Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja felvetés

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 9. 12:26

Kedves Fórumozók!

 

Bizonyára hallottátok a hírt, hogy a napokban tízmillió alá csökkent Magyarország lakosainak száma. Ma a felmérések szerint húsz fiatal huszonnégy gyermeket tervez, de a tervezett gyerekekből csak tizenhárom születik meg. A Nők Lapja szeretne behatóbban foglalkozni a témával, és a ti véleményetekre is kíváncsi: milyen eszközökkel mozdítanátok elő a gyermekvállalási kedvet?

 

Hozzászólásaitokból szemelgetni fogunk a Nők Lapja 40. héttől induló új, Fórum című rovatában.

 

Köszönjük! Koronczay Lilla

  1. 2010. szeptember 13. 15:10351.

    "- egykeresős modell visszaállítása (a magas munkanélküliség miatt a legtöbb családban csak egy főnek van állása, gyakran az apának). Keressen annyit az apa, hogy el tudja tartani feleségét és születendő gyermekeit"

     

    Én ezt úgy módosítanám, hogy mindenki kapjon európaiszínvonalú bért, hogy aztán szabadon dönthessenek a szülők arról, hogy valamenyikük otthon marad-e. (Hiú ábránd.)

    előzmény:
    mazzzsi (287)
    2010-09-11  01:27
  2. 2010. szeptember 13. 15:10350.
    Bocs, segíts légyszíves! Min kéne nevetnem?????
    előzmény:
    AlmaLatina (343)
    2010-09-13  14:36
  3. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2010. szeptember 13. 15:06349.

    Igen,léteznek nagyon ritka kivételek amelyek sajnos NEM erősítik a szabályt.

     

    De tudod,az ilyen műsorok is csak egyfajta politika nálunk.

    Ha nem csökkenne a "gyerekszám" hanem túlnépesedés lenne, akkor nem igyekezne a média ilyen "erőlködve kedvcsináló" riportokat készíteni.  

     

    Csak tudod,a többség szerencsére nem hülye és képes felmérni a lehetőségeit.

     

    Kérdésem,ki a becsületesebb,ki a felelősségteljesebb?

     

    Aki fel meri vállani és bevallja,hogy a lelki,anyagi lehetőségeit figyelembe véve nem akar sok gyereket,(vagy netán egyáltalán nem akar gyereket)vagy az,aki ész nélkül a társadalom kontójára felelőtlenül gyártja rakásra és ezt a TÉNYT tagadja?

    előzmény:
    glorianna (344)
    2010-09-13  14:39
  4. 2010. szeptember 13. 15:05348.

    Nagyrészt igazad van, de abban nem értek egyet, hogy tudatos népbutítás folyna. Az átlagember régebben sem volt okosabb és igényesebb - nemhogy nem olvasott, de többnyire olvasni sem tudott.

    Az értelmiségi réteg mindig is elkülönült az átlagemberétől. 

     

    Az viszont tény, hogy az igénytelen tömegek kielégítése nagy biznisz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (296)
    2010-09-12  20:07
  5. 2010. szeptember 13. 15:02347.

    A mai ötvenesek nagy része bölcsődébe járt, mert mindkét szülőjük dolgozott. Szerintem nem lettek sérültek.

    A mai fiatalokkal kapcsolatos problémákért szokás a dolgozó nőket hibáztatni, de a korábbi, bölcsődés generáció(k) léte cáfolja ezt. 

    És azt se gondoljuk, hogy régen a nők "nem dolgoztak" - legfeljebb pénzt nem kaptak érte. Az, hogy egy nőnek csak a gyereknevelés legyen a dolga évekig, mindig is luxusnak számított és csak a kivételezetteknek járt. 

    előzmény:
    CsillagViki (303)
    2010-09-13  12:31
  6. 2010. szeptember 13. 14:52346.
    Nem is ez a megoldás . De azért is tenni kellenne valamit hogy aki valoban gyereket !!! szeretne azt segiteni !!!de aki megélhetésből szül és a gyerekért semit nem tesz hanem ő éli fel a segélyt, a gyerek után kapot pénzt elisza ,elcigaretázza és a gyereknek nincs mit megeni lopni tanítja és nem törödik vele azok elen viszont valamilyen szigoru büntetést kellenne kitalálni. Menyire tüntetek az elen hogy a segélyt nem pénzben akarják adni hanem élelembe lehet kiváltani ? Pedig a gyereknek élelem,ruha,meleg és szeretett kell.Nem ital,cigareta ...
    előzmény:
    AlmaLatina (339)
    2010-09-13  14:24
  7. 2010. szeptember 13. 14:41345.
    Az ilyen általánosítások sosem igazak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (342)
    2010-09-13  14:29
  8. 2010. szeptember 13. 14:39344.

