Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja felvetés

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 9. 12:26

Kedves Fórumozók!

 

Bizonyára hallottátok a hírt, hogy a napokban tízmillió alá csökkent Magyarország lakosainak száma. Ma a felmérések szerint húsz fiatal huszonnégy gyermeket tervez, de a tervezett gyerekekből csak tizenhárom születik meg. A Nők Lapja szeretne behatóbban foglalkozni a témával, és a ti véleményetekre is kíváncsi: milyen eszközökkel mozdítanátok elő a gyermekvállalási kedvet?

 

Hozzászólásaitokból szemelgetni fogunk a Nők Lapja 40. héttől induló új, Fórum című rovatában.

 

Köszönjük! Koronczay Lilla

  1. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. október 30. 21:21501.
    Igen, ez is egy vesszőparipám. 1000+ fős cégnél dolgozom és szerintem simán elférne itt egy céges ovi/bölcsi. Ki lehetne dolgozni erre egy jó finanszírozási rendszert...
    idézet:
    Marharépa (67)
    2010-09-09 13:29:03
    Tudom, már régebbi ez a hsz-ed, de anno voltak BM és HM bölcsik, ovik. Megszüntek, pedig 1-1 rendőrség vagy honvédségi laktanya van akkora és dolgozik ott annyi ember, akinek pici gyereke van, hogy 2-3 csoportot lazán össze lehetne hozni belőlük. Évek óta téma ez a rendőrségnél és a honvédségnél is, de csak elméleti szinten. A megvalósításra nem igazán fordítanak időt és pénzt. Pedig szerintem jobban örülne a vezetőség, ha egy nő hamarabb visszamenne dolgozni.
    előzmény:
    Marharépa (67)
    2010-09-09  13:29
  2. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. október 30. 21:03500.

    A legegyszerűbb dolgok:

     

    - normális fizetések, amiből lehet félretenni, spórolni

    - normális feltételek a lakáshiteleknél

    - munkalehetőségek kisgyerekkel

    - bölcsődék, óvodák megfelelő számban

     

    A mai Mo-on a többség szívesen vállalna 2-3 akár több gyereket is, de az átlag szerintem 2-t, de örül, ha 1-et tisztességgel el tud tartani és itt nem a több tízezer Ft-os játékok megvételére és az 1 évesnek márkás cipő vételre gondolok. Fizetik a szülők a lakáshitelt, aminek horror a törlesztője, pedig nem a Rózsadombra költöztek, apuka 2-3-4 helyen dolgozik, hogy ne haljanak éhen és anyuka igyekszik a gyereket még születése előtt felíratni a bölcsőde listára, hogy mire 2 éves lesz, addigra felvegyék és vissza tudjon menni dolgozni, mert a GYES-ből nem tud megélni. Én is szívesen vállalnék legalább 2 gyereket, de 27 évesen még egy sincsen, mert egy cég által biztosított, 20 nm-es minigarzonban lakunk, amiből egyenlőre esélyünk sincs kitörni, mert nem tudunk összerakni 25%-ot egy lakás megvásárlására stb. Szülők messze, még azt sem lehet, hogy odaköltözni szülőkhöz ideiglenesen esetleg, mert ott meg nincs munkalehetőség.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  3. 2010. október 30. 20:45499.

    "az a véleményem, hogy jó helyük van a gyerekeknek a bölcsödében, nem véletlen találták fel"

     

    Tejóég!

    Te azt gondolod, hogy a bölcsődét azért "találták fel", mert ott jobb helyük van a gyerekeknek, mint az anyjuk mellett? 

    A bölcsődét kényszerből találták fel. Annak a szörnyű helyzetnek a megoldására, ha az anya valamiért képtelen nevelni a saját gyerekét.

    A bölcsőde egy szükséges rossz. Véletlenül sem jó és kívánatos.

    előzmény:
    rozalindaa (495)
    2010-10-14  14:36
  4. 2010. október 30. 20:40498.

