Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti barátkozás

Alexa1818
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 11:20

Sziasztok!

 

Januárban költöztem Kecskemétre Szegedről, és hát kissé nehézkes a barátkozás, talán a munkámból adódóan. Gyógymasszőr vagyok, nagyon sok emberrel találkozom, szuper vendégeim vannak. De nekik is megvan a maga körük, életük, kapcsolataik, így csak arra az 1-2 órára van alkalmunk barátkozni, míg kezelem őket. Gondoltam elindítok itt egy kört, mert olykor jó megosztani a dolginkat. Hiányoznak a barátok, a beszélgetések, teázások, bár 24 éves vagyok, de nem tartom magam abba a körbe valónak, ami a mai velem egykorúak tartoznak. (Buli..stb.). Van egy tündéri párom, orvos, így hát Vele se sokat találkozok az ügyeletek miatt...

  1. 2011. január 26. 15:4951.

    ühmmmm.....

     

    Most még nem igazán vágom,de majd márciustól ha láttok egy őrűlt nőt térképpel a kezében, tanácstalan fejjel a városban, hogy mi merre van akkor majd biztos rám ismertek.

     

    A gyerekorvos,felnőttorvos téren mindenképpen szivesen veszem az ajánlásokat mert tényleg nem ismerünk senkit.Köszönöm!!!!

    előzmény:
    Alexa1818 (47)
    2011-01-26  12:50
  2. 2011. január 26. 15:4450.

    Igen a férjem is Mercis....

    Én eredetileg pécsi vagyok,de onnan eljöttem még 18éves koromban(anyum még mindig ott él)most már győrinek vallom magam és a férjem is az(innen ki lehet találni hogy a 4karikás autógyárhoz is volt közünk egy időben :-) )közben azért volt erre- arra külföld is,most meg Kecskemét.Hát kb. mint a vándor cigányok....

     

    A lakás amit bérelni fogunk a belvárosban van-nagyon közel a főtérhez meg a piachoz.Egy csendes kis utcában.De nagyon nehezen találtunk mert tapasztalataim szerint iszonyúan fent vannak az ingatlan árak,bérleti díjak most Kecskeméten.Gondolom be van zsongva az ingatlan piac és mindenki meg akarja lovagolni hogy jön egy nagy multi a városba.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (46)
    2011-01-26  12:16
  3. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 26. 14:1749.
    szia. párod jön az autógyárhoz? férjem is a mercinél van. merre találtatok lakást?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (46)
    2011-01-26  12:16
  4. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 26. 14:1648.
    szia. tudnál címet esetleg tel számot mondani ahol be lehet jelentkezni? én szedtem duphastont egy pár  hétig az elején.
    előzmény:
    JBeata (45)
    2011-01-26  11:53
  5. 2011. január 26. 12:5047.

    Szia!

     

    Hát persze, hogy jöhetsz! Merre találtatok lakást, melyik városrészben? Mi pont a belvárosban lakunk, A Piarista Gimi mögött van egy elég jó játszótért, szerintem biztonságos, nem az a régi fajta. Egészen piciktől a nagyokig mindenki használja. A Piarista iskola pedig a könyvtárral szemben van, hátha így könnyebb lesz az útbaigazítás. :) Gyerekorvosban én nem tudok segíteni, de sok anyuka igen. :) Én csak háziorvost tudok Nektek ajánlani...:) Melyik városból, vagy honnan költöztök ide?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (46)
    2011-01-26  12:16
  6. 2011. január 26. 12:1646.

    Szia Mindenki!

     

    Jöhetek?

     

    Mi márciusban fogunk Kecskemétre költözni(csillagos autógyár miatt)és össz-vissz 2x voltam eddig a városban.Szóval én se ismerek senkit és semmit még.....

     

    Van egy kisfiúnk(márciuban lesz 2éves),jelenleg otthon vagyok,de szeptembertől szeretnék majd dolgozni....feltéve ha találok majd vmt.Lakást már sikerült találnunk,bár elég nehezen ment.

    Kérdésem hogy gyerekorvos,belvárosi játszótér fronton mit tudtok ajánlani,mondani?

     

    X.

     

    előzmény:
    Alexa1818 (1)
    2010-09-26  11:20
  7. 2011. január 26. 11:5345.

    Sziasztok!

