

    Polgári+ háznál a lagzi, ők főztek, sütöttek, a meghívókat maguk nyomtatták pauszpapírra és selyemszalaggal átkötve adták oda a vendégeknek, a dekorációt is SK maguk csinálták, lufik, virágok, szalagok etc....

     

    Fehér ruha és fotós azért volt.

     

    Mégis szép esküvőjük volt, pedig talán 300 ezerbe került a ruhával eggyütt! 

    Kb. 50 fős vendégséggel.

     

     

     

    Olyan esküvőd legyen, amilyet szeretnél, vagy megengedhetsz magadnak, ne az elvárások domináljanak, na meg aztán a felvett hitel évekig.

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  17. 2010. szeptember 26. 13:3910.

    Szia.

     

    Attól függ.... Ha a meghívottak nagy része helybeli, vagy közeli településen lakik, akkor nem gáz.

     

    Ha több órás autóút után, esetleg 100-150 km-ről hívnátok a vendégeket, akkor nem jó megoldás. Egy félórás sütizésért én nem hívnék vendégeket, illetve nem csodálkoznék azon, ha nemet mondanának a meghívásra.  

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  18. 2010. szeptember 26. 13:369.

    Még csak elméletben tervezgetünk...

    Majd a városházára is januárban vagy februárban megyünk be - fél éves várakozási idő van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833420 (4)
    2010-09-26  13:30
  19. 2010. szeptember 26. 13:368.
    Hello! én csak bátorítani akarlak, hogy nem ciki. Én már voltam ilyen esküvőn és nem volt rossz, mindenkinek megmondták jó előre hogy nem lesz lakodalom, nem is várta el senkise. Sztem te is tudsz olyan sütiket csinálni ami mindenkinek ízlik. Ne aggódj jó lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. szeptember 26. 13:357.

    Helló!

     

    Már miért lenne ciki? Ha egyszer nem áll módotokban nagy hacacárét csapni, akkor ilyen lesz. Sose értettem, amikor valaki erőn felül, akár hitelből csinál nagy banzájt. Egyáltalán nem biztos, hogy a nagy sátoros lagzi hangulatosabb, mint egy kicsi baráti légkörű.

     

    Különben is, az esküvő rólad és a párodról szól. Olyan legyen, amilyennek ti akarjátok. Mindenkinek nem tudsz megfelelni úgysem. Aki pedig nem érti meg a szitut, az nem szeret igazán, nem igazi barátod.

     

    Ha egyszer nekem lesz esküvőm, akkor igyekezni fogunk kis költségvetésűt de ötleteset csinálni, valami érdekes helyszínen, akár bográcsolással, grillpartyval. Ez sokkal közelebb áll az egyéniségemhez, mint a habos babos, meg a sokszáz fős proccos.

     

    Na de ez az én véleményem. És nekem kicsi a rokonságom (sajna). 

     

    A sütihez nem tudok hozzászólni. Igazából olyan kéne, amit falatkánként meg tudnak enni kistányérról. Lehet jópofi szendvicseket is csinálni kifliből fogpiszkálóval, fasírtgolyót sajttal stb stb. Lényeg, hogy könnyen ehető legyen, ne maszatolódjon és változatos legyen.

     

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  21. 2010. szeptember 26. 13:326.

    Szerintem ne aggodj ezen.

    Ha nincs ra keret, akkor nincs ra keret, ez van. Csatlakozom az elottem szolohoz, aki azt irta, hogy nehogy emiatt vegyetek fol hitelt. Kulonben is, az a Ti napotok lesz, nem pedig mase. Ugyhogy csinaljatok mindent a Ti kedvetek es lehetosegitek szerint. 

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  22. Torolt_felhasznalo_799545
    Torolt_felhasznalo_799545
    2010. szeptember 26. 13:315.

    Szia!

    Egyáltalán nem ciki, amit írsz. Az a ciki, ha a rokonok elvárják a nagylagzit, de a pénztárcáját egyiknek sincs kedve kinyitni. A ti napotok, olyan legyen, amilyennek ti szeretnétek (persze azért vannak dolgok, ami szerintem nem való esküvőre, de amit leírtál az még messze a normalitás keretein belül van)

    Süteményeknek szerintem is jók amiket leírtál, esetleg 4-5 torta, különböző ízekben, vagy egy nagyobb, amit látványosan felvágtok, így megmarad a lakodalmas fíling. Szerintem még pár szendvicset, hidegtálat bevállalhattok, ha valaki nem szereti a süteményt, az se érezze kirekesztve magát. 

    Dekoráción akkor tudsz sokat spórolni, ha találsz egy olyan helyet, ami már magában is szép, vagy van egy bizonyos hangulata, ami nem igényel sok dekorációt. 

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  23. Torolt_felhasznalo_833420
    Torolt_felhasznalo_833420
    2010. szeptember 26. 13:304.
    Nem korai még egy cseppet a szervezés? Szerintem ráérsz március körül szervezkedni, pikk-pakk el lehet mindent intézni.Ne stresszeld magad már ilyen korán. Két hónap is elég, hogy minden flottul menjen..
    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  24. Torolt_felhasznalo_524944
    Torolt_felhasznalo_524944
    2010. szeptember 26. 13:293.

    Gyere ide, segítenek a lányok mindenben, tele vannak ötletekkel: 

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=266172

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  25. 2010. szeptember 26. 13:292.

    Szia!

     

    Ha a rokonok egyáltalán nem fognak támogatni benneteket pénzzel, akkor természetesen mindennek úgy kell lennie, ahogy ti akarjátok, merthát akkora kerettel kell gazdálkodnotok, amekkora van. Nem várhatják el tőletek, hogy hitelt vegyetek fel csak azért, hogy nagy dínom-dánom, eszem-iszom legyen!

     

    Szerintem ne görcsölj ezen, normáli ember felfogja, hogy nem lehet többet költeni, mint amennyi rendelkezésre áll. 

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23

Címlap

top