    Fogd már fel, hogy 40-60 évvel ezelőtt az ország legnagyobb részén nem volt olyan, hogy bölcsőde! A falvakban egyáltalán nem. Sok helyen óvoda sem. (Ez utóbbi miatt az iskolakezdés előtt "iskolaelőkészítőbe" kellett járniuk a gyerekeknek pár hétig.)

     

    Amiről te írsz, az maximum a nagyvárosokban élők bizonyos hányadát érinthette. 

     

    Arról az apróságról nem is beszélve, hogy mi a bánatért jártak volna a mai 40 évesek bölcsődébe (kivételes helyzetektől eltekintve), miközben akkor már volt GYES?

    előzmény:
    vérmatska (493)
    2010-10-12  23:48
  5. 2010. október 30. 13:57497.

    Nem minden édesanya alkalmas a gyermeke célzott igényeinek fejlesztésére. Nem azért, mert nem akarná, hanem mert fogalma sincs a módszerekről, hogyan lehet, amit lát a saját környezetében, neki az az etalon, és netán, ha tudná is a módszereket, akkor ott a másik kérdés, hogy van-e lehetősége alkalmazni, és tudja-e jól alkalmazni, és ha nem, akkor esetleg ássa el magát villámgyorsan szerinted? Vannak ám emberek, anyák, akiknek a kérdés sem jut eszébe, nemhogy válaszokat várjon rá - és mégis kitűnő emberanyagot nevelnek, akik egy jó óvodapedagógus, később tanár kezében szívják magukba a tudnivalókat. Vannak helyzeti előnnyel induló gyermekek, akiknek a szüleik pontosan tisztában voltak azzal, mit és hogyan fejlesszenek a gyerekükön, és vannak anélkül rajtolók.

     

    Rómába nem csak egy úton lehet eljutni, vannak rövidebb és hosszabb utak is, de hogy melyik melyik, az pusztán néző és kiindulási pont kérdése.

    előzmény:
    kutyuka (491)
    2010-10-12  21:01
  6. 2010. október 30. 13:48496.
    Erre,hogy mennyire értek rá a parasztasszonyok és egyáltalán az asszonyok vigyázni a gyerekeikre, nyugodtan lehet olvasni Illyés Gyulát, Veres Pétert, Szabó Magdát, Raffai Saroltát, hirtelen ennyi jutott eszembe. A regények szerint szinte semennyire, nagyok vigyáztak a kicsikre.
    előzmény:
    vérmatska (492)
    2010-10-12  23:41
  7. 2010. október 14. 14:36495.

    Szia!

    Nem baj, hogy nem vagyunk egy véleményen, igy kerek a világ.

     

    1. Továbbra is az a véleményem, hogy jó helyük van a gyerekeknek a bölcsödében, nem véletlen találták fel.

     

    2. Nem kövezem meg azokat a fiatal anyukákat, akik időnként bébiszittert fogadnak fel mert szeretnének egy kicsit kikapcsolódni, barátnőkkel moziba menni, egy kávézóba beülni, vagy vásárolgatni.

     

    3. A gyerekeimet se az unkáimat nem kell sajnálnod. A gyerekeim sikeres és kiegyensúlyozott emberek, nagyon büszke vagyok rájuk.

    (Ez nem csak az én véleményem.) A mai napig szoros kapcsolatban vagyunk. Kívánom, hogy legalább ilyenek legyenek a tieid is.

     

    4. Attól, hogy az egész napod a gyerekeddel töltöd, lehet neveletlen, kezelhetetlen. Lehethogy többet foglalkozik az a szülő a gyerekével aki napközben bölcsibe adja, mint aki otthon van.

     

    előzmény:
    kutyuka (491)
    2010-10-12  21:01
  8. 2010. október 13. 11:27494.

    Üdv!

     

    Látom, jó sok komment összejött, és eléggé körbejártuk a témát. Örülök, hogy a pártalálás problémája is előjött. Szerintem igenis a férfiakkal is foglakozni kellene, mert bizony sok múlik azon is, hogy ŐK mennyire hajlandóak családot alapítani.

