Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mártásos-szószos húsételek

Torolt_felhasznalo_961389
Torolt_felhasznalo_961389
Létrehozva: 2010. szeptember 22. 14:30

A párom imádja a mártásos, szószos húsokat, de sajnos ebben nem igazán vagyok otthon a konyhában. Ez a fajta tudásom kimerül a gombáshus, tejszineshus, majorannáshus, tejszines-sajtos hus elkészítésében.

Segítségeteket szeretném kérni, mijen másfajta ételt lehet még elkésziteni "tocsogósan"? Recepteket is szívesen fogadom

  1. 2010. szeptember 29. 15:2228.

    Az én ajánlatom, ami nálunk az egyik családi kedvenc:

    http://www.desszert.eu/csikostokany

     

    Nagyo n finom, pöri, de mégsem az az ízhatás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961389 (1)
    2010-09-22  14:30
  2. 2010. szeptember 29. 11:0527.

    Hagymásrostélyosnak egyféle változata jut eszembe:

    veszünk marha rostélyost, olyat, ami nem lesz csizmatalp, tehát fiatal állatból, világos színű husit. Felszeleteljük rostokra merőlegesen, kicsit ki is lehet klopfoloni. (Szerintem pulyka-csirkemellel is jó.)

    Veszünk egy lábast, felolvasztunk bele kb. 3-4 diónyi zsírt - igen, zsírt, nem olajat, mert az nem jó ehhez. Beleszeletelünk kb. 3-4 nagy fej vöröshagymát, megpároljuk (esetleg kis vízzel felöntjük, hogy gyorsabban menjen, majd elfőzzük a vizet). Ha már a hagyma jó, beletesszük a husi szeleteket, átforgatjuk, pirítunk egyet rajta, és öntünk rá egy-másfél dl vörösbort. Sózzuk, és jó sok bors mehet rá, ízlés szerint. Ezt puhára pároljuk. A végeredmény puha husi szeletek és egy barnás szaft, ami nagyon finom, a hagyma szinte elolvad a párolás során.  Ha már a husi elfogyott, és maradt szaft, ezt le lehet dermeszteni (nem fagyasztóban), és zsíros kenyér gyanánt friss kenyérre kenni, isteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     

Címlap

top