    A hétvégén hallottam egy riportot bizonyos Lukács úrral, akinek 20 gyereke van :) Gazdálkodik, az összes gyerekét felnevelték a feleségével, aktuálisan vejekkel-menyekkel-unokákkal 63-an ülik körül az ebédlőasztalt vasárnaponként. A 45. házassági évfordulójukon még nyaralni is voltak :)

    (a riport visszahallgatható a rádió honlapján - szombat délelőtt, 10 óra körül ment :)) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (342)
    2010-09-13  14:29
  9. 2010. szeptember 13. 14:36343.

    Ez nem az én felfogásom!!!!!!!!!

     

    Ez egy poén!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Érteeeeeeddddddd!!!!

     

    Na csak egy kicsit nevessél már? Légyszi, légyszi, légyszi!!!

     

    előzmény:
    nonamona (340)
    2010-09-13  14:25
  10. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2010. szeptember 13. 14:29342.

    SOHA nem az 1-2 gyermekesek állnak,álltak sorba alamizsnáért,ingyen étkeztetésért,segélyekért stb. 

     

    De ha így lenne,akkor sem lenne olyan megterhelő a társadalom számára az 1-2 gyerekesek segítése,mint a 7-8 gyerekesek eltartása.

     

    Amúgy a sokgyerekesek mindig azt mondják,hogy náluk nem a pénz motiválja a gyerekgyártást,mert a pénztelenség nem lehet ugye ok arra,hogy ne szüljenek:DDDDD(félelmetes logika!).

    Viszont ők üvöltenek a legjobban a segélyekért(PÉNZ!) ,társadalmi segítségért. Mi ez,ha nem becstelenség?

    előzmény:
    pircsi52 (331)
    2010-09-13  13:57
  11. 2010. szeptember 13. 14:25341.

     "Télvíz idei áramszünet este 6-tól reggel 8-ig."

     

    A Bee Gees Massachusetts című száma pont erről szól.

    Állítólag rendes babyboom volt 9 hónap múlva


    előzmény:
    AlmaLatina (332)
    2010-09-13  14:05
  12. 2010. szeptember 13. 14:25340.
    Esetleg a hétfői adásszünet segítene a Te felfogásod szerint :-)
    előzmény:
    AlmaLatina (338)
    2010-09-13  14:16
  13. 2010. szeptember 13. 14:24339.

    Hűha, hűha!

     

    Kedves Pircsi!

     

    Ilyen már volt egyszer. SAJNOS.

     

    A nagymamám idejében bevett szokás volt Mo-on. Szegény vótá, nem evett a pulya, hát elvette az állam, ment a kölke a lelencbe (ez volt az intézet neve régen), azok meg odaadták a gyereket családoknak, akik dolgoztatták őket a ház körül, a földeken, stb., no meg gondolj még hozzá minden mást is. Nekem volt idős rokonom, aki nagyon sokat mesélt erről. Hát sose jöjjön vissza! 

    előzmény:
    pircsi52 (331)
    2010-09-13  13:57
  14. 2010. szeptember 13. 14:16338.

    Jaj! Ezer bocsánat, mindenkitől, aki árammal fűt! (Ezt nem gondoltam töviről hegyire át.)

    Ez az ötlet sem működőképes, úgy látom.

     

    Nincs mit tenni ebben az esetben, csak egy lehetőség van, hogy több gyerek szülessen, mint eddig.

    Olyan környezetet kell teremteni, hogy a fiatalok akarjanak családot alapítani.  Na, ehhez az ötlethez mit szólnak vajon a "környezetteremtők"?

    Nem biztos, hogy ez a számukra kifizetődő!

     

     

    előzmény:
    glorianna (335)
    2010-09-13  14:11
  15. 2010. szeptember 13. 14:15337.
    Meg koncentrációs táborba zárni és kivégezni, ugye? 
    előzmény:
    pircsi52 (331)
    2010-09-13  13:57
  16. 2010. szeptember 13. 14:13336.
    Nem értem, miért az a mániád, hogy a családi adózás azt jelenti, hogy minden nő köteles otthon maradni.
    előzmény:
    ardian (330)
    2010-09-13  13:53
  17. 2010. szeptember 13. 14:11335.