    Azért jó lenne, ha "ott fent" is olvasnák, beleértve politikusokat és a média vezetőit is. Akkor lenne értelme.

     

    Még valami:

    Azt hiszem, amikor valakit az a sokk ér, hogy meddő, az még akkor is a gyerekvállalás felé irányítja a vágyait, ha egyébként addig nem sokat gondolt rá. Mert ami elérhetetlen az mindig fénylik... SOKKTERÁPIA

     

     

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  9. 2010. október 12. 23:48493.

    "Mert bizony lehet, hidd el! És nem csak 1 éves kortól napi 9-10 órai bölcsivel!"

     

    Érdekelne, hogyan csináltad. Más nem jut eszembe, minta családi segítség, de arra is ráfogható, hogy "mással nevelteted a gyereked". 

     

    " Anyuka visszamegy dolgozni, de a fizetésének tekintélyes részét továbbadja a bébiszitának/au pairnek aki ténylegsen neveli a gyermeket, ergo átveszi a családban az anyai szerepet. Meg anyuka járatja a csöppnyi gyereket kompenzálásként mindenféle fejlesztő foglalkozásokra horribilis összegért."

     

    Tisztában vagyok vele, hogy nem tudom megváltoztatni a meggyőződésedet (mert itt meggyőződések csapnak össze), de azt azért hozzátenném, hogy sok gyerek túlélte a bölcsődét különösebb lelki defektus nélkül. A mai 40-60 éveseknek jó része bölcsődés volt. Nagymamámat kérdeztem erről, ő mondta, hogy akkor, amikor anyukámat szülte, nem volt szokás évekig otthon maradni, esetleg fél-egy évig, akkor aztán az anya ment vissza dolgozni és senki sem botránkozott meg rajta. Voltak munkahelyi bölcsődék, óvodák, amelyek nagyban megkönnyítették a szervezést.

     

    "Anyagilag anyuka meg pont ott van, ahol a part szakad, hisz amit megkeres, el is megy...."

     

    Vagy nem. Én azért ennél többet keresek.

     

    előzmény:
    kutyuka (491)
    2010-10-12  21:01
  10. 2010. október 12. 23:41492.
    "A gyerekre ott bizony nem bölcsisnéni vigyázott, hanem anyuka maga."

     

    Félreértesz. Bölcsigeneráció alatt a nem olyan távoli múltat értem, és azért hoztam fel, mert szokás a "karrierista" nőket okolni a mai világ minden bajáért - neveletlen, agresszív gyerekek etc. -, holott több generáció nőtt fel úgy, hogy bölcsődébe, óvodába járt, mégsem lettek belőlük elhanyagolt, neveletlen gyerekek illetve agresszív, bunkó felnőttek.

     

    A parasztasszonyok természetesen maguk vigyáztak a gyerekre. De mennyi idejük lehetett az egésznapos munka mellett arra, hogy "csak" anyák legyenek? Szerintem nem sok.

     

    Valahol azt olvastam, hogy a mai világ jóval gyerekcentrikusabb, mint amilyen 200-300 illetve több évvel ezelőtt volt. Az, hogy a gyerekek lelki egészségével ennyit foglalkozunk (még ha gyakran elméleti szinten is marad a dolog, sajnos), új dolog. 

    előzmény:
    kutyuka (490)
    2010-10-12  20:44
  11. 2010. október 12. 21:01491.

    Szia!

     

    Márpedig az! Ha beismeri valaki, ha nem!

     

    Sajnálom a gyerekeidet és unokáidat!

     

    Te nem vettél részt a gyerekeid életében! Te naponta este egy pár órára szórakoztattad őket, de a nevelésüket, fejlesztésüket bizony másra hagytad!

     

    Ja, hogy ezt fáj beismerni?

     

    Na ja - senki sem szereti, ha szembesítik a saját hülyeségével.....

     

     

    És mielőtt elkezdenél vádolni, csak hogy tudd: nálam többet nem sokan tanultak ezen az oldalon (OK, annyit, mint én, jópáran....), és mégse zsuppoltam be a gyerekeimet 1 éves koruktól napi 9-10 órára egy bölcsibe!