     

    Rég jártam már itt fent, de örülök hogy ennyien idetaláltatok:)

     

    Csatlakoznék én is beszélgetéshez..igaz még baba nélkül...

     

    Akit esetleg érdekel a könyvtárban szoktak tartani csütörtökönként mondókázó délelőttöt! Énekelgetés mondókázás, játék:) A picik nagyon élvezik! Csak be kell előre jelentkezni!

     

    Olyan kérdésem lenne, hogy valamelyikőtök szedett-e a terhesség elején Duphastont?

     

     

     

    Jó babázást nektek! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. január 26. 11:4644.

    Köszönöm kérdésed nos így barátok nélkül kicsit unalmas főleg hogy most nem dolgozok. A munkát februárban abbahagyom, mármint ami a szalont illeti ahol masszíroztam. nincs sok értelme most a "zöldeknél" szeretnék dolgozni, és ha összejön egy kis pénz, jelentkezek tanfolyamokra. természetgyógyászat, és utána alternatív mozgásterapeuta...stb. Szóval addig itthon tevékenykedek, főzök sütök, kondizni járok, kézműveskedem, mondjuk azt elég sokat, olvasok. Itt lakik az egyik unokatestvérem, két gyermeke van, az egyik kb. 4 éves lehet, a másik áprilisban lesz 1 éves, mindkettő lány. Szegénykémmel már egy éve próbálkozunk ,hogy találkozzunk, de ő is el van veszve, pedig jó lenne, főleg, hogy imádom a gyerekeket! Sokat vigyáztam rájuk Szegeden, egész nyáron ez volt a "munkám", sok éven át. Ha gondoljátok, ebben számíthattok rám bármikor. Amúgy is tanárnak készültem, de azt abbahagytam, most pedig pszichoterapeutának készülök a sokmindenen kívül.:) Most még van időm tanulni és tanulni, amíg nincs babánk. A párom meg orvos, ráadásul természetgyógyász, uh ha bármi kérdésetek van, nyugodtan jelezzetek, mi azon vagyunk, hogy ne gyógyszerrel kelljen feltétlenül "gyógyítani".

    további szép napot!:)

    előzmény:
    Panna87 (34)
    2011-01-17  19:51
  9. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 21. 14:4643.
    hű de eltűntetek! kivel mi újság?hol vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589942 (42)
    2011-01-19  11:39
  10. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 19. 11:3942.

    De jó, hogy ilyen jó a véleményetek róla, akkor mostmár biztos hogy kimegyünk húsvétkor. Nóri áprilisban tölti az 1-et rohan az idő. ha jobb idő lesz akkor biztos szétnézünk még mi is játszótér ügyben, jó hogy ti így tudjátok hogy mi hol...persze hiszen itt laktok majd megtanuljuk mi is.

     

    előzmény:
    Lemila (40)
    2011-01-19  10:08
  11. 2011. január 19. 10:1141.

    A játszótér amit említettem, a domb mellett van, a szabadidőközponton belül. Be kell menni a sétálókapun és ha kicsit megyünk még, akkor ott lesz jobbra, a büfé mellett.

    A sétányi játszóteret ismerem, itt lakunk mellette a keltetőben. Nekünk most még ez van a legközelebb, de tavasszal átköltözünk a Kristály térre, akkor meg a domb melletti lesz a legközelebb.

    előzmény:
    RBoszi (39)
    2011-01-18  20:16
  12. 2011. január 19. 10:0840.
    Szerintem nagyon jó a vadaspark. Angi júniusban lesz 1 éves, szülinapjára ezzel akarjuk majd meglepni. Gyönyörűen fel van újítva és még játszótér is van hozzá. Az állatok is szépek, tiszták, nincs büdös. Nekem legjobban a szurikáták tetszettek, nagyon édesek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589942 (38)
    2011-01-18  16:48
  13. 2011. január 18. 20:1639.

    Sziasztok.

     

    Györgyi:  erről az jut eszembe, hogy amikor mi mentünk először a vadasparkba jobban élveztük mint a gyerek. mi nézelődtünk a gyerköc meg körbe szaladt.

    Amúgy szerintem jó egy kirándulásnak és nem annyira drága. Egy kisebb gyereknek elég is ennyi állat..... teknős, kacsák, mini póni, gólyák, őz és más patások., pár madár, majmok, medve, tigris, kecske, azt hiszem fekete párduc .... ennyi jut eszembe, de a web oldalon biztos fent van az állat sereg.