    Az áramszünet jó 5let volna, ha nem kellene áram a fűtéshez is :)

    No és minek áramszünettel büntetni azokat, akik már az unokák dédelgetésénél tartanak?

     

     

    előzmény:
    AlmaLatina (332)
    2010-09-13  14:05
  18. 2010. szeptember 13. 14:08334.

    Nálunk semmiképp sem elég csak hétvégén mosni és takarítani.

    (Mellékesen nem "idomítom" a családomat.)

    Egy mosóprogram + szárítás az minimum 5 óra. 

     

    Nem mellékesen: ha csak hétvégén vagyunk együtt, azt nem takarítással akarjuk tölteni.

    előzmény:
    ardian (326)
    2010-09-13  13:40
  19. 2010. szeptember 13. 14:05333.
    Volt már olyan változat, hogy a gyerekek után járt adókedvezmény, de annál a veziónál a 3 gyereknél kevesebbet nevelő családok csak jelképes kedvezményt kaptak. Az úgy viszont marhaság.
    előzmény:
    ardian (326)
    2010-09-13  13:40
  20. 2010. szeptember 13. 14:05332.

    Kedvcsináló ötletek?

     

    Az ember fia akkor tervez gyereket, ha úgy érzi, van jövője azon a földterületen, ahol él - létbiztonság, jogbiztonság, közbiztonság + az adott földterületen élő más emberek értékrendje és gondolkodásmódja egy irányba tartó, tehát sok mindenben közös legyen.

     

    Ezek a dolgok nem hozhatók létre egyik pillanatról a másikra, ha esetleg már tönkre mentek akkor meg nem kijavíthatóak egyik napról a másikra, ez szerintem generációs feladat. Úgy hogy szerintem, ha ötletek vannak is, nem lesz a gyerekkérdésben semmilyen változás kis hazánkban az elkövetkező években, legfeljebb munkával, törődéssel megalapozhatjuk, hogy aztán majd legyen.

     

    Egy ötletem azért mégis csak van, bár tartósan nem ez a megoldás:

     

    Télvíz idei áramszünet este 6-tól reggel 8-ig.


     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  21. 2010. szeptember 13. 13:57331.
    Igen azt is meg kelene nézni hogy aki az 1-2 vagy esetleg 3 gyerekéről nem tud gondoskodni elvenni töle a gyereket és ne engedni hogy szüljön !!! vagy ne kapjon családi potlékot vagy tudatni vele hogy ha szül azt a gyereket is elveszik és emberhez méltoan más neveli fel. Szerintem nem lenne 7-10 gyerek és nem azért szülnének hogy abból éljenek meg...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (328)
    2010-09-13  13:48
  22. 2010. szeptember 13. 13:53330.

    Ui: egyébként, csak hogy értsd: egy ilyen családi adózással könnyen lehet, hogy én is jól járnék és sutba vágnám a munkámat és otthon maradnék. Nehéz lenne megállni, hogy ne...  Azt nem állítom, hogy sütnék-főznék, de a kertem pl. mindig tökéletes lenne, egy gaz sem lenne benne és minden héten megpucolnám az összes ablakot.

     

    De! Hosszú távon nem tudom, hogy jót tenne-e... nekem, a házasságomnak, a gyerekeimnek... Mi lenne velem, ha 50 évesen elhagyna a férjem egy új pipiért, vagy meghalna és én ott állnék 2-3 gyerekkel, tizenéve munka, gyakorlat nélkül... Hogyan tudnám hitelesen okosd, tanult nővé nevelni a lányomat? Mit mondjak, miért tanuljon? Hogy könnyebben tudja elolvasni a szakácskönyveket? Hm?

    előzmény:
    CsillagViki (324)
    2010-09-13  13:21
  23. 2010. szeptember 13. 13:50329.
    Te mégis miről beszélsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743602 (328)
    2010-09-13  13:48
  24. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2010. szeptember 13. 13:48328.

    Akik eddig is felelősséggel,saját lehetőségeiket ELŐRE felmérve szültek vagy nem szültek,azok továbbra is így fognak tenni. Ezért kell őket büntetni??