     

    Aki ügyvéd akar lenni, vagy orvos, vagy kutató, az bizony legyen annyira okos és ügyes és találékony, hogy normálisan össze tudja egyeztetni az anyaságot és a karriert!

     

    Mert bizony lehet, hidd el! És nem csak 1 éves kortól napi 9-10 órai bölcsivel!

     

     

    Ja, és a másik dolog, amit már írtam:

    ez nem azokra vonatkozik, akik éhen halnának az édesanya fizetése nélkül (mert mondjuk "Kedves" Apuka lelépett, vagy más sajnálatos tragédia történt vele) , hanem azokra, akik a karrier, vagy pár évig nélkülözhető anyagi javak miatt mennek vissza dolgozni!

     

     

    Azokról a helyekről, ahol nincs gyes:

     

    Egyrészt megint ajánlom, hogy olvass utána, hogy ott mi is van!

    Mert mi is van?

    1. Anyuka otthon marad, mert megélnek (kénytelenek megélni) apuka fizetéséből

    2. Anyuka visszamegy dolgozni, de a fizetésének tekintélyes részét továbbadja a bébiszitának/au pairnek aki ténylegsen neveli a gyermeket, ergo átveszi a családban az anyai szerepet. Meg anyuka járatja a csöppnyi gyereket kompenzálásként mindenféle fejlesztő foglalkozásokra horribilis összegért.

    Anyagilag anyuka meg pont ott van, ahol a part szakad, hisz amit megkeres, el is megy....

    előzmény:
    rozalindaa (478)
    2010-10-01  14:43
  12. 2010. október 12. 20:44490.

    Kedves Vérmatska!

     

    Hát bizony most tévedsz...

    A parasztasszonyok nagyon-nagyon anyék voltak. Senki nem segített nekik a szűkebb családot kivéve!

    A gyerekre ott bizony nem bölcsisnéni vigyázott, hanem anyuka maga.

    Olvass utána esetleg.....

    Ja, és esetleg Brunszvik Teréznek is... hogy mikor is alapították az első magyarországi kisdedóvót!

    előzmény:
    vérmatska (471)
    2010-10-01  13:19
  13. 2010. október 9. 22:41489.

    Ez szerintem nagyon komplex probléma, én inkább onnan közelíteném meg, mi az OKA, hogy csak ennyi gyerek születik:

    Nagyon kitolódott a gyermekvállalás kezdete, én ezt fő problémának látom. Miért is? Sokan szöszölnek a megfelelő társ megtalálásával.  (Tartalmas megismerkedési lehetőségek kellenének pl. párkereső céllal létrejött amatőr színjátszó klub, Activity klub vagy röplabda csapat). A GYED összege nagyon kevés, ha valaki keveset vagy netán nem dolgozott, ez nyilván nem csábít senkit sem szülésre fiatalon. A felsőfokú képzések nagy súlya miatt is kitolódik a gyerekvállalás, ami persze fontos, tanulni kell. Mondjuk, hogy az öt éves képzést valaki nyolc év alatt végzi, már gond szerintem. Ezen kívül nem tudom tanítanak-e széles körben családtervezést (pl. biológia óra keretében), de el kellene ültetni a lányfejekben a gondolatot, hogy a gyerekvállalásból szépen ki lehet csúszni, okosabb lenne fiatalon szülni.

    Való igaz, hogy több minőségi óvodai hely kellene. Ez nyilván elsősorban az állam feladata. De nem kizárólagosan!  Sok óvodának van alapítványa, csak azon csodálkozom, hogy nem mindegyiknek. Van olyan „gazdag” ovi, amelyik kihagyhatja ezt a plusz bevételi forrást? Vannak olyan városok, települések, ahol az önkormányzatok átlagon felül sok támogatást adnak az óvodáknak.

