Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Au pair átverés

málnamacs
Létrehozva: 2010. szeptember 19. 18:24

Egy ismerősöm au pair munkát keresett Angliában, és jelentkezett egy jónak tűnő család.

Aztán közölték hogy küldjön nekik 250 fontot a szerződéshez szükséges ügyvédi költségekhez.

Persze nem küldött , viszont megkérdezte az angol követséget ahol elmondták hogy sokan panaszkodtak , ez egy átverés természetesen .

Ezek a valakik feladnak sok hírdetést más nevekkel, minden jelentkezőt "kiválasztanak" és kérnek 250 fontot.

Sajnos volt aki hitt nekik és elküldte a pénzt, persze sosem hallott többet a "családról".

A megadott címen egy bolt van, és a mobil amiről hívták más névre van regisztrálva...

 

Persze a többségnek egyértelmű hogy ez kamú és nem fizet , de azért írtam ezt le , mert a követség szerint volt aki hitt nekik és küldött 250 fontot.

 

:(

 

Aki esetleg tud más ilyen átverést írja le , hátha valaki megússza hogy becsapják.

 

 

  1. 2015. február 9. 20:3428.

    Elárulod, milyen országról van szó?


     


     

    előzmény:
    ingis2illustris (27)
    2015-02-09  20:10
  2. 2015. február 9. 20:1027.

    Sziasztok!


     


    Remélem még olvassa valaki ezt a fórumot.


    Au-pair szeretnék lenni. Úgy néz ki találtam is egy családot.


    Amikor beszélgetünk minden rendben van velük. Már tisztáztuk is nagyjából a feladataimat. Nem akar lehúzni pénzzel, kivisz majd hozzájuk.


    Két helyen beszélgetünk: facebookon és emailen.


    Nem valós facebookról ír (nincsenek ismerősei, mégis likeolják a képeit, netről leszedett képei vannak fenn, semmi saját fotó. A gyerekről két kép van fenn, az valós - az egyik Disneylandben készült - nem találtam meg neten, az tényleg valósnak tűnik).


    A kiutazásról az elején sokat beszéltünk, a városról, gyerekről azonnal kaptam fényképet (városról a netről szedte le), magáról, hogy mi lenne a munka (gyerekfelügyelet vagy házimunka is, fizetés, szabadnap) csak egy hét után, miután rákérdeztem, de korrekten és velősen válaszolt.


    Hogyan szúrhatom ki, hogy valós és nem átverés?


    Bizalmatlan vagyok.


    Mi van, ha emberkereskedőkkel állok szemben? Hogy lehet őket kiszúrni?


    (A célországomba nem sikerült másik családot találni, ott nem divat. A párom után szeretnék kimenni, de hozzájuk nem tudok költözni.)

Címlap

top