     

    Lemila: melyik játszóteret találtad meg? VAn egy a Széchényi sétánynál (bölcsődénél, Honvéd kórház fele, posta, fészek-ház környéke.... aztán nem messze vmicske van az Akadémia út mellett a 10 emeletesek  mellett, az út másik oldalán van az Aradi vértanúk tere, kispiac.....szinte rálátni a sétányira.

    Van a Szimferopol (nem tudom pontosan, hogy kell írni)  térnél...... csendes szerintem. És van a Lánchíd utcai bölcsi, ovi mögött...... talán a sétányi a legújabb és legjobban kicsiknek való....... ha emlékeim nem csalnak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589942 (38)
    2011-01-18  16:48
  14. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 18. 16:4838.

    szia. nálunk is pont ezek a gondok Nórival, adom neki a gyógyszereket de még szegénykém rendesen benne van, annyi haladás van már hogy már eszik (valamennyit). ma viszont jó sokat alszik, úgyhogy remélem holnap már ő is a "régi" lesz. Mi az Irinyi úton járunk Mányoki Mártához (jaj nem vagyok teljesen biztos a nevében, de süsü vagyok..) nekünk gyorsan kellett orvos és lehetőleg közel, és meg is vagyunk elégedve vele.

    ja  ha kinézek az ablakon látom a dombot ez nemrég tűnt fel..és jó játszótér is nagyon jól jön majd tavasszal már, én már voltam itt a környéken, azt hittem több játszótér van itt, egyet találtam erre felénk.

    Ma nem is voltunk kinn olyan rossz idő volt, meg Nóri ma nagyon alvós is, meg féltettem is nehogy megfázzon még jobban. majd holnap levegőzünk ha nem esik az eső.

    jaj már kérdezni akartam aki ismeri , mi a vélemény itt a vadasparkról?én még nem voltam, de húsvétkor ki akarjuk vinni Nórikámat de nem sokat tudok róla.

    előzmény:
    Lemila (37)
    2011-01-18  15:33
  15. 2011. január 18. 15:3337.

    Sziasztok!

    Örülök, hogy kezd felélénkülni a topik! A topiktalit pedig nagyon tudom támogatni! A domb nekünk elég közel van, de ha átköltözünk, még közelebb lesz, van ott egy szuper új játszótér is.

    A hétvégénk nem volt zökkenőmentes, Angi lebetegedett, be kellett vinnünk az ügyeletre. Folyik az orra és köhög, nem nagyon akar enni. Szerencsére pont a mi dokink volt ügyeletben, adott pár homeopátiás szert, nagyon gyorsan helyrevágta Angit.

    Lányok, nektek ki a gyerekorvosotok?

    Nekünk Dr. Szentannay Judit, a Nyíri úton van a rendelője, nagyon jó orvos. Ha nem muszály, nem ad gyógyszert, inkább a homeopátiás szereket javasolja. A védőoltásokról is el szokta mondani a véleményét, hogy melyiket javasolja beadatni és melyiket nem. Mi nagyon meg vagyunk vele elégedve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 18. 12:0136.
    szia . a babás foglalkozásoknak majd utánanézek mindig is szerettem volna Nórival valamire járni, de még nem volt lehetőség rá. felnőtteknek való dolgokra még nincs időm, majd gondolom később több lesz (vagy nem):)
    előzmény:
    RBoszi (35)
    2011-01-17  21:57
  17. 2011. január 17. 21:5735.

    Jó estét.

     

    Na hogy kicsit segítsek fellendíteni a fórumot és ötletet adjak nektek, akik nem annyira ismerik Kmétet: az Ifjúsági Otthonban( Malomtól nem messze, babakocsival Széchenyivárostól gyalog kb fél óra) nagyon jó kis foglalkozások vannak babáknak, nagyobbacskáknak és felnőtt tanfolyamok is vannak pl varrás. Érdemes a KIO.hu-n nézelődni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 17. 19:5134.

    Sziasztok

     

    Ez nem babás topic, csak vagyunk, akiknek van babájuk. Szóval nehogy valaki emiatt ne jöjjön.

     

    Alexa  milyen itt lakni, Kecskeméten? Ha kérdésed van, írj bátran, vagyunk akik segítünk, ha tudunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 17. 17:5433.
    szia. attol még jöhetsz mert még nincs babád
    előzmény:
    Alexa1818 (30)
    2011-01-17  10:48
  20. 2011. január 17. 16:4732.