    Tény, hogy a női részmunkaidőt jobban előtérbe kellene helyezni. Szerintem két-három gyermekes anyáknak nem szabadna visszamenni 8 órás munkakörbe, mert megsínyli a család. Csak hát kellene több részmunkaidős lehetőség. Az internetes vállalkozások nagyon kezdik a fénykorukat élni, sok anyuka szívesen vállalkozik vagy vállalkozna otthon. Ezt a kisgyermekes anyáknak valamivel támogatni lehetne. Ismerek egy kézművesekből álló internetes csapatot (Meska), nagyon sok anyuka is kézműveskedik ott. Ennek a csapatnak a pontosan nekik szánt vállalkozási formája (valami egyszerűsített kellene) még nem megoldott, pedig ez egy jó részmunkaidős lehetőség lenne kisgyermekes anyáknak.

     Ez kicsit hosszú lett...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  14. 2010. október 1. 18:36488.

    "milyen eszközökkel mozdítanátok elő a gyermekvállalási kedvet?"

    A munkáltatokat rá kellene kötelezni olyan  munka helyek kialakitására ahol bölcsödéhez hasonló helységeket alakitanának ki.

    Ténylegesen beszüntetni a hála pénzt a szülés orvosok felé. 

    Be mutatni a fiatal 18 éves lányoknak hogy mennyire nem rossz dolog az ha nem az út mellet és a busz megállóban fetrengenek a saját hányadékukban, hanem inkább férjet-társat találnak maguknak akivel egy életet le lehet élni és nem kell szégyeljék azt hogy édesanyák.  Hanem büszkék legyenek arra hogy ha minden szépen alakul akkor még a déd vagy ükunokájukat is a kezükben tarthatják. Ne az legyen a menő hogy ha valaki szingli hanem az hogy házaságban él. Meg kell tanitani a fiatalokat a kitartásra, hűségre és a problémák megoldására. Mert a legtöbb válás azért történik mert ez a legegyszerűbb módja annak hogy el kerüljék a problémák megoldását, persze tisztelet a kivételnek. Tömören ennyi az én véleményem. Bocsánat a sok helyesírási hibáért de miközben ezt irtam itt fegyelmeztem a 3 gyermekemet.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  15. 2010. október 1. 18:18487.

    "Tejóég, minek szülnek az ilyenek gyereket???"

     

    Ha az "ilyenek" nem szülnének, akkor még kevesebben lennénk.

     

    "MN: Min múlhat a demográfiai egyensúly fenntartása?
    KB: Csodaszerekről, pláne rövid távon ható csodaszerekről senki nem tud, de némely összefüggésre rávilágítanak Európa népesedési tanulságai. Az tudható, hogy teljes demográfiai egyensúly csak Dániában van a kontinensen, elfogadható a helyzet Svéd- és Finnországban, a legaggasztóbb születésszámok pedig Olaszországban tapasztalhatók. Alacsony a gyerekvállalási kedv Spanyolországban, Portugáliában, Németországban és Görögországban is. Ezen országok szociológiai elemzése során azt találták, hogy ahol magas a női foglalkoztatottság, és jók a női munkavállalás kondíciói is, ahol a szülés után könnyű a nőknek a munkaerőpiacra visszatérni, ahol jó színvonalúak a gyerekintézmények és a fogyatékosokat és időseket ellátó szolgáltatások, vagyis az állam szerepvállalása intenzív e téren, és ahol a társadalom egyenjogú tagjának ismerik el azokat az egyedülálló nőket, akik gyereket nevelnek, ott többé-kevésbé rendben vannak a gyerekszámok. Minél kevésbé teljesülnek ezek a feltételek, annál inkább csökkenést mutatnak a születési mutatók. Mindezek tetejében mind Olaszországban, mind pedig idehaza a nők átlagos iskolai végzettsége magasabb a férfiakénál. A gyermek vállalásával viszont minden, a tanulásra fordított munka és beruházás kárba vész, ezért egyes elemzők szerint az olasz nők jelenleg "szülési sztrájkban" vannak: nem engedhetik meg maguknak azt a "luxust", hogy egy könnyelmű szüléssel elpocsékolják a diploma megszerzéséért tett erőfeszítéseiket."