     

    Akik meg gyermekszeretetre hivatkozva a társadalom kontójára hívták,hívják életre a sokadik gyermeket,azok ezután még inkább így fognak tenni. (Nem feltétlenül a C kategória!!)

     

    Mi szülünk,de ÖNERŐBŐL sem eltartani,sem nevelni nem tudjuk,viszont a társadalomnak kötelessége(?) eltartani és minden módon segíteni,mert mi /túl/teljesítjük a "gyermekszámot" és ezzel ugye növeljük a lélekszámot.

    DE CSAK A MENNYISÉGET, a MINŐSÉGET NEM!

     

    Nos,egy esetleges ilyen törvénnyel egy társadalmat a többség akaratával,felelősségválalásával szemben  felelőtlenségre,becstelenségre kényszeríteni a XXI. században...........

    Ilyen erőszakos "lélekszám szaporítással" nem dicsekednék.

     

    Amíg egy felelőtlenül szaporodó családtól nem,vagy csak alig lehet számon kérni,hogy mire költi a segélyeket,családi pótlékot és a "jószándékú emberektől" kapott alamizsnát,adományokat, addig nem gondolnám,hogy bárkinek,de főleg ezeknek a családoknak is bármi beleszólása lehetne abba,hogy a kemény munkával megkeresett "többletet" a "csak"1-2 gyermekére,taníttatásra vagy uram bocsá' csak saját magára vagy utazásra,szórakozásra költi! 

     

    Engedtessék meg,hogy a saját magam által megtermelt javaimat és annak felhasználását,esetleg a "többletről" én az egyén dönthessek!!!

    Ugyanis feljett társadalmakban ez így működik!!!

    Ha akarok adakozom,ha nem,akkor NEM,de törvénnyel adakozásra kényszeríteni (!!) még akkor is,ha ezt "gyermektelenségi adónak" hívnák...... nevetséges és feháborító.

     

    előzmény:
    ardian (312)
    2010-09-13  12:50
  25. 2010. szeptember 13. 13:45327.

    Szerintem nagyobb biztonság kelenne úgy az utcán mind "munkahelyi "biztonság.

    2 gyerekem van 5 hónapot voltam mindketővel gyesen mert abban az időben enyit lehetett . 1 éves korig bébiszitter utána bölcsöde,napközi...1 osztálytól kulcsos gyerekek voltak a gyerekeim és a telefon volt az ellenőrzési lehetőség. De biztonság volt...Nem féltem hogy a gyerekkel bármi történik az úton mert egyedül megy iskolába 6 évesen !!! és nem féltem hogy egyedül van othon vagy a játszotéren... És ha a gyerek beteg lett a bölcsiben nem retegve szóltam a kollegáknak hogy el kell mennem mert lázas a gyerek hanem természetes volt hogy mennem kell és a gyereket haza kell vinnem . és akor is dolgoztunk 8-10-12 órát söt szombaton és ünnep napon is.De nem panaszkodtam hogy este ha már mindenki alszik akor tudok mosni,fözni ,vasalni . És akor is csinosnak kelett lenni.

    A lányom magán vállakozó...1,5 éve szült és 2 hónapot volt úgymond othon hogy nem dolgozott ...Mert ha nem akarja hogy tönkre menjen a vállalkozása muszáj dolgozni .És neveli a gyereket a bébiszitter ,igen mi nagyszülők hét végén és mindenki mert a gyereket akarták és imádják (juk) ...A férje is reggeltől estig dolgozik napi 200 km ingázik és hét végén a ház épitésen dolgozik...

    Nekem is az a véleményem hogy jobban kellenne segiteni a fiatalokat akik gyereket vállalnak !!! Ha családi adózással ,ha több pénzzel de értékelni kelenne azt hogy ők nevelik fel a jövö generációt.

    Azal ha megadoztatják aki nem szül szerintem nem sokat érnek el. Ilyen régen is volt például Romániában az átkosban de attól még nem jőtt meg a szülési kedv...Jó volt ott más kényszeritő körülmény is de azt hadjuk...

    Szerintem az segithetne ha mindenki értékelné azt a családot aki vállalkozik arra hogy a jövö generációja felnöjön. és itt első sorban a munka adókra gondolok !!! Nekik kelene másképen gondolkodniuk... és nekünk akik körülőtük élünk ...segitsük ne nézünk rájuk ferde szemmel ha a boltba előttünk vesz meg bármit...

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26

Címlap

top