    Sziasztok!

     

    Végre beindulni látszik ez a topik is. Soha nem irtam bele, mindig csak néztem, mint Kecskeméti lakos... :)

     

    Bár én nekem nincs babám igy nem csatlakozni szeretnék, csak említést szinten mondanám, hátha érdekelne itt valakit, egy babysitter, még hozzá az én személyembe. Ha igen, akkor írjatok és válaszolok, ha meg nem akkor bocsánat a zavarásért, és tényleg mindenkinek sok boldogsátok, és egészséget kívánok!

     

    Vivien

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 17. 11:3531.

    sziasztok.  szerintem ez nagyon jó ötlet lenne, remélem összejön. de ügyes a kislányod  hogy már próbálkozik állni. Nóri még nem:(pedig úgy szeretném már. most kicsit beteg lett a drágám, persze péntek estére, féltem is hogy az ügyeleten kötünk ki de szerencsére nem. hőemelkedése volt, de láza nem lett hála..viszont köhög és erre vettem neki szombaton köptetőt mostmár rendesen kezd hatni igen szépen szól mikor köhög. szerintem ez már elmulik nemsoká.  viszont nem igazán akar enni, úgyhogy délután doki mert enni kell.

    éjszakáink katasztrófák továbbra is, már apa is besegít mert már nem bírom egyedül.

    szép napot nektek! sétáljatok tök jó idő van, de nemsoká visszajön a hideg azt mondják.

    előzmény:
    Panna87 (29)
    2011-01-16  22:14
  22. 2011. január 17. 10:4830.

    Sziasztok!

     

    Szinte el is felejtettem, hogy van topicom, mert teljesen mással voltam elfoglalva, de nagyon örülök, hogy Ti egymásra találtatok, babás Anyukák! :)

    Ezt nagyon jó olvasni... Talán majd én is csatlakozok Hozzátok, ha lesz babánk... :)

    Puszi

    előzmény:
    Alexa1818 (1)
    2010-09-26  11:20
  23. 2011. január 16. 22:1429.

    Sziasztok

     

    Kicsit jövős-menős volt az utóbbi 2 nap. Maja egyre többet próbál ácsorogni.

    Ha jobb idő lesz, és kezd tavaszodni, március-áprilisban kimehetnénk a Dombhoz sétálni a gyerkőcökkel. Van széchenyivárosi barátnőm akinek május 2-án született a kisfia, meg biztos lennénk páran babások, jó lenne. Nyáron és ősszel is mentünk így sétálni az Arborétumhoz, Dombhoz, akkor még kicsik, pár hónaposak voltak a babák. Most már idősebbek. De azért jó ha már jobb az idő, mert akkor nem kell nyakig beöltöztetni őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. január 15. 13:3428.

    sziasztok. kinek hogy telik a hétvége?babócák jól vannak?

    mi sétáltunk délelőtt Nóri végigaludta. most ebédelt játszunk és megint alvás.nagyon úgy néz ki ma már nem tudunk kimenni, lehet eső lesz:(

    előzmény:
    Panna87 (27)
    2011-01-15  00:03
  25. 2011. január 15. 00:0327.

    Nekünk kertes házunk van, de ez is egyszobás. A közeljövőben szeretnénk hozzáépíteni, remélem a tervek szerint sikerül. Egyenlőre elvagyunk egy szobában 1 gyerekkel, de hosszú távon nem kényelmes.

     

    Lemila tudom hol van az a panel ahol laktok, nekünk is mondták menjünk oda, de ismerősünk lakott ott, ők mondták hogy papírfalak vannak és hogy laknak ott érdekes figurák is. Viszont gondolom indulásnak jó volt,nem? Mi is laktunk anyósoméknál, nem volt rossz de a saját azért saját. Még ha a hitelt fizetni is kell, más kettesben, illetve már hármasban. 

     

    Györgyi majd szépen megtanulod mi merre van, nem könnyű egy idegen városban eligazodni, mi merre van. Esetleg ha kérdésed van, és tudok, szívesen válaszolok.  Nincs nagy tapasztalatom, mert nem vagyok túl eljárós egy ideje, de lehet van amiben tudok segíteni.

     

    RBoszi hova költöztetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top