     

    http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=9150

     

    előzmény:
    CsillagViki (481)
    2010-10-01  14:55
  16. 2010. október 1. 18:14486.

    Nem állítottam, hogy nincs ilyen, de nem ez a jellemző, szvsz. A környezetemben azt látom, hogy valahogy mindig úgy alakul, hogy az anya munkaerőpiaci előmenetele torpan meg szép csendben, szinte soha nem az apáé.

     

    Ez igazából több gyerek esetén aggályos. 2-3 év után még viszonylag könnyedén visszatérhet az ember lánya a munkaerőpiacra, de ha 5-6 vagy több évet van otthon, hát... Van persze ellenpélda, de ez a kisebbség.

    előzmény:
    CsillagViki (475)
    2010-10-01  14:00
  17. 2010. október 1. 18:11485.

    "Miért, a mai anyák nem látják el? Van cselédjük? Azt hiszem, a többségnek ma sincs"

     

    De, ellátják, csak éppen azóta feltalálták a mosógépet, porszívót, autót, tömegközlekedést, eldobható pelenkát, hűtőgépet meg a szupermarketet. (Satöbbi.) Hogy ennek milyen pozitív és negatív hozadéka van, arról persze lehetne vitatkozni naphosszat, mindenesetre tény: egy átlagos mai nőtől (és férfitól) nagyságrendekkel kevesebb kemény kétkezi munkát igényel egy háztartás működtetése, mint amennyit száz-kétszáz-sokszáz évvel ezelőtt élt társaiktól igényelt. 

     

    Az, hogy a nők "nem dolgoztak", tévedés. Legfeljebb pénzt nem kaptak érte, de ugyanúgy munkával telt a napjuk, mint a férfiaknak. Kétlem, hogy kétszáz évvel ezelőtt egy átlagos parasztasszony számára ugyanazt jelentette, hogy ő "csak" anya és háziasszony, mint egy mai nő számára. És kétlem, hogy túl sok ideje lett volna csak a gyerekre figyelni, a gyereket nevelni, szeretgetni.

    előzmény:
    CsillagViki (474)
    2010-10-01  13:55
  18. 2010. október 1. 16:59484.

    A bölcsőde egy bitang drága állami támogatás. Összahasonlíthatatlanul drágább, mint a GYES.

    Ha már itt tartunk: te milyen jogon tartasz/tartottál igényt egy ennyire sokba kerülő támogatásra, ha nem szorulsz rá?

    előzmény:
    rozalindaa (483)
    2010-10-01  15:35
  19. 2010. október 1. 15:35483.

    Még valami erre a mondatodra :

     

    "Tejóég, minek szülnek az ilyenek gyereket??? "

     

     

    Talán "ilyenek" akarnak igazán gyereket, saját magunknak és nem arra várnak és azért szülnek, hogy az államtól mindenféle támogatást kapjanak.

    előzmény:
    CsillagViki (481)
    2010-10-01  14:55
  20. 2010. október 1. 15:04482.

    Nem kell egyetértenünk, de lehethogy aki bölcsödébe adja a gyerekét jobb anya mint aki otthon van vele 3 évig.

    Nekem az volt a legnagyobb dicséret, amikor a fiam azt mondta a barátnőjének hogy "nekem van a világon a legjobb anyukám". :-)

    Ezt mondta kb. 25 éves korában.

    Ha valami, akkor szerintem csak ez számit!

    előzmény:
    CsillagViki (481)
    2010-10-01  14:55
  21. 2010. október 1. 14:55481.

    Sőt, még jobb intézetbe adni a gyereket, hogy az anya "érvényesítse, amit tanult", és "nehogy elszalassza a jó ajánlatokat".

    Néha el lehet menni megnézni, hogy megvan-e még a gyerek, és kicsit játszani vele, hogy majd a felnőve mesélhesse, hogy "milyen jót játszottunk"!

    Attól a drágalátos anyuka "anyai rangja" semmivel sem lesz kevesebb. Ugye?

     

    Tejóég, minek szülnek az ilyenek gyereket???

     

    előzmény:
    rozalindaa (479)
    2010-10-01  14:48
  22. 2010. október 1. 14:54480.

    Bocsánat, megint a technika ördöge vagy az nlc-é. :-)

    Csak egyszer szerettem volna elküldeni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259605 (0)
     
  23. 2010. október 1. 14:48479.

    Szia!

    Ne haragudj, de butaság olyat állítani, hogy "halálos vétek" bölcsibe adni az 1 éves gyereket.

    Amikor évekig tanul valaki, szerintem teljesen érthető, hogy inkább vissza megy dolgozni. Egy kezdő ügyvéd nem engedheti meg magának. Nem beszélve arról. hogy egy olyan jó ajánlatot kapott amit nem is szabadna elszalasztani. Egyébként már 4-kor elhozza a gyereket vagy ő vagy a férj.

     

    Megjegyzem van fogalmam kis gyerekről, hiszen két felnőtt gyerekem  és 2 unokám van. Bizony én is visszamentem dolgozni amikor a nagyobbik 3 a kisebbik pedig 1 éves volt. Semmi bajuk nem lett. Este a lehető legtöbb időt töltöttünk együtt. A mai napig emlegitik , hogy mennyit meséltem és játszottunk. :-)

    Teljesen egyetértek a lányommal, hogy jövőre bölcsibe adja a kisebbiket és visszamegy dolgozni.  

     

    A másik: a világon máshol sehol nincs gyes és mégis felnőnek a gyerekek.

    Úgy gondolom aki nem tud, vagy nem akar dolgozni  az maradjon otthon gyereket nevelni, de akinek van lehetősége dolgozni, érvényesíteni azt amit tanult, a több pénzből egy magasabb szinvonalon élni, tegye inkább azt. Attól az "anyai rangja" semmivel sem lesz kevesebb.

    előzmény:
    kutyuka (469)
    2010-09-30  21:30
  24. 2010. október 1. 14:43478.

    Szia!

    Ne haragudj, de butaság olyat állítani, hogy "halálos vétek" bölcsibe adni az 1 éves gyereket.

    Amikor évekig tanul valaki, szerintem teljesen érthető, hogy inkább vissza megy dolgozni. Egy kezdő ügyvéd nem engedheti meg magának. Nem beszélve arról. hogy egy olyan jó ajánlatot kapott amit nem is szabadna elszalasztani. Egyébként már 4-kor elhozza a gyereket vagy ő vagy a férj.

     

    Megjegyzem van fogalmam kis gyerekről, hiszen két felnőtt gyerekem  és 2 unokám van. Bizony én is visszamentem dolgozni amikor a nagyobbik 3 a kisebbik pedig 1 éves volt. Semmi bajuk nem lett. Este a lehető legtöbb időt töltöttünk együtt. A mai napig emlegitik , hogy mennyit meséltem és játszottunk. :-)

    Teljesen egyetértek a lányommal, hogy jövőre bölcsibe adja a kisebbiket és visszamegy dolgozni.  

     

    A másik: a világon máshol sehol nincs gyes és mégis felnőnek a gyerekek.

    Úgy gondolom aki nem tud, vagy nem akar dolgozni  az maradjon otthon gyereket nevelni, de akinek van lehetősége dolgozni, érvényesíteni azt amit tanult, a több pénzből egy magasabb szinvonalon élni, tegye inkább azt. Attól az "anyai rangja" semmivel sem lesz kevesebb.

    előzmény:
    kutyuka (469)
    2010-09-30  21:30
  25. 2010. október 1. 14:24477.

    Mert szerinted most nem dolgoznak a földeken a falusi nők tavasztól őszig ha van gyerekük, ha nincs?

     

    Döbbenet, hogy valami élettől elrugaszkodott elképzelésetek van "A nőkről".

    Nektek "A nő" valami többdiplomás, felső középosztálybeli, harmincas tünemény.

    Csakhogy ebben az országban - sajna - nem ez a jellemző.

    előzmény:
    ardian (476)
    2010-10-01  14:00

Címlap

top